TIJANIC - COVEK SVIH REZIMA

Headhunter

Primećen član
Poruka
949
Ne zelim da ovo ispadne kao neko prozivanje lika i dela doticnog urednika rts-a,ali ima nesto u sjaju oka njegovog sto zasluzuje bar jedan thread,
pa prica kaze sledece:
Kao prvo pohvalio bih ga za dve stvari:
za 1.Rts konacno pocinje da lici na nesto,kako tako.
Ima vise boljih i novijih filmova,a nisu dirali ni one vise 'umetnicke' sto je super da ima pomalo za svaki ukus.Pregrst ok novih emisija,kvizova,serija,fora i fazona,ma svega,cak i teleteksta.Znaci revolucija nepojmljiva za paucinu u prethodnim mozgovima.
za 2.ma koliko ga neki kritikovali za 'lose' drzanje nasih interesa u nastupu na hrt-u,ja mislim da je sasvim ok drzao gard,nista manje ne bih ni ocekivao od tako britkog uma
A da nisam neki njegov obozavalac cisto da primetim da je:
1. bio ministar u slobinoj vladi 6 meseci "posle dejtona" kako on to voli da istakne
2. formirao bk tv za karice,televiziju otvorenih ociju,bar onda kad su to karici hteli da bude.
3. da je bio za i sa dos-om za vreme njegovog uspona i dolaska na vlast,nista lose u ni u tom ali prati hronologiju
4. Nakon postavljenja za urednika rts-a,u politici formiranja vesti pokazuje zube i otpusta novinarku koja prenosi Draskovicevu kritiku vlade,ja to tumacim kao orlovsku zastitu vlade koji ga hrani
5. u emisiji utisak nedelje bezrzlozno i nicim izazvano skace u odbranu lika i dela jocica,maltene fiziki(jos jedna odbrana dss-a)
6. U istoj emisiji izjavljuje da je za njega utisak godine toma nikolic,i iznosi hvalospeve o njegovom pa pogadjate liku i delu,
i tu se i jezim i divim njeovom intelektu,
Jer kako kapiram on procenjuje i vidi srs na vlasti posle sledecih izbora,i priprema svoj teren i biografiju za sledece dodvoravanje...
povezite tackice i dobicete fantasticnu liniju coveka koji uvek pliva na vrhu srpskih brzaka,kao Karic u biznisu ili lutra Mihajlovic u politici.
Opet nemojte shvatiti ovo kao tapetiranje vec cisto opservaciju,meni se cini objektivnu,aj sad vi sta mislite...
 
Headhunter:
Kazanova:
Pa sad... ne znam da li se bas dodvorava radikalima?! Secam se da je krajem devedesetih a mozda i 2000-te imao zestok duel sa njima. Radilo se o nekoj pretnji valjda Seseljevoj njemu. Mozda je to samo njihova zayebancija?

Ako si gledao emisiju poprilicno ih je nahvalio,tj. Tomu

Nisam gledao, ali se mogu sloziti, da su radikali sada sasvim drugaciji otkako je Seselj u Hagu (i pre sam bio misljenja da Seselj stvarno samo kvari njihov renome). Toma jeste sada slika i prilika jednog nacionalnog i demokratskog politicara, to sto je on pre bio drugaciji, moze se samo posmatrati sa stanovista "lude decenije" u kojoj niko nije ni bio normalan (ali ni sada nismo bas za pohvalu) i Seseljevog uticaja. Da Seselj zeli dobro svojoj stranci, ne bi pred sam kraj predizborne kampanje izjavio da je sada trenutak stvaranja Velike Srbije i time oterao mnogobrojne glasace od Tome.

Realno gledano, Toma jeste buduci drzavnik! Ovo kazem bez ikakve pristrasnosti.

Greska je kod ovih demokratskih opcija sto istu politiku vodi kao i neki potezi Radikala i socijalista u to vreme. Medjutim, gledajuci i neke poteze otpora i tako tih mondijalistickih organizacija, isto bih preduzeo i sada te poteze protiv njih (ali samo protiv njih), jer je ocigledno kod njih vidljiva pristrasnost i histericnost kada su u pitanju nacionalne stvari. Jednom recenicom: Nekadasnja KPJ i njihovi potezi pre rata (1941), protiv ovoga naroda, kao i njihova jedina zelja dolaska na vlast i revolucija, moze se preslikati sa aktivnoscu Otpora i slicnih organizacija. Tako dakle, mislim da sada oni koji nose u svom imenu, ime socijalisti i komunisti, zapravo su sada samo nacionalisti i borci za prosperitet ove zemlje, dok su Otporasi, Cedisti i slicni samo preobuceni u komuniste (znak pesnice je komunisticki znak).

Ne bih da sirim raspravu o ovome, niti da me neko stavlja u neku grupu, kojoj ne pripadam, ali ovo mogu i potkrepiti cinjenicama iz istorije.
 
Ja nisam aktivan politicar niti znam da li oni prave koalicije?!

Bas me je nasmejao ovaj post jer me podseca na period '90-ih kada je Sloba govorio o silama, tame, mraka, zla... tako i danas isti smisao reci samo drugacije izgovoreno, strah od radikala, Slobe i ko zna cega sve ne... mozda i od baba roge? Stvarno je sve isto samo njega nema!

P.S.

Zar kritika ove vlasti znaci da neko pripada automatski partijama koje sam naveo (radikali, SPS, JUL)?

Zar i danas ima podele samo na crno i belo... ako nisi s nama ti si protiv nas. Nije ovo ljudi demokratija, veruj te mi! Jos ima Slobizma a najvise u "demokratskim opcijama".
 
Kazanova:
Ja nisam aktivan politicar niti znam da li oni prave koalicije?!

Bas me je nasmejao ovaj post jer me podseca na period '90-ih kada je Sloba govorio o silama, tame, mraka, zla... tako i danas isti smisao reci samo drugacije izgovoreno, strah od radikala, Slobe i ko zna cega sve ne... mozda i od baba roge? Stvarno je sve isto samo njega nema!

P.S.

Zar kritika ove vlasti znaci da neko pripada automatski partijama koje sam naveo (radikali, SPS, JUL)?

Zar i danas ima podele samo na crno i belo... ako nisi s nama ti si protiv nas. Nije ovo ljudi demokratija, veruj te mi! Jos ima Slobizma a najvise u "demokratskim opcijama".
- Stvarno je sve isto samo sto njega nema - za njim je sve ostalo,to mu nismo spakovali za poneti:
Njegovu tajnu sluzbu,kriminalce na tone,stranku ciji je i dalje predsednik,jos goreg koalicionog saveznika...Ne pricinjava ti se,sve jeste ostalo isto,cak je isti procenat ljudi glasa za sps i srs(60%).
- I Nemoj da preterujes,najvise slobizma ima tamo gde je i poceo a ostalo su nijanse ma koliko neko mrzeo bilo ds bilo dss,itd.
 
prosto moram da se ukljucim u celu pricu mada primecujem da zene nisu narocito pozeljne ovde gde se raspravlja o politici, dakle, ne mogu vise da slusam da je sve ostalo isto, malo mi je muka od tog naseg kukumavcenja, nije sve ostalo isto nego su od 5. oktobra pa nadalje olosi iz demokratskih opcija pronalazili olose iz SPS-a i sa njima pravili dilove i na lokalu i globalno, polako se pokrecu stvari sa mrtve tacke, odnosno sa dna do kojeg smo dosli 2003. godine ponovo zahvaljujuci " demokratama ", polako se skrece sa uvazavanjem kvaliteta,polako ali se krece sa tim, bice toga sve vise a svaki pojedinac mora da se zapita sta je on uradio da bi svima bilo bolje a ne sta da uradim da meni bude bolje,sto se Tijanica tice, pogledajte malo kako izgleda program RTS-a i da li ima znacajnih pomaka na bolje,to je vazno,strahovito mi smeta ovo generalisanje samo su demokrate demokrate, svi ostali su slepi kod ociju,
 
Ja@ti:
prosto moram da se ukljucim u celu pricu mada primecujem da zene nisu narocito pozeljne ovde gde se raspravlja o politici, dakle, ne mogu vise da slusam da je sve ostalo isto, malo mi je muka od tog naseg kukumavcenja, nije sve ostalo isto nego su od 5. oktobra pa nadalje olosi iz demokratskih opcija pronalazili olose iz SPS-a i sa njima pravili dilove i na lokalu i globalno, polako se pokrecu stvari sa mrtve tacke, odnosno sa dna do kojeg smo dosli 2003. godine ponovo zahvaljujuci " demokratama ", polako se skrece sa uvazavanjem kvaliteta,polako ali se krece sa tim, bice toga sve vise a svaki pojedinac mora da se zapita sta je on uradio da bi svima bilo bolje a ne sta da uradim da meni bude bolje,sto se Tijanica tice, pogledajte malo kako izgleda program RTS-a i da li ima znacajnih pomaka na bolje,to je vazno,strahovito mi smeta ovo generalisanje samo su demokrate demokrate, svi ostali su slepi kod ociju,

Znaci ti dss ne ubrajas u demokratske opcije,ako sam razumeo...al molim te da ne skreces temu.I sta zene nisu pozeljne,siguran sam da jesu... :D
 
Neka prica ko sta hoce,za mene je Tijanic neverovatno sposoban covek.Za kratko vreme je napravio nesto od onog dinosaurusa od televizije,kao sto je i od bk napravio tv.To sto je on radio i za vreme Sloba i sada i uvek samo pokazuje da zna da radi,jel treba sad sve ljude koji su bili neki faktor i imali neki polozaj za vreme SPS-a da razapnemo i sahranimo.I to sto nekome isto smeta je teska komunisticka ideologija.Svi bi da jure neke vestice i jeretike.Tijanic je prototip osobe koja treba da rukovodi drustvenim i drzavnim firmama,Srbi samo priznaju disciplinu,strah,torturu i kaznjavanje,evo primer oni radnici iz knjaza...dan,dva pre nego sto su dosli novi vlasnici svi su se uvukli u ciste uniforme,u kape,niko vise ne pusi u hali za proizvodnju,svi dolaze ranije na posao,niko ziv ne kasni..sami su sebe doveli u red cim je zagustilo...Srbi pate za cvrstom rukom..to je sustina svega.
A Tijanic je bas takav,a uz to vrlo intelegentan i duhovit.Niko ne ume na lepsi i duhovitiji nacin da izvredja i ispljuva ostatak sveta od njega,narocite neke nabedjene evropejce i ove krave iz nevladinih organizacija.
Zadnjih par godina sam njegov veliki obozavalac.
Zato ne dirajte Tijanica bez razloga...
 
AllPacino:
Neka prica ko sta hoce,za mene je Tijanic neverovatno sposoban covek.Za kratko vreme je napravio nesto od onog dinosaurusa od televizije,kao sto je i od bk napravio tv.To sto je on radio i za vreme Sloba i sada i uvek samo pokazuje da zna da radi,jel treba sad sve ljude koji su bili neki faktor i imali neki polozaj za vreme SPS-a da razapnemo i sahranimo.I to sto nekome isto smeta je teska komunisticka ideologija.Svi bi da jure neke vestice i jeretike.Tijanic je prototip osobe koja treba da rukovodi drustvenim i drzavnim firmama,Srbi samo priznaju disciplinu,strah,torturu i kaznjavanje,evo primer oni radnici iz knjaza...dan,dva pre nego sto su dosli novi vlasnici svi su se uvukli u ciste uniforme,u kape,niko vise ne pusi u hali za proizvodnju,svi dolaze ranije na posao,niko ziv ne kasni..sami su sebe doveli u red cim je zagustilo...Srbi pate za cvrstom rukom..to je sustina svega.
A Tijanic je bas takav,a uz to vrlo intelegentan i duhovit.Niko ne ume na lepsi i duhovitiji nacin da izvredja i ispljuva ostatak sveta od njega,narocite neke nabedjene evropejce i ove krave iz nevladinih organizacija.
Zadnjih par godina sam njegov veliki obozavalac.
Zato ne dirajte Tijanica bez razloga...
u principu se slazem sa tobom, i ja i potenciram te stvari, bitno je sta neko konkretno radi i kako radi a ne u kojoj je stranci,bitno je da zna svoj posao,nazalost, nema mnogo takvih u srbiji,stos e cvrste ruke tice, nazalost mislim da i u ovome ima istine
 
AllPacino:
Neka prica ko sta hoce,za mene je Tijanic neverovatno sposoban covek.Za kratko vreme je napravio nesto od onog dinosaurusa od televizije,kao sto je i od bk napravio tv.To sto je on radio i za vreme Sloba i sada i uvek samo pokazuje da zna da radi,jel treba sad sve ljude koji su bili neki faktor i imali neki polozaj za vreme SPS-a da razapnemo i sahranimo.I to sto nekome isto smeta je teska komunisticka ideologija.Svi bi da jure neke vestice i jeretike.Tijanic je prototip osobe koja treba da rukovodi drustvenim i drzavnim firmama,Srbi samo priznaju disciplinu,strah,torturu i kaznjavanje,evo primer oni radnici iz knjaza...dan,dva pre nego sto su dosli novi vlasnici svi su se uvukli u ciste uniforme,u kape,niko vise ne pusi u hali za proizvodnju,svi dolaze ranije na posao,niko ziv ne kasni..sami su sebe doveli u red cim je zagustilo...Srbi pate za cvrstom rukom..to je sustina svega.
A Tijanic je bas takav,a uz to vrlo intelegentan i duhovit.Niko ne ume na lepsi i duhovitiji nacin da izvredja i ispljuva ostatak sveta od njega,narocite neke nabedjene evropejce i ove krave iz nevladinih organizacija.
Zadnjih par godina sam njegov veliki obozavalac.
Zato ne dirajte Tijanica bez razloga...

Mogu ti reci da si u pravu, osim za Knjaz... Znas li koliko je proizvoda izbacio do sada? I to sve vrhunskih?! Nije od sedenja, cigara, prljavog odela...
 
Koliko gazda je potrebno da TIjanic promeni da ga vise ne bismo gledali?
Te teze o inteligenciji ovog nesvrsenog srednjoskolca koji je karijeru poceo slazuci fotografije padaju u vodu pred cinjenicom da je njegovo odrzavanje na povrsini bilo vezano za pronalazenje gazda.
U periodima kada nije imao gazde, nije ga nigde ni bilo.

Posebno je zanimljiva njegova uloga od 2000. kada je protivzakonito postao savetnik predsednika Kalasnjikova sa zaduzenjem politickih obracuna koje je kreirao pomocu svojih veza u starom rezimu koji se u velikom procentu podvukao pod istu "suknju" pod koju i Tijanic.

Od kako je postao direktor RTSa ta televizija osim sminke novih imena nije napredovala ni korak, cak se moze reci da je nazadovala u odnosu na vreme Crkvenjakova, koji opet istini za volju nije mnogo ucinio na njenom celu.
Tijaniceve promene na RTsu su se svele na sminku koja se dobija dovoljenjem njegovih ljudi, mahom spikera, sa drugih televizija, dok se urednici na RTSu suspenduju zbog "pogresnih" naslova vesti.
RTS i dalje ima sve one stare probleme koji idu od toga da je svetlost u studiu uzasna do viska zaposlenih i nesposobnosti da se sistem promeni.

Ali Tijanic radi svoj posao za onog ko ga je postavio tako da nemojte da se cudite sto spikerke poruzne kada predju na RTS. :wink:
 
Alan Smithee:
Koliko gazda je potrebno da TIjanic promeni da ga vise ne bismo gledali?
Te teze o inteligenciji ovog nesvrsenog srednjoskolca koji je karijeru poceo slazuci fotografije padaju u vodu pred cinjenicom da je njegovo odrzavanje na povrsini bilo vezano za pronalazenje gazda.
U periodima kada nije imao gazde, nije ga nigde ni bilo.

Posebno je zanimljiva njegova uloga od 2000. kada je protivzakonito postao savetnik predsednika Kalasnjikova sa zaduzenjem politickih obracuna koje je kreirao pomocu svojih veza u starom rezimu koji se u velikom procentu podvukao pod istu "suknju" pod koju i Tijanic.

Od kako je postao direktor RTSa ta televizija osim sminke novih imena nije napredovala ni korak, cak se moze reci da je nazadovala u odnosu na vreme Crkvenjakova, koji opet istini za volju nije mnogo ucinio na njenom celu.
Tijaniceve promene na RTsu su se svele na sminku koja se dobija dovoljenjem njegovih ljudi, mahom spikera, sa drugih televizija, dok se urednici na RTSu suspenduju zbog "pogresnih" naslova vesti.
RTS i dalje ima sve one stare probleme koji idu od toga da je svetlost u studiu uzasna do viska zaposlenih i nesposobnosti da se sistem promeni.

Ali Tijanic radi svoj posao za onog ko ga je postavio tako da nemojte da se cudite sto spikerke poruzne kada predju na RTS. :wink:

Nekada skola nije merilo znanja, te nemoj da nekoga meris i uporedjujes koliku skolu ima, jer se mnogi obrazuju van skole i sto je najvaznije imaju slobodu maste i kreacije. Evo ti jedan primer: Albert Ajnstajn, koji je imao 3-ojku iz fizike a ni matematika mu nije bila jaca strana (da ne ulazim u to da je teoriju relativiteta izmislila Mileva), Erich Von Danicken, srednjoskolac - sjajna teorija o vanzemaljcima i da smo mi potomci njih (zbog prve knjige je bio u zatvoru, drugu napisao u njemu a sa trecom postao priznati naucnik i istrazivac, da ne pominjem kolike je brojne polemike izazvao u naucnom svetu)... da ne idem dalje...

Neko ima bolju i vecu moc zapazanja, od skolovanog, koji je ogranicen u kalupu onog,a sto su samo drugi primetili a on ponavlja kao papagaj.
 

Back
Top