Ekonomski faks u USA?

M

maki78

Gost
Imam zavrsen Ekonomski fakultet u Beogradu, nemam nikakvo radno iskustvo pa me zanima kako bih prosla sa tim u Americi? Priznaje li se ovaj faks?
Nameravam da odem kod sestre pa me zanima ima li svrhe traziti posao (u struci) ili ovde prvo da steknem neko radno iskustvo pa tek onda da idem? Ili mozda da odem tamo pa odande da probam da upisem neke postdiplomske studije?
 
evo moje pomoci.Ako ces da upisujes dalje dolazi odma, treba da ispolazes toefl zasigurno!
Ako ces da radis, onda nek ti sestra nadje nekog da ti sponzorise radnu vizu pa na to dolazi da radis, ako ces na crno e to je jako gadno sad i mozes samo da radis neke trecerazredne poslove, ne treba ti fax za to! Sad vidi sta ces! Ako ti treba pomoc javi se opet!To je moje iskustvo!
 
Hvala Aura na odgovoru! :D Znam i ja da treba da polazem toefl a verovatno i gmat ako bi isla na MBA studije... medjutim, problem je sto je to jako skupo a stipendije se bas i ne dele, plus, to se obicno upisuje nakon nekog radnog iskustva. Dobra stvar je u celoj prici sto bih, pretpostavljam, mogla preko zeta da dobijem radnu vizu, gde bi me prijavio kao svog asistenta... medjutim, problem je sto to nema veze sa ekonomijom i ne znam da li bih posle uopste imala sansu da nadjem bilo kakav posao u svojoj struci. To je ono sto me u stvari najvise i zanima, da li je moguce naci normalan posao sa Ekonomskim fakultetom a posle nekog vremena kad nesto zaradim da krenem na MBA studije?
Jos jednom hvala! :P
 
jedino sto mogu da ti kazem, da zet ako ti posalje papire za radnu vizu mora da bude u velikoj firmi, mora da ima veze sa necim sto ces ti raditi ili znas da radis jer on mora da napise zasto tebe zaposljava pored tolko amera, vise nije lako. Drugo nasima je isto frka da ti daju posao na crno, desava se ali je frka uzasna.
Sto se faxa tice, i ja sam zavrsila ekonomiju i sad ne znam sta cu ovde. S nasim faksom mozes da dodbijes posao samo kod nasih, ameri ti traze neke nostrifikacije i ostale gluposti i jako je tesko.
Sto se tice mba ili phd, moras prvo da ispolazes dobro testove pa tek da mislis dalje.
A gde su ti sestra i zet?Koji grad?
 
odgovorr:
jedino sto mogu da ti kazem, da zet ako ti posalje papire za radnu vizu mora da bude u velikoj firmi, mora da ima veze sa necim sto ces ti raditi ili znas da radis jer on mora da napise zasto tebe zaposljava pored tolko amera, vise nije lako. Drugo nasima je isto frka da ti daju posao na crno, desava se ali je frka uzasna.
Sto se faxa tice, i ja sam zavrsila ekonomiju i sad ne znam sta cu ovde. S nasim faksom mozes da dodbijes posao samo kod nasih, ameri ti traze neke nostrifikacije i ostale gluposti i jako je tesko.
Sto se tice mba ili phd, moras prvo da ispolazes dobro testove pa tek da mislis dalje.
A gde su ti sestra i zet?Koji grad?

Kakva crna velika firma! :cry: On ima svoju privatnu praksu posto je psiholog. Vidim ja da od te kombinacije nema nista. Najbolja varijanta je da se upisu postdiplomske studije odnosno MBA, ali 'ebi ga, to kosta! Znam jednog decka koji je zavrsio moj faks, radio jedno dve godine u BG-u i onda otisao na MBA, sestra mu pola platila a za ostatak se snalazio kako zna i ume. Inace, sestra mi je u Severnoj Karolini, u Raleighu.
 
Najbolje bi ti bilo da radis ovde par godina, dodjes do adekvatnog radnog iskustva i spremas se dooobro za gmat. Potom tek apliciras za MBA na nekoj skoli jer ces dotle imati i radno iskustvo i dobar GMAT score. Ako si mnogo dobra, moguce da dobijes i stipendiju, veruj mi.
Ako hoces zaista dobar posao, MBA ce ti biti potreban u svakom slucaju jer je konkurencija strasna.
Nije poenta u tome naci odmah bilo kakav posao, vec da ti svaki posao koji imas omogucava da se kreces po vertikali u odnosu na onaj koji si prethodno imala. Ovo drugo ce biti tesko samo sa nasom diplomom.
 
Evo mene opet! S tim sto se trenutno nalazim u USA kod sestre. Sta mislite o tome da probam da nadjem neki internship ili da probam da volontiram ovde? Mozda ne bi bilo lose da imam to kao referencu kad se vratim u BG (ako budem morala :( )

Hvala!!!
 

Back
Top