Republika Srpska - Izrael. Naša najveća šansa ili još jedna prevara????

sinisa123

Primećen član
Poruka
799
Svi znaju da je izraelski ministar inostranih poslova Liberman već drugi put u Banjaluci ove godine (treći put u manje od godinu dana). U maju je bio sedam dana druzio se sa Dodikom na njegovom rancu, roštiljali, igrali košarku i sl...sad je opet dosao i opet produzio posjetu (danas je cijeli dan kod Dodika iako je trebao sinoc da ode).


Liberman je, kao što znate, najekstremniji izraelski političar, vrlo antiislamski ali i vrlo antiruski nastrojen.(tvrdi da je pobjegao iz USSR-a zbog "ruskog terora"), ali u isto vrijeme najmoćniji izraelski političar u smislu lobiranja (stranku mu podržavaju Aškenezi porijeklom iz Rusije koji su najmoćniji u Izraelu ali i uopšte u svijetu).


Šta mislite koliko je ovo dobro i kako može da utiče na naš status? Da li mislite da je ovo šansa da Aškenezi bar malo ublaže stav prema nama? Ja imam svoj stav ali napisaću ga malo kasnije:)

ps. molim vas nemojte spamovati, ajde da pišemo samo kad imamo šta da kažemo na temu:lol:
 
Ne znam šta će ti ova tema sigurno 10. koja obrađuje pitanje, i tu nema mnogo mudrolije jedna od najvećih uspjeha srpske diplomatije ikada... Ostavite se vi RS nek propadne sa Izraelom ako treba. Čuj to dovodi u konfrontaciju sa Rusima... eee ljudi moji svašta ću ja čuti, morate više pratiti političke prilike u RS da bi mogli kvalitetnije ovakve stvari komentarisati
Pa daj iskomentariši kad već znaš i kad si se uključio, pa ne možemo svi pratiti baš sve, pa i dešavanja u RS. Zato valjda i postoji ovaj forum.
Evo moj skroman komentar, nekog ko baš ne poznaje tamošnje prilike već samo ima osećaj i intuiciju:
pribojavam se da će korist biti kratkog daha, sitna je RS da bi nešto značila Izraelu. Trenutno da, ali dugoročno RS ostaje tu gde jeste.
 
Poslednja izmena:
Pa daj iskomentariši kad već znaš i kad si se uključio, pa ne možemo svi pratiti baš sve, pa i dešavanja u RS. Zato valjda i postoji ovaj forum.
Evo moj skroman komentar, nekog ko baš ne poznaje tamošnje prilike već samo ima osećaj i intuiciju:
pribojavam se da će korist biti kratkog daha, sitna je RS da bi nešto značila Izraelu. Trenutno da, ali dugoročno RS ostaje tu gde jeste.

Нема разлога да не поздравимо овакву политику РС. Са свима треба сарађивати и градити добре односе а посебно са утицајним. Израел је такав примјер.
Довољно би било да буде нека добра израелска инвестиција у РС, или ако се нешто повољно излобира за Србе на Косову..
Ја се надам само да неће бити нека глупост попут оног србијанског сателита..али видјећемо.
 
Svi znaju da je izraelski ministar inostranih poslova Liberman već drugi put u Banjaluci ove godine (treći put u manje od godinu dana). U maju je bio sedam dana druzio se sa Dodikom na njegovom rancu, roštiljali, igrali košarku i sl...sad je opet dosao i opet produzio posjetu (danas je cijeli dan kod Dodika iako je trebao sinoc da ode).


Liberman je, kao što znate, najekstremniji izraelski političar, vrlo antiislamski ali i vrlo antiruski nastrojen.(tvrdi da je pobjegao iz USSR-a zbog "ruskog terora"), ali u isto vrijeme najmoćniji izraelski političar u smislu lobiranja (stranku mu podržavaju Aškenezi porijeklom iz Rusije koji su najmoćniji u Izraelu ali i uopšte u svijetu).


Šta mislite koliko je ovo dobro i kako može da utiče na naš status? Da li mislite da je ovo šansa da Aškenezi bar malo ublaže stav prema nama? Ja imam svoj stav ali napisaću ga malo kasnije:)

ps. molim vas nemojte spamovati, ajde da pišemo samo kad imamo šta da kažemo na temu:lol:

Odlicno je. A nisam znala da Askenazi imaju los stav prema nemuslimanskim Bosancima.
 
Problem je što je Tadić opet nema nikakav stav i neće da se izjasni o Palestini. Nije ni čudo što ga ovi zaobilaze. Srbi na Kosovu tu neće imati nikakve vajde.
Druga stvar, stav republike Srpske u SB može da bude odlučujući jer njima treba još jedan glas (deveti), to znači da Republika Srpska odlučuje da li će Palestina biti država ili ne.
To je mač sa dvije oštrice i može da izazove ozbiljne probleme ili ako odigramo dobro da nam pomogne. Ja mislim da mi nemamo političare koji su to u stanju. Ako smo već na strani Izraela u ovom slučaju onda treba jasno reći da tražimo kontrauslugu kada mi budemo imali sličan problem a to znači da oni lobiraju za nas kod amerikanaca.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:347260-Glas-BiH-presudan-za-nezavisnosti-Palestine
 
Svi znaju da je izraelski ministar inostranih poslova Liberman već drugi put u Banjaluci ove godine (treći put u manje od godinu dana). U maju je bio sedam dana druzio se sa Dodikom na njegovom rancu, roštiljali, igrali košarku i sl...sad je opet dosao i opet produzio posjetu (danas je cijeli dan kod Dodika iako je trebao sinoc da ode).


Liberman je, kao što znate, najekstremniji izraelski političar, vrlo antiislamski ali i vrlo antiruski nastrojen.(tvrdi da je pobjegao iz USSR-a zbog "ruskog terora"), ali u isto vrijeme najmoćniji izraelski političar u smislu lobiranja (stranku mu podržavaju Aškenezi porijeklom iz Rusije koji su najmoćniji u Izraelu ali i uopšte u svijetu).


Šta mislite koliko je ovo dobro i kako može da utiče na naš status? Da li mislite da je ovo šansa da Aškenezi bar malo ublaže stav prema nama? Ja imam svoj stav ali napisaću ga malo kasnije:)

ps. molim vas nemojte spamovati, ajde da pišemo samo kad imamo šta da kažemo na temu:lol:

SSSR je važio za državu koja je pored ostalih represalija, opravdano čuvala svoje stanovništvo od širenja propagande oko suneta te time zabranjivala i bolesnim izraelskim mozgovima na SSSR teritoriji da obavljaju ovu maloumnost nad decom.

Jevreji nisu smeli da lanu protiv SSSR dok su sa mlitavim njihali nad mirnom Švedskom koja takodje poštuje ljudska i dečija prava...

Izrael ne ume da shvati da postoje zemlje gde se poštuju dečija prava i ne mešaju sa verskim....

A sem za pola curca, jako su zainteresovani za pare...

p.s. po Srbiji se preko medija širi propaganda da sakatite decu...
 
Dodik zna sta radi, zna koji je najpametniji potez danas a koji sutra, i zna gde moze a gde ne, tako da ne sumnjam nimalo u pozitivne rezultate ovog susreta.

Sve lici pomalo na Titove metode koristenja obe strane za vlastitu korist, ali zasto da ne? Svet tako funkcionise, najsposobniji i najlukaviji idu dalje.
Titove metode vise ne prolaze...Gadafi je isto radio pa vidjeli smo kako je zavrsio...
 
SSSR je važio za državu koja je pored ostalih represalija, opravdano čuvala svoje stanovništvo od širenja propagande oko suneta te time zabranjivala i bolesnim izraelskim mozgovima na SSSR teritoriji da obavljaju ovu maloumnost nad decom.

Jevreji nisu smeli da lanu protiv SSSR dok su sa mlitavim njihali nad mirnom Švedskom koja takodje poštuje ljudska i dečija prava...

Izrael ne ume da shvati da postoje zemlje gde se poštuju dečija prava i ne mešaju sa verskim....

A sem za pola curca, jako su zainteresovani za pare...

p.s. po Srbiji se preko medija širi propaganda da sakatite decu...
1.Izraelci kao narod ne postoje...
2.jevreji nesunete djecu nego oni obrezuju...
3.Sta ti imas protiv suneta...djeca kad odrastu bice sretna jer mogu bolje da hebu...zbog tog razloga se vecina Amerikanaca obrezuje iako nema veze sa njihovom vjerom...
 
1.Izraelci kao narod ne postoje...
2.jevreji nesunete djecu nego oni obrezuju...
3.Sta ti imas protiv suneta...djeca kad odrastu bice sretna jer mogu bolje da hebu...zbog tog razloga se vecina Amerikanaca obrezuje iako nema veze sa njihovom vjerom...

1) Pričam o zakonu države Izrael
2) A u čemu je razlika? Muslimani su bar humaniji
3) Ne bolje nego duže jer ne osećaju ništa, jedva 30% punog osećaja. Ako si osunećen onda o osećaju na curcu znaš tek malo više nego najobičnija žena.
4)U Americi ima muslimana i Jevreja, oni se sakate a ne evropski deo Amerike. Ali ne i u mešanim brakovima jer možeš da robijaš...
Neko te slagao...možeš da robijaš ako nema saglasnosti, tvoje informacije datiraju iz 1960 posle jevrejske propagande koja je odjebana u Evropi, a ne iz 2011... Nit higijene, nit zaštite, i bez nervnog sistema...
 
SSSR je važio za državu koja je pored ostalih represalija, opravdano čuvala svoje stanovništvo od širenja propagande oko suneta te time zabranjivala i bolesnim izraelskim mozgovima na SSSR teritoriji da obavljaju ovu maloumnost nad decom.

Jevreji nisu smeli da lanu protiv SSSR dok su sa mlitavim njihali nad mirnom Švedskom koja takodje poštuje ljudska i dečija prava...

Izrael ne ume da shvati da postoje zemlje gde se poštuju dečija prava i ne mešaju sa verskim....

A sem za pola curca, jako su zainteresovani za pare...

p.s. po Srbiji se preko medija širi propaganda da sakatite decu...

mislim da je problem rusko-jevrejski odnosa mnogo komplikovaniji, a sto se tice odnosa sssr-a i izraela zanimljiv je sa aspekta da ih je ista ideologija osnovala.


Koem, ne postoje ni bosanci kao narod a stalno pricate o njima.
 
mislim da je problem rusko-jevrejski odnosa mnogo komplikovaniji, a sto se tice odnosa sssr-a i izraela zanimljiv je sa aspekta da ih je ista ideologija osnovala.


Koem, ne postoje ni bosanci kao narod a stalno pricate o njima.

Pa naravno da su komplikovani kad je o parama reč pa onda Ruje gledale da im zabibere na svaki način...
 
:cool:
Либерман је породични пријатељ Ари Ливнеа,који је јуче прославио 90. рођендан.
То је искориштено да Либрерман има изговор да наврати до Бањалуке, а онда се наведе да се причало "о билатералним темама".
Ово није наша највећа шанса, али лопта је у ваздуху.
Треба нам јак центарфор да скочи и ћушне је према голу.
А онда још да се голман (читај: Русија) помјери, али са задршком.
Лопта би могла погодити и пречку(читај:кинеска улагања), а гдје ће се одбити?
Нема везе, живот је фудбалска утакмица.
Послије много година, да не кажем вијекова, добили смо лопту.
И кап што рекох, Миле је упутио центаршут на пеналтик.
Још само да Либерман скочи на ту лопту...
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Иначе, коначно су неки од политичари схавтили да треба играти.
До сада смо углавном јаукали да је био офсајд или фаул, и примили пар голова.
Сада је ред да и ми скинемо дрес. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Titove metode vise ne prolaze...Gadafi je isto radio pa vidjeli smo kako je zavrsio...

Гадафи је имао нафту и био је близак са исламистичким покретима широм света и зато је настрадао.....
Додика на западу цене више него било ког политичара са простора бивше Југославије....
Недавно је био у посети САД на позив америчког сената,па ти види.....
Кад ће вашег турчина Бакира позвати? Није им више занимљив,пре ће он проћи као Гадафи ако настави да се свађа са Србима.....
Ја бих Додика за председника Србије уместо Бориса поставио....
 
1) Pričam o zakonu države Izrael
2) A u čemu je razlika? Muslimani su bar humaniji
3) Ne bolje nego duže jer ne osećaju ništa, jedva 30% punog osećaja. Ako si osunećen onda o osećaju na curcu znaš tek malo više nego najobičnija žena.
4)U Americi ima muslimana i Jevreja, oni se sakate a ne evropski deo Amerike. Ali ne i u mešanim brakovima jer možeš da robijaš...
Neko te slagao...možeš da robijaš ako nema saglasnosti, tvoje informacije datiraju iz 1960 posle jevrejske propagande koja je odjebana u Evropi, a ne iz 2011... Nit higijene, nit zaštite, i bez nervnog sistema...
Ocigledno ne znas...kako ide obrezan qratz...osjecaj je moc...mi skinemo onaj dio kozice koji nam smeta da bismo bolje hebali...


prema izvjestajima svjetske zdravstvene organizacije 70% obrezanih ljudi u svijetu cine muslimani i jevreji...ostalih 30% su Krscani i ateisti koji su obrezani...
SAD ima najveći udio muškaraca koji su obrezani iz ne-vjerskih razloga. 75% ne-židovskih i ne-muslimanskih Amerikanaca je obrezano. Usporedite to s Kanadom gdje ih je samo 30%., u Velikoj Britaniji 20%, a u Australiji samo 6%.

Inace muskarci sa osunecenim penisom imaju manje sanse da budu zarazeni Hiv-om...

Ali nije to tema...
 
Ja smatram da mi treba da gledamo svoj interes ali i da ne okrećemo leđa jedinim iskrenim prijateljima (Rusija).
Liberman je agent onih koji su nas 20. godina sistemtski uništavali i kojima je osnovni cilj uništenje Rusije, to treba da se zna da bi se donosio zaključak.
I ne brini, ima nas koji pratimo politiku;)
Ovo je komentar za one koji su na stajalištu da je Izrael stvarni i iskreni prijatelj Srba uopšte. Ne bih da se ponavljamo, ali je tačno da nam je taj isti Izrael, opet radi svojih interesa bio nenaklonjen dosta puta i neprincipijelan a mnogi su to opravdavali okruženjam u kom se isti nalazi.
I pored povremenih čarki, ili bolje reći nerazumnih poteza naše vlasti, Rusija je zaista iskren prijatelj, bez zakulisnih radnji i sl.
 

Back
Top