Treba mi uputstvo za koriscenje DC++

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo sam postovao na "Muz`ka---mp3 download"...
Elem:

Uputsvo za Dc++

1 . kada instalirate dc++ idite na ¨settings¨. Na ¨general ¨stavite svoj nick , zatim stavite tip vase konekcije . Veoma je vazno staviti IP i podesiti na ¨activ¨. Tako , kasnije cete moci da od bilo kog usera preuzimate fajlove . Ukoliko ne znate da nadjete svoj IP , evo vam uputstva . [ 1. za one koji imaju windows 98 : idite na ¨start ¨, pa zatim ¨run ¨. Otvorice se DOS . Ukucajte WINIPCFG i posle udarite enter . 2 za one koji imaju windows XP :idite na ¨run¨i ukucajte cmd . Pojavice se DOS . Ukucajte ipconfig/all
i naravno posle udarite enter . ] MEDJUTIM ukoliko imate firewall ili router morate staviti na PASIV ! Znaci , ukoliko ste podesili na ACTIV i imate problema sa konekcijom MORATE PRMENITI MOD I STAVITI NA PASIV !

Kada ste uneli svoj nick , stavili svoj IP i podesili na activ kliknite na OK .(ili ste umesto na activ stavili na pasiv)

2 . Idite ponovo na ¨settings ¨. Sada otvorite ¨downloads¨ . U gornjem prozorcicu ¨defolt download dorectory¨ stavite gde hocete da vam se skladaju fajlovi koje skidate . U ¨limits ¨ na ¨maximum simultanious downloads ¨stavite 3 .Taj broj mozete kasnije menjati u zavisnosti od vasih potreba (on znaci koliko istovremenih skidanja mozete imati , tacnije obroj usera od kojih istovremeno mozete skidati fajlove ). U donjem prozorcicu stavite brzinu , recimo 50 kb/sec . Da napomenem da od ovog broja nece zavisiti brzina skidanja filova , vec od vase konekcije i konekcije usera od koga skidate , kao i od broja trenutnih usera koji skidaju zajedno sa vama u istom trenutku od istog usera . ¨Public hubs list URL ¨ce biti vec napisna . Nakon svega kliknite na OK .

3 . Sada idite na ¨sharing ¨. Idite na ADD i stavite fajlove koje vi zelite ponuditi ostalim userima . Ne smete stavljati vec instalirane programe ! Svaki hub ima svoj limit sharinga koga morate imate da bi bili konektovani na pomenuti hub . Kod nekih je to 1 GB minimum , ali kod nekih je daleko vise , na primer 30 GB...i tako dalje . Doleu ¨uploads slots ¨stavite ¨ najmanje 4 . Taj broj oznacava broj usera koji ce moci istovremeno da skidaju od vas . Takodje i za taj broj Hubovi imaju svoj minimum , tako da vam preporucujem broj 4 da nebi imali problema . Iznad , brzinu mozete staviti po vasoj zelji, recimo 30-50 kb/sec .( naravno brzine podesavajte u skladu sa vasom konekcijom). Nakon toga kliknite na OK .

4 . Ovim vi ste zavrsili podesavanje DC++ a . Molim vas da se striktno pridrzavate mog uputsva i da ne unosite podatke koje nisam pomenuo . Znaci idite redom kako je napisano .

Nakon svih ovih podesavcanja vas dc++ bi trebao da radi . Odite na ¨ hub list ¨( plavi ekrancic sa gornje leve strane ) i probajte se konektovati na neki od hubova . Ukoliko vam na ekranu napise UNKOWN Adres probajte na neki drugi .
Ukoliko na ekranu dobijete informaciju ¨conect time out ¨znaci da vas dc++ radi ali da se trenutno ne moze konektovayti na taj Hub .
Ukoliko se konktujete i odmah nakon toga diskonektovani , znaci da nemate dovoljno za SHARE (naravno ukoliko ste se striktno pridrzavali mog uputsva jedino Share moze biti problem) . Nadjite neki drugi hub koji ce vas primiti sa vasim ¨share ¨.

Kada se konektujete na neki od hubova (najbolje je konektovati se na nekoliko njih istovremeno) najlakse trazite ono sto je potrebno na SEARCH ( dugme koje se nalazi gore-u obliku lupe-prvo) VAZNO (ukoliko imate router moze se desiti da imate problema kada trazite na search).Posle ukucajte sta vas zanima - ime filma , igrice , pesme , pevaca...ma sta pozelis...i posle samo ENTER (ili search) ..i na listi ce vam se pojaviti svi oni koji imaju to sto trazite. Sada je na vama da odlucite od koga cete skidati. Naravno kod nekih necete moci da se konektujete ako su im svi slotovi zauzeti , onda probajte kod nekog drugog. Takodje kod nekih ce brzina biti veca a kod nekih manja sto zavisi od njihve konekcije , broja slotova koji su im zauzeti...itd.

TAkodje je VEOMA VAZNO da znate da kada pocnete skidati od nekoga nesto i kada se prekine iz bilo kog razloga SKIDANJE SE AUTOMATSKI NASTAVLJA sledeci put kada obojica budete ON LINE na istom hubu kao i kada ste poceli skidanje . Vecina korisnika uglavnom koristi nekoliko hubova i stalno su tu na istom mestu tj hubu.

TAKODJE JE VEOMA VAZNO DA ZNATE da mozete nastaviti skidanje i od nekog drugog korisnika (USERA) . Na primer , poceli ste skidati film ¨Boj na Kosovu ¨ ,skinuli ste ga pola , ali se osoba od koje ste ga skidali ne pojavljuje vise (ili na primer niste zadovoljni brzinom i ne zelite vise nastaviti skidanje kod te osobe). Odete ponovo na SEARCH , nadjete film kod nekog drugog ,selektujete ga ,zatim desni klik (mis) , i idete ne DOWNLOAD to... BROWSE , zatim nadjete gde je film koga ste vec pola skinuli ,selektujete ga i kliknete na OK . FILM ce nastaviti da se skida od te druge osobe .

VAZNO : morate paziti o formatu - na primer ako ste skidali film u Avi formatu , ne mozete nastaviti sa filmom koji je u mpeg !!!!
Isto vazi i za muziku , igrice ...



Ako ti josh nesto nije jasno posle ovoga---pitaj...STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
Imam jedan problem sa DC++, a to je da suviše često dobivam "Error during decompression..." poruku o grešci. Poznato je da DC++ prenosi komprimovan .dctmp fajl i kad završi prenos fajla onda ga dekomprimuje i prebaci u odgovarajući "korisnički" tip, npr. mp3 ili neki drugi.

Zna li neko zašto se to dešava?

Nervira me jer gubim mesto u redu.
Na primer, pronađem nekog korisnika sa slobodnim slotom, namestim da skida od njega, recimo, 10 fajlova i on skida - prvi, odmah zatim drugi, pa treći... sve jedan za drugim. Međutim, kad se desi taj "Error during decompression...", on ne nastavi da skida sledeći fajl u redu, već prepusti slobodan slot nekom drugom korisniku. Onda opet moram dugo da čekam dok se ne pojavi slobodan slot kod tog korisnika.

Zašto se dešava taj "Error during decompression..."?
Nisam uočio neki obrazac po kojem se dešava, neke posebne okolnosti... Mada mi se čini da se to desi kad DC++ "donora" prekine prenos fajla kad isti još nije sasvim kompletan, na nekih 99,8 %, pa DC++ "akceptora" na vreme ne podnese zahtev za transferom sledećeg fajla u nizu, jer očekuje kompletiranje transfera koji je "donor" već prekinuo.

Kakva su vaša iskustva s tim?
 
Prvo se konektuješ na nekoliko hubova na kojima misliš da ima to što ti treba, zatim otvoriš "Search" prozor, upišeš naziv, ili deo naziva fajla i, ako te mrzi da čekaš, čekiraš "Only users with free slots". Kad ti sa desne strane počne da lista pronađene fajlove, odabereš fajl koji želiš, desno klikneš na njega i sa menija odabereš "Download".

Brzina downloada zavisi od brzine tvoje konekcije, od brzine konekcije "davaoca" fajla, tj. onoga od kog skidaš fajl kao i od broja ljudi koji istovremeno skidaju nešto od tog istog "davaoca" (jer dolazi do podele njegovog upload bandwidtha na više korisnika).

Sa DC++ nećeš moći da ostvariš brži download nego što ti to tvoja konekcija dozvoljava. Ako ti download sa nekog brzog servera, recimo, microsoft.com, ide brzinom od 4.5 kBps, onda ti ni preko DC++ neće ići brže. DC++ je samo brži u odnosu na druge p2p managere (Sahreaza, eDonkey, WinMX, Kazaa, SoulSeek i sl.) i to, po mom mišljenju, najčešće zato što ga još uvek malo ljudi koristi (zbog ne baš najočiglednijeg postupka konfigurisanja i načina upotrebe).

Ja sam, recimo, bio instalirao DC++, podesio sve parametre "na brzaka" i kad odmah nisam dobio rezultate, tj. download - jednostavno sam ga deinstalirao i zaboravio. (Trebalo je da pređem u passive mod jer sam NAT-ovan) Tek kad sam čuo koliko ga Agent Orange ovde hvali, dao sam mu drugu priliku i potrudio se da pročitam ceo Help.

Od tad sam skinuo 1.5 GB ruske muzike pomoću njega! :) A ako ima toliki izbor ruske, možeš misliti kako je sa popularnijom, zapadnom muzikom. Jednostavno - ima sve! Hvala, narandžastom za ubeđivanje.
:wink:

P.S.
Koliko ti treba vremena za download bilo čega zavisi od brzine konkretnog downloada. Podeliš veličinu fajla, recimo (3.5 MB = 3500 kB) podeljeno sa (5 kBps = 300 kB/min) je približno jednako 11.6 min.

Pošto je meni maksimalna brzina 16 kBps, a obično ide na 14 kBps, isti fajl od 3.5 MB skinem za nekih 5 minuta, maximum (od "davaoca" koji može da mi obezbedi 14 kBps bandwidtha).
 
Muči me još jedna stvar sa DC++...
Download mi ide na nekih 10 - 14 kBps, ali samo kad nema uploada, tj. kad niko od mene ništa ne skida. Čim neko počne da downloaduje od mene, njegov download (tj. moj upload) skoči na nekih 8 kBps, a moj download padne na nekih 2 kBps. :?
Konektovan sam sa 128/64 kbps (16/8 kBps) pa čak i ako download i upload nisu razdvojeni, pri uploadu od 8 kBps trebalo bi da mi ostane celih 8 kBps za download, ali meni bude samo oko 2. :?
U čemu je stvar?

U toj situaciji jedino što mi preostaje jeste da diskonektujem onog koji od mene nešto skida, ali to ne dolazi u obzir pošto je apsolutno nemoralno (pogotovo prema braći Rusima od kojih u 90% slučajeva skidam muziku).

Evo, baš sad mi se to dešava. :? Spopao me jedan, navalio, skida sve redom na solidnih 8 kBps, a meni jedna jedina pesma curi na 1.88 kBps.. Bedak... :?
 
Probao sam SoulSeek i nisam mogao da skinem niti jednu jedinu pesmu, sve što dobijem je "Remotely queued" i tako ostane. Ma, na SoulSeek-u su redovi "kilometarski", kao i na WinMX-u...

U poslednjih 10-ak dana, od kad koristim DC++ skinuo sam oko 430 ruskih pesenki (1.5 gigabajta). Znači, DC++ mi odgovara, samo što i sa njim ima manjih problema. Nameravam da te probleme rešim, ako je moguće, ne da pobegnem od njih.

Samo još da dodam da sam probao i Shareaz-u, i magare i mulu i razne torrente i da sam se odlučio za DC++, tako da nema smisla da pričate "uzmi ovo, uzmi ono" jer sam već uzeo ono što daje najbolje rezultate.
 
Đenka:
Muči me još jedna stvar sa DC++...
Download mi ide na nekih 10 - 14 kBps, ali samo kad nema uploada, tj. kad niko od mene ništa ne skida. Čim neko počne da downloaduje od mene, njegov download (tj. moj upload) skoči na nekih 8 kBps, a moj download padne na nekih 2 kBps. :?

Rešio sam ovaj problem čekiranjem opcije Use small send buffer (enable if uploads slow downloads a bit) u Advanced sekciji Settings-a.
 
Đenka:
Imam jedan problem sa DC++, a to je da suviše često dobivam "Error during decompression..." poruku o grešci.

... kad se desi taj "Error during decompression...", on ne nastavi da skida sledeći fajl u redu, već prepusti slobodan slot nekom drugom korisniku.

Ovaj problem se pojavljuje kod korisnika koji se nalaze iza routera (većina SBB korisnika), kao i kod onih koji koriste neke od softverskih firewall-a.

Rešava se tako što se izključi opcija Enable safe and compressed transfers u Advanced sekciji Settings-a.

Đenka:
Nameravam da te probleme rešim, ako je moguće, ne da pobegnem od njih.

Kao što sam i rekao, tako sam i uradio. Uz malo truda uspeo sam da pronađem rešenja za ta dva problema i sad mi DC++ radi bezprekorno. Umesto da sam menjao P2P programe kad god iskrsne nekakav problem sa njima, ja sam zadržao najbolji od njih, rešio probleme koje sam imao i uz to još ponešto i naučio.

Ovo doprinosi dokazu da ljudi koji kao preporuku za rešenje nekog problema sa programima nude zamenu drugim programom najčešće nisu u pravu.

Imaš problem sa DC++ - uzmi SoulSeek, kaže jedan. Pojavi se problem sa SoulSeekom - uzmi Shareazu, kaže drugi. Ne dobivaš željene rezultate sa Shareazom - uzmi DC++, on je najbolji, kaže treći. I tako u krug.

Imaš problem sa DC++ - probaj da ga rešiš, kažem ja. 8)
 
Koliki ste promet do sad ostvarili preko svog DC++ klijenta? Koliki su vam download i upload?

Meni je upload: 645 MB, a download: 1.90 GB

(Da biste videli ukupan download i upload idite na Help > About DC++.. i negde pri dnu prozora, u "Totals" sekciji, naći ćete te podatke.)
 
Download - 17MB
Upload - 403kb :)

Tek sam nedavno počeo koristi program, tako da se i nemogu pohvaliti nekih velikim prometom.
Ma program je ludnica, sve što ti treba - je tu! Dosad sam neuspešno tražio neke mp3-ove i preko pretraživača, i preko drugih p2p programa, ali jedino DC++ ih je uspeo pronaći. Jedino je problem što mnogi hubovi zahtevaju minimalni share koji je veći od mog hard diska. Jedva sam nabacio nekih skromnih 6-7GB. :oops:
 
Koje hubove posećujete.?
Napišite imena i adrese nekih na koje najčešće idete.

Pored ruskih, ja se najčešće konektujem na sledeće domaće hubove:


1. ..::Hotel Balkan::..
hotelbalkan.no-ip.com

2. =S-R-B-I-J-A_H-U-B=
srbija.no-ip.info

3. SELO-VESELO
selo-veselo.no-ip.info:6412

4. :::DIJASPORA:::
dijasporahub.com

5. B O S N A J E D I N A
bih-hub3.no-ip.info

5.Balkanci - Domaci Filmovi
balkanci.no-ip.info

6. PRIJATELJ
prijatelj.no-ip.info

7. YUG (.yu,.hr,.mk,.si,.ba)
dc.balcan.net

8. ....::::TOP BOSNA HUB::::....
topbosna.pdox-net.org:4111

9. balkan-express.kicks-ass.net
balkan-express.kicks-ass.net:4111

10. Srbija Express
srbija.mine.nu:4111

11. Balkan Hip-Hop
hip-hop-manija.homeftp.net

12. S:V:E:T:Z:A:B:A:V:E
hub.svetzabave.com

13. * 2005* EXYUGOSLAVIA*
exyugoslavia.no-ip.info

14. ..:ExYu::NOSTALGIJA YUGOSLAVIJA
exyu-nostalgija.no-ip.com

15. .:::YuMania Online:::.
hub.yumania.net

Ovo gore možete da iskoristite tako što otvorite "Favorite Hubs" prozor, kliknete na "New" dugme i unesete podatke u "Name" i "Address" polja.
 
...svako ima svoj ukus, ali šta?

Da li ovde raspravljamo o (muzičkim?) ukusima, ili o korišćenju DC++ softvera? Da li ti je jasno da je tvoje "užas, užas" mišljenje ovde apsolutno bezkorisno, da ga niko nije tražio i da nikog ne zanima? Ili reci nešto što može biti i ostalim ljudima interesantno i korisno, npr. koje hubove posećuješ, ili prestani da flooduješ temu bezkorisnim porukama.

Ja utrošim 10 minuta ispisujući 15 adresa hubova sa domaćom muzikom, a onda dođe neki pametnjaković i kaže: "To je užas, užas" i pri tom ne navede ama baš niti jedan jedini hub koji on posećuje.
Šta ti share-uješ, čoveče? Svoje muzičke ukuse? Ali oni nikome nisu potrebni...


Inače, za one koji su početnici u korišćenju DC++, hubovi koje sam gore naveo su najbolji za pronalaženje domaće muzike, što je sasvim logično i normalno, budući da se tamo okupljaju naši ljudi iz zemalja širom sveta. Sve što je domaće proizvodnje - tamo ima, čak i neke ređe stvari kao što je muzika iz domaćih filmova i serija, dečija muzika i sl.
I uvek možeš lepo da se pozezaš na glavnom chatu dok skidaš muziku, uglavnom nema manijaka koji se stalno svađaju sa operatorima, ili flooduju ascii artom i sl. Možda na nekim od tih hubova ima malo više pasivnih korisnika nego što je to za strance normalno, ali nije neki problem, brzo se sve nađe. Naravno, ima i softvera i strane muzike, ali za to su ipak bolji strani hubovi.

Ajd napišite neke hubove za koje mislite da su dobri i ukratko navedite za šta su dobri.
Za pronalaženje raznih hubova možete da koristite i http://www.hublist.org/ .

I share because I care!

Pozdrav!
 
O čemu pričaš bre....

Moguće je sve naći od domaće muzike pa do domaćih filmova. Baš sam našao Žikinu dinastiju, Maratonce, Varljivo leto, Tesnu kožu,.... eeej, najveći naši filmski hitovi. Pa ako je brzina zadovoljavajuća na obe strane, nije problem preuzeti ih. Inače, gde ćeš još naći kompletne filmove za download, i to još domaće? Pa naravno nigde.
 
Đenka:
...svako ima svoj ukus, ali šta?

Da li ovde raspravljamo o (muzičkim?) ukusima, ili o korišćenju DC++ softvera? Da li ti je jasno da je tvoje "užas, užas" mišljenje ovde apsolutno bezkorisno, da ga niko nije tražio i da nikog ne zanima? Ili reci nešto što može biti i ostalim ljudima interesantno i korisno, npr. koje hubove posećuješ, ili prestani da flooduješ temu bezkorisnim porukama.

Ja utrošim 10 minuta ispisujući 15 adresa hubova sa domaćom muzikom, a onda dođe neki pametnjaković i kaže: "To je užas, užas" i pri tom ne navede ama baš niti jedan jedini hub koji on posećuje.
Šta ti share-uješ, čoveče? Svoje muzičke ukuse? Ali oni nikome nisu potrebni...


Inače, za one koji su početnici u korišćenju DC++, hubovi koje sam gore naveo su najbolji za pronalaženje domaće muzike, što je sasvim logično i normalno, budući da se tamo okupljaju naši ljudi iz zemalja širom sveta. Sve što je domaće proizvodnje - tamo ima, čak i neke ređe stvari kao što je muzika iz domaćih filmova i serija, dečija muzika i sl.
I uvek možeš lepo da se pozezaš na glavnom chatu dok skidaš muziku, uglavnom nema manijaka koji se stalno svađaju sa operatorima, ili flooduju ascii artom i sl. Možda na nekim od tih hubova ima malo više pasivnih korisnika nego što je to za strance normalno, ali nije neki problem, brzo se sve nađe. Naravno, ima i softvera i strane muzike, ali za to su ipak bolji strani hubovi.

Ajd napišite neke hubove za koje mislite da su dobri i ukratko navedite za šta su dobri.
Za pronalaženje raznih hubova možete da koristite i http://www.hublist.org/ .

I share because I care!

Pozdrav!

Pozdrav ljudi ! Zna li ko kako se DC++ ponasa na Wireless-u?Ima li smisla da pokusavam.Dosta p2p programa sam isprobao i poprilican broj nije pokrenuo download.Zasad mi je proradio edonkey(koji je spor),Limewire,BearShare,Ares(na njima nisam nasao cele mp3 albume vec samo pojedinacne mp3-e i manje je fajlova).
Cuo sam da je DC++ medju boljima za to.
Takodje me interesuje da li je neophodno da podesim proxy?

Ciao !
 
Nema potrebe za proxyjem...
A sto se tice skidanje, to zaista zavisi od Y stvari, ali u sustini i nema pravila.
To u praksi znaci, da mozes od nekog ko je npr na cable-u da skidash sa lupam 25kbps a nakon njega od nekog drugog usera sa istom konekcijom da skidash sa 2kbps...Zaista nema pravila..Meni se sa adsl-om, kao najbolje resenje pokazalo skidanje od ljudi koji su na LAN-u. Tu ostvarujem najbolju brzinu...

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top