Koja je borilacka vestina "naj..."

:eek: auuu, pa ti još filozofiraš? :dash:
Sine slušaj, svi smo mi budale samo si izgleda ti pokupio svu pamet ovog sveta. Bogami i ja se odjavljujem sa ove teme.

Ovaj forum je prso skroz. Moderatora ili nema, a kad ih ima kao da ih nema.

Hahahhahaha...moderatora nema....

Moderator je pobegao tj prvo je pomenio ime misleci da ce tako da "pobegne" a onda je provalio da po postovima znamo da je to i dalje on jer sve stoji sto je pisao samo sa drugim imenom....A onda je trazio od administratora da mu banuje akaunt i sada je otvorio nov kao wing chun vrsac hahahha NE znam zasto je to uradio ali izgleda ga bilo sramota da stavlja video klipove na kojima se vidi da je to on...Nego sada pise sa nekim kao zajednickim nickom kojih upravlja ceo strucni tim - i psihoterapeut i pravnik i filozof i baba sera i delegat EU i trener wing chuna hahahah
 
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf:
:pop2::pop2::pop2::pop2::pop2::pop2::pop::pop::pop::pop::pop::pop::amen:

Brate samo bi administrator imao mooda da nam radi to sto nam ti radis...:hahaha::rotf::hahaha::klap::super::bye:

Samo bi budala pretvorila ovu temu u zatvorenu:-D. kao sto rekoh zivot je kratak, moramo se smejati i nastojati da produzimo zivot. A sada da li ces mi reci "ozbiljno" inteligentan si covek, da ne pisem opet, pogledaj gore sta sam napisao o vestinama i stilu, pa ako "mozes" da mi odgovoris, budi kao voda Bruz Zli;-).
 
Samo bi budala pretvorila ovu temu u zatvorenu:-D. kao sto rekoh zivot je kratak, moramo se smejati i nastojati da produzimo zivot. A sada da li ces mi reci "ozbiljno" inteligentan si covek, da ne pisem opet, pogledaj gore sta sam napisao o vestinama i stilu, pa ako "mozes" da mi odgovoris, budi kao voda Bruz Zli;-).

Sta da ti napisem? Konkretno pitaj, jel vidis da si sve oterao sa teme sa svojim pitanjima ahhahaha
 
Da li uopste ima stilova u borilackim vestinama ili su to vise manje tehnike, evo na primer u ving tsungu i karateu?

Kako to mislis, ne razumem hahahaha?

Ima stilova u Karateu to znam, trenirao sam a ima stilova i u Wing Chunu - tako se otprilike default pise e sad Ving Tsun je npr "stil" ili promenjeni, izmenjeni stil Wing Chuna sa veima malim razlikama mada fanatici Wing Chuna ce ti sada nabasati brdo razloga i razlika i reci da je njihovo najbolje i da su od toga supermeni a sve ostalo da je shit...

To sto je nesto modifikovano i izmenjeno ne treba shvatiti nuzno kao da je to gore ili losije.....Jednostavno - malo drugacij i to je to...

Evo npr Brus Li je modifikovao Wing Chun, ubacio u njega TKD, macevanje , i jos mnoooogo toga i napravio Jeet Kune Do koji se u najvecem delu sastoji iz Wing Chuna.....Eto npr njegova modifikacija je ispala bolja nego Wing CHun....E sad zasto je to uradio i zasto nije bio zadovoljan Wing Chunom i sta je lose video u njemu i neupotrebljivo ne bih da pricam, to bi morao da pitas njega.....

Karate je manje vise isti u svim stilovima razlikuju se najvise neka pravila u sportskom karateu itd....Danasnji sportski karate i tradicionalni karate koji usput skoro nigde i nema da se vezba se razlikuju kao doope i oko.....Sportski karate je danas slicni kao kik box samo ima malo drugaciji gard, kretnju itd....Inace Karate znaci Kara TE - slobodna otvorena ruka tako nesto a danas vidjamo samo udarce pesnicom....To je primer koliko je neka vestina otisla daleko od svog pocetka i tradicije....
 
Kako sam shvatio ving chun nije nista bolji ili gori od karatea, mozda je napredni i ima vise toga od karatea, a potezi u karateu se primenjuju - kazes - skoro u svim bv, samo sto to nije onaj pravi(tradicionalni karate), verovatno je razlog uravo to sto se "skoro" u svim bv vestinama primenjuje tako da je izgubio svoj sjaj i poprimio od svega po malo. Da je Brus Li trenirao krate fanatici nebi ni culi za ving cun. Znam da je takodje uveo neki sistem u bodybildingu, pravio napitke, uveo bv u filmove, razvio filozofiju borenja, i puno toga jos sto i ti kaza.
 
Pozdrav za sve koji su trenirali ili treniraju neku borilacku vestinu. Interesuje me, koja je najplemenitija,najteza, i najlaksa borilacka vestina, ako neko zna neka napise.
Svaka borilacka vjestina i sport te ne jedan nacin razvija kao covjeka, bilo da je to u borbenoj spremnosti, koja kasnije pozitivno utice na dosta stvari, bilo na iskustvo van ringa odnosno dojoa. To je nesto sto nalazis kod svake borilacke vjestine ili sporta gdje imas normalnog ucitelja. E sad, u vezi toga sta da treniras, ovdje ti se mogu napisati karakteristike svih vjestina danas popularnih, jer mislim da se na Krstarici moze naci bar po jedan prakticar svih vjestina koje se treniraju na Balkanu, pa ti onda izaberi sta ti odgovara. Imas dosta likova koji ce ti preporuciti svoju vjestinu, imas dosta onih koji ce preporuciti dvije ili vise vjestina u isto vrijeme. Ako krenes na sport od samog starta i u toku cijelog bavljenja time, radices bez predaha, i definitivno ces imati rezultate. Ako upises vjestinu onda pocetnicki dio tvog treninga nece biti surov ali ce se to od tebe vremenom traziti i imaces sansu da naucis mnogo vise nego kod bilo kog sporta.
S druge strane mozda si zelio da postavis pitanje koja je najkompletnija vjestina. Ima ih, vrlo malo ali ima ih. Nisu popularne, zato sto oni koji ih vjezbaju znaju sta je sposoban da uradi njihov prakticar, tako da se na taj nacin budale odvracaju od toga, zlu ne trebalo. Ipak, sve je na tebi.
 
Ja zaista ne shvatam vise poente ovih i slicnih tema..

Koja je naj, koju da tereniram itd.. Svako potencira svoju i svaki put kad vidim slicnu temu ja kontam da se neko gadno sprda ovde.

Kako vas generalno ne smara da se prepucavate u svim temama - te aikido ne sluzi nicemu, pa boks ne valja, pa kung fu je glupost itd. Pa cuo sam, video sam, rekao mi drug.
Pa onda ti ne znas, ja znam, ti treniras 3 godine, ja treniram 10, ja sam veliki vezir sultan umesto sultana...

Ja predlazem svim usijanim glavama, jakim na tastaturi - nadjite se, isprebijajte se, javite nam ko je ''pobedio'' i da zavrsimo sa tim.
 
Ja predlazem svim usijanim glavama, jakim na tastaturi - nadjite se, isprebijajte se, javite nam ko je ''pobedio'' i da zavrsimo sa tim.
:klap:
U pravu si. Takvi komentari dosta smaraju, posebno kada se zna da je vrlo veliki broj onih koji samo treniraju na tastaturi, i sa druge strane vrlo mali broj onih koji redovno vezbaju sportove i vestine. Tvoj predlog nije dobar jer ce da pobedi onaj ko ima "Olivetti" tastaruru. :hahaha:
 
:hahaha::hahaha::hahaha:

I ja sam imao slicno iskustvo. Za te stvari retko koja vestina priprema (da se vratimo na temu), ima nekih ali malo. Imate neke ljude koji smatraju da je brak ili neka druga vrsta zajednice muskarca i zene bukvalno nemoguca bez poznavanja nekih "vestina" koje su izmedju borenja i filozofije, kao do ili put, :think:
 
Kad neko kaze da trenira vise vestina to je vrlo losa reklama upravo za te vestine jer ih cini nekompletnim. Na stranu mogucnost da je neko prelazio sa vestine na vestinu jer im nije dorastao, ili neka budala koja hoce da ispadne cool pa umesto da kaze treniram MMA pocne nabrajati sve vestine od kojih MMA pozajmljuje tehnike i udarce. Ima kompletnijih vestina, ali samo vestina, i takodje ima i opcija da treniras po vise pa sta ti se svidja. Ali opet to nije kao da u 10 prodavnica kupis 10 jaja pa da je to isto kao malu skoljku u jednu prodavnicu. Nazalost ovih 10 u jednu kutiju imaju sinergiju pa ce bolje biti da nadjes kompletnu vestinu umesto da ides od skole do skole.
 
Kad neko kaze da trenira vise vestina to je vrlo losa reklama upravo za te vestine jer ih cini nekompletnim. Na stranu mogucnost da je neko prelazio sa vestine na vestinu jer im nije dorastao, ili neka budala koja hoce da ispadne cool pa umesto da kaze treniram MMA pocne nabrajati sve vestine od kojih MMA pozajmljuje tehnike i udarce. Ima kompletnijih vestina, ali samo vestina, i takodje ima i opcija da treniras po vise pa sta ti se svidja. Ali opet to nije kao da u 10 prodavnica kupis 10 jaja pa da je to isto kao malu skoljku u jednu prodavnicu. Nazalost ovih 10 u jednu kutiju imaju sinergiju pa ce bolje biti da nadjes kompletnu vestinu umesto da ides od skole do skole.

Upravo to, moze se porediti znanje jezika, pricam bosanski i hrvatski i srpski, - svi ti jezici iz jednog jezika poticu. Tako je i sa borilackim vestinama svi iz jedne poticu, ali malo njih zna odgovor na to pitanje pa nabrajaju borilacke vestine koje su trenirali ne bili neko pogodio o kojoj se bv radi.
Izvinjavam se, sta je sinergija?
Da bar potoji neki kamp borilackih vestina, pa od svake vestine izvuci po neku tehniku...
 
Kad neko kaze da trenira vise vestina to je vrlo losa reklama upravo za te vestine jer ih cini nekompletnim. Na stranu mogucnost da je neko prelazio sa vestine na vestinu jer im nije dorastao, ili neka budala koja hoce da ispadne cool pa umesto da kaze treniram MMA pocne nabrajati sve vestine od kojih MMA pozajmljuje tehnike i udarce. Ima kompletnijih vestina, ali samo vestina, i takodje ima i opcija da treniras po vise pa sta ti se svidja. Ali opet to nije kao da u 10 prodavnica kupis 10 jaja pa da je to isto kao malu skoljku u jednu prodavnicu. Nazalost ovih 10 u jednu kutiju imaju sinergiju pa ce bolje biti da nadjes kompletnu vestinu umesto da ides od skole do skole.

Cini ih nekompletnim jer ne mozes izuciti jednu vestinu do kraja,ali ako ih dovoljno naucis da ih mozes koristiti efikasno tu je stvar jasna,da nijedna pojedinacna borilacka vestina nece imati sanse protiv ovih kombinovanih.
Zato u MMA takodje imas one koji su bolji u parteru,cist primer je skorasnji mec Alistair Overeem i Fabricio Werdum.Prvi izraziti stand up borac,drugi prvak sveta u BJJ,a takodje nosilac crnog pojasa tajlandskog boksa.
 

Back
Top