bezicni internet , 100 mb=400 din

ignis

Zainteresovan član
Poruka
411
Pozdrav...
Gledao sam za bezicni internet u mom gradu i ima nesto 100 mb kosta 400 din+porez// mesecno
Sta znaci to 100 MB, tj. kako se to trosi? Jel to misle na broj prenetih mb na hdd(mislim na download) ili kako?
Molim vas da mi neko objasni. Od cega to zavisi?
 
Не знам како је тамо, али на кабловском СББ-у то је укупан пренос података, дакле и оно што скинеш и оно што отвориш од страница и све остало, дакле све што прође кроз кабла (наравно без оних контролних и комуниказије на релацији модем - кабловска)
 
ignis:
Pozdrav...
Gledao sam za bezicni internet u mom gradu i ima nesto 100 mb kosta 400 din+porez// mesecno
Sta znaci to 100 MB, tj. kako se to trosi? Jel to misle na broj prenetih mb na hdd(mislim na download) ili kako?
Molim vas da mi neko objasni. Od cega to zavisi?
Cena mi se cini malo prevelika... To bi otpsilike znacilo da za 1GB treba da platis 4000 dinara. Ja imam mogucnost 3GB za 4500 dinara.
Da nisi ti procitao brzinu protoka?

Ako na primer imas brzinu protoka 256, i skidas 24 casa dnevno, za mesec dana bi teoretski mogao da skines recimo oko 80GB

Inace ako se placa prema protoku, ne racuna se download (stvarni download fajlova, otvaranje stranica itd) i takodje upload. Najcesce se uzima jedno ILI drugo, pa sta ispadne vece, to se placa. U nasim uslovima ispadne download uvek veci.
Jos nisam naisao na provajdera koji naplacuje UKUPAN protok (download + upload)
 
evo ja sam gleedao, i ne razumem sta im je to 100mb 400din...a kao sto vidis, imaju i flatrate 64kb/s, 128kb/s...E sad, ja mislim da je to skupo, tehnicom u bg-u daje 128k za 1500 ako se ne varam...ali ako nemas drugog izbora, onda verovatno i nije skupo ;)
 
NI ja ne razumem cenovnik. Ako je prepaid, kako to nazivaju, 100MB = 400 dinara, kojom brzinom ce to moci da se vuce?
Svakako mislim da je preskupo, ali sto rece kolega, ako nemas druge, uzimaj. Samo, pazi na brzinu tog prepaida.
Jer ako ti je brzina 256 na primer (ja na primer imam tu fiksnu brzinu), "ispucaces" tih 100MB za tili cas... (za manje od sat vremena, skinuces 100MB). Strasno lako se "navuci" na vece brzine i slobodu surfa :)

Zasto ih ne pozoves i ne pitas?

BTW: Pocetnu stranu ne mogu da ucitam u celosti, tako da mi je mozda i promakla neka informacija.
 
100 MB za 400 din je čista pljačka, a i premalo je za bilo šta, osim možda za chat i mail. Ja mesečno skinem oko 4 GB, a 100 MB mi plane za par sati na DC++.

Ako imaš SBB kablovski internet u svom gradu, batali wireless. Sad je kod njih 128kbps Flat Home 1500 dinara. Osim toga, jesi li siguran da se nalaziš u zoni pokrivenosti najbliže bazne stanice i da imaš optičku vidljivost sa njom?
 
Da, i ja "trosim" mesecno oko 3 do 3.5 GB a zapravo ne downloadujem nista veliko (filmove ili slicno) Jednostavno poneki program, mnogo surfa i komunikacije sa NetMeetingom ili Skype. Ode dok' kazes keks. 100MB ces potrositi a neces ni znati kada, dok se okrenes.
I naravno, proveri vidljivost, inace nema nista od wireless
I proveri kako antena radi, ima ih raznih "snaga", ja sam menjao tri antene dok nismo postigli odgovarajuce rezultate a na 150m direktne opticke vidljivosti sam...
I proveri access point koji se kod tebe instalise, ima ih raznih a nisu svi istih preformansi.

... i ne daj 400 din za 100mb :)
 
ma odustao sam na kraju od bezicnog, vidim da se ne isplati,
gledao sam na sbb zaorkuzen je i sabac, samo ih nisam zvao da vidim gde je predstavnistvo i sl.
mada nije mnogo skupo znaci 1500 din za internet+ 250 za tv= 1750 din mesecno... malo vise od 20 evra...
 
codemaker:
- Potpuna dvosmerna (klasicna) komunikacija?
- Ogranicenje u prometu?
- Rad sa NetMeeting, Skype?
- Cena ugradnje i ostalo?
- Nema variranja u brzini rada?
- Nema prekida rada?
da, dvosmerna
nema ograničenja...
nisam siguran, ali shareing programi rade
oprema je oko 300€
dešava se da padne brzina po kiši ili snegu
tokom testiranja nije bilo prekida (14 dana)
 
Wirelles rula..Ja 512 flat placam mesecno 2600 din a objektivno skidam oko 3-3.5 gb dnevno.U principu sam za 2 meseca skinuo negde oko 150 gba a da se nisam cimao nesto mnogo(komp nije stalno bio ukljucen)inace teorijski mogu dnevno(24h) da skinem 4.4 gb ali nikad nisam skinuo vise od 4.1 Sve u svemu meni se isplatio savrseno
 

Back
Top