Theodor Herzl
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Theodor Herzl

Obećava
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Theodor Herzl

Dakle, zanima me da li neko moze nesto vise da kaze o ovom gospodinu. Generalno me zanimaju problemi o kojima je on govorio, Der Judenstaat tada i sada ...

Mene generalno zanima situacija koju su mozda bas ideje ovog coveka prouzrokovale. Ne karakterisem po stistemu dobro/lose. Do nedavno me ova tematika nije zanimala, medjutim sada zivim u gradu u kome se svakodnevno susrecem sa tim pitanjima. Sa jedne strane poznata jezivo-tuzna prica, a sa druge strane oni koji su gotovo bez prava glasa ...

Dakle, eto ... shta mislite, da li je sve zapocheo jedan chovek, i da li se on zove Theodor Herzl? And, was he or was he not a regular guest in a hotel Reality?

Za one koji ne znaju o kome se radi, evo linka:

http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/biography/Herzl.html

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano

Čovek sa idejom i pri tom dovoljno sposoban da pokrene stvari. Mada imam utisak da mu je stvarni motiv bio strah od gubitka jevrejskog nacionalnog identita u kontekstu sve šireg uključivanja Jevreja u strukture država u kojima su obitavali.

Obećava
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Da, ali da li je dovoljan jedan covek sa idejom?

Narocito ako je tom coveku sasvim svejedno da li se kolektivno odlazi u Izrael ili na Kipar

"Herzl worked hard to find a territory for the Jews. Sinai and Cyprus were two territories under consideration. Then in 1903, the British offered Herzl the area called Uganda".

Hm, a gde je ta Uganda?

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano

Pazi, ovo pitanje je više za Istoriju nego za raspravu na Politici. Što se tiče jednog čoveka, ponekad je i samo toliko dovoljno da se pokrene lavina. Uganda se nalazi u istočnoj Africi, a glavni pobornik ideje o stvaranju novog Ciona tamo je bio Max Nordan. Sa ovim završavam na ovoj temi pošto i ne znam baš mnogo više od ovoga.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •