Konverzacija, informacija, manipulacija

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Sinoć sam istrpela hormonski disbalans koji je učinio da se malko preemotivno izjasnim o gadosti koju osetim iznova, kada prepoznam prevaru u novom izvoru informacija. Ponekad pomislim da bih najpametnija bila da apsolutno ništa ne čitam, ništa ne pratim i nikoga ne slušam. Na sve strane oprečne informacije i svaka je "prava". Kao da istine više i ne postoje. Od trule voćke do genetski modifikovane pepeljare. Sve je dobro a, istovremeno, i nije dobro. Nemam ni 50 kila a rekli mi da treba da smršam. Imaš mnogo masti u telu, kaže naprava za merenje. Nije to neka imaginarna mast, to je procenat masnoće u telu koji se uključuje u težinu i u tesnoj je sprezi sa kilažom. A doktorka mi kaže da treba da se ugojim 5 kila da bih bila zdrava i da bi mi jajnici finkcionisali perfektno. Ispade da bi mi srčka otkazala kada bih imala preporučenu težinu. Samo navodim primere, molim vas nemojte me tešiti ili savetovati :) pokušavam da objasnim konfuziju.

Gledam neki šou već danima po delovima, zabavno je ok..... sad postalo popularno to "testiranje nacija", verovatno ste svi gledali one klipove u kojima se neko izvrne na sred ulice a niko mu ne prilazi da pomogne..... Zove se "What Would You Do" i vodi ga neki spečeni indijanac-kinez. Bilo mi je vrlo interesantno da posmatram kako ljudi reaguju u određenim situacijama, pomislih, avaj, evo konačno emisija sa poentom.
Pošto sam ih pogledala previše odjednom zapravo sam bila u stanju da uočim glumce među njihovim herojima, ljudi koji su postavljeni da predodređeno odreaguju. I sila naučnika koji su obezbeđivali emisiji kredibilitet svojim cenjenim imenom i diplomom. Napravili mali nacrt, kako treba da bude, i potom snimili svoje pretpostavke.

Da li je ovaj forum poslednje utočište? Da li je ovo jedino mesto gde zaista odgovaraju individue?! :think: ili je možda i ovo iluzija :lol:

Zamislila sam ovu temu kao raskrinkavanje svake nove manipulacije informacijama. Ako čujete nešto na dnevniku, ako mislite da je nešto samo koska, pričajmo o tome. Ako bude još snega koji nas je sve silno iznenadio u februaru, rijaliti sa scenaristom i sl, zatim, stvari koje vaša deca uče u školi a da se neosnovano menjaju, ugrađivanje adama i eve u biologiju, moderne politike u istoriju..... pa ako ovo još nekome ubija želju da okupira mozak, može svoje gađenje izraziti zajedno sa mnom.
 
.

Da li je ovaj forum poslednje utočište? Da li je ovo jedino mesto gde zaista odgovaraju individue?! :think: ili je možda i ovo iluzija :lol:

Zamislila sam ovu temu kao raskrinkavanje svake nove manipulacije informacijama. Ako čujete nešto na dnevniku, ako mislite da je nešto samo koska, pričajmo o tome. Ako bude još snega koji nas je sve silno iznenadio u februaru, rijaliti sa scenaristom i sl, zatim, stvari koje vaša deca uče u školi a da se neosnovano menjaju, ugrađivanje adama i eve u biologiju, moderne politike u istoriju..... pa ako ovo još nekome ubija želju da okupira mozak, može svoje gađenje izraziti zajedno sa mnom.

što je meni bilo i smešno i tužno kad sam još pre neku godinu, čula na dnevniku kako su pričali o visini inflacije u Indoneziji
msm koga briga za to? koje je to zavaravanje javnosti, ono u stilu: tamo je gore, ne brinite se ljudi ništa...

onda potenciranje informacija o pedofilima, krađi organa, otmicama koje, po mom mišljenju ima za cilj da ljudi što manje kontaktiraju, a ne da se dete u određenom uzrastu nauči da se samo brani, da prepozna opasnost
(jer što ree neko ispred mene, ispada da neko ne sme da kaže za dete da je slatko, jer ispašće pedofil, jer šta nekom ima moje dete da bude slatko)
a ako ljudi što manje kontaktiraju, onda se neće udružiti i izaći sa motkama pred skupštinu

ne opravdavam ni pedofiliju, samo oću da kažem da akcenat treba da se stavi na osamostaljivanju deteta u smislu da nauči samo da se brani i prepozna opasnost, a ne na preteranom zaštićivanju dece i praćenju deteta u stopu i nakon navršene desete godine

ako se setim još nečega, pisaću ja opet

za forum smatram da zaista odgovaraju individue
 
Nemam ni 50 kila a rekli mi da treba da smršam. Imaš mnogo masti u telu, kaže naprava za merenje. Nije to neka imaginarna mast, to je procenat masnoće u telu koji se uključuje u težinu i u tesnoj je sprezi sa kilažom. A doktorka mi kaže da treba da se ugojim 5 kila da bih bila zdrava i da bi mi jajnici finkcionisali perfektno. Ispade da bi mi srčka otkazala kada bih imala preporučenu težinu.
Mozda bi pomogo vezbanje, jer bi sa povecanjem mislicne mase ta proporcija bila promenjena. To je ujedno i nacin n koji bi se tezina mozda malo povecala jer su misici tezi od masnog tkiva.
 
Zamislila sam ovu temu kao raskrinkavanje svake nove manipulacije informacijama. Ako čujete nešto na dnevniku, ako mislite da je nešto samo koska, pričajmo o tome. Ako bude još snega koji nas je sve silno iznenadio u februaru, rijaliti sa scenaristom i sl, zatim, stvari koje vaša deca uče u školi a da se neosnovano menjaju, ugrađivanje adama i eve u biologiju, moderne politike u istoriju..... pa ako ovo još nekome ubija želju da okupira mozak, može svoje gađenje izraziti zajedno sa mnom.
Predizborna kampanja kompletno odgovara tvom opisu.
 
ne opravdavam ni pedofiliju, samo oću da kažem da akcenat treba da se stavi na osamostaljivanju deteta u smislu da nauči samo da se brani i prepozna opasnost, a ne na preteranom zaštićivanju dece i praćenju deteta u stopu i nakon navršene desete godine
A bila je i tema ovde koliko se sećam da li pratite dete u školu, pa je par njih odgovorilo da prate, a dete drugi ili treći razred..... kao, opasan je kraj, ima igala na ulici :eek:
Nije da ne razumem njihov strah ali dokle misle tako.....
 
U ovom momentu mi jedino smeta kada predsjednik istupi sa izjavom kako posla ima, i niko nije kriv našim mladim ljudima što neće da rade.
Kada premijer istupi i kaže kako smo mi zemlja koja je krizu bolje podnijela od ostatka svijeta i da imamo sreću da smo ranije iz nje izašli... a onda najednom kao neki nepredviđeni drugi talas.
Za ostalo trenutno nemam živaca.
 
U ovom momentu mi jedino smeta kada predsjednik istupi sa izjavom kako posla ima, i niko nije kriv našim mladim ljudima što neće da rade.
Kada premijer istupi i kaže kako smo mi zemlja koja je krizu bolje podnijela od ostatka svijeta i da imamo sreću da smo ranije iz nje izašli... a onda najednom kao neki nepredviđeni drugi talas.
Za ostalo trenutno nemam živaca.
I kada kažu da se uvode kojekakve novotarije "zbog nas"... bus plus i ostali nepredviđeni troškovi.
 
Možda, definitivno nešto sa ishranom nije u redu. Mada možda je i pilula prevarila mašinu vodom, ne znam da li je moguće. Na terapiji sam s njom.
Zbog pilule ćeš dobiti gadan skok holesterola.
Ja sam imala jako visok holesterol, doktorka nije vidjela nikakvu vezu sa pilulom, da bi kasnije ginekolog objasnio da je sasvim uobičajena pojava. Na kasnijem testu krvi, bez pilule, holesterol sasvim u redu.
Može biti da ima veze sa tim.
 
Kineski jezik u školama. Ljubim te u du*e, državo i ministre. Prvo da se ogradim: podržavam višejezičnost, i onu staru da je čovek vredniji što više jezika zna. Podržavam da deca treba da uče strane jezike, što više njih.
Ali kineski je stvarno van svake pameti. Sad vi možete reći da Kinezi ulažu velike pare u infrastrukturu u Srbiji, i to jeste istina, i Kina se svakim danom razvija, Kinezi čine sedminu stanovništva, sve to stoji. Ali ako se bolje pogleda, današnja omladina ne zna ni maternji jezik kako treba, a uvodi im se kineski. Možda je znanje maternjeg subjektivna stvar, ali nikad se kuća nije gradila od prozora, ako shvatate šta želim reći. Onda, procenat zapošljavanja omladine i zapošljavanja u opšte je veoma nizak, što znači da je teško zaposliti se, tako da znao ti kineski ili ne, isto ti dođe. I onda na kraju jedini zaključak koji ja imam pred očima je taj da će deca učiti kineski, a kinezi otvarati kineske radnje i širiti "infrastrukturu", što nas na kraju dovodi do toga da će učenici ekonomskih, medicinskih i ostalih stručnih škola raditi u kineskom centru za bednu zaradu (ako je u opšte i dobiju na kraju meseca). A jedino što će Kinezi u tim prodavnicama govoriti biće "Camo ce gaci" kad uzmete digitron u ruke da vidite kakav je, jer hoćete da izračunate koliko gde smete da potrošite da ne odete u minus.
 
U ovom momentu mi jedino smeta kada predsjednik istupi sa izjavom kako posla ima, i niko nije kriv našim mladim ljudima što neće da rade.
Kada premijer istupi i kaže kako smo mi zemlja koja je krizu bolje podnijela od ostatka svijeta i da imamo sreću da smo ranije iz nje izašli... a onda najednom kao neki nepredviđeni drugi talas.
Za ostalo trenutno nemam živaca.

ma mogu da razumem što mediji manipulišu
ne opravdavam, ali razumem da manipulacija ima neki cilj (dobro, cilj je negativan, ali opet neki cilj postoji)
ali ne razumem one koji u to veruju
stbarno ne razumem, ko veruje u to
 
Kineski jezik u školama. Ljubim te u du*e, državo i ministre. Prvo da se ogradim: podržavam višejezičnost, i onu staru da je čovek vredniji što više jezika zna. Podržavam da deca treba da uče strane jezike, što više njih.
Ali kineski je stvarno van svake pameti. Sad vi možete reći da Kinezi ulažu velike pare u infrastrukturu u Srbiji, i to jeste istina, i Kina se svakim danom razvija, Kinezi čine sedminu stanovništva, sve to stoji. Ali ako se bolje pogleda, današnja omladina ne zna ni maternji jezik kako treba, a uvodi im se kineski. Možda je znanje maternjeg subjektivna stvar, ali nikad se kuća nije gradila od prozora, ako shvatate šta želim reći. Onda, procenat zapošljavanja omladine i zapošljavanja u opšte je veoma nizak, što znači da je teško zaposliti se, tako da znao ti kineski ili ne, isto ti dođe. I onda na kraju jedini zaključak koji ja imam pred očima je taj da će deca učiti kineski, a kinezi otvarati kineske radnje i širiti "infrastrukturu", što nas na kraju dovodi do toga da će učenici ekonomskih, medicinskih i ostalih stručnih škola raditi u kineskom centru za bednu zaradu (ako je u opšte i dobiju na kraju meseca). A jedino što će Kinezi u tim prodavnicama govoriti biće "Camo ce gaci" kad uzmete digitron u ruke da vidite kakav je, jer hoćete da izračunate koliko gde smete da potrošite da ne odete u minus.
Je l to istina za kineski? Ja mis'la ćale me zajebava :eek:
 
ma mogu da razumem što mediji manipulišu
ne opravdavam, ali razumem da manipulacija ima neki cilj (dobro, cilj je negativan, ali opet neki cilj postoji)
ali ne razumem one koji u to veruju
stbarno ne razumem, ko veruje u to
Znaš šta je meni najgroznije. To što uhvatim sebe kako poverujem, pa onda ubrzo provalim da je farsa..... jer je ta vrsta manipulacije toliko duboko ušla međ narod da stvarno ni u šta ne može čovek više verovati, doslovno mislim i na naučna istraživanja i knjige objavljivane po fakultetima.
 
Zamislila sam ovu temu kao raskrinkavanje svake nove manipulacije informacijama. Ako čujete nešto na dnevniku, ako mislite da je nešto samo koska, pričajmo o tome. Ako bude još snega koji nas je sve silno iznenadio u februaru, rijaliti sa scenaristom i sl, zatim, stvari koje vaša deca uče u školi a da se neosnovano menjaju, ugrađivanje adama i eve u biologiju, moderne politike u istoriju..... pa ako ovo još nekome ubija želju da okupira mozak, može svoje gađenje izraziti zajedno sa mnom.

Ekstra. Obožavam bilateralnu saradnju!:pivce:
 
Nemam ni 50 kila a rekli mi da treba da smršam. Imaš mnogo masti u telu, kaže naprava za merenje. Nije to neka imaginarna mast, to je procenat masnoće u telu koji se uključuje u težinu i u tesnoj je sprezi sa kilažom. A doktorka mi kaže da treba da se ugojim 5 kila da bih bila zdrava i da bi mi jajnici finkcionisali perfektno. Ispade da bi mi srčka otkazala kada bih imala preporučenu težinu. Samo navodim primere, molim vas nemojte me tešiti ili savetovati :) pokušavam da objasnim konfuziju.

A ko ti reče da treba da smršaš? Neki opičeni modni kreator koji je navikao da gleda anorektične manekenke kojima zveckaju kosti dok hodaju pistom kao rašrafljene?
I ti se potresla... Svašta od tebe.
 
Pokusaj decije manipulacije, kada je santijago napisao da kada pojedes jedno jaje dobijes kap krvi, tako da transfuzija ni ne treba, izgubis krv pojedes dvesta jaja, i sve je super......
Sledeci pokusaj manipulacija od pomenutog da ako je mleko belo, to je dokaz da je zdravo, posto se recimo golim okom moze utvrditi radio-aktivnost....
 
Pokusaj decije manipulacije, kada je santijago napisao da kada pojedes jedno jaje dobijes kap krvi, tako da transfuzija ni ne treba, izgubis krv pojedes dvesta jaja, i sve je super......
Sledeci pokusaj manipulacija od pomenutog da ako je mleko belo, to je dokaz da je zdravo, posto se recimo golim okom moze utvrditi radio-aktivnost....
Ne znam šta je tu loše, kad je sve naučni dokazano da je tako. Ali mi nije jasno kako se to manipuliše decom koja još piške u pesak i ne znaju ni za internet, a još manje znaju da čitaju?!
 

Back
Top