Pričamo, dakle postojimo *****

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ono sto sam sinoc htela da vas pitam (prepoznacete se koga) jeste odgovor na ovo tvoje pitanje - zasto ne idete da pisete na teme na raznim pdf-ovima, jer tamo interpersonalni odnos uopste nije bitan, ili je sveden na minimum?

A ne da ovamo sedite po ceo dan i ispijate virtuelne kafe, logicno da ce svako da vam smeta, i da shvatite da "babe i zabe" u isti dzak ne mogu, otud i utisak da vam neko "namece misljenje" a to vi ustvari, samo zelite da prilagodite ljude sebi.

Pikolina, gubitak je vremena da se trudiš.Nikad nećeš biti ispravno shvaćena.U startu se polazi od premise da ti je namera loša.Odbačena je svaka tvoja misao, kao dobronamerna.Odbojni stav prema nekom stvara štit za svaki prodor tvoje misli do istog.
Forum je ovo.U RL je drugo.Tada mora izdržati tvoj pogled.Oči ne lažu, jer su ogledalo duše!
 
ISLAMSKA
Pripadnik islamske zajednice
Pripadnik zajednice islamskih derviških redova Alije u SRJ (zidra) J

UDAISTIČKA (Mojsijeva, Jevrejska)

KATOLIČKA
Rimokatolička crkva
Katolička crkva istočnog obreda (grkokatolička-unijatska)
Starokatolička crkva
Hrvatska katolička crkva – starokatolik
Slobodna katolička crkva

PRAVOSLAVNA
Srpska pravoslavna crkva
Makedonska pravoslavna crkva
Rumunska pravoslavna crkva
Ruska pravoslavna crkva

PROTESTANTSKA
Slovačko-evangelička crkva augzburške veroispovesti
Evangelička crkva
Evangelička hrišćanska crkva augzburške veroispovesti
Hrišćanska reformatska crkva – kalvini
Hrišćanska adventistička crkva
Hrišćanska zajednica „Zlatna stopa“
Hrišćanska baptistička crkva
Hristova pentekostna crkva
Evangeličko-metodistička crkva
Hrišćanska nazarenska zajednica – nazareni
Verska zajednica Jehovini svedoci
Hristova crkva braće Unija reformskog pokreta adventista sedmog dana
Reformski pokret adventista sedmog dana
Crkva evanđeoskih hrišćana
Hristova duhovna crkva „Nogoprani“
Hristova duhovna crkva „Malokršteni“
Hristova duhovna crkva Jevanđelijske braće
Hristova duhovna crkva Hristova crkva
Crkva Isus Hrist – Božija crkva svetih
Crkva Božija sedmog dana
Crkva Božija
Slobodna crkva Božija
Crkva Isusa Hrista svetaca poslednjih dana – mormoni
Hristova crkva betanija
Nezavisna baptistička crkva
Pripadnik verske zajednice Mali hrišćani
Verska zajednica trinaest Jehovinih sinova (Hristove crkve živoga boga)
Nova apostolska crkva
Gospodnja crkva (novi Jerusalim)
Verska zajednica Filadelfija
Nova duhovna crkva Naduvari (naduhari)
Crkva Božija gospe Vajt
Crkva spiritista
Verska zajednica vojske Isusa Hrista
Apostolska crkva Isusa Hrista
Crkva Božija – reč Božija
Verska zajednica novi salimski duh
Verska zajednica Hristovi učenici
Ostale protestantske

SLEDBENICI PROORIJENTALNIH KULTOVA
Hare Krišna
Guru Maharaj jia
Ananga Marga
Eshanakar
Bhagwan
Shree
Raineesha
„Hram naroda“
Sajentologija
Hindu vaišnavska zajednica
Pripadnik verske zajednice ezoterijski univerzitet


???

Link ka izvoru

ZAKON
O CRKVAMA I VERSKIM ZAJEDNICAMA

("Sl. glasnik SR", br. 36/2006)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Gledam ovdje u kafani razmirice i uvrede koje idu od suptilnih do indiskretnih, od forumskih do jako rl intimnih. Jel zaista sujeta jaca od ljudskosti? Ne ciljam ni na koga direktno. Zao mi je sto je ego povrijedjen toliko da seze do granice djecjeg inata. A priznati sebi je oslobadjajuci osjecaj.
 
Evo jednostavnog "recepta" svima onima kojima mozda treba - ima mnogo klevetanja i izvrtanja nasih misli i reci (po forumu, o tome sada pricamo), ali jednostavno, opet nase reci najbolje govore o nama....nije bitno da li je neko za nekog rekao da je npr. sex. manijak, jer ljudima moze svasta da padne na pamet da bi "izblatili" nekoga. Bitno je da sami donosimo sudove o osobama, a klevetnika da ignorisemo.

No iako jednom oklevetana, doticna osoba ne mora da nam se svidja (iz drugog razloga). Zato oklevetana osoba ne sme da misli na to i da se opterecuje time.
 
Veliki covek istorije covecanstva (za nekoga je Bog, drugoga samo njegov Sin, trecega...nebitno) je ostavio puno jasnih primera sta je bitno biti...covek. U momentima, a nisu bili retki, kada su ga pokusali isprovocirati (receno danasnjim modernim recnikom), imao je odgovore koji su zatvarali usta i onima koji su nalazili izmedju redova izrecenog. A poruke su bile jednostavne. Meni su najbitnije one koje sam razumeo. Cinite drugima ono sto zelite da vama cine. Ako vam neko opali samar, okrenite mu i drugi obraz da to ponovi. A ja vam kazem ne sedam puta, nego sedam puta sedamdeset. Ako je neko od vas bezgresan, neka baci prvi kamen na njega (nju). Oprosti im oce jer ne znaju sta cine....
Ne nije cas teologije. Ko je trazio u redovima zapisanim o tom coveku, nasao je poruku, jasnu i razumljivu a udaljio se od prevodioca i misionara iste.
Tesko je razumeti jer povlaci za sobom i ponasanje shodnom. Taj isti covek je osudio fariseja a "oslobodio" carinika. Mozda neko od nas, posetioca ove Kafane i procita ovo sto upravo prolazi mojim mislima u pokusaju razumeti ono sto je svakome od nas jasno ali nas sprecava da vidimo.
Dragi moji filozofi, lepu vam noc zelim:D
:kpozdrav:
Po njihovim delima poznacete ih;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top