Maca rodjena sa manom :(

lady ds

Obećava
Poruka
71
Maca mi je omacila 4 maceta ....3 su ok ali jedno ce izgleda imati problem. Tek sam danas primetila. Mace je staro 14 dana i izgleda da je rodjeno sa krivom prednjom sapom....pa izgleda nece moci normalno da hoda. Da li ce ta maca moci normalno da zivi kada poraste i kada se razvije? Ocajna sam. jer nista ne mogu da uradim i da mu pomognem. :(
Da li je neko imao slicna iskustva?
 
Često se javljaju deformiteti, uglavnom zbog nedostatka kalcijuma. Trebalo bi mu davati kalcijum posebno i ad kapi....i vitamine b komleksa. Naravno sve razblaženo i u skladu sa njegovom telesnom masom. Najbolje da odeš do veterinara i pitaš za savet, možda ima nekih dodataka ishrani.....vidi i u pet centru ako si iz Beograda.
 
Ako dosad nisi shvatila, ovaj podforum je namenjen ljubiteljima životinja, onima koji ne žele da se pomire uz komentar da je to priroda tako udesila, nego se bore za svaki život ili makar prate i šire priču o borbi za neki mali život i ako imaju POZITIVNO iskustvo, podele ga kao savet a negativno... Pa obično ga malo diskretnije predočavamo. Ako to ne možeš da shvatiš i da se uklopiš u naš modus operandii, onda... :neutral:
 
Uz izvestan trud odhranili smo,više puta, i mace bez majke. Pod predpostavkom da nema nekih mana na unutrašnjim organima i da je sposobno da vari piški i kaki 99% mačića odrste super i na zamenskom mleku (300din. u PC). Ako je u prvih par sati, ipak, malo sisalo i kod mame . još bolje. Manja je verovatnoća nekih infekcija kasnije.
Takođe, mace sa manom lepo se uklope i sa drugim , sterilisanim macama . Pravilo je da u zavisnosti od broja maca ima uvek + 1 posuda sa peskom u stanu . Isto pravilo važi i za posude sa hranom i vodom. Mace su prave atlete i ostala 3 ekstremiteta vrlo brzo kompenzuju nedostatak jednog. Nikad ne odustajte od pomoći životinji sa manom!
 

Back
Top