Patriotizam

u stvari prema sarvasovoj definiciji uglavnom nema patriota. :lol:
Сарваш јесте нечији патриота али не српски.Ако неко упућује друге да треба да подрже цепање Србије,непружање отпора ако те неко нападне,даје подршку власти која је крала и за то има доказа,ту нема о чему да се прича.
 
Poslednja izmena:
Сарваш јесте нечији патриота али не српски.Ако неко упићује друге да треба да подрже цепање Србије,непружање отпора ако те неко нападне,даје подршку власти која је крала и за то има доказа,ту нема о чему да се прича.
Ja sam srpski patriota koji ne vrijedja druge i ne lupeta po forumima .
Ti i tebi slicni ovdje lijece licne frustracije i sramota su za srpski narod .
Narod je jasno na ovim izborima rekao sta misli o takvima .
 
Ti si hrvatski patriota na privremenom radu u Srbiji.
Vise si vezan za njih nego sto zelis javno priznati . Vidim to po temama koje otvaras , a poznatija
ti je situacija kod njih nego ovdje .Siguran sam da ti putovnica viri iz sakoa . Ne zelim da polemisem
sa isfrustriranim tipovima kao sto si ti . Nismo isti nivo .
 
Vise si vezan za njih nego sto zelis javno priznati . Vidim to po temama koje otvaras , a poznatija
ti je situacija kod njih nego ovdje .Siguran sam da ti putovnica viri iz sakoa . Ne zelim da polemisem
sa isfrustriranim tipovima kao sto si ti . Nismo isti nivo .
Наравно.Само ти иди код њих и потражи свој ниво.
 
Patriotizam kao kolektivno osecanje i ne postoji niti je ikada postojalo. To je stvoreno osecanje da bi se odrzale politicke pozicije i sacuvao drustveni polozaj trajno. Do visokog polozaja u drustvu se dolazi uz pomoc ratova ili uz pomoc stvarane ideologije, religije koja odrzava visoke polozaje pojedinca u drustvu, zatvorenih krugova ljudi. Ratovi nikad nisu vodjeni duhom empatije ili kolektivnim osecanjima vec vecitom borbom za svoju ideologiju, religiju, politiku, a ne narod i drzavu. Razlicitost pojmova nas upucuje da su pojmovi koji postoje samo u istorijskim romanima i istorijskim pricama.
 

Back
Top