Pričamo, dakle postojimo *****

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za laku noc :bye:

flva88.gif
 
Poštujem svačije praznike i verska osećanja svakog čoveka.
Poštujem i one koji ne veruju.Za razliku od Divilaca koji kaže da ateisti ne zaslužuju da žive.
A i na uvrede ne odgovaram uvredama,jer me je tako naučio moj pokojni otac.

Opštepoznato je da si vrlo tolerantan. Poseduješ mirnoću i staloženost koja meni počesto nedostaje ali se trudim da obuzdam sebe apstinencijom od postovanja. Često sam se pitao zašto Pasivni ne piše opširnije na nekim temama, a onda sam shvatio da je to posledica želje za izbegavanjem direktnih sukaba sa ljudima koji su skloni vređanju i provokaciji kao osnovnom cilju boravka na forumu. E kad ta provokacija preraste u diskriminaciju i verski ekstremizam i fanatizam onda treba žešće reagovati nego inače. Upravo sam saznao da ni moja porodica ni ja ne treba da postojimo jer nismo vernici. To je opasna izjava i pukim brisanjem postova se neće rešiti problem.

Naravno, poznajemo se jako dobro iz ucestvovanja na pdf religija:D
Pravi prosveceni covek, bio vernik, agnostik ili ateista, uvek ukazuje postovanje drugacije razmisljajucem a ima toleranciju i duh sale u granicama ne vredjanja. Fanatici, posebno oni koji "veruju" u nesto sto samo povrsno poznaju, su najveci otrov drustva i skloni predrasudama koje znamo kuda su uvek vodile:sad2:
Sa takvima se ne upustam u diskusije jer vode samo dizanje tenzija, ne mojih vec...vlastitih.

Što bi Bosanci rekli "Aferim" svaka ti je zlatna prijatelju.:)

Никад не кажем помози боже али здрави и весели да ми будете сви. :)

Živ bio ljudino i dobro nam svratio u svako vreme pa i nevreme.:D
 
Poslednja izmena od moderatora:
Opštepoznato je da si vrlo tolerantan. Poseduješ mirnoću i staloženost koja meni počesto nedostaje ali se trudim da obuzdam sebe apstinencijom od postovanja. Često sam se pitao zašto Pasivni ne piše opširnije na nekim temama, a onda sam shvatio da je to posledica želje za izbegavanjem direktnih sukaba sa ljudima koji su skloni vređanju i provokaciji kao osnovnom cilju boravka na forumu. E kad ta provokacija preraste u diskriminaciju i verski ekstremizam i fanatizam onda treba žešće reagovati nego inače. Upravo sam saznao da ni moja porodica ni ja ne treba da postojimo jer nismo vernici. To je opasna izjava i pukim brisanjem postova se neće rešiti problem.



Što bi Bosanci rekli "Aferim" svaka ti je zlatna prijatelju.:)



Živ bio ljudino i dobro nam svratio u svako vreme pa i nevreme.:D

Opet se briše komšija :D
Napišem gospodinu da očekujem izvinjenje za uvrede a onda se sve to lepo obriše i problem rešen :mrgreen: Naravoučenije,vredjajmo se nema veze ionako se kasnije neće ništa videti.:D
 
Vredni, Bog voli vredne ljude :cmok2:

Ovo mi se veoma dopalo :)

Opštepoznato je da si vrlo tolerantan. Poseduješ mirnoću i staloženost koja meni počesto nedostaje ali se trudim da obuzdam sebe apstinencijom od postovanja. Često sam se pitao zašto Pasivni ne piše opširnije na nekim temama, a onda sam shvatio da je to posledica želje za izbegavanjem direktnih sukaba sa ljudima koji su skloni vređanju i provokaciji kao osnovnom cilju boravka na forumu. E kad ta provokacija preraste u diskriminaciju i verski ekstremizam i fanatizam onda treba žešće reagovati nego inače. Upravo sam saznao da ni moja porodica ni ja ne treba da postojimo jer nismo vernici. To je opasna izjava i pukim brisanjem postova se neće rešiti problem.

Onaj koji uvrede iznosi, vise kaze o sebi samome. a uvrede ostaju u rangu uvreda u pokusaju, vec iz same mentalne distanciranosti prema iznosiocu :D
 
Poslednja izmena:
Ovo mi se veoma dopalo :)



Onaj koji uvrede iznosi, vise kaze o sebi samome. a uvrede ostaju u rangu uvreda u pokusaju, vec iz same mentalne distanciranosti prema iznosiocu :D


....srećom, pa ima ovde pametnih i ljudi bez dlake na jeziku, te kažu ono što je više nego jasno i očigledno,....
mnogima se to neće svideti, jer istina boli,...neka boli!!!...zlo se guši u korenu i mestu nastanka!!!
 
Dobar dan svima onako opušteno uz kaficu...:kafa:

Opet se briše komšija :D
Napišem gospodinu da očekujem izvinjenje za uvrede a onda se sve to lepo obriše i problem rešen :mrgreen: Naravoučenije,vredjajmo se nema veze ionako se kasnije neće ništa videti.:D

Očigledno je to jedna od metoda kojom se suzbija nezadovoljstvo i stišavaju strasti. Siguran sam da se o svemu vodi računa pa i o ovakvim stvarima koje ostaju zabeležene iako nama nevidljive. Evo imaćemo poverenje u nadležne pa da vidimo gde je kraj tome što traje sad već mesecima. :D

Прави пролећни. Mени је нерадан. :lol:

Dobar dan prijatelju. :D

I meni je neradan. Mada u poslednje vreme i kad radim osećam se neradno. Tako nam je u celoj zemlji. Sve i svi na pola potencijala ili manje.

Kako god, iskoristimo još jedan dan kad nismo na poslu za onaj mir koji jedino sami sebi možemo da priuštimo.

Onaj koji uvrede iznosi, vise kaze o sebi samome. a uvrede ostaju u rangu uvreda u pokusaju, vec iz same mentalne distanciranosti prema iznosiocu :D

Slažem se.:D

Pozdrav :kpozdrav:
 
Poslednja izmena od moderatora:
"Ko, dakle misli da u svijetu đavoli nikad ne idu bez rogova a budale bez praporaca biće uvijek njihov plijen ili njihova igračka.

Govoriti bez naglaska: to staro pravilo svjetskih ljudi, uči nas da razumu drugih ljudi ostavljamo da sam iznađe šta smo kazali; a on je spor, i prije nego što je s tim završio, mi smo umakli.
Naprotiv, govoriti sa naglaskom znači govoriti osjećanju; i tu sve ispada naopako. Pa nekome možemo sa učtivim izrazom lica da kažemo prave budalaštine, bez neposredne opasnosti.

Društvo se može uporediti i sa vatrom pored koje se razuman čovjek grije na pristojnoj udaljenosti, ali ne stavlja ruku unutra, kao budala, koji, pošto se opekao, bježi u hladnoću usamljenosti i jauče što vatra peče."

/ Artur Šopenhauer /
 
"Ko, dakle misli da u svijetu đavoli nikad ne idu bez rogova a budale bez praporaca biće uvijek njihov plijen ili njihova igračka.

Govoriti bez naglaska: to staro pravilo svjetskih ljudi, uči nas da razumu drugih ljudi ostavljamo da sam iznađe šta smo kazali; a on je spor, i prije nego što je s tim završio, mi smo umakli.
Naprotiv, govoriti sa naglaskom znači govoriti osjećanju; i tu sve ispada naopako. Pa nekome možemo sa učtivim izrazom lica da kažemo prave budalaštine, bez neposredne opasnosti.

Društvo se može uporediti i sa vatrom pored koje se razuman čovjek grije na pristojnoj udaljenosti, ali ne stavlja ruku unutra, kao budala, koji, pošto se opekao, bježi u hladnoću usamljenosti i jauče što vatra peče."

/ Artur Šopenhauer /

Germani su dali najveci doprinos filozofiji zadnjih vekova, nezavisno da li su jevrejskog (zidovskog) porekla ili ne:D
Tolce, ti si pravo srce:zaljubljena: i kao i uvek, nestasluk zavidnom umetnoscu zamenis ozbiljnim citatom:cmok:
Umetnicke duse su uvek...kreativne:D
 
Germani su dali najveci doprinos filozofiji zadnjih vekova, nezavisno da li su jevrejskog (zidovskog) porekla ili ne:D
Tolce, ti si pravo srce:zaljubljena: i kao i uvek, nestasluk zavidnom umetnoscu zamenis ozbiljnim citatom:cmok:
Umetnicke duse su uvek...kreativne:D

Moj 'nestašluk' je način posmatranja , ne mirim se sa statičnošću i ne preferiram pleonazam kao izgovor za dokonost (iako mirovanje po nekad bude potreba kada se filtriraju iluzije i jačaju energije za dalje)

Pozdrav daragoj Pasivni :cmok2:
 
Opštepoznato je da si vrlo tolerantan. Poseduješ mirnoću i staloženost koja meni počesto nedostaje ali se trudim da obuzdam sebe apstinencijom od postovanja. Često sam se pitao zašto Pasivni ne piše opširnije na nekim temama, a onda sam shvatio da je to posledica želje za izbegavanjem direktnih sukaba sa ljudima koji su skloni vređanju i provokaciji kao osnovnom cilju boravka na forumu. E kad ta provokacija preraste u diskriminaciju i verski ekstremizam i fanatizam onda treba žešće reagovati nego inače. Upravo sam saznao da ni moja porodica ni ja ne treba da postojimo jer nismo vernici. To je opasna izjava i pukim brisanjem postova se neće rešiti problem.



Što bi Bosanci rekli "Aferim" svaka ti je zlatna prijatelju.:)



Živ bio ljudino i dobro nam svratio u svako vreme pa i nevreme.:D

A šta da se radi, i ti si izgleda zreo za Ebiksu jer zaboravljaš na nebrojene fotke kojekakvog sadržaja koje postavljaš ovde jer valjda misliš da fotke
ne šalju poruku, ne vređaju već vređa samo ono što je napisano. Mnogo si zaboravan i mnogo samo vidiš svoje dupe kada te pogode nečije
reči.
Zaboravio si kako si na Politici recimo postavljao klipove sa zebrama koje kolju lavovi i to baš u trenutku kada sam ja dobivala kazne, mnogo, mnogo
si kvaran, do koske i ne treba nikome ovde da držiš lekcije iz finoće
 
Poslednja izmena:
Germani su dali najveci doprinos filozofiji zadnjih vekova, nezavisno da li su jevrejskog (zidovskog) porekla ili ne:D
Tolce, ti si pravo srce:zaljubljena: i kao i uvek, nestasluk zavidnom umetnoscu zamenis ozbiljnim citatom:cmok:
Umetnicke duse su uvek...kreativne:D

Ajde ti meni objasni molim te kao jedan german može biti židovskog porijekla, učini mi to molim te.
Ja bi razumela da si ti kazao da jedan nemački državljanin može da bude židovskog porijekla, ali german, e to ne razumem.
 
A šta da se radi, i ti si izgleda zreo za Ebiksu jer zaboravljaš na nebrojene fotke kojekakvog sadržaja koje postavljaš ovde jer valjda misliš da fotke
ne šalju poruku, ne vređaju već vređa samo ono što je napisano. Mnogo si zaboravan i mnogo samo vidiš svoje dupe kada te pogode nečije
reči.
Zaboravio si kako si na Politici recimo postavljao klipove sa zebrama koje kolju lavovi i to baš u trenutku kada sam ja dobivala kazne, mnogo, mnogo
si kvaran, do koske i ne treba nikome ovde da držiš lekcije iz finoće

Kao što rekoh sve što od tebe dođe ka meni kako god bilo izrečeno(ispisano) jeste kompliment i sve prihvatam kao tačno. Ne želim biti po tvojim merilima i standardima nikako potaman. I nikada neću odgovarati na način koji tebi odgovara. Zato je pametno da me se okaneš. Po ko zna koji put te pozivam na to. A ti jako dobro znaš nakon kakvih provokacija ja odgovaram na svoj način. Znači recept bi bio...

Maneš me se ! Manem te se ! Nema provociranja nema ni slika i spotova sa aluzijama. tebi upućenih. :lol:

PS: Mislila si na ovaj kad te Mica lavica opaučila sa C-1 :lol:


Sve je to priroda...
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top