Roletne i delovi

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Da li neko zna gde mogu da nabavim ovakve roletne tj. lajsne za ove roletne?
P5101339.jpg
 
...da li neko zna koliko moze da kosta ugradnja roletni, na postojece prozore koji su alu ili pvc, bas i nisam sigurna....

...htela bih da ih postavim na balkonska vrata i dva prozora kojima je sirina 60cm...

..svaki savet je dobro dosao...
 
To ide po kvadratu a cena je oko 40e za PVC. Koliko se sećam to je sa ugradnjom ali treba proveriti...u svakom slučaju ugradnja nije naročito skupa.
E sad, pošto ugrađuješ naknadno, možeš da imaš samo roletne sa spoljašnom kutijom ( zeznuto za popravke zbog otežanog pristupa).


Ovi imaju dobar odnos kvalitet-cena mada su im instalateri totalne kretenčine:
http://www.all4home.rs/stolarija-prozori.aspx
 
...ja u stanu imam venecijanere koji su vec polako poceli da propadaju...sluze jos uvek, ali....nece dugo....trazim neko resenje koje ce biti trajnije...roletne su mi
pale na pamet jos nedavno kad je u Bgd bio onaj strasni grad, i kada sam bila ubedjena da ce mi se svi prozori i balkonska vrata sruciti od kolicine leda i jacine
udaranja u staklo....ovaj bambus je lep, i to sam zelela za terasu....zapadnja je strana i uzasno je toplo kad ogreje, nema sanse da se golom nogom recimo
stane na nju, da ne pricam o sedenju sem uvece kasno i ujutro rano..

...ovo sve izgleda jako lepo zaista...
 
Pa ako se radi o uvučenoj terasi ( lođa) najlepše a sasvim efikasno bi bilo staviti bambus roletne ( ili šipku - granišnu za zavese ) iznad gelendera a na gelender recimo trsku.
To je najlepše rešenje, jeftino, a radi bolje od roletni jer vrućinu i sunce zaustavljaš još na "početku" terase a ne na samim prozorima. Videh čak i u Belom Dvoru da imaju bambus trskice na terasi. :)

Ako je isturena, onda neka tenda na izvlačenje. Ima ih za 100e ( bilo u Metrou i Uradi Sam) a to je opet jeftinije od roletni za nekoliko prozora i balkon vrata.
Odlično čuva od vreline a kvalitet je onako. Iskustva su oprečna:

http://www.akcijeikatalozi.rs/media/proizvod/dc460a0_uradi-sam_Page_31_05.png
 
...dobro to sam tako nesto i mislila, ali me i dalje zanimaju te roletne za balkonska vrata i prozore, ipak stite i od kise, snega, vetra, grada....

...tenda za terasu je malo nezgodna jer je terasa blago polukruzna pa je samim tim malo teze montirati (bar ja mislim tako)...
 
...dobro to sam tako nesto i mislila, ali me i dalje zanimaju te roletne za balkonska vrata i prozore, ipak stite i od kise, snega, vetra, grada....

...tenda za terasu je malo nezgodna jer je terasa blago polukruzna pa je samim tim malo teze montirati (bar ja mislim tako)...

Ne, tenda može da se montira i odozdo na nosače, ne mora da prati liniju zida.
 

Back
Top