Само чињенице, да вас видим ( владика Филарет и владика Пахомије)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
20.103
Пошто се на овом форуму могло прочитати доста неистина и о једном и о другом, отварам ову тему иако сам ове две цитиране поруке већ написала на једној другој теми, али нека оне буду основ за почетак ове теме.


Што се тиче Пахомија, ако међу вама има Срба прочитајте ЗАШТО се Пахомије оволико
понижава и напада:

КО спаљује и уништава доказе о српским жртвама?

Ono što nisu uspeli da urade vreme i brisači tragova genocida nad Srbima civilima, učinila je nepoznata plaćenička ruka. I to usred Srbije, u Vranju,zapalivši konak manastira Sveti Nikola, u kome su bili sklonjeni svi eksponati koji su, kroz hiljade dokumenata, govorili o genocidu nad Srbima u pomenutim periodima, kao i u vreme Prvog svetskog rata i svim ratovima vođenim u prošloj deceniji u Srpskim krajinama.
Stravičnu priču o tome kako je u vatrenoj stihiji nestalo 1.600 dokumentata iz te neprocenjive istorijske i dokumentacione građe, za NT priča njen autor, istoričar umetnosti Bojana Isaković, koja je više od 30 godina radila na sakupljanju, obradi i dokumentovanju. Gospođa Isaković prvi prut priča i nevoljama koje su je pratile dok je radila na prikupljanju građe, a posebno kad se osmelila da je prikaže na izložbama, ne samo u Srbiji 1991. i 1992. godine, nego i u Evropi, koja je našu zemlju tada držala pod sankcijama.

Kada me je bolest oborila, pokušala sam na razna mesta da sklonim građu o genocidu nad Srbima, zapakovanu u više od 20 sanduka. Odlazila sam u razne institucije da bih videla gde bi to moglo da se skloni. Najlogičnije je bilo da postoji prostor, gde bi bilo stalno izloženo. Ali, nije ga bilo.
Imala sam sreću da sretnem vladiku Pahomija. On mi je omogućio mesto na kojem ću moći da smestim građu i nastavim da radim. Prvo je to bilo naslagano u eparhiji, a onda je, moram da kažem, vladika Pahomije u konaku manastira Sveti Nikola na neki način napravio Institut za izučavanje genocida nad Srbima. I to ne samo za mene. Tu su dolazili ljudi i na miru radili. Imala sam sobu, poređane sanduke, i iz svakog sam mogla da vadim eksponate i proveravam njihovu očuvanost. To je sad sve u prahu i pepelu.

HAJKA NA VLADIKU
- Neko je sve to pratio i naposletku zapalio konak. Vatra je buknula baš iznad moje sobe. Uništeno je više od 800 fotografija i isto toliko dokumentata. Celokupna dokumentacija o genocidu u Gospiću, Glini, Kupresu, Vukovaru, Srebrenici...

Sve se to desilo u jeku hajke na vladiku Pahomija, časnog i smernog pastira Srpske Pravoslavne Crkve, koji nikome nažao nije učinio. Naprotiv, samo je pomagao i pomaže ljudima. Mislim da nije slučajno to što se dogodilo u Vranju. Neko je sinhronizovao napade na vladiku i paljenje konaka i dokumentacije o genocidu nad Srbima. Ko je to, nadam se, otkriće istraga.
Vladika Pahomije je želeo da moju izložbu ponovo prikažemo u Srbiji, a da krene baš iz Vranja. Imao je tu želju i ja mu ne bih odbila, probala bih to sa, na primer, jednom uskom temom, mozda bas Drugim svetskim ratom. Jer, u atmosferi kada je krajnje nepopularno pričati o genocidu nad Srbima, nisam uverena da bi moja izložba bila dobrodošla. Danas je najpopularnije govoriti koga su Srbi ubili.


остатак текста је овде

http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=3292



А о Филарету сам пре пола сата написала ово, па да не понављам, нека ово буде почетак приче о њему:

Иако имам своје зацртано мишљење, о свештеним лицима, наравно не свим, али има их ихихи и немам неко лепо мишљење о таквима (то је за неку другу тему), али зато могу да издвојим владику Филарета, кога изузетно ценим.

ЦЕНИМ га због његове храбрости када се нашао на косовскометхијском фронту, за време НАТО агресије, када многи учесници садашњих избора нису смели ни да помисле на Косово и Метохију, а камо ли да тада оду тамо, Филарет је обилазио наше војнике и носио им намирнице и све оно што је једном војнику у то време, на том месту требало. То лично знам да је радио и због тога ге ЦЕНИМ. Ценим га и што се сликао са оним оружјем (али не како се обично то карикира и како медији приказују, па и многи овде на форуму) тај митраљез или Калашњиков са којим се сликао је управо непосредно пре сликања био "освојен" са једног минарета, једне џамије на Косову са ког су шиптари пуцали...и сејали смрт!


Ова тема нема никакве везе са оним Сабором, који се тренутно одржава, већ има тема о томе, тако да се надам да модератори због брзоплетости и неразмишљања неће да изврше спајање тема. А, ако то ураде,
сматраћу то злонамерним и тенденциозним, само да се не сазна ИСТИНА, шта се иза брда ваља
, када се
нападају свештена лица СПЦ, она, која иза себе имају доказе о несебичној борби за српство,.

а уместо ИСТИНЕ у први план се истичу, НАМЕЋУ оптужбе и лажи, па и перфидна срамотна ПОДМЕТАЊА!!!

.
 
Лепо кисела да си поставила ово, мада сумњам да ће ико придати пажње јер најгоре је кад су сви око тебе испране свести.

Онај шљам екуменистички Григорије који је изгнао Артемија и назвао га секташем је један од оних који су били главни да се ти докази сакрију или униште.

А о његовој подршци Тадићу усред избора и тврдњом изнетом у Пресу са подтекстом да није било никакве крађе и да је Тадић победио ( а победио је у курццу) рекао је све о себи и ономе кога подржава.
 
Moraće u Korsu umesto u Tuarega kad se penzionišu:sad2: tako se bre ni Isus nije zlopatio na Golgoti . :sad2:
Јесте брате страшно је то , још ако је са затамњеним стакалцима сад су увели закон ови БоТини душмани који мрзе све Српско да се скидају затамњена стакла само БоТа може да вози кола са затамњеним стакалцима.

Иначе Христос је возио магаре . То му је у оно време кад се преведа на садашње нешто као Југић.

Значи да се којим случајем Христос родио у Србији ушао би у Београд у Југићу кабриолету и то неком југићу који је неко привезао крај пута па заборавио.
 
Zna se ciji je nacionalni interes da se srpski istorijski tragovi poniste i ko je prvu bombu 6. aprila
bacio na srpsko kulturno istorijsko nacionalno blago, Narodnu biblioteku na Kosancicevom vjencu!!!

Iste Njemacke pare, ali preko srpskih izdajnika u komunistickom, ekumenskom i demokratskom ruhu,
atakuju da dokrajce srpske istorijske tragove!!!

Ispunice se prorocanstvo, spustice se Njemci niz Dunav do toplog mora, ali u obliku krvi pomjesane sa vodom!!!!!
Do tad, cestiti nas Vladika Pahomije bice samo utkana zrtva u srpskoj vjecnosti,
dok Svabe ne izgube crvenilo u prostranstvu Crnog mora!!!
 
Zna se ciji je nacionalni interes da se srpski istorijski tragovi poniste i ko je prvu bombu 6. aprila
bacio na srpsko kulturno istorijsko nacionalno blago, Narodnu biblioteku na Kosancicevom vjencu!!!

Iste Njemacke pare, ali preko srpskih izdajnika u komunistickom, ekumenskom i demokratskom ruhu,
atakuju da dokrajce srpske istorijske tragove!!!

Ispunice se prorocanstvo, spustice se Njemci niz Dunav do toplog mora, ali u obliku krvi pomjesane sa vodom!!!!!
Do tad, cestiti nas Vladika Pahomije bice samo utkana zrtva u srpskoj vjecnosti,
dok Svabe ne izgube crvenilo u prostranstvu Crnog mora!!!

Нек цркну фашистички душмани српског народа!
 
Ispunice se prorocanstvo, spustice se Njemci niz Dunav do toplog mora, ali u obliku krvi pomjesane sa vodom!!!!!
Do tad, cestiti nas Vladika Pahomije bice samo utkana zrtva u srpskoj vjecnosti,
dok Svabe ne izgube crvenilo u prostranstvu Crnog mora!!!

Јел тај часни Пахомије онај што воли да трпа дечаке?
 
Јел тај часни Пахомије онај што воли да трпа дечаке?

Трпа и Чеда бело, кажу да трпа и Бота ко Пахомије, сви знају да трпа и Пајтић, трпа 50 посто Католичке цркве, па шта?

Ионако се све демократе и либерали залажу за геј права где је трпање на првом месту.
 
Као смета им Пахомије брину шта се дешава у Цркви, а кад се велечасни екумениста Григорије директно меша у Изборе и подржава Тадића, онда се праве француске собарице.

Онда им Црква кул.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top