Da li ste gledali predstavu...

Predstavu "Blize" sam gledala pre vise od godinu dana. Sjajna je kao i vecina onih koje je rezirala Alisa Stojanovic.
OBAVEZNO POGLEDATI !!!
Ko je Nebojsu Glogovca gledao u pozoristu, zna da je on fascinantan glumac. Medjutim uloga Larija je tada na mene ostavila snazniji utisak. Tumacio je Branislav Lecic, a u to vreme je bio ministar kulture, pa je to njegovom pojavljivanju na sceni davalo poseban sharm. On je tek potpuni glumacki genije. A, pitanje ko je njabolji medju najboljima, naravno nema odgovor!
Nebojsa Glogovac je fenomenalno odigrao i svoje uloge u "Buretu Baruta", ili u "Shinama", ali su tu bili i neverovatni Boris Milivojevic i Nikola Djuricko!
Mada... kad razmislim... ima jedan koji je mozda genijalniji od drugih - to je Sergej Trifunovic i ubedjena sam da samo pozoriste omogucava da se uoce te nijanse.
 
Julian_Duranona:
hanu-mica:
ubedjena sam da samo pozoriste omogucava da se uoce te nijanse.
Slazem se samo sa ovim sto sam citirao... Ali to nije ni bitno... Jel' ta nijansa, kojom te Trifunovic pridobio... to sto divno peva?
U umetnosti je tesko biti objektivan. Ali, ukoliko si zaista imao prilike da uporedis ove glumce na sceni, shvatas o cemu govorim. Bitnu ulogu, naravno igraju i percepcija i senzibilitet posmatraca, tako da razumem da ne mogu bas svi da uoce te nijanse. Energija kojom i kako Sergej raspolaze je neverovatna. Drzim do stava da je on najinventivniji mladi glumac. A to sto lepo peva i dobro izgleda, nije presudno. Znam neke koji izgledaju i pevaju mnogo bolje od njega, pa nemaju tako raskosan scenski talenat.
 
Na nasoj sceni ima i takvih glumaca koji raspolazu ogromnom energijom, a zanemarljivim talentom. Toga ima i u drugim umetnostima.
Energija bez talenta = NULA!
Ono sto vecina ljudi primecuje i "vari" jeste "energicni prosek", a malo je onih koji umeju da proniknu i uzivaju u istinskom spoju energije i talenta.
 
Julian_Duranona:
hanu-mica:
ubedjena sam da samo pozoriste omogucava da se uoce te nijanse.
Slazem se samo sa ovim sto sam citirao... Ali to nije ni bitno... Jel' ta nijansa, kojom te Trifunovic pridobio... to sto divno peva?

Da, u Sinama,Buretu baruta,ne moze da se izdvoji samo jedan glumac jer svi su briljirali! To za Sergeja se apsolutno slazem, on je nas Marlon Brando, Lorens Olivije, ili od mladjih Bred Pit ili Son Pen. U predstavi "Audijencija" je takodje pokazao koliko je neprevazidjen i neprikosnoven! "Pozoriste je javna sluzba Bozija kao sto je literatura privatna poboznost". Ja svaku predstavu gledam vise puta u skladu sa mogucnostima,i uvek sam danima srecna i osecam se "uzviseno" posle svake predstave.
 

Back
Top