Verenička i Partner viza - Australija

Jako mi je zao kad procitam ovako nesto... nadam se da ces se iscupati. Mislim da ovde imas vise mogucnosti za to nego u Srbiji mada bih te razumela ako hoces da se vratis.

Mi smo se najzad posle 2 m preselili u nas stan. Ispunila mi se zelja da zivim 5 min pesaka od plaze :D

Nati da li ti mozes da mi uradis prevod kartona vakcinacije za dete i koja je cena?
Mozes i u inbox da mi odgovoris.
 
I ja sam prije par dana submit-ovao za permanent. Supruga je sponzor i ona mora uraditi police clearance. Jedina stavka koju traze na attachament-u je dokaz da zivimo zajedno. Sve ostale stavke tipa slike, joint account moramo sami. Vjerovatno ce nam javiti ako nesto zahvali. Inace, temporary sam dobio za 4 mjeseca, a za prermanat pise izmedju 18-29 mjeseci.
 
Dragi forumaši, trebala bih savjet. Naime, predala sam zahtjev za PMV, i prije par dana (jupi, počeli su s radom za ovu godinu :) ) iz Immigration Office dobila sam zahtjev da dostavim novu potvrdu/uverenje o nekažnjavanju od lokalnog Opcinskog suda. Naime, kako sam prošlu potvrdu vadila prije predavanja aplikacije, ona mi je istekla. Novu potvrdu mogu nabaviti putem e-maila već danas, ali problem je taj što ne postoji opcija da navedem pravu svrhu izdavanja potvrde - viza za Australiju - već mi nudi opcije kao što je zapošljavanje itd. Čini mi se da je na forumu već netko naveo da je napisao takvu svrhu (zapošljavanje) i da je bilo u redu... Bila bih otišla i sama po potvrdu, ali mi je komplicirano izostajati s posla. Što mi savjetujete?
 
Dragi forumaši, trebala bih savjet. Naime, predala sam zahtjev za PMV, i prije par dana (jupi, počeli su s radom za ovu godinu :) ) iz Immigration Office dobila sam zahtjev da dostavim novu potvrdu/uverenje o nekažnjavanju od lokalnog Opcinskog suda. Naime, kako sam prošlu potvrdu vadila prije predavanja aplikacije, ona mi je istekla. Novu potvrdu mogu nabaviti putem e-maila već danas, ali problem je taj što ne postoji opcija da navedem pravu svrhu izdavanja potvrde - viza za Australiju - već mi nudi opcije kao što je zapošljavanje itd. Čini mi se da je na forumu već netko naveo da je napisao takvu svrhu (zapošljavanje) i da je bilo u redu... Bila bih otišla i sama po potvrdu, ali mi je komplicirano izostajati s posla. Što mi savjetujete?

Australiji nije bitna svrha , bitno da je uverenje o nekažnjavanju validno. Da ne bude zabune, u Srbiji je dovoljno priložiti uverenje o nekažnjavanju iz Policijske uprave a ne iz suda.
 
Ja kad sam predavala za PMV ,jedino validno uvjerenje o nekaznjavanju je bilo iz policije .U sudu daju potvrdu da se ne vodi postupak.Al ko ce im znati sad.Pozitivno je sto najcesce,kad ti cekiraju dokumenta ,cim dostavis trazeno odobre vizu.Tako da pozuri ,mozda ti se posreci pa bas stigne brzo viza

- - - - - - - - - -

Jedno pitanje s moje strane - da li muz kada udje u AU prvi put sa vizom treba da se javlja imigracionom ili kad izlazi iz zemlje?

Ja se nisam nikome javila,al u avionu na onaj katon svakako napise adresu gdje ces biti i oni imaju evidenciju.Isto i kad sam isla na odmor ,sinu su bili obustavili placanja (Centerlink) jer smo ostali 10 sedmica,i istog dana kad smo usli u Aus nazad ,stiglo mi pismo da nastavljaju sa uplatom ,sve tacmo izracunato.Znaci da sve dobro prate
 
Ja kad sam predavala za PMV ,jedino validno uvjerenje o nekaznjavanju je bilo iz policije .U sudu daju potvrdu da se ne vodi postupak.Al ko ce im znati sad.Pozitivno je sto najcesce,kad ti cekiraju dokumenta ,cim dostavis trazeno odobre vizu.Tako da pozuri ,mozda ti se posreci pa bas stigne brzo viza

U pravu si, ovdje su zapravo trazili uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak, a u zagradi su mi napisali da potvrdu izdaje Opcinski sud, pa sam im to dostavila. Mog zarucnika iz AUS su trazili jednu jedinu Police Clearance.. Kamo sreće, pozlatile ti se riječi z:)
 
Pozdrav svima, nova sam na forumu, ali pročitala skoro do kraja vaše poruke ???? moj zaručnik i ja smo aplicirali 24.8.2018 za PMV. U septembru sam imala ljekarski pregled i biometrijsku indentifikaciju. Početkom novembra aplicirali za turističku vizu i dobila odbijenicu, vjerovatno jer smo izabrali 9 mjeseci. Istog mjeseca dobijemo mail, gdje je traženo listing poziva od augusta2017 godine i Msg poruke,te zajednicke slike.To smo priložili, sa dokumentima da smo oboje slobodni i papirom da namjeravamo se vjenčati u Australiji, ali ne znam iz kojeg razloga su rekli da nije potrebno navesti datum, nego mom zaručniku su rekli da to učinimo kada ja dodjem u Australiju. U decembru smo dobili mail od Co( nije navedeno ime, ne znamo ko vodi nas slučaj) da su scanovani dokumenti lose vidljivi,te neki prazni. Poslali sve ponovno i zamolili da jave da li je sve uredu, medjutim nismo dobili odgovor. Na koji nacin provjeriti ko je zaduzen za nas slucaj? Planiramo ponovno aplicirati za turisticku,moze li savjet od nekoga, da li aplicirati samo na tri mjeseca, da li je veca mogucnost da ce odobriti? Sretno svima, zelim da sto prije se sastanete sa svojim najmilijima???? Hvala
 
Jasmina, da li ste aplicirali za vizu elektronički, tj. putem interneta? Naime, meni i zarucniku se CO javio u par navrata da jos nesto dostavimo i primijetila sam da se nakon toga, na samom dnu onog popisa attached dokumenata pojavio natpis 'I confirm I have submitted requested documents'. Nakon sto sam poslala trazeno, kliknula sam i na taj gumb. Neka me neko ispravi ako grijesim, ali ja sam shvatila da im je to dovoljan signal.
Sto se tice turisticke vize, aplicirala sam za e-visitor koja vrijedi godinu dana, a omogućuje visekratne ulaske na 3 mjeseca i odobrili su mi. Hvala na lijepim zeljama... Sretno! :)
 
Mnogo Hvala na odgovoru:) Mi smo aplicirali elektronski,upravu ste, svaki put kad se dodaju dokumeti treba kliknuti I confirm I have submitted requested documents. Bas mi je drago da su vama odobrili visitor visa, mi cemo aBd ponovno aplicirati,ovaj put na manje mjeseci,nadamo se da ce biti odobreno. Jos jedno pitanje ako znate, da li ce biti potrebno ponovno ici na biometric identifikaciju, vec sam jednom isla zbog turisticka vize?
 
Mnogo Hvala na odgovoru:) Mi smo aplicirali elektronski,upravu ste, svaki put kad se dodaju dokumeti treba kliknuti I confirm I have submitted requested documents. Bas mi je drago da su vama odobrili visitor visa, mi cemo aBd ponovno aplicirati,ovaj put na manje mjeseci,nadamo se da ce biti odobreno. Jos jedno pitanje ako znate, da li ce biti potrebno ponovno ici na biometric identifikaciju, vec sam jednom isla zbog turisticka vize?


Ne znam, nažalost, jer nisam uopće trebala ići na biometric, naime nisam iz BiH... Inače, što se tiče CO-a, najprije mi je u potpisu zahtjeva za dodatnim dokumentima bio Srecko, a na zadnjem zahtjevu je potpisana Bozica i nije poslano iz Beča, već iz Berlina. Ne smatram da je to od velike važnosti, ali je li netko imao sličnu situaciju?
 
Ne znam, nažalost, jer nisam uopće trebala ići na biometric, naime nisam iz BiH... Inače, što se tiče CO-a, najprije mi je u potpisu zahtjeva za dodatnim dokumentima bio Srecko, a na zadnjem zahtjevu je potpisana Bozica i nije poslano iz Beča, već iz Berlina. Ne smatram da je to od velike važnosti, ali je li netko imao sličnu situaciju?

Ok,Hvala mnogo. Ako nekom zatreba info, potrebno je ponovno ici.Malo je nelogicno,nedavno sam Isla u Sarajevo na biometric za prvu turisticku,koja je odbijena. Iskreno se nadam da nas ovaj put nece odbiti :) Da li bi to znacilo da zapravo jedna osoba nije zaduzena za aplikacije, nego vise njih, ili je vas Co bio na odmoru ili bolovanju,pa je druga osoba nastavljala sa radom na vasoj aplikaciji?! Bitno je da oni rade na vasoj aplikaciji, I da vas uskoro obraduju sa vizom:)
 
Ćao svima. :)
Ja takodje nisam videla nikakvo ime na kraju mejla, samo broj pozicije. Mislim da su tako zaštitili njiovu privatnost, ali obzirom da sam samo dobila jedan mejl, čekam sledeći da vidim da li će se pojaviti neko ime. Da li je neko skoro išao na lekarski pregled? Šta da očekujem i koliko košta? Baš imam neku tremu bez razloga. :ceka:
 
Iz Bg-a. Znaci analize se razlikuju od osobe do osobe? Hahahahaha, 200€ majko moja. :rida:
Hvala ti puno na odgovoru.

I ja mislim da je svima isto /slicno.
Da li su ti vec poslali zahtev da uradis lekarski?

To je mislim jedini trosak koji imas van vize (ako ne racunamo prevodjenje dokumenata). U svakok slucaji brzo se to zavrsi,nema razloga za tremu:)
 

Back
Top