Male vs Female?!

Black_cat

Zainteresovan član
Poruka
326
Dobro, evo chitam raznorazne teme na ovom forumu (koji je otvoren podjednako i za mushki i za zhenski rod) i vecj po koji put nailazim na postove chiji autori ne odgovaraju na postavljena pitanja u okviru teme, nego rezignirano udaraju kontru postavljajucji zhenski rod nasuprot mushkom. Zashto?!
Evo primera (bez namere da ikog prozivam): ako je postavljena tema "shta je po vama laka riba?", zashto bi iko postavio pitanje "a zashto ne prichamo o lakim mushkarcima"?! (jednostavno, zato shto je ta diskusija (diskusija, a ne pljuvanje) o zhenama, a ne o mushkarcima).
Takva i slichna pitanja nisu provokacije, i ne vidim razlog da se zhene, niti mushkarci, osecjaju uvredjenim i krecju u vekovima staru raspravu o pravima i jednakostima mushkaraca i zhena. Prosto, ako se diskutuje o pripadnicama zhenskog pola, chak i u negativnom kontekstu, nema potrebe da se paralelno crni mushki rod, chisto da bismo uspostavili ravnotezhu i dokazali da i mushkarci mogu biti loshi (isto vazhi i obrnuto).
Valjda smo prerasli te ratove polova? Ko josh nije svestan da loshih osoba ima i medju jednima i medju drugima, da su stereotipi prevazidjeni, da nisu svi mushkarci grubijani koji obozhavaju fudbal, a sve zhene alapache i obavezno nezhniji pol..?
 
Black_cat:
Valjda smo prerasli te ratove polova? Ko josh nije svestan da loshih osoba ima i medju jednima i medju drugima, da su stereotipi prevazidjeni, da nisu svi mushkarci grubijani koji obozhavaju fudbal, a sve zhene alapache i obavezno nezhniji pol..?

Ocigledno mnogi. Totalno se slazem sa tvojim stavom koji je uostalom i moj.
 
"Od muskaraca mozemo svasta ocekivati toliko su prljavi; muskarcima koji nas vole mozemo svasta uciniti, toliko su glupi." - napisa jedan genijalac koji je voleo decake. Zvuci gnusno, ali se pitam, nije li on kao muskarac uspeo da sagleda srz muske psihologije, bolje od bilo koje zene?
Ostaje da lebdi pitanje. ;-)
 
Black_cat:
Dobro, evo chitam raznorazne teme na ovom forumu (koji je otvoren podjednako i za mushki i za zhenski rod) i vecj po koji put nailazim na postove chiji autori ne odgovaraju na postavljena pitanja u okviru teme, nego rezignirano udaraju kontru postavljajucji zhenski rod nasuprot mushkom. Zashto?!
Evo primera (bez namere da ikog prozivam): ako je postavljena tema "shta je po vama laka riba?", zashto bi iko postavio pitanje "a zashto ne prichamo o lakim mushkarcima"?! (jednostavno, zato shto je ta diskusija (diskusija, a ne pljuvanje) o zhenama, a ne o mushkarcima).
Takva i slichna pitanja nisu provokacije, i ne vidim razlog da se zhene, niti mushkarci, osecjaju uvredjenim i krecju u vekovima staru raspravu o pravima i jednakostima mushkaraca i zhena. Prosto, ako se diskutuje o pripadnicama zhenskog pola, chak i u negativnom kontekstu, nema potrebe da se paralelno crni mushki rod, chisto da bismo uspostavili ravnotezhu i dokazali da i mushkarci mogu biti loshi (isto vazhi i obrnuto).Valjda smo prerasli te ratove polova? Ko josh nije svestan da loshih osoba ima i medju jednima i medju drugima, da su stereotipi prevazidjeni, da nisu svi mushkarci grubijani koji obozhavaju fudbal, a sve zhene alapache i obavezno nezhniji pol..?

Имам право на реплику пошто си ме цитирала, мада ме ниси баш најбоље схватила!
Сама кажеш да се тамо дискутовало о женама у негативном контексту. Ако смо прерасли ратове полова ( а ко је пратио моје постове на Форуму видео је да сам ја врло умерена по том питању и да сам против сваке генерализације ), зашто онда постављати тему о томе да ли је жена која спава са типом после пар дана ''лака''? Моје питање да ли постоје лаки мушкарци није било упућено зато да бих правила паралелу или ''оцрнила'' мушкарце, него зато да бисмо освестили стереотип који постоји у свима нама о ''лаким девојкама''.
Нисам се осетила увређено јер сам довољно зрела да правим своје изборе у животу, немам ништа против мушкараца ( напротив! ), али мислим да прича о мушко-женским односима није превазиђена. Ја јесам за равноправност али не и за једнакост полова! ( Ту си помешала бабе и жабе! )
Даље: обрати пажњу на истакнуту реченицу која гласи :''Оцрнићемо женски род, али не желимо да чујемо коментаре о мушком роду!'' А овде није причано само о женама него о ОДНОСУ МУШКАРАЦА ПРЕМА ЖЕНАМА, што значи да у овој причи мушкарци итекако имају велику улогу, и не можемо их заобићи!
И додала бих - нажалост, стереотипи нису превазиђени, јер да јесу никоме не би падало на памет да је девојка са којом се спава после пар дана - лака девојка, него би знао да девојке у истој мери као мушкарци желе секс и нико им то не би узимао за зло.

Уф...сад ће ме још и прогласити феминисткињом... :roll: ...додуше само они који нису схватили!
 
goodday:
Nina2:
Black_cat:
Valjda smo prerasli te ratove polova? Ko josh nije svestan da loshih osoba ima i medju jednima i medju drugima, da su stereotipi prevazidjeni, da nisu svi mushkarci grubijani koji obozhavaju fudbal, a sve zhene alapache i obavezno nezhniji pol..?

Ocigledno mnogi. Totalno se slazem sa tvojim stavom koji je uostalom i moj.
a to je stav???

Derpe, zaobidji me. Prestani da zivis u ubedjenju da si najpametniji na planeti Zemlji, za promenu iznesi i neki svoj stav a ne samo da negativno komentarises i podsmevas se ljudima.
 
Nina2:
Derpe, zaobidji me. Prestani da zivis u ubedjenju da si najpametniji na planeti Zemlji, za promenu iznesi i neki svoj stav a ne samo da negativno komentarises i podsmevas se ljudima.
ok...izvini za ono "mi volimo miru shkoric"...sada znam da si ti ti "trojstvo"...
i nisam derpe...vec urpezadenje...
i nisam najpametniji na zemlji nego u celoj galaxiji.....i shire....svemir se neprekidno shiri po mojoj pameti...
e...i napokon...shto se teme tiche...
nemam komentara...
narochito nemam potrebu da ispod nechijeg posta u kom dotichni stavlja akcenat na svoju nesvakidashnju moc percepcije stavim "I JA ISTO"...
 
goodday:
Nina2:
Derpe, zaobidji me. Prestani da zivis u ubedjenju da si najpametniji na planeti Zemlji, za promenu iznesi i neki svoj stav a ne samo da negativno komentarises i podsmevas se ljudima.
ok...izvini za ono "mi volimo miru shkoric"...sada znam da si ti ti "trojstvo"...
i nisam derpe...vec urpezadenje...
i nisam najpametniji na zemlji nego u celoj galaxiji.....i shire....svemir se neprekidno shiri po mojoj pameti...
e...i napokon...shto se teme tiche...
nemam komentara...
narochito nemam potrebu da ispod nechijeg posta u kom dotichni stavlja akcenat na svoju nesvakidashnju moc percepcije stavim "I JA ISTO"...

Normalno, ti postojis da bi se NE slagao sa ljudima, predpostavljam da vuces te neke frustracije iz detinjstva, stalna potreba za podsmevanjem te velica u sopstvenim ocima posto si u realnom svetu isuvise mali i nebitan. Meni vidis nije problem da se u ovom slucaju javno slozim sa necijim misljenjem i time na neki nacin 'prokomentarisem' datu temu, za razliku od tebe koji uvek komentarises nesto uzeto iz konteksta i uvek u fazonu 'u yebote al sam pametan, sto sam je/ga spustio'.
I nisam prva koja primecuje taj neki tvoj 'fazon', pre mene je to vec uvideo i Iluzionista.
 
Nina2:
goodday:
Nina2:
Derpe, zaobidji me. Prestani da zivis u ubedjenju da si najpametniji na planeti Zemlji, za promenu iznesi i neki svoj stav a ne samo da negativno komentarises i podsmevas se ljudima.
ok...izvini za ono "mi volimo miru shkoric"...sada znam da si ti ti "trojstvo"...
i nisam derpe...vec urpezadenje...
i nisam najpametniji na zemlji nego u celoj galaxiji.....i shire....svemir se neprekidno shiri po mojoj pameti...
e...i napokon...shto se teme tiche...
nemam komentara...
narochito nemam potrebu da ispod nechijeg posta u kom dotichni stavlja akcenat na svoju nesvakidashnju moc percepcije stavim "I JA ISTO"...

Normalno, ti postojis da bi se NE slagao sa ljudima, predpostavljam da vuces te neke frustracije iz detinjstva, stalna potreba za podsmevanjem te velica u sopstvenim ocima posto si u realnom svetu isuvise mali i nebitan. Meni vidis nije problem da se u ovom slucaju javno slozim sa necijim misljenjem i time na neki nacin 'prokomentarisem' datu temu, za razliku od tebe koji uvek komentarises nesto uzeto iz konteksta i uvek u fazonu 'u yebote al sam pametan, sto sam je/ga spustio'.
I nisam prva koja primecuje taj neki tvoj 'fazon', pre mene je to vec uvideo i Iluzionista.
a malo pre i ja.
 
kada smo vec kod derape....on je primetio da sam takav u poslednje vreme....imao sam i ja shta da kazem..i opet cu...ali ne sada
a ti ako ti smetam mozesh slobodno da me ignorishesh....naizad...ja sam na sebi svojstven nachin izneo svoje mishljenje....
NE DOPADA TI SE???
NI MENI TVOJE!!!
shta cemo sada?
 
goodday:
kada smo vec kod derape....on je primetio da sam takav u poslednje vreme....imao sam i ja shta da kazem..i opet cu...ali ne sada
a ti ako ti smetam mozesh slobodno da me ignorishesh....naizad...ja sam na sebi svojstven nachin izneo svoje mishljenje....
NE DOPADA TI SE???
NI MENI TVOJE!!!
shta cemo sada?

Nemam nikakav problem sa tim sto ti se ne dopada moje misljenje, ali ti nisi komentarisao njega vec sta je stav a sta nije. Ne dopada ti se moje misljenje, ok, daj svoje ali za razliku od vecitog podsmevanja ljudima mozda je vreme da ponekad prozboris i nesto normalno i pametno. I zapitaj se nije li cudno sto si u vrlo kratkom vremenskom roku dobio vec tri slicne reakcije od razlicitih osoba.
 
E pazite sad cu ja da stanem u godday-evu stranu (na jedan nacin :? ). On je takav, kakav je (ume da bude i veoma prijatan, iako retko :lol: ). Ja sam prihvatila da je to tako i uopste me ne doticu njegovi komentari. Znam da me nikada nije gotivio, ali to mi ne smeta da se slatko nasmejem njegovim postovima.
 
chokolada:
E pazite sad cu ja da stanem u godday-evu stranu (na jedan nacin :? ). On je takav, kakav je (ume da bude i veoma prijatan, iako retko :lol: ). Ja sam prihvatila da je to tako i uopste me ne doticu njegovi komentari. Znam da me nikada nije gotivio, ali to mi ne smeta da se slatko nasmejem njegovim postovima.

Cokoladice, kao sto je vec i veca rekla, ovo je izmedju mene i goodija, niti ja ocekujem da me neko 'brani' a verujem da niti on. Uostalom, ovo i nije tema 'postavimo dva tabora'.
Ja sam svoje rekla, on isto.
Mislim da dodatni komentari ostalih nisu potrebni.
 

Back
Top