Razmrdajte vijuge

Blue Note

Obećava
Poruka
70
I TEST
Za sledeći zadatak NIKAKO se ne sme upotrebljavati kalkulator ili papir i olovka:
Imas 1000, dodaj 40.
Dodaj jos 1000.
Dodaj 30 pa opet 1000.
Dodaj 20.
Dodaj jos 1000 i onda jos 10.
Koji je zbir?
Odgovor sledi:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Tvoj rezultat je: 5000?
A tacan odgovor je... 4100 !
Ako ne verujes - saberi sve ponovo, ali ovaj put uz pomoc kalkulatora....
Ovaj fenomen se dogadja zato sto ljudski mozak u jednom trenutku sabiranja pomera
decimale, tj. doda 'jednu nulu vise'.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

II TEST
Brzo i neverovatno:
Prebroj koliko ima slova 'F' u sledecoj recenici, slobodno se skoncentrisi, ali
nemoj da koristis misa kao pomoc!
FINISHED FILES ARE THE RESULT OF YEARS OF SCIENTIFIC STUDY COMBINED WITH THE
EXPERIENCE OF YEARS
Prebrojao? Koliko ih ima?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3 ?
ili 4 ?
Pogresno!! Ima ih 6!!!
Vrati se gore i procitaj jos jednom! Objasnjenje je sledece: ljudski mozak
zanemaruje rec 'OF'.
Onaj koji je izbrojao 6 slova F je genijalac (ili ne zna engleski!). Ako si
prebrojao 4 - to je sjajno. Rezultat od 5 znaci da si pravi fenomen! Ali 6! To
gotovo niko ne dobije....
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

III TEST
Sigurno te do sada već mući dilema: 'Jesam li ja razlicit? Ili svi mislimo na isti
nacin?'
Uradi ovaj test i naci ces odgovor:
Prati instrukcije i odgovaraj na pitanja, jedno po jedno, naravno - NAPAMET I STO PRE:
Koliko je
15 + 6
3 + 56
89 + 2
12 + 53
75 + 26
25 + 52
63 + 32
Da, racunanje napamet i nije tako lako. Ali sada dolazi najbolji deo:
123 + 5
Bez puno razmisljanja, sto brze, pomisli na jedan alat i na jednu boju!
Misli, misli...
Jos malo...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
U pitanju je crveni čekić, jel' da?
Šta? Nije istina?
Ako nisi pomislio na to, onda spadas u 2% populacije koja je pomislila na nesto drugo!
98% populacije pomisli na crveni cekić kada rešava ovaj zadatak.
:wink:
 
Ja ne znam dal sam LUD il sta??? :shock: Iskreno prvo pitanje sam izracunao 4100, drugo izbrojao 6 slova f bez misa al moram priznati da nisam gledao text kao celinu nego slovo po slovo pa nemam pojma sta je u njemu pisalo(verovatno mi je i zato uspelo)!
AL na 3 sam pomislio na DIGITRON i to crn!!(joj kako mi je nedostajao u tom odvratnom 3. pitanju) 8)
 
u prvom sam dobio 4100
drugo 5 f nisam obrato paznju na prvo of
trece zeleni Shrafciger

mozda to ima veze sa inteligencijom kad sam se upisao u 1 osnovne bila je 130.
P.S. ima li neko na kompu one testove inteligencije ja imam nekoliko rezultat mi varira od 97 do 150 ne cine mi se tacnim
 
Prva fora:jesam ze zaleteo pa izracunao 5ooo,mada nisam ozbiljno shvatio,pa sam se kod "F" ozbiljno pripremio. :D :wink:
Ona fora za slova "F",dobro sam se koncentrisao i cim sam video da je recenica na engleskom prvo na sta sam obratio paznju je rec "OF"
I izbrojao sam 6 komada!
Za zabiranje napamet...pa to radim svaki dan.Brojim pare pa sabiram.Ali kroz glavu mi je u isto vreme proslo cekic i kljesta,a boju inace kaze crvenu,svaki put kad se traze boje,ponekad plavu.
Ma ove fore su samo stvar dobre koncentracije i raspolozenja.
Ja sam recimo vise puta radio test intelignecije,sa odredjenom vremenskom distancom,sa manje vise slicnim zadacima i imao sam razlicite rezultate.Sto znaci da je to samo stvar raspolozenja.Ako sam sjeban,mrzi me da razmisljam i da se trudim,nezainteresovan sam i onda mi je rezultata debilan.A nekad razvalim test.
Ali bitno je da je zabavno.
 
Soulraver:
P.S. ima li neko na kompu one testove inteligencije ja imam nekoliko rezultat mi varira od 97 do 150 ne cine mi se tacnim
Imam ja,ali je na engleskom.Prvi put kad sam ga radio mrzelo me da prevodim pa sam ga radio onako levom nogom.Mislim citao sam pitanja,ali nisam nesto obracao paznju.Taj prvi put sam imao negde cini mi se 97 ili 99,secam se da je bio nepara broj.Posle kad sam sve lepo pogledao jos jednom,video sam da 2-3 pitanja nisam lepo shavtio,nisam ih procitao kako treba,nisam posle toga radio nekoliko meseci.Pa sam uraio jednom preko sto sam presao,ali se ne secam koliko.Videcu sad neki dan da uradim opet,da se zezam malo.
Ma kazem ja...taj test je stvar raspolozenja i trenutne koncentracije i smirenosti,nista drugo.ZAto rezultati i variraju.
 
I TEST je klasicni zbun jer se računa napamet i oni koji u glavi do poslednje računice dolaze sa "četiri i devedeset" najverovatnije sa dodavanjem desetke će misliti 5 hiljada.

II TEST ovaj test engleskog je prevara (slova F).... tj. onaj ko manje engleskog zna primetice ovo of dok ljudi sa boljim znanjem engleskog to of iskuliraju i ne prebroje .....

I u III TEST-u je sabiranje samo zbunjivanje ..... dok na kraju kaze:
"Da, računanje napamet i nije tako lako. ", što znači da je teško, a teška alatka je čekić, svi ga imaju i koriste .... tj. prva padne na pamet ....

Btw. ja sam u prvom izračunala 4100, u drugom 3 slova F, a u trećem crveni čekić.
 
g-rock:
Dovla:
1. izracunao sam 5000
2. prebrojao sam 6 F
3. pomislio sam na crni auto :?

vladice, aj mi pozajmi auto, samo nesto da popravim po kuci i odmah ti vracam 8) nisam poneo alat sa sobom :lol:

Fazon je bio sto sam u trenutku kada sam radio treci test pomislio sam na plavi cekic a kroz prozor sam video crni auto i kada je sestra pitala sta je to proslo ispred rekao sam joj plavi cekic a ovde sam napisao crni auto :lol: :lol: :lol:
 
Ivana***:

II TEST ovaj test engleskog je prevara (slova F).... tj. onaj ko manje engleskog zna primetice ovo of dok ljudi sa boljim znanjem engleskog to of iskuliraju i ne prebroje .....
Za ovo se ne bih slozio.Sluzim se engleskim jako dobro vec vise godina(i keva i cale su mi jedno vreme ziveli u Londonu,pa...) ...Prvo na sta sam obratio paznju i gde sam znao da ce biti caka je bas na "OF".
Posle ispale na prvom pitanju (ne volim da gubim),potpuno sam se skoncentrisao na drugo pitanje.Cim sam video da je text na engleskom,znao sam da treba da "pucam" na OF.
Opet kazem...resenje svih ovih trik pitanja je stvar raspolozenja i koncentracije u 90% slucajeva.
 

Back
Top