Krstarica forum je izgubio jos jednog clana

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

The Scientist

Zainteresovan član
Poruka
208
Krstarica forum je izgubio jos jednog clana. Zasto postavljati pitanje na forumu kada znas da ce topic biti zakljucan pre nego sto iko proba da odgovori. Nije prvi put. Kulirazo,druze moj,ne radi se to tako. Ako iko i ne odgovori na moje pitanje zato sto tebi deluje malo glupo ili smesno - ok, ali zasto ga zakljucavati. Mozda neko ima ozbiljan odgovor na (priznajem i ja) malo nesvakidasnje pitanje (koje ima veze sa softverom)
Nazalost ovo je moj poslednji topic na ovom forumu i veoma mi je zao. Pozdrav
:cry: :cry: :cry:
 
The Scientist podrzavam te u potpunosti!Hteo sam i ja da napisem nesto slicno,ali mislio sam da je to samo neki trenutan hir,znas onaj euforican fazon:"U,je,postao sam admin,aj sad cu ja malo da prodajem mu*a za bubrege i usput da zakljucam ili se zaje*em pa odgovorim bez trunke cinizma i ironicnosti na neku temu!"Ali,pogresio sam u koracima!Cinizma i ironije ne jenjava,u 90% odgovora dobijes fazon :"Je*ote,ne mogu da verujem da to pita!"...E,sad,sto je to tako,nemam pojma,ali osetno je primetno da kad god neko dodje(velika cast izuzecima) do nekog veceg statusa (da li to bilo admin ovde ili op-@ na pricaonici)on se osili,proshmekeri,opusta i zdusno koristi svoj veliki uspeh u zivotu!
Alo,vi,koji mislite da ste shmekeri,NISTE,shmekeri!Vi ste ovde zaduzeni da,pre svega,DOBRONAMERNIM savetima pomognete ljudima na bilo kom forumu,uputite ih na pravu adresu jer nisu svi "geniji" kao vi,mozda nekom nije tata kupio PC u 5-oj godini zivota,pa dok doguras do 15-te ti toliko ukapiras komp da naucis da komsinici iskljucis vibrator u susednoj zgradi,a kamoli neke prostije stvari!Zato,momci,uozbiljite se i shvatite da mi nismo tu zbog vas,nego VI zbog nas! Sto se tice tvog posta Skazi...da li si razmislio da neko ne zna neki strani jezik i mozda je to razlog zasto ne visi po stranim forumima!?A sto se tice onog dela sa zabavom,ako zelim zabavu ja odem u Mr.Stefan Braun klub ili na splav neki ili cak i na pricaonicu na Krstarici,pa mi za to ne treba forum!The Scientist,srecno u odlasku,nadji jos neki nas dobar forum pa mi javi obavezno,mozda ti se i ja prikljucim,a ti Kuliraza zakljucaj ovu temu,znam da volis to,spomenik da dignes toj opciji!!!
:evil:
 
@Kuliraza :

Brate,josh pre na forumu dok sam imao nick Piraterija® tada nisi imao status moderatora i jedini koji je zakljucavao teme je bio Incognito, ali on je to radio s pravom... Cak i neke teme koje bi ti zakljucao, on je pomerao na pravu sekciju, a ti to ne radish. Pa i da neko pogreshi topic ti ces da ga zakljucas bez "MOVE"... Pogledaj sada : na svakoj strani ima 5 ili vishe topic-a ispred cijeg imena stoji crveni krstic
folder_lock.gif
a ne moraju da budu...
A o drkanju i zajebavanju clanova foruma necu ni da komentaishem. Mislim VoXman ti je vec rekao - Ne znaju svi koliko i ti pa da ih podjebavas na svakom koraku

Ja sam pretpostavljao da ce ovako ili nesto slicno da se desi samo je bilo pitanje vremena...

PS : E jebem li ga kako ovo sranje nije cenzurisano :roll:
 
Tema je glupa zato sto podseca 'necete da mi date moju igracku, e ja necu onda da se igram sa vama' kao i da sad mi trebamo kao da molimo doticnu osobu da ostane, da se pravdamo i ne znam sta... To obicno rade deca kad se uvrede zbog necega, pa sad ne bi da odu, al' da skrenu paznju malo na sebe, i krenu 'Nista, ja idem kuci...', a kad ih niko ne konstantuje, oni ponove to jos glasnije... Eno imate jos jedan takav primer na Svastari (tomix or whatever, ne pamtim preterano nick-ove).

Svetu se ne moze ugoditi - uvek ce se naci neko kome ce nesto smetati. A i moderatori su zivi ljudi, i oni mogu da grese. Ako bi clanovi, a ne moderator/administrator, odlucivali sta da ostane a sta ne, forum bi bio u totalnom haosu... Pa cak i da se ne slazem sa odlukom nekog moderatora na bilo kom forumu gde nemam 'izvrsnu vlast', nikad mi ne bi palo na pamet da pompezno odlazim, da pricam da je to bas zbog nekoga i da ocekujem da me ljudi mole da ostanem... To je karakteristicno za uzrast od 10 godina.

Kad se ne slazete sa necim, a vi posaljite privatnu poruku moderatoru pa se tamo razjasnite... Ako se bas nadjete toliko uvredjeni da necete u inat vise da postujete, a vi slobodno idite bez fanfare-a i buke...

Da vam odam malu tajnu zasto nije bilo 'krstica' ranije - ne merem ja mnogo da zakljucavam teme, ja obrisem i mirna Backa :twisted: ... Samo 'gvozdena cizma' moze da odrzi u redu velike forume, jer kad moderatori ne bi moderisali jedno nedelju dana videli bi ste na sta bi forum licio...
 
Vidim i ovde ima njasra sa moderatorima! Dobro ljudi kazu, daj coveku moc pa da vidis kakv je zaista! Da vidite i na forumu Automobilizam sta se radi, strasno! Tamo je tek sivilo, moderator stara *********, besposlicar koji ceo dan visi na kompu i svima soli pamet, ako imas drugacije misljenje od njega, postovi ti se brisu, dobijas neke zute kartone itd. Gomila ljudi je napustila taj forum! Valjda takvi ljudi lece komplekse iz stvarnog zivota izigravajuci neka muda u ovom virtuelnom svetu!
 
Ma koliko se slagao sa onim sto su ljudi gore naveli, mislim da je ovo pljuvanje po modovima stara stvar i da se s'vremena na vreme stalno dogadja.
Jednostavno,modovi su ti koji su zaduzeni da prave reda ovde. Na nacin na koji oni to smatraju da je odgovarajuc a ako ne rade dobro ili imate neku zamerku onda se obratite Admin-u.

Ovo nema bas nekog preteranog efekta, kao sto kaze stara poslovica "Pas laje, vetar nosi."

@FaXcooL

Jel se secas koliko je "pljuvanja" Inco dobijao a bio je mozda najkorektniji, sad mu niko nista ne zamera jer je "moderator iz senke" dosetio se i on pa je otisao ispod pokrivaca,mislim "under-cover". :)

Jedan pozdrav za njega ako ovo cita.
 
trebalo bi biti oprezan sa zatvaranjem i brisanjem topica... vecina topica ne mora da se zatvori tek tako, ali ima i onih koji zaista moraju da se zatvore...

inace, i ja bih radije brisao topic, nego sto bih ga zatvarao (i poslao bih upozorenje onome ko je "zasluzan" za zatvaranje!)
 
Imalo bi se stosta reci na ovu temu... Protiv moderatora nisam niti imam ista protiv.. Svako radi svoj posao onako kako umije ili zeli.. Naravno sve ima svoju odgovornost.. Naime ja sam postavljao pitanja kojekakvih ali nisam jos sebi dopustio da mi topic bude zakljucan.. Naime postavljam temu onda kada mi je bas potrebno i kada mi treba konkretan odgovor.. Nisam sebi dopustio luksuz da nekog ogovaram ili jos da nekog pljujem...

Nisam takav u naravi a i ruzno je procitati..

Kada mi nesto i nije odgovaralo na ovom forumu ja ga jednostavno nisam posjeciovao.. Imao sam uvijek razumijevanja prema osobama koje ovdje postuju a koji su pocetnici jer te u svakom momentu mnogo toga zanima..

Moderatori i zakljucane teme...

Mene iskreno nervira par stvari oko toga mada nemam niti sam sebi dao za pravo da kritikujem nekoga...

Istina je dosta je tema zakljucano i u njiovo zakljucavanje ne ulazim te bih rekao ukoliko je tema zakljucana po meni je bolje da bude uklonjena jer mi ruzno djeluje ono X. Takve necu ni da citam.

Vec sam negdje pisao da je forum opao na kvalitetu iz par razloga..

Dosta pitanja ima koji imaju i namjenu i smisao i potrebu za odgovorom dok su odgovori katastrofalni i tipa su

FORAMT C
sto nisi ovo ili ono
ili dosao si ovdje da pitas
to svako zna i sl..
Dosta je cinizma na odgovorima sto ne moze da se stavi na dusu moderatorima..

Prema tome, pisao sam i ranije ukoliko ne mozete da date neki konkretan odgovor ili da pomognete nemojte radije nista pisati, time ce te olaksati i moderatorima i onome ko trazi odgovor na postavljeno pitanje i naravno da ce time i kvalitet ovog furma dobiti na vrijednosti.. Svi iskreni posjetitelji ovih stranica ce znati o cemu pricam a oni koji zele samo da se zezaju imace negativan komentar..

Od mene toliko... S postovanjem GZ.
 
Не губите из вида да питање или тема могу бити сасвим коректни, пристојни и разумљиви али ипак сасвим оправдано закључани/избрисани јер су сувише глупи. Наиме, мора се водити рачуна о бар неком нивоу што се тиче квалитета. Замислите да сви ви који нешто мало више знате (преко знања укључивања компа) морате да прођете кроз шуметину порука небили сте нашли нешто што би вас заинтересовало или даље едуковало. Брзо бисте одустали, форум би био препуштен гостима који питају свашта а не добијају одговоре, а ја ускоро не бих имао ништа паметно да прочитам.
 
Kakve ovo ima veze sa software-om?
Lock... :lol:
Elem, Kuliraza nije jedini mod ovde, tako da prestanite da ispirate usta sa njime.
Ako nekom nije jasno zasto se teme
I-zakljucavaju
II-brishu
odgovor je sledeci.
Prvo i osnovno.Mora da postoji neki red.
Jel mislite da se samo na ovom forumu teme zakljucavaju/brishu?
Jel i ovaj forum treba da lici na forum serb iancafe-a?
Ako neko postavi pitanje, a isto pitanje se nalazi dva topic-a nize--sasvim je logicno da ce tema biti zakljucana jer je tema postoji/dati su odgovori.
Topic se brishe ako sadrzi uvredljive poruke, ako se reklamira nesto ( a takvi topici se pojavljuju s` vremena na vreme-ali brzo nestanu ) itd itd....
Ljudi jednostavno treba da nauce kako funcionishe jedna online zajednica kao sto je npr forum.
Moraju neka pravila da se postuju.
Pogledajte npr Elite security forum, pa Benchmark pa ( da ne nabrajam dalje).
Tamo teme tipa " JOoooooooooooooojjj Upomoccccc"..."kako da"..."Gde da"...jednostavno ne postoje.Ne postoje duplirane teme...Ne postoji masa drugih stvari koja ovde postoje. Tamo su pravila jasno definisana, svi ih postuju i svima je lepo i svi su zadovoljni.

Ako neko misli, da modovi (Kuliraza, Ja...) lecimo ovde svoje komplexe i osecamo se mocno jer smo, boga ti, moderatori na forumu, taj se u startu zajbo..Mi smo ovde na dobrotvornom radu, tj volonterski, kao u zoo-vrtu sto ljudi volonterishu.
Moze mene neko da mrzi sto sam mu zakljucao temu, ali uvek za to postoji valjan razlog. Tu uopste nije u pitanju dal ja doticnog clana gotivim ili ne, nego jednostavno--takav je poso, sta ces..
:lol:

Zakljucavanja i brisanja tema je bilo i bice ubuduce, to je cinjenica.

Kvalitet foruma.
Ha, pa pogledajte o cemu se razglaba ovde danima...Jel ima neka tema u poslednjih npr mesec dana oo kojoj se malo vishe raspravljalo? Postoji---kopiranje boot XP-a... :roll: I nista vishe...Svaka tema se svede na pitanje ( koje je u nekim slucajevima zasluzilo, ne kljuc, nego restart servera) i po par odgovora...Neke teme ni ne dobiju odgovor pa se nakon 3 meseca neko seti i napishe nesto...
Neki puta se razglaba o trivijalnim stvarima ovde.Zasto niko nije uleteo na sticky temu za download, i dopunio je sa nekim drugim linkovima?


Editovanje poruka...Svi oni koji ovde dolaze redovno, koji su poodavno ovde znaju koje su stvari ovde zabranjene.Te stvari nisu zabranjene ni Kulirazinom, ni mojom, ni...voljom ni nekim cefom. Te stvari su postale definisane zakonom, i ako ih se moze pridrzavati jedan Bench, jedan elite itd onda moze i Krstarica.
Razumljivo je kad neko novi dodje pa postavi skakljivo pitanje ili komentar.Ali kada to urade ljudi koji su dugo na forumu, onda stvarno... :roll: I posle se neko pita sto mi je zakljucana tema.
A o topicima "na pogrshnom mestu"--stvarno je izlishno govoriti.


Sve u svemu--i u buduce ce se brisati i zakljucavati teme koje takav status zasluzuju.
Ako se to nekom ne dopada....Ni meni se ne dopada masa stvari na drugim forumima, pa se ne bunim...

LOCK..

:lol:
 
FaXcooL:
Mrzi me da chitam, mnogo si pisao...
I mene, vala... :mrgreen:
Agent Orange:
Kakve ovo ima veze sa software-om?
Pa zato što je lik [ovaj što je otišao] postavio tu na forumu temu o nekom programu za pevanje, pa je tema iz nekog, meni nepoznatog, razloga zaključana... u ostalom vidite malo ispod [par tema] pa ćete je pronaći i sami videti o čemu se radi... :roll:
____________________
www.karlo.co.sr


karlocar.jpg
 
Prvo da se zahvalim Agent Orangeu sto me postedi kucanja.

Hm...standardno prozivanje.
No Incognito lepo rece sto se tice ponasanja (dete od 10 godina).
Ja koliko vidim primedbi na moderatore uglavnom imaju mladji clanovi, dok ostali jednostavno znaju pravila, ne postavljaju teme.
Inace Pravilnikom je jasno definisano sta je dozvoljeno na forumu, a sat ne i toga bi trebali svi da se pridrzavaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top