Hocu da se zalim!!!

besame

Zainteresovan član
Poruka
345
Otac mi je hospitalizovan pre tri dana na interno odeljenje u Ljuboviji.Osim rentgenskog snimka pluca nikakav drugi laboratorijski nalaz mu nije radjen.Dijagnoza na prijemu je bila Plucni edem.Telefonskim putem juce mi je receno da je u pitanju Pneumonija.Njemu i dalje lose,i cini mi se (ne daj Boze),da ce nesavesnim lecenjem i ne brigom umreti dok se neko ne seti da pocne da ga leci.U DANE VIKENDA MU SIGURNO NECE RAITI LABORATORIJSKE ANALIZE,O ISPLJUVKU DA NI NE GOVORIM DAJ BOZE DA GA U OPSTE IKAD I URADE.Ocajna i nemocna sam!!Tamo ne postoji pacijentov advokat.Kome da se zalim,a da ne bude kasno!?Od terapije ima amp.Jugocillin.Garamicin i tbl.Aminophillin 2x1.Otezano dise i po celu noc ne spava jer mu se cini da ce se ugusiti.Na zalost ne zivimo blizu,ali se nadam da cu uskoro otici da ga obidjem..
 
elmed:
Otac mi je hospitalizovan pre tri dana na interno odeljenje u Ljuboviji.Osim rentgenskog snimka pluca nikakav drugi laboratorijski nalaz mu nije radjen.Dijagnoza na prijemu je bila Plucni edem.Telefonskim putem juce mi je receno da je u pitanju Pneumonija.Njemu i dalje lose,i cini mi se (ne daj Boze),da ce nesavesnim lecenjem i ne brigom umreti dok se neko ne seti da pocne da ga leci.U DANE VIKENDA MU SIGURNO NECE RAITI LABORATORIJSKE ANALIZE,O ISPLJUVKU DA NI NE GOVORIM DAJ BOZE DA GA U OPSTE IKAD I URADE.Ocajna i nemocna sam!!Tamo ne postoji pacijentov advokat.Kome da se zalim,a da ne bude kasno!?Od terapije ima amp.Jugocillin.Garamicin i tbl.Aminophillin 2x1.Otezano dise i po celu noc ne spava jer mu se cini da ce se ugusiti.Na zalost ne zivimo blizu,ali se nadam da cu uskoro otici da ga obidjem..

Elmed, otac Vam sigurno ima masivnu upalu pluca koja je bez snimka imitirala edem pluca (slusanjem pluca verovatno se prvo na to pomislilo). Za upalu pluca se ne radi ispljuvak, krvne analize nisu prioritet, njemu je ordinirana dobra i jaka antibiotska terapija koja pokriva sirok spektar bakterija, dat mu je Aminofilin da bi lakse disao. On otezano dise zbog tako masivne pneumonije zbog koje mu je mozda - ako je jako velika upala - skoro kolabiralo plucno krilo, i to je razlog tako loseg stanja. Nista vise od ovog sto je uradjeno ne mogu da urade za njega u ovom trenutku, na adekvatnoj je terapiji, dijagnoza je postavljena, mogu jos jedino da mu daju preko maske (sto sigurno i cine) kiseonik da bi malo poboljsali oksigenaciju, i to je sve. Nema tu sta da se dalje radi sem da se ceka da lekovi deluju a upala pocne da se povlaci i pluca bolje da funkcionisu - prosto, nisu ni lekari cudotvorci, uradili su sve sto je bilo potrebno za prvi trenutak, i ne vidim iz Vaseg posta nigde nikakvo nesavesno lecenje. Mozda nisu ljubazni, mozda mislite da Vam ne posvecuju (ili ocu) dovopljno vremena i strpljenja, ali ukliko se radi o pneumoniji onda ga vrlo strucno i savesno lece i nemate razlog da se zalite - niti ce ocevo stanje, kakve god eventualne komplikacije da se dese, biti plod njihovog nesavesnog i neprofesionalnog lecenja. Imajte strpljenja, vreme je ono sto je Vasem ocu sada najpotrebnije, vreme i snaga organizma u borbi sa bolescu.
Pozdrav.

p.s. Samo jos i ovo da Vam kazem: pre par nedelja moj prijatelj je primljen u bolnicu u Beogradu na pulmologiju jer je 3 puta kolabirao i gusio se strasno, nije mogo da dise itd. Kad su ga poslusali odmah su ga poslali u bolnicu a kad su uradili snimak mislili su da ima masivni tumor plucnog krila jer je senka bila takva da se plucno krilo maltene nije videlo. U sumnji na tumor pluca odmah su uradili bronhoskopiju i iz isecka zakljucili da se ne radi ni o kakvom tumoru nego o uzasnoj upali pluca zbog koje je celo plucno krilo kolabiralo i ispalo iz funkcije disanja, zbog cega je covek od 40 godina i 195cm visine padao u nesvest i nije bukvalno mogao da drzi viljusku u rucui od slabosti. Odmah su ga prikljucili na infuzju antibiotika i aminofilina kao i Vaseg oca, i trebalo mu je 5 dana da pocne da dise i da ga skinu sa kiseonika. 5 dana - zdravom, nikad pre bolesnom, mladom muskarcu od 40 godina. Prema tome - mozete misliti kolko treba VAsem ocu da mu bude bolje od takve jedne upale pluca koja ga je pogodila, u njegovim godinama i eventualnim drugim oboljenjima koje mozda ima.
 
Naravno da Vas razumem. POkusajte da budete kolko je to moguce racionalni i ostanete pribrani, jer je Vasa pribranost i sirenje mira i osecaja sigurnosti u dobar i pozitivan ishod od izuzetne vaznosti za smirenje i Vaseg oca, a to ce znacajno doprineti opadanju straha i stresa koji mu jos vise ugrozavaju zivot.

Puno srece i pozdrava, javite nam kako se situacija odvija.
 
Pokusacu da ne budem previse opsirna..Otac mi je premesten na Grudno odeljenje.Ispunktirano mu je 250 mil.Kontrolni snimak pluca mu je mnogo bolji.I taman sam sa doktorkom pocela da razgovaram o njegovom odlasku kuci,kada je krenuo problem sa visokim tenzijama(240/100).Kardiolog je ordinirao Nifelat,Enalapril,Lasix.Tenzijea sada varira u toku dana od 190/90 do 130/90).Juce su mu ponavljali nalaz uree,koji je 20 i to me sada posebno zabrinjava.Nalazi urina i urinokulture su bili u redu.Molim Vas pomozite mi bilo kakvim odgovorom..
 
Dnevne oscilacije tenzije su vrlo karakteristicne za svako uvodjenje nove terapije, potrebno je izvesno vreme da organizam prihvati tu terapiju i odreaguje na nju kako treba, nemojte se zacuditi ni ako dodje do nekih izmena u antihipertenzivnoj terapiji i to je normalno.
Sto se tice uree...povisena vrednost i moze nesto da znaci a i ne mora, ona jeste merilo funkcije bubrega ali moze biti posledica i nacina ishrane(pogotovo ako je ishrana bogata proteinima).Nemojte se oko toga mnogo sekirati jer se ta vrednost menja iz dana u dan, pogotovo ako je nivo kreatinina ok.
 
Pocinjem vec da se bojim da ce moj otac dobiti bubreznu insuficijenciju..Visoke tenzije,urea-19.7;kreatinin 205..Uvela mu je doktorka sol.Nacl 500mil na 12h.uz ostalu terapiju koju ima..U petak ce mu ponovo vaditi krv.Grozna mi je pomisao,da je uspeo da prebrodi pneumoniju i da je bio tako blizu ozdravljenja,a jos groznije mi je sto sam deleko i ne mogu da budem uz njega. :(
 
elmed:
Pocinjem vec da se bojim da ce moj otac dobiti bubreznu insuficijenciju..Visoke tenzije,urea-19.7;kreatinin 205..Uvela mu je doktorka sol.Nacl 500mil na 12h.uz ostalu terapiju koju ima..U petak ce mu ponovo vaditi krv.Grozna mi je pomisao,da je uspeo da prebrodi pneumoniju i da je bio tako blizu ozdravljenja,a jos groznije mi je sto sam deleko i ne mogu da budem uz njega. :(

Polako, nemojte paniciti preuranjeno: ne ulazi se u insuficijenciju zdravih bubrega tek tako, preko noci.
Vas otac je u fazi lecenja kada mora da mu se izbalansira terapija, lekovi koje dobija za tenziju svakako uticu i na praznjenje vode pa i na rad bubrega - u telu je sve vezano jedno sa drugim. Imao je tesku upalu pluca i sistem mu je zamoren i slab, zato sve daleko sporije ide. Imajte malo vere da ce stvari ici na bolje, i prenesite mu malo te energije a ne panike i deprimiranosti - z anjega je to sad najvaznije i jedino sto mozete da uradite dok lekari cine sve sto oni mogu da ucine.
 

Back
Top