Učenik se ubio zbog duga od 50.000 dinara

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Nikola Vrećić (17) iz Rutevca, učenik drugog razreda Srednje tehničke škole „Prota Stevan Dimitrijević“ iz Aleksinca, ubio se hicem iz lovačke puške u dvorištu porodične kuće. Dan nakon Nikoline smrti, policija je uhapsila dvojicu njegovih školskih drugova N. Đ. (17) i M. P. (17) zbog sumnje da su pokušali da iznude novac od njega, a nakon saslušanja kod istražnog sudije Višeg suda u Nišu određen im je jednomesečni pritvor.


Nikola Vrećić
Tragedija koja je kuću Vrećića zavila u crno zbila se 16. marta oko 13 časova, a iako motiv samoubistva još nije rasvetljen, pretpostavlja se da se mladić ubio zbog duga od 50.000 dinara. Roditelji nastradalog dečaka Goran i Sonja Vrećić kažu da tragediju ni po čemu nisu mogli da naslute.

- Nikola u petak nije bio u školi jer je kašljao i imao temperaturu. Otišao sam samo nakratko do Aleksinca da kupim sredstvo za prskanje paprike. Rekao sam mu da izmeri temperaturu dok se ne vratim - priča otac Goran.

Otac navodi da je po dolasku kući čuo pucanj. Teško ranjenog sina zatekao je kraj pomoćne zgrade u dvorištu.

- Sedeo je na panju, puška je bila pored njega. Davao je znake života jer je bio krupan i jak mladić. Bio je zdrav i dizao je tegove. U trenutku sam pomislio da li sam sve dobro video, da se nije možda sekirom udario po glavi dok je cepao drva. Otrčao sam po telefon da pozovem hitnu pomoć, ali je Nikola preminuo.

Roditelji su u Nikolinom telefonu pronašli poruke u kojima je od njega zahtevano da vrati novac.

- Ne znamo šta se dogodilo. Neka policija utvrdi. U jednoj poruci drug mu je tražio da vrati dug od 500 evra i to sa kamatom. Nismo znali da je bilo kome dugovao novac. Ništa u kuću nikada nije doneo što nismo mi kupili. Da nam se makar požalio. Moglo bi da se reši. Pa vratili bismo i 100 puta veću sumu - priča Goran.


U tehničkoj školi u Aleksincu učenici i profesori zanemeli su zbog tragedije. Razredna Marija Đorđević kaže da je Nikola bio voljen i prihvaćen u društvu.

- Bio je najbolji drug u odeljenju, dobro i humano biće. Svi su ga voleli, bio je solidan đak. Ništa u njegovom ponašanju nije nagoveštavalo da će se desiti nešto ovako strašno. Đaci tvrde da su Nikola i osumnjičeni učenici bili dobri drugovi. Niko od njih nije bio kažnjavan zbog neprimerenog ponašanja u školi - kaže Đorđevićeva, koja je i školski psiholog.

Direktor Dragan Petković navodi da mu je N. Đ. ispričao da je pozajmio Nikoli 27.000 dinara. To je, navodno, znao i Nikolin otac.

- Ali, M. P. je naveo da je Nikoli pozajmio 23.000 dinara jer mu je bio potreban novac, koji nisu imali u kući. Učenik je rekao da je prodao nakit da bi drugu pozajmio novac. Treći učenik nije pozajmljivao novac već je samo bio s njima u društvu - navodi Petković.

Pritvor za đake
Osumnjičeni maloletnici N. Đ. i M. P. nakon privođenja branili su se da nisu iznuđivali novac već da su sa Nikolom bili najbolji drugovi i da su mu pozajmili novac jer mu je bio hitno potreban. Oni su rekli da im Nikola nije rekao zbog čega im je tražio pare na zajam, ali da im je rekao samo da je „u pitanju glava“. Nakon što se mladić ubio, u njegovom telefonu su nađene poruke za koje se sumnja da su preteće, pa su dvojica maloletnika privedena i pritvorena.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/312944/Ucenik-se-ubio-zbog-duga-od-50000-dinara
 
Bla, bla, bla! To me podseca na moju drugaricu iz srednje skole. Ona mi je bila suparnica, jer sam ja bila najbolja u skoli, a casne sestre su me gledale podozrivo, jer sam bila pravoslavna, a ona je bila zatucana Italijanka, stalno molitve krunice. Ipak, ja sam bila bolja od nje i to je svima smetalo, ali nju su stalno hvalili i cap, ostala u drugom stanju sa jednim covekom iz obliznjeg sela. Isla kod njega, navodno, da ispituje mlecnost krava za biologiju. IZgleda da je on nju dobro isitao.
 
Bla, bla, bla! To me podseca na moju drugaricu iz srednje skole. Ona mi je bila suparnica, jer sam ja bila najbolja u skoli, a casne sestre su me gledale podozrivo, jer sam bila pravoslavna, a ona je bila zatucana Italijanka, stalno molitve krunice. Ipak, ja sam bila bolja od nje i to je svima smetalo, ali nju su stalno hvalili i cap, ostala u drugom stanju sa jednim covekom iz obliznjeg sela. Isla kod njega, navodno, da ispituje mlecnost krava za biologiju. IZgleda da je on nju dobro isitao.

Je l' ti znas o cemu pises? :eek:

Decko se ubio zbog duga od 500 *ebenih evra, a otac mu 1000 evra samo za sanduk dao, tuga.. :(
 

Back
Top