VELIKI ŽIVOT

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Život je prepun velikih stvari.
VELIKIH ZABLUDA, VELIKIH OTKRIĆA, VELIKIH POBEDA, VELIKIH GRESHAKA, VELIKIH ŽELJA, VELIKIH RAZOČARENJA, VELIKIH NADA I VELIKE SNAGE.

I kao što neko vidi ljubav samo kao trenje polnih organa, olakšanje i potsticaj za produžetak vrste tako neko vidi život kao trajanje puno malih pomaka , malih radosti , malih žalosti , malih pobeda i velikih greshaka.
Blagosloveni bili svi koji vide veličinu koju život ima i koju pruža.Blagosloveni i večno mladi.
----------------------------------------------
Neka ovo bude moj manifest i zavet filozofima da shvate bliskost života i prave filozovske mudrosti , pročišćene od samovažnosti i distanciranja, pročišćene od ispiranja od tragova života i ličnosti toliko da nije ostalo ni suštine života i ličnosti.
----------------------------------------------
I dok budete živeli život pun VELIKIH RADOSTI , VELIKIH ŽALOSTI , VELIKIH LJUBAVI, VELIKIH BORBI, VELIKIH PORAZA I RAZOČARENJA , VELIKIH NADA I VELIKIH KRIVICA , sve to će vam davati ogromnu snagu da idete dalje, da dišete dublje, da vas tuga obori do poda, da vas davanje ljubavi podigne do neba.

I dok sve to budete živeli , želim vam da muzika violina u vašim ušima bude snažnija od aplauza , uzvika , zvižduka, tišine kojom će vas okolina zasipati, snaga veća od zagrljaja mora u oluji, i sreću veću od radosti deteta kad vidi majku.
----------------------------------------------
Mislim da je dovoljno vremena da vam se ove lepe želje usele u dušu do Nove Godine i učine da vam sledeća godina bude sretnija , veselija i VEĆA.

Misterija sreće je jedina misterija kod koje se niko ne trudi da je razveje.
Otvorite dušu za VELIKE STVARI.

........SRETNA NOVA GODINA..........
 
Patak,cestitam! Ti si zaista pravi i mozda jedini filosof ovde!Kako si samo velicanstveno svima nama pozeleo srecnu novu godinu!
STVARNO SI FACA !!!
Srecna i Tebi Nova Godina !
Mada tvoja poruka je daleko vise od obicne cestitke.
Sta bih ti VELIKO pozeleo ?
Ako nisi diplomirao,da diplomiras.
Ako nisi zaposlen,da se zaposlis.
Ako nisi ozenjen,da se ozenis.
Ako nemas dece da ih dobijes.
Ako imas decu,da ih izvedes na pravi put.
Ako nemas unuke,da ih imas i to puno.
Ako si ostario filosofirajuci,da steknes mudrost.
Ako imas mudrosti jos da steknes i mir duhovni.
Ako steknes MIR,onda ti nista vise ne treba !!!
 
ma on to da pokupi simpatije kao dalji kredit za slobodno napushavanje... shalim se...

Srecna Vam Svima Nova Godina... Ja Vam samo zelim da spoznate ko ste zaista, ako do sad niste, i da u to ime slavite, ko god da ste...

..i par stihova, dobro poznatih..

"..Tada ce Kraljevi, Bogovi, Sreca i Pobeda
biti zauvek tvoji poslushni robovi,
i ono shto vredi vishe nego svi kraljevi i slava
BICESH CHOVEK, SINE MOJ!"
 
Inspiracija su mi bili toliki razočarani koje ovih dana vidim po porukama i na ulicama , sa krupnim očima , željnim očima.
Inspiracija mi je bila lepota života i neba , ma kako život težak bio i ma kako sivo nebo bilo...
Insiracija mi je virtuelna Srbija koja šeta realnim ulicama i Realna koja se krije po virtuelnim kanalima svetske povezanosti...
Inspiracija mi je i to što NIKAD moje malo neće značiti više meni nego nekome , ko zna kome i ko zna gde....

Jednom sam rekao , ljudi su životinje kojima je poklonjena svest, ali još nisu naučili da je usklade sa životinjskim u sebi....Izuzeci nisu rešenje , oni su samo promašaji prirode....

Srbiju čekaju teških 5 godina , ako svi budemo bili vukovi , propašćemo, ako većina bude jagnjad preživećemo iako će neki zaginuti....

Samo još da dodam jednu dugoročnu želju....moju želju Srbiji...
Naučite svoje bližnje da prepoznaju mudre i dobre.
Od toga se polazi.......

Još jednom sretna vam 2005.
i još stotinu ljeta.
 
SVIMA VAMA ZELIM DA, U GODINI STO PREDSTOJI, DOZIVITE CUDO.

"KO HOĆE DA DOŽIVI ČUDO

Ko hoće da doživi čudo
mora imati srce nevino
kao mleko,
ne sme biti uobraženko
jer takvu stvoru
doživeti čudo je teško.

Ko hoće detinju radost da nađe
mora umeti da oprosti
onom ko mu podmeće klopke i zamke,
i one će se pretvoriti
u kočije i lađe
i u sanke.

Ko hoće da doživi čudo
mora se radovati kao laste,
mora mu biti dato
da može i zaplakati obilato
i kad do dečaka već odraste.

Ko hoće da doživi čuda
mora verovati da ona postoje
u svetu svuda,
da pokraj zvezda što ih vidimo
i nevidljive zvezde se roje.

Mora verovati međ' glasovima
koji dopiru do našeg uha
u tiho veče
da ih još isto toliko ima,
da i pesma za koju nemamo sluha,
svaki čas ukraj nas proteče.

Ko hoće da doživi čudo
ne sme zgaziti na stazi mrava,
ne sme kamenom ptice da tuče,
jer od dvoraca gde čudo spava,
ta nežna bića čuvaju ključe."

Desanka Maksimovic


SVE NAJBOLJE JOS JEDNOM....
 
Tuzni_patak:
Inspiracija su mi bili toliki razočarani koje ovih dana vidim po porukama i na ulicama , sa krupnim očima , željnim očima.
Inspiracija mi je bila lepota života i neba , ma kako život težak bio i ma kako sivo nebo bilo...
Insiracija mi je virtuelna Srbija koja šeta realnim ulicama i Realna koja se krije po virtuelnim kanalima svetske povezanosti...
Inspiracija mi je i to što NIKAD moje malo neće značiti više meni nego nekome , ko zna kome i ko zna gde....

Jednom sam rekao , ljudi su životinje kojima je poklonjena svest, ali još nisu naučili da je usklade sa životinjskim u sebi....Izuzeci nisu rešenje , oni su samo promašaji prirode....

Srbiju čekaju teških 5 godina , ako svi budemo bili vukovi , propašćemo, ako većina bude jagnjad preživećemo iako će neki zaginuti....

Samo još da dodam jednu dugoročnu želju....moju želju Srbiji...
Naučite svoje bližnje da prepoznaju mudre i dobre.
Od toga se polazi.......

Još jednom sretna vam 2005.
i još stotinu ljeta.

A da ne bi bilo da sam je i ja upropastila;

Hvala i srećna svima Nova Godina, želim vam da pronađete ono što ste tražili i kada to pronađete da potražite ono što vam treba; želim vam da na mržnju odgovorite ljubavlju, da na zlo odgovorite srcem; i kao što jedna neobično ogorčena osoba ovde reče - da pronađete i prihvatite sebe, jer ćete samo u miru sa sobom moći da postignete mir sa drugima.

:D
 
'Ako se teorija relativnosti pokaže tačnom, Nemci će me proglasiti Nemcem, Švajcarci će me proglasiti švajcarskim građaninom, a Francuzi će me proglasiti naučnikom.
Ako se teorija relativnosti pokaže netačnom, Francuzi će me proglasiti Švajcarcem, Švajcarci će me proglasiti Nemcem, a Nemci Jevrejinom.'

Albert Ajnštajn

Svim filozofima neka je srećna Nova godina! :D
 

Back
Top