Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tucker & Dale vs. Evil

MV5BODQ5NDQ0MjkwMF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDg1OTU4NQ@@._V1_SY1000_CR0,0,673,1000_AL_.jpg


Simpatična horor komedija, nešto slično stilu Sajmona Pega. Par dobroćudnih američkih rednekova susreće grupu studenata na odmoru, studenti pomisle da su ovi ubice i nastaje pravi pokolj zasnovan na nesporazumu :lol:. Ocena: 7/10
 
Poslednja izmena:
leviathan-poster_edited-1.jpg

Jedan od prvih filmova koje sam imao snimljene na VHS i kao klincu mi se jako sviđao i plašio me...Iz današnje perspektive ne toliko, čak štaviše, dosta loših mesta, svakako film u kome prikazano najnošalantnije ponašanje prema monstruoznom virusu, genetskoj mutaciji ikada...Da nema nekih sexy scena Amande pejs, Lize Ejlbaher ili humora Daniela Šterna bio bi totalno ''potapanje'', ali deluje da su bar glumci proveli vreme odlično, na malti, u italiji i ko zna gde još:mrgreen:...7/10
 
Rampart(2011)
http://www.imdb.com/title/tt1640548/
Ložim se na filmove o američkim policajcima, k'o anoreksična manekenka na kiseli kupus i kafanske sarme.
Ovaj ipak odgledah zbog Woody Harrelson-a i Steve Buscemi-a.

Zaplet počinje kada brutalnog policajca iz LA-a snimaju kamerom kako mlati nekog nesrećnog osumljičenog na ulici.....

Woody i Buscemi su odglumili ok, ali šta vredi kad film smara....
 
Escape Room (2019) 3-/5
Teško je posle serijala Saw napraviti nešto u tom fazonu a da ne bude taj fazon, zapravo gotovo nemoguće. :think:
Ako ostavimo po strani onu famoznu kritičku zamjerku "već viđeno" film je zapravo korektan i dovoljno uzbudljiv da ga neobavezno pogledamo,izbrišemo i zaboravimo.Dakle preporuka samo za vjerne konzumente žanra a mogao bi se potencijalno sviđati fanovima Saw.Sve u svemu od mene mlaka trojka jer su gluma i efektivnost izvukli ovaj film u dovoljnoj mjeri da ga postavim na temi.
 
Suvise komplikovano i zamarajuce. Gledao sam dok nije zaginula baby vamp Jessica. Zbog nje sam odgledao pola filma. Posle nisam imao vise razloga da gledam.

Претпостављам да ниси ни велики фан Saw.
Mени није тај моменат засметао у смислу компликованости приче ,више copy/paste тј. већ виђено.
 
Ратне приче са Кошара

Да не улазим у разлоге због којих актуелна власт, баш у овом политичком моменту дозвољава трибине, књиге и филмове о рату на Космету, осврнућу се на сам филм и контекст дешавања из 1999. године.

1389. године, судбина је одредила Косово као капију одбране Европе, а Србе као граничаре, који на себе треба да приме удар, тада најмоћније војне силе - Османске империје. Одлазак у бој на Косову, значио је сигурну смрт. Шансе за за војну победу нису постојале. Према речима светог владике Николаја, Косовска битка се од свих других српских победа и пораза разликовала по јединству мотива борбе и решеношћу на мученичку смрт. Дакле, било је то чисто страдање за Христа. Тада је српски народ купио улазницу за Небеско царство и Косово је постало Мит. Мит који је кроз касније векове окупације спајао и окупљао Србе. Мит којим су били надахнути и српски устаници када су кренули у јуриш за ослобођење земље од турског окупатора. Косово је постало мисао, метафизика, симбол борбе за слободу. Тако је и данас.

Тадашња Европа, била је свесна српске улоге у борби за слободу. Тадашња Европа, ценила је српску жртву и подвиге. У међувремену, Европу је заменио Запад. А, Запад је смрт Европе. Запад је продужена рука прекоокеанског Левијатана који руши све пред собом. Левијатан је морао исправити грешку од Великог рата и коначно поставити војну базу на Балкану. За те сврхе, овај пут, послужили су му терористи и такозвана УЧК. По старом добром сценарију, намештено је неколико ,,злочина" и забава је могла да почне.

Иначе, занимљива је та ствар са тероризмом...Када је окренут против православних, Срба или Руса, то није тероризам, него борба за слободу, но да не ширим причу.

И ето нове генерације Срба која се нађе на истом тесту као и славни преци. Ситуација пресликана као 6 векова пре. Бранити исту светињу, од исте нечастиве силе. Овог пута се на страни нечастивих нашла багра из читавог света. Хорда плаћеника, легионара, регуларних војника из Албаније, терориста из арапских земаља, сјатила се на српске карауле. Овај пут, дочекали су их нови Обилићи, Церна, Леовац, Сич, Јоцић, Радончић, Павловић, Васојевић, Божић, Бјелобрк, Ковачевић и други ратници којима је намењено да се преко Косова вину у небо. Копнене нападе белосветских разбојника, пратила је авијација највеће војне силе. Уранијум, касетне бомбе и остала средства забрањена свим могућим конвенцијама, нису била довољна да се војно поразе српски војници. Погинуло их је 108, али су положаји држани све до потписивања издаје од стране Милошевића и екипе.

У филму се детаљно сведочи о појединим окршајима у рејону караула Кошаре, Маја Глава, Раса Кошарес и Морина. Сведоче преживели хероји и старешине. Ма колико сам скептичан према филмовима који се приказују на РТС из неких јефтиних политичких разлога, ово јесте један важан документ и сведочанство о томе да има Срба чија се мисао не завршава Старбакс кафици и пилетини из Лидла.

Препорука за филм.

п.с. скандалозно је што спикер у филму УЧК терористе ослвљава са ,,УЧК војници", али шта рећи.
 
Poslednja izmena:
Јесте,било је и раније документараца о Кошарама али овдjе имамо аутентично разрађену реконструкцију догађаја погибије многих војника на основу свједочења преживјелих.
На мене је документарац оставио снажан утисак поготово јер су у питању јако млади момци, чудна тактика војске Југославије, да на границу тј. на први бедем постави такорећи неискусне војнике на служењу војног рока.Тек после улазе елитне јединице 72. специјалне бригаде, 63.бригаде и добровољци али први талас практично су изњели младићи од 18-20 година.Слава им.
 
Poslednja izmena:
Дуго сам се бавио феноменом тог рата 1991-1995, од узрока до саме тактике ратовања.
И дошао сам до закључка да се само захваљујући Господу Богу шаховница не вијори у Земуну.

Шлаг на торту ми је био читање књиге Веселина Шљиванчанина. Док сам је читао, схватио сам колико дубоко је та лажна конструкција братства и јединства разорила српско национално ткиво и било какву могућност сагледавања ствари са српске националне позиције. Тај Шљиванчанин је типични представник анационалног југословенског медиокритета.
 
Дуго сам се бавио феноменом тог рата 1991-1995, од узрока до саме тактике ратовања.
И дошао сам до закључка да се само захваљујући Господу Богу шаховница не вијори у Земуну.

Шлаг на торту ми је био читање књиге Веселина Шљиванчанина. Док сам је читао, схватио сам колико дубоко је та лажна конструкција братства и јединства разорила српско национално ткиво и било какву могућност сагледавања ствари са српске националне позиције. Тај Шљиванчанин је типични представник анационалног југословенског медиокритета.

Да управо, добро смо и прошли ко нас је водио.
Међутим та суморна чињеница нажалост говори доста и о нама и нашем незаситном слављењу вјечито неког "култа личности".
То траје још увјек, јер шта је друго Алек који ради 25 сати дневно сваки Божији дан за наш народ,да нам буде боље а ми све дубље у *овнима.
Исто је радио и Тито бравар, лимар, апотекар, економиста, правник, све мој ти док је Југа када се загребе зид испод трула и под кредитима.
Некадашња српска духовна интелигенција, елита је осакаћена, чисти српски нестраначки интелектуалци су побјегли или на маргинама друштва.
Да ли су то трауме комунизма или шта већ тешко је рећи.Али гдје су Срби нестали?
Од 1945 српско национално биће одумире убрзано, умјесто да смо падом берлинском зида доживјели национални препород као велика већина Европе ми имамо Веселина партизана 1991 године који пред страним новинарима у сред Вуковара држи комуно предавања.
И онда се питамо зашто је Европа подржала другу страну?Зар је имала избор питам се често?!
 
NOTE DVD FrOnT MMw.jpg

Gotivna sf horor komedija, bila bi mnogo lošije da nema zanosne trejsi...:eek::heart: Interesantno je da sadrži u sebi scene mnogo drugih filmova, što se i ne krije jer se iste pojavljuju na početku...
swampy_movie1982.jpg

Ovo je totalni urnabes...Prosto ne verujem da je Krejven bio sposoban ili nesposoban da napravi nešto ovako amatersko!!! I ovde glavna junakinja spašava stvar...Toliko loš da je zapravo dobar!!!:mrgreen: 8/10
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top