Laptop Acer Aspire 5100: ekran ili konekcija ekrana sa maticnom plocom?

slavisazv

Zainteresovan član
Poruka
289
Problem je sledeci: kompjutr/laptop radi samo sto ne vidim sliku na monitoru. Tj nemam nikakvog znaka. Radi uredno kad povezem sa obicnim monitorom.
Uvod u problem je bio sledeci: u zadnjih par mjeseci SAMO prilikom paljenja nije davao nikakav znak na monitoru. Spajanjem na drugi monitor, obicni, utvrdio sam da masina nesmetano radi. Gasenjem i ponovnim paljenjem (posle promjene polozaja ekrana) dobijao sam sliku na monitoru. Zanimnljivo je da ako bih u startu paljenja dobio pocetnu sliku (ucitavanje biosa) ne bih imao problema sa slikom sve do ponovnog gasenja racunara. Znaci NIKADA nisam gubio sliku u toku rada racunara ni kada je monitor bio na mirovanju vec SAMO prilikom paljenja. Bio sam ubjedjen da je problem u konekciji.
Desavalo se da pocetnu slku dobijem posle 1-2 paljenja racunara, a nekad tek posle dvadesetak. Zadnji put mi je racunar jednostavno dobio deformisanu sliku bijele boje i ponovnu sliku sam dobio posle 30-40 pokusaja. Posto je trazio restart, ne mogu ponovo da ga "vratim" u normalu paljenjem...
 

Back
Top