Giro d' Italia 2012

Za koga navijate

  • Ivan Basso (Liquigas)

  • Michele Scarponi (Lampre)

  • Joaquim Rodriguez (Katusha)

  • Roman Kreuziger (Astana)

  • Jose Rujano (Androni)

  • Neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Ivan xcv

Aktivan član
Poruka
1.028
Konacno pocinje...za koga navijate i koja su vam ocekivanja?

Meni je licno Giro tezi od Tour-a i mozda su i zanimljivije etape... Kontadora nema, ni Nibalija, krug favorita se svodi na Basa i Skarponija... Veca je konkurencija za crvenu majicu izmedju Kevendisa, Husovda, Farara...
 
Poslednja izmena:
Steta sto nema Nibalija odusevio me na tireno-adriatiko za njega bi sigurno tipovao. Verrovatno se priprema za Francusku.
Roman Krojciger je prosle godine (ako se ne varam) omanuo. On je mlad vozac i mislim da ce se ove godine dokazati.
Takodje mi je simpatican ovaj brdas Ruhano, onako mali glavat sa klempavim usima ali vozi brda svaka mu cast. Tipovacu njega.
Naravno, pobeda Kacuse iz bratske Rusije cemi uvek biti na srcu.
 
Steta sto nema Nibalija odusevio me na tireno-adriatiko za njega bi sigurno tipovao. Verrovatno se priprema za Francusku.
Roman Krojciger je prosle godine (ako se ne varam) omanuo. On je mlad vozac i mislim da ce se ove godine dokazati.
Takodje mi je simpatican ovaj brdas Ruhano, onako mali glavat sa klempavim usima ali vozi brda svaka mu cast. Tipovacu njega.
Naravno, pobeda Kacuse iz bratske Rusije cemi uvek biti na srcu.

I meni :mrgreen:...mada vise volim Rodrigeza kad napada na brdima od 15%...ali i Ruhano je odlican...
 
Да ли неко може да ми објасни основна правила која се тичу овог спорта (бонификација,црвена мајица... и сл.)? Или ако има неки добар сајт где могу о томе да прочитам,али да је на српском :)
 
Majice:
roze-najbolje ukupno vreme na svim etapama (nosi je pobednik Đira)
crvena-za najboljeg po poenima koji se uglavnom dodeljuju najvise na cilju 20 i na prolaznim sprintevima u toku etape
plava-za najboljeg brdskog vozaca koji osvaja poene na brdskim prolaznim ciljevima
bela-isto kao roze samo sto se za nju bore mladi vozaci ispod 25 godina.

Ako te jos nesto zanima samo pitaj...:D

Inace se prekjuce videlo ko se bori za roze majicu... Jedino se plasim da Rodrigez ne otpadne danas ili na Stelviu kao Krojciger u sredu...:confused: da ne stane u mestu:dash:
 
Krojciger napokon osvojio etapu i dokazao da poseduje kvalitete ali ipak po meni nedovoljno za jedan tim kao sto je Astana.
Posle Kontadora i Vinokurova ostavlja veoma bled utisak. Vinokurov se izgleda vraca na tur ali godine su godine.
Rodrigez danas mora pobeci Hejsedalu ili ce ga ovaj pocepati sutra na hronometru i osvojiti djiro. Bice interesantno.
 
Na kraju ipak Hejsedal.
Sjajno izvozio hronometar i osvojio djiro.
Rodrigez se po meni juce nije fer poneo i pustio je da vuce samo Hejsedal. Da je malo vise zapeo mozda bi napravio vecu razliku i dobio djiro mada je i ovako osvojio crvenu maicu i mesto na podijumu sto je ogroman uspeh.
Kanadjanin osvojio djiro i o tome ce jos dugo da se prica a ni jedan Italijan na podijumu.
Izvanredan je bio ovaj Belgijanac (ne mogu da se setim kako se zvase) zatim Rabotini i mladi Rigoberto Uran.
Sta reci, cekamo tur i Vinokurova, Nibalija E. Sleka............
 
@Ivan xcv - хвала! Проваљујем полако,ако негде ''запнем'' питаћу :)


@ TONOLAN,белгијанац се зове Thomas De Gendt

Посебан утисак ми је оставила 20.етапа и Стелвио :ok:
stelvio.jpg
 
Eheheh, Toura ce sigurno biti a Poljsku ce prenositi verovatno u vecernjim terminima u izvestajima...
Sta reci za Hesjedala-zasluzio je, Rodrigez nije bio uopste agresivan na Stelviu a onaj jedan napad na Mortirolu je bio kratak i cisto kao test za Hesjedala...Garmin je odlicno takticki odigrao kada je poslao Vandeveldea u beg koji se verovatno cuvao ceo Điro za ovako nesto...da nije na Stelviu vukao Vandevelde bilo bi mnogo napada i Hesjedal bi pukao negde...realno je odlucila jacina tima :)
@***str8***-bas mi je drago da imamo novog pratioca biciklizma, za koga si navijao?
 
@***str8***-bas mi je drago da imamo novog pratioca biciklizma, za koga si navijao?

Тек када разјасним многе ствари које ми нису јасне (нисам се никад бавио бициклизмом),кад одгледам неколико Турова, можда и кренем да навијам за неку екипу :D

Од чега зависи да ли на некој етапи има бонус поена за пласман тј.бонификација?
 
Тек када разјасним многе ствари које ми нису јасне (нисам се никад бавио бициклизмом),кад одгледам неколико Турова, можда и кренем да навијам за неку екипу :D

Од чега зависи да ли на некој етапи има бонус поена за пласман тј.бонификација?

Obicno se daje bonus na brdskim etapama gde se takmice vozaci za generalni plasman a sigurno zavisi i od organizatora.
Tur ce sigurno biti na Eurosportu jer je u Evropi biciklizam jedan od najpopularnijih sportova a Tour De France svojevrsni spektakl.

Malo kasnim sa pitanjem ali ako ste gledali etapu kada je Rabotini bio sve vreme u begu i pred sam kraj ga je Rodrigez presao a onda je na par metara od cilja opet Rabotini izbio napred. Dakle etapu koju je osvojio Rabotini. Komentatori su izjavili da ga je Rodrigez pustio da osvoji etapu ali ja mislim da nije. Jos uvek me kopka:D
Moze komentar ako se secate?
 
Obicno se daje bonus na brdskim etapama gde se takmice vozaci za generalni plasman a sigurno zavisi i od organizatora.
Tur ce sigurno biti na Eurosportu jer je u Evropi biciklizam jedan od najpopularnijih sportova a Tour De France svojevrsni spektakl.

Malo kasnim sa pitanjem ali ako ste gledali etapu kada je Rabotini bio sve vreme u begu i pred sam kraj ga je Rodrigez presao a onda je na par metara od cilja opet Rabotini izbio napred. Dakle etapu koju je osvojio Rabotini. Komentatori su izjavili da ga je Rodrigez pustio da osvoji etapu ali ja mislim da nije. Jos uvek me kopka:D
Moze komentar ako se secate?

Kako da se ne secamo...:mrgreen::worth::worth:
Ja mislim da su i Ognjen i Djordje navijali za Rabotinija i da su na kraju konstatovali da Rodrigez nije pustio Rabotinija... ja iskreno mislim da jeste, tj. da je dobio naredbu iz tima da ga pusti jer je momak sve vreme bio u begu i zasluzio je trijumf...a tome doprinosi i cinjenica da smo svi videli kakvu zavrsnicu ima Rodrigez i mislim da je imao dozvolu iz tima da bi 'ladno osvojio etapu...:dash:
To je moje misljenje, ali mi je ok i ako ga je pustio jer je fer plej na viskom nivou u biciklizmu...
Evo snimka, na oko 4. minutu ga Rodrigez stize...
 

Back
Top