KREDITI

Sta mislite po pitanju nevidjivog novca tj. kredita

  • Za kredite

  • Protiv kredita

  • Neodlucan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

damsoo

Primećen član
Banovan
Poruka
582
Koje banke daju kredit na pokretnu imovinu,recimo automobil,bez ziranta i bez zaposlenosti.
Slicno pitanje za Bosnu i Hercegovinu-Republiku Srpsku
 
videh bas danas na tv,reklamu o novoj seriji start up kredita
jedan on one dvojice,koji se zaposlio kod onog drugog,sto je uzeo lovu i postao vulkanizer,takodje uzeo lovu,i otvorio frizerski salon
no,to je reklama...a ja vas pitam...sta je tu istina???
kako se dobijaju te pare? dali se dobijaju i pod kojim uslovima?
kakav plan se ocekuje od tih koji podnose molbu
i ono sto mene najvise zanima....dali postoje slicni krediti za privatnike,koji vec imaju svoje malo preduzece,tj,za razvoj malih preduzeca,osnovanih bas ove godine:D,jer tako nesto negde procitah

unapred hvala
 
Dobijaju se krediti kao u zoni sumraka....
Nekima traze zalog nekima ne.....
Cak ni godine (do 27 bi kao trebalo da ne treba imovina u zalog) nisu garancija....
To je nezvanicno namenjeno maminim i tatinim dushama da se probaju u ovome i onome....pa da tata ne odvaja....


Za SMIN iliti male privrednike postoji fond za podsticaj, ali u tu je siva zona, ali se tu bar moze jasnije sagledati kolika je mutljavina...jer traze ti bilans u 2 godine, pa ako si agresivan i malo natapiras knjige, radi bas tog kredita , mozda se i desi da ti izadju u susret...
Opet tu prednost imaju oni koji imaju dobre veze i veliku marginu zarade...monopol vezarski ili neki drugi...(misle ljudi da cim imas vezarski monopol imas i veliku firmu, ali nije tako....obezbedjenje, ciscenje, kurirske sluzbe)...

Samo su pocetni krediti i konacno sa 1% , a sve ostalo ti naraste kao kvasac na 4% otprilike...

Za ove pocetnicke kredite rok je kao mart, ali nikad niko nema pojma dok neko odozgo ne kaze to i to....Pa obicno rade posao u julu , a novac koji treba da stigne do jula , obicno mora da ceka potpisivanje ugovora koje je pred novu godinu , pa novac legne otprilike sledece godine u pocetku godine....

Za kredite mala i srednja preduzeca, tu kako koja akcija, najbolje je ubaciti se u inkubator, jer si 2-5 godina miran, a plus 2 godine mozes da dobijas kesh i za klastere i tako unedogled....ali kako uci u inkubator a da nemas koku....ne znam....

U sustini ne znam kako se dobija nijedan od ovih kredita, samo znam kad ih neko dobije da ih je dobio.....vecito oko svakog od ovih kredita drugacije price, drugacije na papiru, mrdanje i levo i desno...
Oni koji bi trebalo sve da znaju o tome, nemaju pojma ili ako se ohrabre, onda krenu da pricaju , pa ti vidis da nemaju veze sa vezom....i onda ti je utisak otprilike kao i kod glasanja u parlamentu , kad poslanik odgovara novinaru, da glasao sam za, a za sta ste glasali, pa za ono...znate, ma ne znam tacno ni ja....
 


Republička agencija za razvoj MSPP, Beograd 011/ 2630-054

Adrese Regionalnih agencija i kancelarija za razvoj malih i srednjih preduzeća i preduzetništva:

1. SUBOTICA, Regionalni centar za razvoj MSPP, d.o.o. Subotica
Adresa prijema: Trg Cara Jovana Nenada 15
Telefon: 024/554 107

2. SUBOTICA, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Trg Lazara Nešića 1
Telefon: 024/ 641 150

3. NOVI SAD Regionalna agencija za razvoj MSPP «ALMA MONS» Novi Sad
Adresa prijema: Vojvođanskih brigada 17/III
Telefon: 021/ 661 06 30

4. SOMBOR Regionalna agencija za razvoj MSPP Sombor
Adresa prijema: Trg Cara Lazara 1
Telefon: 025/421 127

5. ZRENjANIN Regionalni centar za društveno ekonomski razvoj Banat
Adresa prijema: Beogradska 11
Telefon: 023/ 510-567

6. SREMSKA MITROVICA, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Svetog Dimitrija 36
Telefon: 022/ 612 831

7. ADA, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Trg oslobođenja 1
Telefon: 024/ 852 106 lok. 32

8. RUMA, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Glavna 155
Telefon: 022/ 478 620

9. BEOGRAD, Regionalni centar za razvoj MSPP d.o.o. Beograd
Adresa prijema: Topličin venac 11/4
Telefon : 011/2186 730, 2186 740, 2632 990

10. POŽAREVAC, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Veljka Dugoševića 28
Telefon: 012/ 221 100

11. ŠABAC, Regionalni centar za razvoj MSPP, doo Šabac
Adresa prijema: Vlade Jovanovića 2/2
Telefon: 015/353 955, 347 987

12. LOZNICA, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Jovana Cvijića 20
Telefon: 015/893 757

13. UŽICE, Regionalna razvoja agencija Zlatibor, doo Užice
Adresa prijema: Dimitrija Tucovića 98
Telefon: 031/523 065, 510 098

14. KRALjEVO, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Trg Jovana Sarića 1
Telefon: 036/308 750

15. TRSTENIK, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Živadina Apostolovića 4/1
Telefon: 037/714 580

16. PARAĆIN, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Tome Živanovića 10
Telefon: 035/ 563 601 lok 28

17. NOVI PAZAR, Agencija za ekonomski razvoj Sandžaka – SEDA d.o.o
Adresa prijema: 7 jul bb
Telefon: 020/332 700

18. LESKOVAC Regionalna agencija za ekonomski razvoj i preduzetništvo Jablaničkog okruga REEDA d.o.o. Leskovac
Adresa prijema: Trg revolucije 45
Telefon: 016/233 381

19. LESKOVAC, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Svetozara Markovića 23
Telefon: 016/57 538

20. VRANjE Regionalna agencija ze ekonomski razvoj i preduzetništvo Pčinjskog okruga VEEDA d.o.o. Vranje
Adresa prijema: 22 decembra bb
Telefon: 017/412 207

21. ZAJEČAR Regionalni centar za održivi razvoj i razvoj preduzetništva Timok, doo Zaječar
Adresa prijema: Nikole Pašića 37/1
Telefon: 019/426 516

22. KRAGUJEVAC, Regionalna agencija za ekonomski razvoj Šumadije i Pomoravlja, doo Kragujevac
Adresa prijema: Kralja Petra I /17
Telefon: 034/302 708

23. NIŠ, Regionalni centar za razvoj MSPP, doo Niš i Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Dobrička 2
Telefon: 018/ 255 693 i 018/ 510 999

24. KRUŠEVAC, Regionalni centar za razvoj MSPP doo za informacione, edukativne i konsalting usluge Kruševac
Adresa prijema: Dragomira Gajića 1
Telefon: 037/543 018, 037/ 418 160

25. KNjAŽEVAC , Opštinska kancelarija
Adresa prijema: Trg oslobođenja 1-3
Telefon: 019/731 609

26. BOR, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Radnička 5
Telefon: 030/ 456 640

27. KOSJERIĆ, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Olge Grbić 10
Telefon: 031/ 780 044

28. PIROT, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Srpskih vladara 82
Telefon: 010/ 305 518

29. TRGOVIŠTE, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Kralja Petra 4
Telefon: 017/ 452 709

30. KOSOVSKA MITROVICA, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Džona Kenedija bb
Telefon: 028/ 425 549

31. RANILUG, Kancelarija Republičke agencije za razvoj MSPP
Adresa prijema: Ranilug- prostorije Nacionalne službe za zapošljavanje
Telefon: 0280/ 76 122
 
videh bas danas na tv,reklamu o novoj seriji start up kredita
jedan on one dvojice,koji se zaposlio kod onog drugog,sto je uzeo lovu i postao vulkanizer,takodje uzeo lovu,i otvorio frizerski salon
no,to je reklama...a ja vas pitam...sta je tu istina???
kako se dobijaju te pare? dali se dobijaju i pod kojim uslovima?
kakav plan se ocekuje od tih koji podnose molbu
i ono sto mene najvise zanima....dali postoje slicni krediti za privatnike,koji vec imaju svoje malo preduzece,tj,za razvoj malih preduzeca,osnovanih bas ove godine:D,jer tako nesto negde procitah

unapred hvala
Pokušaj u Pro-credit banci oni daju kredite za mala i srednja preduzeća, a što se tiče Agencije za fond i razvoj, takodje daju kredite ali moraš da se prijaviš za kredit, da imaš dobre instrumente obezbeđenja kao što je hipoteka prvog reda, ili dva kreditno sposobna žiranta koji imaju platu ne manju od 30 hiljada dinara i da nisu kreditno zaduženi, minimum kredita ti je u protivvrednosti od 5 hiljada evra sa grejs periodom od jedne godine i sa kamatom od 1% godišnje, odlučuje se u Beogradu jednom mesečno, a može se konkurisati svakog dana do kraja godine, sredstva su ograničena i to je to,želim ti sreću.
 
planiram u narednih mesec dana da uzmem kredit za stan i dvoumim se. znam da su sada skupi krediti ali nemam druge. Sve banke daju kredite u EUR i kamate su od 7% do 10%. Jedino ALPHA banka daje jos kredit u svajcarcima CHF i kamata je 4,65%.
ima li neki strucnjak da me posavetuje?
 
nisam strucnjak ali da posavetujem...
ja prvo gledam iznos rate pa pomnozim sa brojem rata i dobijem koliko me taj kredit otprilike kosta. Ti to mozes da uradis u jednoj varijanti sa CHF, u drugoj u EUR pa ces videti razliku. Ovi sto nude u CHF neka ti malo objasne po kom kursu uplacujes ratu i kako to ide, jer mislim da imaju neku foru kao CHF preracunavaju prvo u evre, pa onda u dinare i tako dok par puta "kupis i prodas" po njihovom kursu onda to izadje mnogo skuplje! Mozda i gresim ali raspitaj se.
 
Slobodno možeš da uzmeš kredit u CHF. Naši ljudi su malo skeptični po pitanju švajcarca i više veruju EUR-u mada je to po meni greška, franci su uvek bili stabilna valuta i takva će i ostati. Kamata je uvek bila manja u švajcarcima i siguran sam da će biti i ubuduće. Što se tiče ALPHA banke ja sam se raspitivao isto i nema nikakvih muvanja, nema nikakvog prebacivanja u evre kredita koji su u švajcarcima. Raspitaj se još, ali mislim da je kod njih sve OK.
 
Upravo to sto je jaka i stabilna valuta(u odnosu na EUR) je mana kredita vezanog za svajcarce jer su nasa primanja koliko toliko vezana za evre. Ako padne vrednost evra u odnosu na svajcarce rata ce ti biti veca :). Niko ne moze da predvidi tacna kretanja na dugi rok.
 
Интересантно је да је ова врло актуелна тема брзо утихнула. Могуће је да је информација која упћује на републучку и регионалне агенцје била довољна, тако да су заинтересовани потенцијални предузетници усмерли своју пажњу на наведене адресе.
Ове адресе су корисне, али се најдетаљније информације могу добити на сајту Фонда за развој.
И на овом форуму се ова тема расправља под другим називом: "Како запошети сопствени бизнис". Није лоше посетити, како наведене презентације, тако и нашу форумску тему.
 
Ja sam uzeo taj kredit, doduse na minimalan iznos (5.000€), jer nisam mogao da nadjem zirante koji bi istrpeli vise.
A pre toga sam konkurisao za bespovratna sredstva za osnivanje preduzetnicke radnje i dobio 130.000 din.

Sve u svemu, na sajtu fona za razvoj sve je detaljno objasnjeno, da je svaki komentar suvisan. Jedino bi se moglo raspravljati o iskustvima ljudi koji su dobili te kredite. Da li su imali kakvih probema, koliko su ih kontrolisali itd...
 
Pitajte ljude koji su uspeli da li su pocinjali sa tudjim parama. Bancinim parama.
Ne pokrece se biznis sa pozajmicom od banke.
To se onda ne zove start-up nego start-down.
Duzni pokrecete posao. A jedina isplativa delatnost - trgovina - nije medju odobrenim.
Sta onda pokrenuti da bi vratili: kamatu, glavnicu, kiriju, doprinose, plate, firmarinu, porez, knjigovodju... Svakog prvog se budite duzni a pokrenuli ste firmu da bi bili u plusu.
Drzava je najgori zelenas. Ko sa djavolom tikve sadi o glavu mu se razbijaju.
 
Pitajte ljude koji su uspeli da li su pocinjali sa tudjim parama. Bancinim parama.
Ne pokrece se biznis sa pozajmicom od banke.
To se onda ne zove start-up nego start-down.
Duzni pokrecete posao. A jedina isplativa delatnost - trgovina - nije medju odobrenim.
Sta onda pokrenuti da bi vratili: kamatu, glavnicu, kiriju, doprinose, plate, firmarinu, porez, knjigovodju... Svakog prvog se budite duzni a pokrenuli ste firmu da bi bili u plusu.
Drzava je najgori zelenas. Ko sa djavolom tikve sadi o glavu mu se razbijaju.

Pa sad, ako imas neku drugu nameru, i nacin da te pare odmah obrnes i zaradis, to i nije tako losa opcija :mrgreen: :mrgreen: , samo treba iskoristiti situaciju.
Druga stvar, mislim da trgovina nije najisplativija delatnost. Trgovina je delatnost sa najmanje ulaganja. Proizvodnja donosi najvece pare.
 

Back
Top