Бакин рецепт за акне и масну кожу!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Не знам да ли постоји тема ,нисам приметила да има ?

Приметила сам да има доста људи који се боре са акнама зато желим да поделим ово искуство!

У пубертету имала сам проблем са акнама није било ништа страшно или екстремно али наравно да ми је сметало и да сам се обратила ДОКТОРИМА!

Е,сада када смо код разних ДОКТОРА ,не знам како су стекли те дипломе,сваки пут су ми давали и преписивали различите лекове ,неке мучкалице итд..Од којих су ми се акне још више размножиле а лице
потпуно упалило,исушило, и добило црвену боју .

Свако ко је има оваквих проблема зна на шта мислим!

Значи ништа нисам радила на своју руку него искључиво по налогу ДОКТОРА,и даље не знам како су добили диплому,дошла сам до тога да морам на антибиотике .

Антибиотици који су ми преписавани су били критични за мој организам ,сваки пут би ПОВРАТИЛА када попијем тај антибиотик.

Међутим ДОКТОРИ су ме УВЕРАВАЛИ да је то НОРМАЛНО и да НАСТАВИМ да пијем.

Од свих ти препарата лице ми је било уништено значи црвенило затим све више акни а да не говорим о поврачању на антибиотике.

Онда ми је моја бака дала рецепт који многи користе а природна маска за лице од МЕДА и МЛЕКА!
Друга маска је била од беланца,лимуна и брашна такозвани природни пилинг.

То сам коистила једном у седам дана и дан данас користим исту маску и НИКАДА ВИШЕ НИСАМ ИМАЛА
ПРОБЛЕМА СА АКНАМА!

То је мој савет који је мени помогао не значи да може и другима али у сваком случају јесте једно искуство .
 
Ja sam imala oduvek problem sa aknama,i mazala sam razne kreme,gelove i losione,ali nista mi nije pomagalo.Od toga mi je samo bilo jos gore.Jednom je moja majka cula od neke devojke za privatnog dermatologa.Otisla sam tamo,dosta je bilo skupo.Imala sam tretmane i prepisala mi je losion,kremu,gel i masku.Tek nakon 6 meseci terapije se video rezultat.Vise nisam imala skoro ni jednu aknu.Medjutim cim sam prestala da odlazim redovno i da ne koristim prepisane kreme ponovo su pocele da se pojavljuju.Moracu da probam taj tvoj preparat.Kako se sprema?
 
То је укратко моје искуство са ДОКТОРИМА који су некада тотално не заинтересовани да вам помогну или све раде по свом нагађању.

После тога никада више нисам отишла код дерматолога нити користила било какве препарате или не дај боже антибиотике.

На своје лице више никада нисам ставила никакве хемиске отрове него искључиво маске које сам поменула,једном у седам дана.

Једну ствар коју увек користим и наставила сам да користим јесте Б витамин комплекс!
 
Ja sam imala oduvek problem sa aknama,i mazala sam razne kreme,gelove i losione,ali nista mi nije pomagalo.Od toga mi je samo bilo jos gore.Jednom je moja majka cula od neke devojke za privatnog dermatologa.Otisla sam tamo,dosta je bilo skupo.Imala sam tretmane i prepisala mi je losion,kremu,gel i masku.Tek nakon 6 meseci terapije se video rezultat.Vise nisam imala skoro ni jednu aknu.Medjutim cim sam prestala da odlazim redovno i da ne koristim prepisane kreme ponovo su pocele da se pojavljuju.Moracu da probam taj tvoj preparat.Kako se sprema?

За прву маску пилинг коже само умутиш брашна,једно беланце и лимун да маса буде густа и држиш 20 минута.

А друга само мед и млеко умутиш и ставиш на лице и исто оставиш да делује око 20 минута.

Обрати пажњу на исхрану то је број ЈЕДАН !

Ако не желиш да пијеш Б витамн комплекс онда уноси што више намирница које садрже витамин Б .

Нема никаквих зачина то заборави за цели живот ,временом се навикнеш,нема масно ,љуто итд..

Ја месо ретко једем али једем туну зато што је здрава и зато што морам због коже!

Прво исхрана онда маска и Б витамин то не заборави то је јако битно.

Не знам мени је помогло да ли ће и теби остаје на теби да видиш али сигурно ти те маске ништа лоше неће урадити кожи .

Мене су дерматози УПРОПАСТИЛИ још се питам ко је њима дао диплому ,сви ти препарати које ти преписују су за једнократну употребу .

Нико ти неће помоћи осим саме себе и споствене исхране
 
Комунисткињо, акне се јако тешко лече.
Званична медицина нема , још увек, кристално јасно решење за њих.
Доктори се држе доктрине која је прописана. Ако би је којим случајем прекршшили могли би да одговарају за лекарску грешку.
Тако да нема потребе да тим тоном прозиваш дерматологе.
 
Комунисткињо, акне се јако тешко лече.
Званична медицина нема , још увек, кристално јасно решење за њих.
Доктори се држе доктрине која је прописана. Ако би је којим случајем прекршшили могли би да одговарају за лекарску грешку.
Тако да нема потребе да тим тоном прозиваш дерматологе.

Драга моја да си прошла кроз оно што сам ја прошла и ти би их прозивала ја сам овде само део један написала шта ми се дешавало.

Да ли можеш да верујеш да сам дошла са пар акни код дерматолога а изашла са уништеним лицем

Ево да ти дам један пример један од дерматолога је рекао ,након што су ми испреписивали све те силне креме и лосионе,да теба да узме течност из моје акне на АНАЛИЗУ.

И наравно ја сам се сложила да би ОН буквално рукама цедио моју акну која прво није била зрела и мучио ме на столици сат времена .И то сам издржала јер сам веровала оно у стилу ДОКТОР је зна шта ради,

Када сам на крају дошла по те налазе ,због који сам муке мучила,он ми је рекао да је то негде изгубљено
у лабараторији и да дам УЗОРАК поново.

То је наравно био последњи пут да ме видео у животу .

Решење за акне ИМА ја од тада ,значи од тог пубертета нисам имала више проблема као што рекох обратила сам пажњу на исхрану и користила природне маске за лице.

Мени су чак рекли да ћу цели живот да будем на антибиотику ,мислим направили су случај од мене .

Не кажем ја да су сви дерматолизи такви али само знам оне које сам ја срела у животу и далеко им лепа кућа.

Е сада наравно постоје и веома екстремни случаји када су у питању акне и такви људи морају код дерматолога али исто тако морају да бирају код којег иду .

Добро да размисле код кога иду јер дајеш своје лице у руке СТРАНЦУ па звао се он и дерматолог.
 
Poslednja izmena:
Не могу сада да се сетим тачно тих назива силних лосиона и крема које су ми прописивали али тачно знам да су готово исте лекове свима преписивали.И када сам се пожалила да то мени баш и не одговара да ми дају нешто друго ,они су се још и НАДУРИЛИ!

Како ко сам ја да њих учим шта треба да ми преписију ,катасторофа!

Моја бака је бољи ДОКТОР била од свих њих!
 
Не могу сада да се сетим тачно тих назива силних лосиона и крема које су ми прописивали али тачно знам да су готово исте лекове свима преписивали.И када сам се пожалила да то мени баш и не одговара да ми дају нешто друго ,они су се још и НАДУРИЛИ!

Како ко сам ја да њих учим шта треба да ми преписију ,катасторофа!

Моја бака је бољи ДОКТОР била од свих њих!
Не одговара за сваки тип коже исти препарат.
Свеједно да ли је природни или фармацеутски...
Не треба бити острашће и једностран...
Након пубертета, када лојне жлезде уравнотеже своју функцију код многих пацијента се акне повуку саме од себе...
 
.. guglala sam sta ne bi trebalo da se nalazi u kremama za lice....koristim sebamed gel za negu lica i sad videh da sadrzi propylene glycol.... idem sutra u kupovinu nove kreme sa ovim spiskom

Many beauty products on the market have harmful chemicals in them; do your favorite beauty products contain any of these things?:

* Mineral Oil, Paraffin & Petrolatum – Petroleum products coat the skin like plastic, clogging pores and creating a build-up of toxins, which in turn accumulate and can lead to dermatological issues, like slowing cellular development, which can cause you to show earlier signs of aging. Suspected cause of cancer & Disruptive of hormonal activity. By the way, when there’s an oil spill in the ocean, don’t they rush to clean it up – fast? Why put that stuff on your skin?

* Parabens – Widely used as preservatives in the cosmetic industry (including moisturizers). An estimated 13,200 cosmetic and skin care products contain parabens. Studies implicate their connection with cancer. They have hormone-disrupting qualities – mimicking estrogen – and interfere with the body’s endocrine system.

* Phenol carbolic acid– Found in many lotions and skin creams. Can cause circulatory collapse, paralysis, convulsions, coma and even death from respiratory failure.

* Propylene glycol – Used as a moisturizer in cosmetics and as a carrier in fragrance oils. Shown to cause dermatitis, kidney or liver abnormalities, and may inhibit skin cell growth or cause skin irritation.

* Acrylamide– Found in many hand and face creams. Linked to mammary tumors in lab research.

* Sodium laurel or lauryl sulfate (SLS), also known as sodium laureth sulfate (SLES)– Found in car washes, engine degreasers, garage floor cleaners… and in over 90% of personal care products! SLS breaks down the skin’s moisture barrier, easily penetrates the skin, and allows other chemicals to easily penetrate. Combined with other chemicals, SLS becomes a “nitrosamine”, a potent class of carcinogen. It can also cause hair loss. SLES is sometimes disguised with the labeling “comes from coconut” or “coconut-derived

* Toluene – Poison! Danger! Harmful or fatal if swallowed! Harmful if inhaled or absorbed through the skin. Made from petroleum or coal tar, and found in most synthetic fragrances. Chronic exposure linked to anemia, lowered blood cell count, liver or kidney damage, and may affect a developing fetus. Butylated hydroxytoluene (BHT) contains toluene. Other names may include benzoic and benzyl.

* Dioxane– Found in compounds known as PEG, Polysorbates, Laureth, ethoxylated alcohols. Common in a wide range of personal care products. The compounds are usually contaminated with high concentrations of highly volatile 1,4-dioxane, easily absorbed through the skin. Dioxane’s carcinogenicity was first reported in 1965 and later confirmed in studies including one from the National Cancer Institute in 1978. Nasal passages and liver are the most vulnerable. Dioxane is easily removed during the manufacturing process by “vacuum stripping”.

Warning: It is a synthetic derivative of coconut. Watch for hidden language on labels, such as “comes from coconut”.

IF SO, you should throw them away IMMEDIATELY and you can substitute virgin/extra virgin olive oil or a natural coconut oil to moisturize in the meantime until you find a better, natural alternative!!! Tell ALL your friends and family!!!
 
ovo je za bubuljice, ja sam umesto sirceta (mnogo smrdi) koristila limun a isprobacu i ove tvoje maske

When your skin is dry, it produces MORE oil to combat the dryness, so that causes your pores to clog and makes you break out.

During the day, use witchazel as a toner, and apple cider vinegar at night (because it stinks, but you'll get used to it). They will clean your skin without drying it out.

There is no magic potion to get rid of acne; You have to battle it from the inside and out:

STOP eating and drinking foods with refined or artificial sugars, like high fructose corn syrup or aspartame/phenylalanine. Up your vitamin C, A and K. Do some exercise like dancing or yoga. Get a little sun everyday, like about 10 minutes. Drink more water.
 
Ljudi, ajd prestanite da lupate i prozivate ljude koji su stručni za delatnost kojom se bave.
Recept moje bake :D:D:D : Benzoil-peroksid + krema sa 20% glikolne kiseline + retinoidi (oralni ili topikalni) + antibiotici (po potrebi oralna ili topikalna primena) + syndet za čišćenje kože sa aknama.
Verujte mi na reč da terapija po preporuci moje bake odlično funkcioniše i leči sve oblike akni. Takođe moja baka je često praktikovala hemijske pilinge glikolnom i trihlorsirćetnom kiselinom :D Terapija je toliko dobra da je i ovi lekari koji sebe nazivaju dermatolozima (sram ih bilo, kako samo smeju :D ) prepisuju svojim pacijentima.
Pozdrav svima :D
 
.. guglala sam sta ne bi trebalo da se nalazi u kremama za lice....koristim sebamed gel za negu lica i sad videh da sadrzi propylene glycol.... idem sutra u kupovinu nove kreme sa ovim spiskom

Many beauty products on the market have harmful chemicals in them; do your favorite beauty products contain any of these things?:

* Mineral Oil, Paraffin & Petrolatum – Petroleum products coat the skin like plastic, clogging pores and creating a build-up of toxins, which in turn accumulate and can lead to dermatological issues, like slowing cellular development, which can cause you to show earlier signs of aging. Suspected cause of cancer & Disruptive of hormonal activity. By the way, when there’s an oil spill in the ocean, don’t they rush to clean it up – fast? Why put that stuff on your skin?

* Parabens – Widely used as preservatives in the cosmetic industry (including moisturizers). An estimated 13,200 cosmetic and skin care products contain parabens. Studies implicate their connection with cancer. They have hormone-disrupting qualities – mimicking estrogen – and interfere with the body’s endocrine system.

* Phenol carbolic acid– Found in many lotions and skin creams. Can cause circulatory collapse, paralysis, convulsions, coma and even death from respiratory failure.

* Propylene glycol – Used as a moisturizer in cosmetics and as a carrier in fragrance oils. Shown to cause dermatitis, kidney or liver abnormalities, and may inhibit skin cell growth or cause skin irritation.

* Acrylamide– Found in many hand and face creams. Linked to mammary tumors in lab research.

* Sodium laurel or lauryl sulfate (SLS), also known as sodium laureth sulfate (SLES)– Found in car washes, engine degreasers, garage floor cleaners… and in over 90% of personal care products! SLS breaks down the skin’s moisture barrier, easily penetrates the skin, and allows other chemicals to easily penetrate. Combined with other chemicals, SLS becomes a “nitrosamine”, a potent class of carcinogen. It can also cause hair loss. SLES is sometimes disguised with the labeling “comes from coconut” or “coconut-derived

* Toluene – Poison! Danger! Harmful or fatal if swallowed! Harmful if inhaled or absorbed through the skin. Made from petroleum or coal tar, and found in most synthetic fragrances. Chronic exposure linked to anemia, lowered blood cell count, liver or kidney damage, and may affect a developing fetus. Butylated hydroxytoluene (BHT) contains toluene. Other names may include benzoic and benzyl.

* Dioxane– Found in compounds known as PEG, Polysorbates, Laureth, ethoxylated alcohols. Common in a wide range of personal care products. The compounds are usually contaminated with high concentrations of highly volatile 1,4-dioxane, easily absorbed through the skin. Dioxane’s carcinogenicity was first reported in 1965 and later confirmed in studies including one from the National Cancer Institute in 1978. Nasal passages and liver are the most vulnerable. Dioxane is easily removed during the manufacturing process by “vacuum stripping”.

Warning: It is a synthetic derivative of coconut. Watch for hidden language on labels, such as “comes from coconut”.

IF SO, you should throw them away IMMEDIATELY and you can substitute virgin/extra virgin olive oil or a natural coconut oil to moisturize in the meantime until you find a better, natural alternative!!! Tell ALL your friends and family!!!
Moram ozbiljno da porazgovaram sa tobom :D
Molim te, stvarno te molim, prestani da se edukuješ pre svega na internetu jer ovo što si pronašla i okačila nema veze sa mozgom.
Toluen,fenol i dioksan u kremama ?????????????? Nađi mi jednu kremu sa ovim supstancama :D
Sve ostalo može i ne mora da ulazi u sastav krema (pre svega mineralna ulja i parafin se ne stavljaju u kreme namenjene negi seboroične kože) ali je jedno tačno: Ni jedna od alarmirajućih informacija koja ima za cilj izazivanje straha kod needukovanih potrošača hemijski nije tačna. Parabeni su diskutabilni i jedino što je za njih dokazano je da mogu izazvati alergijske reakcije kod pojedinih potrošača tako da se danas proizvode kreme bez parabena kao konzervanasa.

Sve najbolje.
Pozdrav
 
Moram ozbiljno da porazgovaram sa tobom :D
Molim te, stvarno te molim, prestani da se edukuješ pre svega na internetu jer ovo što si pronašla i okačila nema veze sa mozgom.
Toluen,fenol i dioksan u kremama ?????????????? Nađi mi jednu kremu sa ovim supstancama :D
Sve ostalo može i ne mora da ulazi u sastav krema (pre svega mineralna ulja i parafin se ne stavljaju u kreme namenjene negi seboroične kože) ali je jedno tačno: Ni jedna od alarmirajućih informacija koja ima za cilj izazivanje straha kod needukovanih potrošača hemijski nije tačna. Parabeni su diskutabilni i jedino što je za njih dokazano je da mogu izazvati alergijske reakcije kod pojedinih potrošača tako da se danas proizvode kreme bez parabena kao konzervanasa.

Sve najbolje.
Pozdrav

pa to je sa nekog americkog sajta, sta sve sadrze kreme protiv akni... mozda oni to koriste a mi svasta uvozimo:sad2:
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ajd prestanite da lupate i prozivate ljude koji su stručni za delatnost kojom se bave.
Recept moje bake :D:D:D : Benzoil-peroksid + krema sa 20% glikolne kiseline + retinoidi (oralni ili topikalni) + antibiotici (po potrebi oralna ili topikalna primena) + syndet za čišćenje kože sa aknama.
Verujte mi na reč da terapija po preporuci moje bake odlično funkcioniše i leči sve oblike akni. Takođe moja baka je često praktikovala hemijske pilinge glikolnom i trihlorsirćetnom kiselinom :D Terapija je toliko dobra da je i ovi lekari koji sebe nazivaju dermatolozima (sram ih bilo, kako samo smeju :D ) prepisuju svojim pacijentima.
Pozdrav svima :D
Imala sam ideju da temu premestim u alternativnu medicinu..:)

Medjutim...uvek me fascinira kada neki ljudi tvrde da baba Stana ili neka druga baba ima tajni prirodni lek wa svaku boljku...

Pa da cujemo wa jos neki "magicni lek" koji leci akne...;)
 
Imala sam ideju da temu premestim u alternativnu medicinu..:)

Medjutim...uvek me fascinira kada neki ljudi tvrde da baba Stana ili neka druga baba ima tajni prirodni lek wa svaku boljku...

Pa da cujemo wa jos neki "magicni lek" koji leci akne...;)

Прво ја уопште нисам написала да је то" тајни лек за сваку бољку"ја сам само изнела своје искуство које није пријатно са дерматолизима и објаснила шта је мени помогло .

Ја никоме овде нисам гарантовала да ће помоћи и њему ,као што су мени гарантовали дерматолози то је мораш да признаш велика разлика.;)

Значи то сам урадила у најбољој намери да поделим искуство са људима који су имали или имају такве
проблеме.
 
Danima pratim ovu temu i ne mogu cudom da se nacudim sta sam sve ovde procitala... :sad2:

Dermatolozi su lekari kao i svi ostali,nisu carobnjaci!
Ljudi svasta mazu na kozu lica,kozu tela naprave haos i onda ocekuju od dermatologa da isprave za tri dana sto je neko uradio od sebe....
Pa zao mi je,to je prosto nemoguce,a posto je nemoguce onda je najlakse pljuvati po tim ljudi i osudjivati ih.
Med,limun na lice :sad2: ja se ne bih usudila ma koliko ta neka moja baka bila u pravu.

Sofija,Teneja i ja smo odgovorne za ovaj pdf i zato ne zelim da ni jedna od nas bude odgovorna ako se neko upropasti sa ovakvim savetom.
Zamolicu ubuduce svakog korisnika da se suzdrzi od preporuka,ako je njemu licno odgovorao ovakav tretman neka razmisli da li bi nekome drugome odgovarao ili ne,pa neka onda shodno tome deli savete.

Tema ide pod kljuc jer ovakve teme i ovakvi saveti su prosto nelogicni bar za medicinu!

Lock.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top