Zasto skole podsecaju na zatvore?

Homeostaza nije ogranichena na organizam, i ne vredjaj me ni u kom sluchaju, imala argumenata ili ne. Mozhda se ne slazhesh, ali ja mogu sve potkrepiti 'fusnotama'.
Elem, homeostaza je svojstvo sistema (iako se posebno odnosi na zhivi organizam, niposhto nije ogranichena na isti) koje regulishe procese u sistemu ne bi li zadrzhalo stabilno stanje u njemu.

A pre svega da priupitam: zashto pristupash razgovoru sa velikom dozom histerije? :eek:

Dalje:
Chista voda je samo chist molekul H2O. Ono shto se smatra chistom vodom ne ukljuchuje nishta osim molekula H2O (ni kalcijum, gvozhdje, fluor...).
Ukus destilovane vode je ukus vode kakvom je svi znamo (nije bljutavo, niti ishta slichno). 95% minerala dolazi iz hrane, a svega 5% iz vode. Jedini razlog zbog kojeg bismo se mogli suzdrzhavati pijenja destilovane vode jeste to shto bi za zadovoljavanje RDA vodom bilo potrebno da se u istoj vodi udavish.

A sada da odgovorim na tvrdnju da destilovana voda isisava minerale iz organizma:

Destilovana voda NE mozhe da 'isisa' minerale iz tela. Ne postoji ni jedan evidentiran dokaz koji doprinosi toj tvrdnji.

Kontrargumenti:
U idealnom sluchaju, destilovana voda ne sadrzhi nishta u sebi osim molekula vode, sa mogutjnoshtju rastvorenog ugljen dioksida u tragu. Dodavanje ichega toj CHISTOJ vodi bi je automatski zagadilo (dakle dodati Cl, Pb, znachi nekako je 'zagaditi').
E sad zamisli da d. voda dospe u crevo, recimo posle obroka. Pun zheludac organskih i neorganskih materija, sa josh pride dozom hlorovodonichne kiseline. Kada d. voda dospe u organizam, samim tim je ''ZAGADJENA''. Dakle, postaje ''prljavija'' od vode koja je u chesmi, recimo.

Razlika izmedju destilovane i obichne vode je u tome shto ova druga sadrzhi mnekoliko miligrama vishe rastvorenih materija. Teshko da ta mala razlika mozhe da napravi tolik problem, pa videtji koja kolichina minerala se nalazi u crevima pri varenju (recimo da postoji oko 4 grama minerala u jednom obroku u toku varenja), pomeshati to sa destilovanom vodom je gura napred, daleko ispred obichne, takoretji.

Josh neshto u vezi tvoje teorije da d. voda mozhe izazvati poremetjaj u organizmu:
jedino shto bi preterana upotreba destilovane vode mogla da izazove u organizmu jeste disbalans jona, shto bi dovelo do ozbiljnih zdravstvenih problema. Al', da ponovo dodam - to se isto deshava i sa nedestilovanom, ''obichnom''' vodom. To je stanje poznato kao intoksikacija/trovanje vodom.


I da za kraj pojasnim:
Destilovana voda se pije tamo gde mineralna voda nije dostupna. Proshetaj po inostranstvu negde, udji u supermarket, naitji tjesh na flashice DESTILOVANE vode za pitje, jer ima ljudi koji destilovanu vodu piju umesto obichne (hipohondri, posebno, osim ako nije preka potreba konzumacije).

Tvoja tvrdnja da litar destilovane vode mozhe ubiti je iznimno smeshna, i savetujem te da se konsultujesh sa nutricionistom da bi ti isto to pojasnio, ukoliko, pak, meni ne verujesh. Mada ne vidim kako je tvoja teorija mogutja u praksi (jedino ukoliko ne pijemo vodu koja nekim chudom ne dospeva u zheludac, vetj u intercelulare, mada bi se isto desilo i sa obichnom vodom - koncentracija minerala u citoplazmi je visha od one u vodi ili intercelularnoj sredini.

Nikola.

Tvoje nepoznavanje materije o kojoj govorish me iznenaduje. Obicna voda sadrzi itekako mnogo vise rastvorenih materija nego sto sadrzi destilovana voda. Te materije deluju kao elektroliti jer omogucavaju odrzavanje elektricnog impulsa koji postoji na celijskim membranama i deluje kao sredstvo celijske komunikacije. Cista voda kakvom je to zamisljash ne postoji nigde. I organizmi su se evolucijom navikli da takva voda ne postoji. Voda kakvu mi poznajemo sadrzi ogroman broj elektrolita, i tih kako ih nazivash nepotrebni miligrami su itekako potrebni, jer se po prirodnim zakomima koncetracije gradijenta menja kolicina rastvorene supstance. Tako da kada bi uneo d. vodu u organizam rastvorene soli bi krenule iz celije, na kraju bi se celija skupila i uginula. I to ne samo jedna celija, ma citavo tkivo pa i organ. Uostalom postoje prikazi ljudi koji su tako samouvereno uzeli d. vodu i dobili krvarenje zeluca! Eto ti malo sa stanovnishtva fizike! Ali ocigledno je da si ti osoba koja ne poznaje dovoljno niti osnove ljudske antomije, i zato te molim da mi ne navodish tamo neke doktore i svashta. Ovo pouzdano znam jer mi je prijatelj biofizicar na IBBISU i diskutovali smo o ovoj temi. Zato bolje uzmi neku antomiju pa se malo edukuj.
I odakle ti zaboga glupost da se d. voda pije u siromasnim zemljama? Zar nije prakticnije umesto procesa destilacije uzeti i tu vodu prokuvati, ili u usponu hemijske industrije uzeti tablete sa hlorom i precistiti. Nego ce se bash svako baviti destilacijom vode.
A to da su moje teorije smesne, objasni mi to sta bi to znacilo da voda ude u intracelulare? Zansh li da govorish besmislice? Kakvi intracelulari? Svashta shta sve nece neki umovi da izmisle, kada ne pzonaju niti osnove materije o kojoj govore, ali su zato eksperti u njoj, glavno da znaju neke tako velike reci kao intracelulare. Upravo cinjenica da je kon. jona u citoplazmi (opa pa ti znash i za citoplazmu) moze delovati pogubno na celije.

Eto, uzmi malo pa se edukuj i prikupi znanja o nekim osnovama celijske fiziologije. A do tada ce nazalost proci itekako.

I oprosti ali fusnote nisu teorije u kucnoj radinosti, a pogotovo izvrgavanje naucnih cinjenica i nazivanje ih smesnim. Usput, nisam ja uopshte histerican( toliko o vredanju).
 
Isto sam radio i pre statusa. I Valentina, i Dule, i ja - kao i sada. Dajem mishljenje, a mishljenje je da je tema besmislena zato shto je generalna u pogledu i subjektivna u mishljenju.



p.s. - svima:
Ako mislite da nisam u pravu, recite mi lepo ubudutje - rado tju prihvatiti sugestiju, priznati da sam pogreshio ukoliko to shvatim, ali to teshko mogu shvatiti ako mi neko kazhe da lupetam ili da nisam u pravu i tu stavi tachku. Argumentujte, ako biste da mi se suprotstavite mishljenjem i rektifikujete znachenje mog posta, kao shto to i ja radim. Ne pravim se pametan, samo, dakle - komentarishem.

Pozz svima!

A oprosti a ko ti je rekao da lupetsh? Ili je u opisu mesta moderatora da izigrava trudnu mishicu? Ja mislim da je samo ovde moguce da se iznose svoje teorije i uveravaju drugi u njihovu tacnost. Predpostavljam da si i vrsio experimente da bi to dokazao? Ili je inspiracija dosla u snu?
 
p.s. - svima:
Ako mislite da nisam u pravu, recite mi lepo ubudutje - rado tju prihvatiti sugestiju, priznati da sam pogreshio ukoliko to shvatim, ali to teshko mogu shvatiti ako mi neko kazhe da lupetam ili da nisam u pravu i tu stavi tachku. Argumentujte, ako biste da mi se suprotstavite mishljenjem i rektifikujete znachenje mog posta, kao shto to i ja radim. Ne pravim se pametan, samo, dakle - komentarishem.

Pozz svima!

Necu ti davati lekciju iz biologije o krvarenju, samo cu ti reci da je u mojoj osnovnoj skoli bilo aparata sa destilovanom vodom i nisu sluzili za hemijske eksperimente, pa ti ako hoces, veruj mi na rec.

A sto si tice komentarisanja u vezi sa besmislenoscu teme, zaista je nepotrebno.
 
A oprosti a ko ti je rekao da lupetsh? Ili je u opisu mesta moderatora da izigrava trudnu mishicu? Ja mislim da je samo ovde moguce da se iznose svoje teorije i uveravaju drugi u njihovu tacnost. Predpostavljam da si i vrsio experimente da bi to dokazao? Ili je inspiracija dosla u snu?
''I bez lupetanja ubuduce.''

I ne znam odakle ti to da sam ja moderator?

Ne trebaju mi eksperimenti. Samo chista logika.
 
Tvoje nepoznavanje materije o kojoj govorish me iznenaduje. (Kompetentost za tu izjavu je - gde?) Obicna voda sadrzi itekako mnogo vise rastvorenih materija nego sto sadrzi destilovana voda. (Svakako. Mere se u miligramima, i ima ih mnogo više nego u destilovanoj vodi - gde ih nema.) Te materije deluju kao elektroliti jer omogucavaju odrzavanje elektricnog impulsa koji postoji na celijskim membranama i deluje kao sredstvo celijske komunikacije. (U potpunosti sam saglasan. Samo zaboravljaš da se te iste materije mogu i rastvoriti u vodi, znajući da su već u organizmu (i.e. uneti hranom).) Cista voda kakvom je to zamisljash ne postoji nigde. (Ako ne postoji, to znači da je destilovana voda koju unosimo opet - drugačja. Znaš li kako?) I organizmi su se evolucijom navikli da takva voda ne postoji. Voda kakvu mi poznajemo sadrzi ogroman broj elektrolita, i tih kako ih nazivash nepotrebni miligrami (kada sam ih nazvao nepotrebnima?) su itekako potrebni, jer se po prirodnim zakomima koncetracije gradijenta menja kolicina rastvorene supstance. Tako da kada bi uneo d. vodu u organizam rastvorene soli bi krenule iz celije, na kraju bi se celija skupila i uginula. I to ne samo jedna celija, ma citavo tkivo pa i organ. (Zaboga!:eek::eek:) Uostalom postoje prikazi ljudi koji su tako samouvereno uzeli d. vodu i dobili krvarenje zeluca! (A, zheludac je bio prazan, samo je golo epitelno tkivo bilo izloženo vodi? :lol: Pribavi mi te dokaze na netu, ako uspeš, bar da se uverim.) Eto ti malo sa stanovnishtva fizike! (Gde? Govoriš o savršenom sistemu u kojem je tkivo i destilovana voda.) Ali ocigledno je da si ti osoba koja ne poznaje dovoljno niti osnove ljudske antomije, i zato te molim da mi ne navodish tamo neke doktore i svashta. (Očigledno je tebi.) Ovo pouzdano znam jer mi je prijatelj biofizicar na IBBISU i diskutovali smo o ovoj temi. (Što me automatski demantuje? :klap:) Zato bolje uzmi neku antomiju pa se malo edukuj. (Lako je vređati nekoga na osnovu sopstvenog ubeđenja. Čist dokaz meni da sa tobom ne mogu ući ni u kakvu konverzaciju u kojoj bismo zajednički došli do rešenja, ili se, pak, sporazumno ne slagali. Pouka za život, nebitno hoće li te zanimati: ne pljuj druge kada misliš da nisu u pravu, čak iako to misliš sa stoprocentnom sigurnošču. Nije da mi smeta, nego jednostavno nema potrebe. ;))
I odakle ti zaboga glupost da se d. voda pije u siromasnim zemljama? (To nije kompletna dedukcija. Rekoh, pogledaj, ukoliko imaš prilike, po supermarketima u inostranstvu. ;)) Zar nije prakticnije umesto procesa destilacije uzeti i tu vodu prokuvati, ili u usponu hemijske industrije uzeti tablete sa hlorom i precistiti. Nego ce se bash svako baviti destilacijom vode. (Nije destilacija tolika nauka. Raspitaj se. ;))
A to da su moje teorije smesne, objasni mi to sta bi to znacilo da voda ude u intracelulare? Zansh li da govorish besmislice? Kakvi intracelulari? Svashta shta sve nece neki umovi da izmisle, kada ne pzonaju niti osnove materije o kojoj govore, ali su zato eksperti u njoj, glavno da znaju neke tako velike reci kao intracelulare. (Tebi se često čini da su neke reči velike. Elem - inTERcelularna sredina, prostor između ćelija što u pogledu same ćelije odgovara njenom ekstracelularu) Upravo cinjenica da je kon. jona u citoplazmi (opa pa ti znash i za citoplazmu (ma koliko čudno to tebi zvučalo - i za mnogo više)) moze delovati pogubno na celije. (Potpuno si u pravu. Veća od koncentracije u vodi, bilo u destilovanoj ili ne (što automatski znači da će minerali preći u sredinu manje koncentracije kroz seipermeabilnu mambranu, gde će potom osmotski pritisak promeniti smer delovanja) - samo što to nije tako idealno kakvim ga ti zamišljaš, da bi voda tako lako, pri unosu - iscrpela minerale. ;))

Eto, uzmi malo pa se edukuj i prikupi znanja o nekim osnovama celijske fiziologije. A do tada ce nazalost proci itekako. (Ne brini se ti za mene, nisam debil, iako je tebi interesantno propagiranje istog kroz celo svoje izlaganje.)

I oprosti ali fusnote nisu teorije u kucnoj radinosti, a pogotovo izvrgavanje naucnih cinjenica i nazivanje ih smesnim. (Fusnote se odnose na linkove sa relevantnim materijalom koji bi dokazao moju tvrdnju. Ni više, ni manje.) Usput, nisam ja uopshte histerican( toliko o vredanju). (Za mene je histerija kada osoba izgovori/napiše tri rečenice gde je jedna sasvim dovoljna. I histerično je to što smatraš celokupno iznošenje mišljenja svađom, dok je to sa moje strane - sasvim drugačije. ;))

I za kraj - ja sa tobom nemam nameru da ulazim u svađu, sa razlogom sam i postao neaktivan na forumu. Ako ti odgovorim odgovorim samo da upotpunim izlaganje, ukoliko me ne mrzi.

Mikelo, kada komentarišeš šta je nepotrebno, radiš zapravo isto što i ja. Možda jeste nepotrebno, ali kao i većina stvari na forumu.

Pozdrav!
 
Tvoje nepoznavanje materije o kojoj govorish me iznenaduje. Obicna voda sadrzi itekako mnogo vise rastvorenih materija nego sto sadrzi destilovana voda. Te materije deluju kao elektroliti jer omogucavaju odrzavanje elektricnog impulsa koji postoji na celijskim membranama i deluje kao sredstvo celijske komunikacije. Cista voda kakvom je to zamisljash ne postoji nigde. I organizmi su se evolucijom navikli da takva voda ne postoji. Voda kakvu mi poznajemo sadrzi ogroman broj elektrolita, i tih kako ih nazivash nepotrebni miligrami su itekako potrebni, jer se po prirodnim zakomima koncetracije gradijenta menja kolicina rastvorene supstance. Tako da kada bi uneo d. vodu u organizam rastvorene soli bi krenule iz celije, na kraju bi se celija skupila i uginula. I to ne samo jedna celija, ma citavo tkivo pa i organ. Uostalom postoje prikazi ljudi koji su tako samouvereno uzeli d. vodu i dobili krvarenje zeluca! Eto ti malo sa stanovnishtva fizike! Ali ocigledno je da si ti osoba koja ne poznaje dovoljno niti osnove ljudske antomije, i zato te molim da mi ne navodish tamo neke doktore i svashta. Ovo pouzdano znam jer mi je prijatelj biofizicar na IBBISU i diskutovali smo o ovoj temi. Zato bolje uzmi neku antomiju pa se malo edukuj.
I odakle ti zaboga glupost da se d. voda pije u siromasnim zemljama? Zar nije prakticnije umesto procesa destilacije uzeti i tu vodu prokuvati, ili u usponu hemijske industrije uzeti tablete sa hlorom i precistiti. Nego ce se bash svako baviti destilacijom vode.
A to da su moje teorije smesne, objasni mi to sta bi to znacilo da voda ude u intracelulare? Zansh li da govorish besmislice? Kakvi intracelulari? Svashta shta sve nece neki umovi da izmisle, kada ne pzonaju niti osnove materije o kojoj govore, ali su zato eksperti u njoj, glavno da znaju neke tako velike reci kao intracelulare. Upravo cinjenica da je kon. jona u citoplazmi (opa pa ti znash i za citoplazmu) moze delovati pogubno na celije.

Eto, uzmi malo pa se edukuj i prikupi znanja o nekim osnovama celijske fiziologije. A do tada ce nazalost proci itekako.

I oprosti ali fusnote nisu teorije u kucnoj radinosti, a pogotovo izvrgavanje naucnih cinjenica i nazivanje ih smesnim. Usput, nisam ja uopshte histerican( toliko o vredanju).

Ne znam zasto si poceo da filozofiras samo zato sto je neko pre 5 godina rekao da u skoli nema destilovanu vodu, iako je to dete bilo 6.razred i nije ni imalo hemiju, a kamoli da zna sta ima u skolskoj labaratoriji?
 
Destilovana voda nije za picje - to ste razjasnili... Shkola ne lichi na zatvor po izgledu, to je jedna najobichnija zgrada, samo shto mozhda imate fobiju od nje pa vam se ne ide u shkolu, mada nema smisla odgovarati na temu kada je ovaj shto je otvorio poslednji put bio 2003... Dizhete temu sa manje od 10 postova iz naftalina, shto je dovoljan razlog da se tema zatvori....

Ende... ;)
 
@Ben Adame,

Evo ti ga dokaz o onem sto ti govorim.

Link:

http://mercola.com/article/water/distilled_water.htm

Kompetentnosnost moje izjave stoji na osnovu tvojeg dosadasnjeg rasudivanje i stvari koje si mi izneo.
Potom, nadam se da se secash da si sam izneo da d. voda ne sadrzi nishta osim molekula H20, dakle nishta osim toga. Na moju konstataciju da tako neshto ne postoji, pitash me a gde nema tih jona?> U onakvoj vodi kakvom je ti zamisljash.
Kada unosimo hranu ona prolazi kroz ostale delove digestivnog trakta. Mogu sa velikom sigurnoscu da ti kazem da je zeludac vrlo cisto mesto. I da u njemu nema nikakvih ostataka hrane, ponajmanje soli. Po ovome sto ti govorish trebalo bi destilovanu vodu koristiti samo sa hranom.Cinjenica koju sam ti izneo zajedno sa potporom mog prijatelja iz IBISS - a upravo govori o validnosti ovih podataka. Cak i sa stanovnishtva interdispilinarnih nauka.
Destilacija nije nauka, ona je metod, i zaista bi trebalo mnogo opreme i energije utrositi da se predistilise jedan kubik vode. Zato sam siguran da niko ne trosi pare i vreme na to.

Ja nikada ne histerishem, ako ti to svatash kao histeriju onda se duboko varash, jer sam ja savrsheno smirena osoba.

http://mercola.com/article/water/distilled_water_2.htm


Ovo su cinjenice. Cvrste naucno proverene cinjenice.
 
Јбт, какво препуцавање. Какве везе има дестилована вода са овом темом чији назив је више него идиотски? Па, и да личе на затворе, чему ово? И овако у школе идемо самовољно.
 
Shkole kao i zatvori
Decu sa koja se razlikuju trpaju u istu korpu(Ne mislim na razliku u fizichkom smislu) , i onda debili maltretiraju sve ostale , i unishtavaju njihovo detinjstvo , a debili se medjusobno retko kad diraju
Deca ne mogu da se pokazu , da izadju iz te jednolichnosti , svaki dan im je isti od 1. do 8. razreda
Staju u red , gledaju u tablu , pokushavaju neshto da nauche , i toliko. Nema tu vremena za zabavu
Kao i u zatvoru , niko nece da si*uje veliku zverku , nego one koji su tu zbog sitnih stvari , kradja......
I svaki dan spavash , jedesh , radish...
I onda RASPUST , koji na zalost kratko traje:(
E jel mislite da je nepravedno shto se u toku shkolske godine 5 dana radi , a 2 dana Radish domaci i obnavljash , pa ako stignesh da se odmorish?:(
 

Back
Top