pore

ebi ga nije lako resiti ih se. ali mozes da poboljsas situaciju umivanjem hladnom vodom i nekim tonikom koji sluzi za skupljanje pora.
clinique ima grupu "pore minimizer" gde imas sve sto je potrebno :arrow: kreme losione i kremice za kamufliranje.
jos je vazno da redovno radis piling da bi one bile ciste i da se ne sire jos vise.
 
...Ukoliko ne postoji i problem bubuljica/akni, potrazi preparate koji deluju kao astrigenti - skupljaci pora - i skupe i one pristupacnije kozmeticke marke uvek imaju u svom asortimanu linije za masnu/mesovitu kozu, a sta ce tebi konkretno najvise odgovarati, nemoguce je reci - moraces sama da eksperimentises.
...Toplo preporucujem domacu masku odlicnu za skupljanje pora, tonus koze i ujednacavanje pigmentacije - na bazi belanca i limunovog soka:

Malo limunovog soka umesaj u jedno belance i 'ulupaj' dok se masa ne sjedini...Ukoliko nemas iskustva sa limunom, a narocito ako ti je koza osetljiva, obavezno dodaj i malo vode...Nanesi smesu na cisto lice i ostavi da se osusi - dobro bi bilo da za to vreme budes opustena u lezecem polozaju...Speri je mlakom vodom, a umivanje zavrsi hladnom - bices zadovoljna. Takodje mozes probati masku sa kvascem (svezim) - mozes je praviti sa malo limuna, ili sa mlekom. Odlicna za tonus, pore i sveukupan izlged i svezinu koze.
 
sve pobrojano, plus jagodicn mentol :lol:

u parvu je ugadnubabu rastem. Vazno je dobro ciscenje lica, dubinsko, znaci facial wash npr. Johnson clean & clear, neka maska za dubinsko ciscenje jedanom do dva puta nedeljno (ne zaboravi da nakon nje stavis revitalizijucu i hidrirajucu), i tonik / preporucujem Green Line za temeljito ciscenje, a i suzava pore, antibakterial (Novi Merkator, manje od 200 din, plava bocica).
Krema da ne bude premasna i pregusta i eto. Drzis stvar pod kontrolom.
A kad zavrsis umivanje, pljusni se nekoliko puta hl;adnom (ledenom) vodom, to suzava pore (zakon fizike, na hladnoci se tela skupljaju)
Etoc! :wink:
 
Kanna:
U redu,a postoji li neki puder da ih malo "poravna"?

...Ne bih ti preporucila 'gips - metod' kao svakodnevni i celodnevni metod za maskiranje problema, no dobru pokrivnu moc imaju pre svega tecni i stick puderi - medju onim pristupacnijim, odlicno pokrivaju, maskiraju ali i 'gituju' - Max Factor - Pan Stick, Lasting Performance i Hyper Smooth. Ipak pokusaj prvo da ih 'skupis' preparativnom kozmetikom - kupovnom ili iz kucne radinosti, pa tek onda dekorativnom. Na duze staze daleko zdravije i bolje za izgled koze. Uzgred, obzirom da koristis termin 'poravna' - da li se radi o prosirenim porama u nivou koze ili o reljefnoj promeni (sitne rupice, nalik narandzinoj kori)? Ukoliko je ovo drugo u pitanju, veoma je vazan redovan piling odgovarajucim preparatom, a ne bi bilo lose i da se posavetujes sa profesionalcem o eventualnom dubinskom pilingu (ima zaista mnogo vrsta i metoda - hemijski, mehanicki, kombinovani, laserski...do dermoabrazije kao najagresivnije metode). Obican piling mozes da uradis sama kod kuce, kupovnim preparatom ili domacom smesom od npr. malo palente pomesane sa malo mleka (ostaviti da malo odstoji, nezno istrljati lice i isprati hladnom vodom).
 
Bas tako,narandzina kora,pa kad stavim neki losiji puder tek se vide "rupice",za sada koristim Vichyev i dobar je ,ali sam cula i za taj MF Lashing.

Koji biste mi vi preporucili od ovih koje ste naveli ?
 
Betty:
a šta kad počnu kapilari da pucaju, od čega to, čula sam da ne može da se PORAVNA

...Uh, kapilari su obicno pojava karakteristicna za osetljivu, tanku i suvu kozu - ne znaci da se ne mogu javiti i kod one masnijeg tipa. Uzroci - od genetike, hipersenzibilnosti koze, trenutnog hormonalnog i zdravstvenog statusa, spoljnih uticaja... Moguce ih je odstraniti laserskim putem, ipak najbolje je da se posavetujes sa profesionalcem.
 
Kanna:
Bas tako,narandzina kora,pa kad stavim neki losiji puder tek se vide "rupice",za sada koristim Vichyev i dobar je ,ali sam cula i za taj MF Lashing.

Koji biste mi vi preporucili od ovih koje ste naveli ?

...Znas, potpuno razumem tvoju nestrpljivost i zelju da problem 'pod hitno' resis - to je razumljivo. Ipak, dobro bi bilo da, ako imas mogucnosti, poklonis svojoj kozi malo paznje i nege koje ce joj ne samo prijati vec i vratiti zdrav i negovan izgled, a tebi na duge staze podariti ten kakav zelis i osloboditi te agonije neuspesnog 'maskiranja' problema i stalnog odlaganja njegovog resavanja. Puderi to upravo jesu - trenutno, cesto polu-uspesno ili neuspesno maskiranje problema i odlaganje resavanja. I to je OK za posebne prilike, ali zaista izbegavaj tako teske layer-e na kozi svakoga dana. Ucinice vise stete nego koristi. Preporucujem ti svakako savet profesionalca - mislim da bi ti odgovarali tretmani vocnim kiselinama ili/i laserom (kombinovano). Ukoliko mozes sebi da priustis, svakako se posavetuj i uradi tretman pre proleca/leta zbog foto-senzibilnosti koze (naime u toku tretmana vocnim kiselinama koza se ne sme izlagati suncu, zato su za njih najpogodniji upravo zimski meseci). Jednom kada resis problem bice ti dovoljna lagana sminka za negovan i zdrav izgled.
...Tacno je da postoji profesionalna kozmetika kojom mozes da kreiras bukvalno efekat 'maske' na licu. Sto se tice komercijalnih preparata, pa i onih pristupacnijih koje sam pomenula, najbolje je da posetis dobro snabdevenu parfimeriju - recimo Max Factorov stand u DM -u ('Robna kuca Beograd' na terazijama I sprat), kao i u prizemlju 'Beogradjanke'), iz razloga sto imaju testere svih pudera iz asortimana koje mozes na licu mesta probati (prvo na unutrasnjoj strani rucnog zgloba, zbog eventualne alergijske reakcije), a ukoliko posle 15' minuta bude sve OK, mozes da isprobas preparat i direktno na delicu koze lica. U radnji imaju vlazne maramice koje ti stoje na raspolaganju da uklonis ostatke sminke koju si isprobala, kao i da pre nanosenja iste na lice dobro obrises ruke, pa i deo lica na kome ces proizvod probati - veoma je vazno da i lice i ruke budu cisti. Dakle, probaj i pronaci ces i pravi proizvod i pravu nijansu (nikako nemoj koristiti tamnije nijanse od prirodne boje tena - deluju vestacki, grubo, dodaju godine i isticu los ten). Biraj nijansu sto priblizniju boji svoje koze ili za nijansu svetliju. Prvo na nesi tanji sloj, pa polako, ukoliko nije dovoljno, 'gradi' nivo prekrivenosti dodajuci malo po malo pudera dok ne postignes efekat kakav zelis.
Za celo lice su odlicni Max Factor: Lasting Performance (dugotrajan efekat, veoma postojan, lice se ne sija, ne znoji - 'cementic') kao i Hyper Smooth (nesto blazi, masniji, odgovara i suvljim i zrelijim tipovima koze, dobar filler - dobro 'popunjava' borice, rupice i sitne nepravilnosti, daje efekat glatkoce, blagog liftinga). Pan stick - puder u stick-u se uglavnom koristi kao korektor za manje povrsine, jer je veoma guste, bogate strukture. Ukoliko problem imas lokalno - samo u zoni oko nosa/obrazima, npr., mozes ga koristiti za dodatno pokrivanje na ovim delovima. Srecno.
 
Pored toga, MF se prilagođava boji tena i ne ostavlja vidljive konture. Savršenstvo! Izgledaš glacnuto i prirodno sveža, a ni nosić se ne sjaji!
(sad nisam sigurna, glacnuti znači valjda ugojiti se :shock: )
 
u srbiji kada bi se to tako delilo kao napolju...
niko ne bi ni kupovap proizvode...
jer bi imali zavidne kolicina testera!!!

kad smo vec kod toga,os doneses neki? :wink:
 
sta ti je potrebno?
ma i ovde su bezobrazni.znas za svajcarsku marku "la praire"(kreme su im od 190 do 500€)ima jedna zena dodje svakih 15 dana i trazi probe.mislim da tako obidje sve parfimerije i neguje se kremama od kavijara za dz!kobila
 
hanibal77:
je l sme da mi bude smesno kad pohvalite parfimeriju sto ima testere da probate?ovde nikad ne bismo prodali bez testera,razmazen narod.

...Naravno - moje emocije na temu variraju, no situacija je negde najpribliznija tranzicionoj tragi-komici u sticaju... :D :wink: Uzgred, pomenuta gospodja (post neposredno iznad ovog) ovde bi daleko pre stekla epitet 'carice', 'majstorice', 'legende' - papkarima i pernatom zivinom se smatraju manje domisljati potrosaci (ovdasnji) cija platezna moc ne prelazi 10% gospodjine, no to ih ne sprecava da iste sume (cesto i vece) izdvajaju za proizvode koje nisu prethodno probali, te neretko njima umesto lica obraduju cipele... :P Inace, gospodjin 'sindrom' nije retkost - licno poznajem damu koja svakog jutra pre posla porani u neku od velikih londonskih kozmetickih super-stores, gde obilazi u pravilnim intervalima standove razlicitih brand-ova, koristeci usluge ljubaznih demonstratora koji je kompletno 'istretiraju' preparativnom, potom dekorativnom kozmetikom, te se na kraju podrazumeva da svaki put ritual zavrsava u oblaku drugog parfema koji 'proba'...Treba li da napominjem da je dama nasa zemljakinja?... :wink: :D
 
e to sto sam napisala da je kobila je impuls posto imam neke pare ako dobro prodajem pa me nerviraju ovi sto misle da su pametni pa prose po parfimerijama.
a da ti ne pricam sto imamo uslugu flash sminkanje besplatno.to naravno postoji da bismo prodali sminku da klijent vidi kako mu dobro stoji pa da kupi.a one se napale pa dodju uvece pre nego sto izadju.u subotu dosla jedna i kaze imam neki nastup mozete da me nasminkate.ma pali bre.u sephori u champs elysee su otvoreni do 1h po ponoci i od 22-23h samo sminkaju zaludne klinke
 
i sve kao imaju osetljivu kozu pa moraju da probaju kremu nekoliko dana pre nego sto je kupe.i na njima parfem menja svoju notu pa i to moramo da im damo.i nece da kupi 100ml nego 30ml parfema jer zaboga ona voli da menja.pa kupi onda 3 razlicita kad vec volis toliko da menjas.uh bas is*izdim kad pomislim koliko me nerviraju te seljanke. :evil: :evil: :evil:
a kad dodje prava gospodja ona kupi za 200-300€ i ne trepne.ove koze biraju karmin kao da kupuju auto.
uh malo sam explodirala ovde,ne zamerite
 
HANNY BANNY vreme je za odmor!!!
ja moram da ti priznam sada,kada sam bila....nisam se sminkala jer se inace ne sminkam...ali sam donela brdo testera.
naravno uzimam samo ono sto volim,nisam svastara,pa da ih posle bacam,to mi je greota...
ako vidim da je promocija....uzivancija,jer kada se kuca promovise onda se i otvore za poklone...kupis deodorant a dobijes kesu punu svih proizvoda,naravno u malim pakovanjima :lol:
joj sto ja volim parfimerije.
ceo zivot sam zelela da radim tamo :wink:
 
ugadnubaburastem:
hanibal77:
je l sme da mi bude smesno kad pohvalite parfimeriju sto ima testere da probate?ovde nikad ne bismo prodali bez testera,razmazen narod.

...Naravno - moje emocije na temu variraju, no situacija je negde najpribliznija tranzicionoj tragi-komici u sticaju... :D :wink: Uzgred, pomenuta gospodja (post neposredno iznad ovog) ovde bi daleko pre stekla epitet 'carice', 'majstorice', 'legende' - papkarima i pernatom zivinom se smatraju manje domisljati potrosaci (ovdasnji) cija platezna moc ne prelazi 10% gospodjine, no to ih ne sprecava da iste sume (cesto i vece) izdvajaju za proizvode koje nisu prethodno probali, te neretko njima umesto lica obraduju cipele... :P Inace, gospodjin 'sindrom' nije retkost - licno poznajem damu koja svakog jutra pre posla porani u neku od velikih londonskih kozmetickih super-stores, gde obilazi u pravilnim intervalima standove razlicitih brand-ova, koristeci usluge ljubaznih demonstratora koji je kompletno 'istretiraju' preparativnom, potom dekorativnom kozmetikom, te se na kraju podrazumeva da svaki put ritual zavrsava u oblaku drugog parfema koji 'proba'...Treba li da napominjem da je dama nasa zemljakinja?... :wink: :D
odmah sam pomislila da je jugo!
keve mi! :roll:
 

Back
Top