Renault Clio

Stari Free Lander 2.0 D sa svojih 112ks je mogao da sanja tu brzinu ali ako je bio noviji model 2006 sa 2,2 dizel motorom i 160ks onda je mogao.
Evo ti specifikacije koliko ide stari.
http://auto-specifications.eu/?f=showCar&car_id=5182
Ako on ide 180 a ima 1645 kg i 112ks onda koliko treba da idu kola koja imaju 1000 kg i 150 ks kao sto je npr. Opel Kadet GSI 2.0 16V? Po merenjima ide 217 km/h a to nije drasticno vise. Ili npr. Opel Astra Coupe 2.0 Turbo koja ima 192 ks i koja moze 240 km/h. Jednostavno je nemoguce da auto sa 65 ks ide 190 km/h i da pritom tvrdis da moze jos malo. Moze da pokazuje i 220 ali gleda se koliko realno ide.


Tačno.

Tako da, dok ne vidim nekoga sa gps-om da mi potvrdi one ... :lol: ... bajke gore, nećem da verujem. :)
 
- I kaže meni Boske da je njegov V6 turbo dizel sa dvolitarskim motorom brži od mog V6 benzinca sa hiljadu osamsto kubika. Šta on priča? Onaj njegov krš ima samo 65 konja, moja mašina čak 81. Ubrzava do stotke za 10 sekundi. Bilo je prošle nedelje u Top Giru testiranje ta dva modela. Šta misliš, a? Hej, slušaš ti mene?
- Izvini, nisam uključio slušni aparat, ali podržavam te u svakom slučaju.
 
aha,a koliko treba para da se to sredi ,od prilike?

Ako su samo karike nece puno da kosta, uz njih mora da se promeni i dihtung glave, a pozeljno je da se promene i srafovi kojima je ona stegnuta. Mozda budu morale da se menjaju i gumice ventila, neki semering i slicno, ali to nije skupo. Nadji prvo nekog dobrog majstora, izmerite kompresiju, pa sta on kaze. Naravno, za svaki slucaj prosetaj do jos nekog, ima raznih.
 
Pozdrav svima,ne znam posjecuje li iko ovu temu ali vidim da ima dosta korisnih savjeta pa bi volio da mi neko ugrubo kaze sta bi moglo biti, Vozim pomenuti auto i kad je izbacen iz brzine cuje se neki jako ruzan zvuk,vise kao da cvrci,k'o gomilu cvrcaka :) to se obicno desi kad auto i nije bas zagrijano. Vozio sam kod majstora,nije nista ni pogled'o odma je skocio i reko " a mora ti ovde generalka to ti je 300eura" a znam da je radio vlasnik generalku prije nego sto cu ga uzeti.
 
Generalka za 300 eura? Taj tvoj majstor nema pojma sto znaci da ga obavezno zamenis nekim drugim pouzdanim majstorom.
To sto ti cvrci probaj da stisnes kvacilo kad ti je u leru auto i da pustis i ako menja zvuk onda je do kvacila.
 
hvala za informaciju o majstoru,nije do kvacila,kad dajem minimalni gas dok je u leru tad prestaje. Neki mi kazu da mozda trebam dotegnuti spaner(nemam pojma sta je to) Ne razumijem se u auta ali mogu iz iskustva reci sto se potrosnje tice da trosi i do 7l po gradu,toliko znam :)
 
1,5 Dci motor nema plivajuci zamajac koliko ja znam jer ga i ja licno imam.
Moguce je da je neki od spanera jer uglavnom ljudi kupe neke zamenske koji krace traju i onda pocnu da se cuju a takodje moze da bude u sta sam skoro siguran-remenica alternatora koja proizvodi cudne zvukove kad ode.Proverava se tako sto se skine pk kais.
 
Clio 1,5 dci. 2006 godiste.
Imam ga vec tri godine ne zalim se,nikada nisam imao problem s rendzerom,redovan servis i to je sve...
Do danas,otisao do iz Sa do Novog Sada,vratio...Posle nekoliko sati upalim krenem,posle 20 m pocne da se pusi iz volana,,,Dim kao od cigarete koji se oseca kao da se zapalila plastika.
Da li neko zna sta to moze da bude???
 
Prvi put cujem ali znam sta ima ispod poklopca volana pa ti razmotri.
Imas rucicu zmigavaca i brisaca gde se ostvaruje kontakt kad ih koristis pa moze da bude da je kontakt los i da se pregrejao kontkat i da se pocla plastika topiti pa se zato pusi. Takodje imas i kontakt sirene ali ne verujem da moze do toga biti jer je ne koristis konstantno.
Ima i spulna od air bag-ova a to je jedna traka koja zna da pukne ali ne verujem da ce zbog njeda zadimi jer imao sam par primeraka sa losom spulnom i to se manifestuje tako sto sija lampica od air bag-a i dovoljno je promeniti je i resen je problem.
Danas je padala kisa i ti si koristio brisace tako da je najverovatnije do toga.
 

Back
Top