Rome: Total War

Bez razmišljanja ubedljivo najgora TOTAL WAR igra do sada.
Kamere su očajne, naročita rotacija oko jedne ose.
Gameplay očajan, puno grešaka, glupog ponašanja kompijutera u igri.
Stalno se dešava da se u toku borbe kompijuter zakopa na jednom mestu koje je meni nedostupno i tu stoji do isteka 60 minuta borbe, dakle do kraja borbe.
Boje u igri JAKO siromašne, frakcije izgledaju jednolično, dosadno i neuzbudljivo.
Samo mi je SHOGUN 2 dosadniji od RTW 2 po tom pitanju ali je ipak SHOGUN 2 nešto bolja igra.
Muzika je dosadna i uglavnom glupa.
Kretanje jedinica po mapi nesinhronizovano, izgleda ružno.
Način iz RTW1 mi se NEUPOREDIVO više sviđa.
Takođe sistem sa diplomatama na mapi iz RTW1 mi se takođe mnogo više sviđa.
Muzika iz RTW1 takođe ostaje ubedljivo najbolji SOUNDTRACK od svih Total War igara.
ROME TOTAL WAR 1 i dalje ostaje najbolja, najzanimljivija i najuzbudljivija igra serijala.
Iza njega, meni je MEDIAVAL 2 a onda Napoleon.
 
, mod koji obećava, bazira se na Rome, ali nemaju veze baš, grafički, veličina mape, broj faktora/jedinica, izgled gradova-građevina/jedinica, po svemu se razlikuju. Uglavnom, ljudi koje vole Rome udružili su se oko ovog zajedničkog projekta i rade na njemu msm još od 2005, igra je dosta uznapredovala od onda, ali kako oni samo kažu, prešli su možda pola puta do finalne verzije, tako da dosta ima tu još da se krpi, borbe su previše spore, jedinice nisu lepo izbalansirane, kao i nacije, dosta bagova, itd. Igra može da se skine i proba, pa ako neko želi da vidi o čemu se tu radi, može videti na linku iznad. Za instalaciju treba ekspanzija od Medieval II, da ista ne bude instalirana u Program Files folderu (važi za sve particije) i to je to.
 

Back
Top