Pričamo, dakle postojimo *****

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije to uzivanje, vec samoodbrana. zadovoljstvo koje nastaje nije posledica ucinjenog destruktivnog, vec posledica toga sto je nacinjen uspeh samoodbrane. sta vise, licno nekada posle toga osetim i prazninu, ali razum nalaze da je ucinjeno najispravnije moguce, bas zato sto je u pitanju samoodbrana.

hehe Bravo ! :ok:

A posle se i odboluje u nekoj varijanti razmišljanja: "Pa jesam li trebao" ili "Možda sam trebao zaobići" ili možda "Ebi se G i ti i tvoje nadmudrivanje koji će ti to q" "I tako nema svrhe a samo si shebao raspoloženje i sebi i osobi x" Nije lako...:think:
 
hehe Bravo ! :ok:

A posle se i odboluje u nekoj varijanti razmišljanja: "Pa jesam li trebao" ili "Možda sam trebao zaobići" ili možda "Ebi se G i ti i tvoje nadmudrivanje koji će ti to q" "I tako nema svrhe a samo si shebao raspoloženje i sebi i osobi x" Nije lako...:think:

upravo to. emocije, usled sposobnosti da se oseti ono sta drugi oseca (pa cak i vaspitanje), nalazu jedno, ali razum drugo. nekada je raskorak izmedju njih ogroman. na kraju prebolis kada saberes sve cinjenice i dokazes sebi da je bilo drugacije neko bi tebi ucinio stetu i opet bi te shebalo. pisem uopsteno, gde god.
 
hehe Bravo ! :ok:

A posle se i odboluje u nekoj varijanti razmišljanja: "Pa jesam li trebao" ili "Možda sam trebao zaobići" ili možda "Ebi se G i ti i tvoje nadmudrivanje koji će ti to q" "I tako nema svrhe a samo si shebao raspoloženje i sebi i osobi x" Nije lako...:think:


Mudro zborite obadvoje:D ali...nije lako.
Zivot je skola i traje...kratko, do juce sam i ja slicno reagovao, danas reagujem iz iskustva;) al ima mnogo jos da se...uci:sad2: a ja...lenj:hahaha:
 
OD MALIH NOGU UČIM MOJU DECU TRI REČI "MIR,LJUBAV,TOLERANCIJA".
I vi mi dođete kao deca po jednoj liniji-VAŽI I ZA VAS!

peace.gif
 
upravo to. emocije, usled sposobnosti da se oseti ono sta drugi oseca (pa cak i vaspitanje), nalazu jedno, ali razum drugo. nekada je raskorak izmedju njih ogroman. na kraju prebolis kada saberes sve cinjenice i dokazes sebi da je bilo drugacije neko bi tebi ucinio stetu i opet bi te shebalo. pisem uopsteno, gde god.

To je već vaganje opravdanja za učinjeno i izbegavanje krivice...NAravno:"bolje njemu da crkne krava, no meni"..ne dozvoliti da prenese neko nama lošu energiju...odmah gard i pljus-šamar k'o vrata....
Mada jesam uvek za odgovor pitanjem, (makar i druga strana ne ukapirala) ili za sklanjanje iz situacije...jer nekada ne treba trošiti ni kvant energije nepotrebno...neka se bude u ubedjenju po volji, neka se davi u glupoštini...ja znam da imam srce i dušu...ostalima na savest-sve..
 
To je već vaganje opravdanja za učinjeno i izbegavanje krivice...NAravno:"bolje njemu da crkne krava, no meni"..ne dozvoliti da prenese neko nama lošu energiju...odmah gard i pljus-šamar k'o vrata....
Mada jesam uvek za odgovor pitanjem, (makar i druga strana ne ukapirala) ili za sklanjanje iz situacije...jer nekada ne treba trošiti ni kvant energije nepotrebno...neka se bude u ubedjenju po volji, neka se davi u glupoštini...ja znam da imam srce i dušu...ostalima na savest-sve..

da, krivica moze da se javi zbog vaspitanja. a bas smo juce nesto slicno pisali, ono cemu nas uce je razlicito od onoga sto nam je urodjeno. covek koji je napadnut ima dve prirodne reakciji da uzvrati napad ili da bezi. vaspitanje (najcesce) nalaze bezanje, ali se izostavlja da pored reakcije bezanaj postoji i ta druga - samoodbrana i borba za opstanak. i da je to nesto sasvim prirodno, nije cak ni zlo.
to zavisi od bitnosti. pre sam trosila energiju neprekidno i iscrpljivala samu sebe, nekada i za dzabe. sa godinama kapiram da treba da radim samo na onome sto je bitno iz nekog razloga.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top