SKOLA ZAKUCAVANJA

NFL

Početnik
Poruka
8
Visok sam 185cm. Mogu da dovatim kos. Jednom sam cak i zakucao(ne znam kako sam uspeo). Da li postoji neka tehnika zakucavanja, neki savet koji bi mi pomogao da lakse zakucam? Da li postoji odredjen polozaj ruku pri skoku ili nesto slicno?
 
NFL:
Visok sam 185cm. Mogu da dovatim kos. Jednom sam cak i zakucao(ne znam kako sam uspeo). Da li postoji neka tehnika zakucavanja, neki savet koji bi mi pomogao da lakse zakucam? Da li postoji odredjen polozaj ruku pri skoku ili nesto slicno?

Visok sam 180 cm i svojevremeno sam zakucavao. Tada sam imao dvadeset godina i 68 kg. Što se tehnike tiče ona dolazi spontano kada nabilduješ odraz pa zato radi žablje skokove, napravi ili nabavi tegove za noge ili oko struka i skakući svaki dan po stepenicama do vrha solitera. O bildovanju odraza raspitaj se malo kod odbojkaša ili skakača u vis. Međutim, oprezno sa tegovima i treninzima za odraz da ti nebi otišla kolena ili prepone. Uzgred,zakucavanje je fleš efekat u basketu, a dobar odraz treba koristiti za pametnije stvari (šut, odbranu). Naime, kada plej izradi protivnika u igri jedan na jedan i zabode mu glavu u parket pa se iznenadno odluči na kvalitetan i miran skok šut je daleko efektnije i korisnije od zakucavanja gde se u realnoj igri rizikuje povreda a i promašaj. Deluje paradoksalno ali istinito. Drugim rečima, koš je koš i ti trebaš sa svojom visinom da forsiraš brzinu i tehniku driglinga, efektnih dodavanja i šuta a ne beskorisnog zakucavanja. Pozdrav!
 

Back
Top