Problem

mexxx

Zainteresovan član
Poruka
132
Imam AMD na 1,1GHz 128 MBRAM i G-Force 2 MX/MX 400
igrao sam na njemu Soldier of fortune 1 i kada sam hteo da instaliram Call of duty
igra je zahtevala i Direct X 9.0B .Instalirao sam injega i sada ne mogu da pokrenem igru.
Inace u toku instalacije mi se pojavio prozor u kome kaze da mi je RAM memorija mala
i da igra mozda nece moci da se igra .A i na tollbaru mi se pojavi obavestenje "Low Virtual Memory".
U cemu je problem u RAM memoriji ili u Grafici?Da li sam zeznuo stvar sto sam instalirao Direct X 9.0B
,mozda ga Grafika ne podrzava?
 
Problem je u malo prostora na C: (sistemskoj) particiji. V-memorija je exploatisanje praznog prostora na HDD u "memoriske" svrhe. Tj. kad se prava memorija prepuni sistem ce deo koji se najmanje koristio da prebaci na HDD, pa kad zatreba vraca ga u mem. I tako zonglira sa prakticno mnogo vecom kolicinom podataka nego sto u memoriju moze da stane.
 
Sce gore navedeno + tvoja graficka nema shadere koje igra zahteva da bi se uopste pokrenula.Tako da ces sa tom grafickom moci da se oprostis od igranja
 
Dok sam imao GeForce 2 kao i ti nisam mogao a igram Call of Duty, a imao sam DirectX 9.0c. Igra se pokrene, ali dalje od početka neće. Moj drug je istu igru sa skoro istom konfiguracijom uspeo da igra, samo zato što je imao GeForce 4. Kladim se da bi sada kad imam GeForce FX 5200 ladno pokrenuo igru. Mislim da je rešenje da nabaviš neku karticu od GeForce FX serija, jer GeForce 2 neće da pokrene još neke bolje igre(bar kod mene nije htela).
Što se tiče memorije mislim da imaš malo RAM-a, a verovatno i malo GB. Možda je najbolje da malo oplemeniš mašinu i da igraš šta ti duša 'oće. Možda postoji još neko rešenje ali ja bih ovako uradio. Alex.L
 

Back
Top