U ime demokratije izgubis slobadu

vzeoy7y9

Primećen član
Poruka
862
:cry:
Posle izgon iz Srbiju Turke-Austrougarsku imperije,Srpski narod je nastavio postivanje nasih dedova-dedova,kulturu,koja je u to doba imala znacajan utisak u Evropi,a sada oni hacev da nam nametnu njihovu,a pije nase kulture,drvenom kasikom su se sluzili.
Mi Srbi moramo da priznamo da smo se,posle Jaltanske izdaje 1943,polakomili njihove kulturu,a stoje nase sve je pod noge stavljeno.
Ako treba goviriti o ljudska prava,zasto ja i vi negovorimo ad pocetka rata April 6,1941 do smrti tyranta Josipa Broza,kakva prava je Srbin imao,gde je Zapad onda bio da forsira njihivu demokratiju,u mesto nase izgubljene slobade? Zasto nasi intelektualci ne govore nesto otome,a mi svi znamo sta Zpad hoce...
 
Poznavala sam jednu zenu koja je davno otisla iz YU - posle studija. Udala se i zivela u GB a da nikad nije dosla u domovinu. Kaze bila je siroce, valjda sa Kozare, odrasla po domovima... Kad sam je pitala zasto sada dolazi svake godine, odseda po hotelima... rekla je da se covek kad ostari "vraca" svojim korenima. Njen muz je Irac i od kad su otisli u penziju on svake godine ide u Irsku a ona u YU - pre toga ni ona ni on nikad nisu imali potrebu za tim...
...obilazi mesta odekle bi trebalo da su njeni roditelji kojih se i ne seca, ne zna cak ni ima li zivih rodjaka i voli ovu zemlju i ovaj narod i kaze da je mnogo boli nepravda koja mu je naneta...
 

Back
Top