Liberty i Demokratija U SAD!

vzeoy7y9

Primećen član
Poruka
862
U SAD,liberty i Justice for all,upotrbljava kada se sluzbeno otvaraju drzavne ili druge civilne institucije.
Demokrtije je nesto sto najvise jludi u SAD upotrebljavaju kada je u pitanje njihova prava,inace je "Grcka rec',sto nema veza se liberty and justice for all.
Demoktatija je samo za bogati,..kroz koje mozedu da kradu ubijaju kao i da sire propagandu kao da su samo oni koji je brane,..a ista sa pljakom cak se ne ravnja fasizmu.
sto oni kazu u ime demokratije,bombardovali su Srpski narod;da,da za njihovu pljacku,..Srbin je izgubio ne samo slobidu(liberty)nego i sopstvene teritorije.
Pitanje je,zasto SAD u ime "liberty" nije bomabrdovao Bosnu,Srbiji,Afghanistan i Iraq? [nego u ime demorkratiju}gde je u poslednjim godinama naj laksa institucuja pljacke.Dali su Srpski i drugi Slavenski narodi sprenan da prime takvu demokratiju?
 
Pošto ništa pametno ne mogu da kažem,a i inače,potreban mi je veliki napor da bi tako nešto učinio,hvala ti,što sam se gledajući ovaj tvoj.. kako se kaže,setio da uključim peć,jer bože moj jeftinija je struja.
AJ..sad opali,sa raznih kvazidemokratskih strana,te kriv je...te... :roll:
 
zt:
Pošto ništa pametno ne mogu da kažem,a i inače,potreban mi je veliki napor da bi tako nešto učinio,hvala ti,što sam se gledajući ovaj tvoj.. kako se kaže,setio da uključim peć,jer bože moj jeftinija je struja.
AJ..sad opali,sa raznih kvazidemokratskih strana,te kriv je...te... :roll:

Pametnjakovicu, da bi uopste na ovom forumu moglo da se normalno debatuje molim Te pod hitno mi daj svoje objasnjenje znacenja tri reci tj. pojma:

1. POLITIKA:

2. SLOBODA ;

3. DEMOKRATIJA;
 
vzeoy7y9:
Andreavk:
Demokratija je vladavina vecine...vise mi se svidja
Liberty and Justice for all
I meni se svidja, ali u pslednje godine forsirati demokratiju u drugim zemljama,malo po malo mi je izgubismo ovde!!!

Postujem americki narod i divim mu se ali ne i americku politiku ali politicari su valjda svuda isti
... nadam se da americki narod nece dozvoliti da izgubi ni slobodu ni demokratiju i zbog njih i zbog nas
 
Andreavk:
...ma ti si neznalica...covek ti kaze da Ameri uvode demokratiju u banana drzavice tako sto ih dovedu u situaciju da ne mogu da biraju - na kraju vecina pristane na ono sta oni hoce i to bude banana demokratija :D

Bas ti hvala :(
ja sasvim lepo razumem sta covek i SAD-a zeli da kaze, ali Ti (i Tvoj prijatelj umesto koga Ti odgovaras} ocigledno nisi razumeo
moje pitanje, a to je jedna mala, uljudna molbica
da mi razjasnite znacenje 3 reci, 3 pojma
3 floskule koje tako cesto potezete kao argument u svim raspravama, pogledaj prethodne
postove :roll: :roll: :roll:
 
POLITIKA - plan ili akcija pojedinca ili grupe
SLOBODA - delanje, misljenje, govor bez nametnutih ogranicenja - posteda od obaveza i duznosti
DEMOKRATIJA - politicki sistem u kome gradjani biraju svoje predstavnike da ih zastupaju - vecina moze donositi odluke koje se odnose na celu grupu

...je li sad ok :D
 
eremita:
zt:
Pošto ništa pametno ne mogu da kažem,a i inače,potreban mi je veliki napor da bi tako nešto učinio,hvala ti,što sam se gledajući ovaj tvoj.. kako se kaže,setio da uključim peć,jer bože moj jeftinija je struja.
AJ..sad opali,sa raznih kvazidemokratskih strana,te kriv je...te... :roll:

Pametnjakovicu, da bi uopste na ovom forumu moglo da se normalno debatuje molim Te pod hitno mi daj svoje objasnjenje znacenja tri reci tj. pojma:

1. POLITIKA:

2. SLOBODA ;

3. DEMOKRATIJA;

Naravno da hoću,ali evo,desio mi se peh.Sat i po pišem članak o "anarhizmu",i na kraju sam ga obrisao,ili ne znam gde je?Znaš,ja ne umem da se služim ovim napravama.
I ovako velika pitanja,zahtevaju duge i promišljene odgovore.Ali,pokušaću da ih dam,i zašto u tvom tonu primećujem sarkazam,da li sam ih nečim izazvao? Daleko od toga.da sebe smatram za...,pametan čovek nikad ne može da z....e svoj život.
 
Andreavk:
POLITIKA - plan ili akcija pojedinca ili grupe
SLOBODA - delanje, misljenje, govor bez nametnutih ogranicenja - posteda od obaveza i duznosti
DEMOKRATIJA - politicki sistem u kome gradjani biraju svoje predstavnike da ih zastupaju - vecina moze donositi odluke koje se odnose na celu grupu

...je li sad ok,Ok je za onog ko ga(je)forsira,u stvarnost on(ona)ne postoji.
Zakone koji se kroju kako-kome ogovara,to nije zakon,zakon treba biti takav da zadovalja Svetog pisma principals, inace je zakon ko koga... :D
 

Back
Top