AIDS testiranje ZA ili PROTIV?

zavodljiva1976:
.Ne treba ti uput,nista se ne placa...a time si uradila dva dobra dela :arrow: dala krv i pomogla nekom i testirala se na HIV virus.

e neshto se ja bash i ne bih kladila u ovo...ljudi i dalje bivaju zarazheni upravo putem transfuzije krvi,a to da oni proveravaju bash svaku krv mi deluje onako prilicno za ne verovati

mozda sam ja paranoichna, ali kontam da ti upitnici i sluzhe za selektovanje koga ce da provere a koga ne...ali who knows...
 
Black_cat:
Pretpostavljam da je i u NS-u u Zavodu za transfuziju?
I kakva je to pricha da tip mora da cheka 8 meseci zato shto je pre dve nedelje imao odnos sa ribom??!
Koliko STVARNO mora bez seksa? Dan/dva/tri? Duzhe i necju da chekam!

Treba minimum 3 nedelje da prodje od odnosa da bi nesto moglo da se vidi. Zatim se test ponavlja kroz 2 meseca.
Testiranje u NS-u je u higijenskom zavodu, na Futoskom putu.
 
raindog:
zavodljiva1976:
.Ne treba ti uput,nista se ne placa...a time si uradila dva dobra dela :arrow: dala krv i pomogla nekom i testirala se na HIV virus.

e neshto se ja bash i ne bih kladila u ovo...ljudi i dalje bivaju zarazheni upravo putem transfuzije krvi,a to da oni proveravaju bash svaku krv mi deluje onako prilicno za ne verovati
mozda sam ja paranoichna, ali kontam da ti upitnici i sluzhe za selektovanje koga ce da provere a koga ne...ali who knows...
Ti das krv,a ne primis je.
 
3 nedelje!?! Ne dolazi u obzir
tongue3.gif
 
zavodljiva1976:
Nadya:
cLick - OR - Die:
i tako.. lepa vest je da je testiranje dzaba preko cele godine...

gde?
Odes lepo u Zavod za transfuziju u ulici Svetog Save 28,popnes se na prvi sprat i kazes da zelis da das krv.Tamo te pregleda doktor,popunis neki upitnik i resila si problem.Ne treba ti uput,nista se ne placa...a time si uradila dva dobra dela :arrow: dala krv i pomogla nekom i testirala se na HIV virus.

Pitam gde je besplatno, zato sto pre odredjenog vremena kada sam isla, bez nekog uputa je kostalo 1200 dinara... A krv ne mogu da dajem neko vreme...
Anyway, thanx :wink:
 
Black_cat:
Pretpostavljam da je i u NS-u u Zavodu za transfuziju?
I kakva je to pricha da tip mora da cheka 8 meseci zato shto je pre dve nedelje imao odnos sa ribom??!
Koliko STVARNO mora bez seksa? Dan/dva/tri? Duzhe i necju da chekam!
Jesi li svestan svog neznanja.... :shock:
Ne mora se bez seksa, nego se Hiv virus ne moze naci u krvi minimum 3 nedelje od rizicnog kontakta ,ponasanja...pa se negativni nalazi u takvim situacijama ponavljaju nakon 3 do 6 meseci, tek takav negativan nalaz je potpuno siguran, nije lazno negativan.
Bas me interesuje da li si ista shvatio?
 
dr:
Black_cat:
Pretpostavljam da je i u NS-u u Zavodu za transfuziju?
I kakva je to pricha da tip mora da cheka 8 meseci zato shto je pre dve nedelje imao odnos sa ribom??!
Koliko STVARNO mora bez seksa? Dan/dva/tri? Duzhe i necju da chekam!
Jesi li svestan svog neznanja.... :shock:
Ne mora se bez seksa, nego se Hiv virus ne moze naci u krvi minimum 3 nedelje od rizicnog kontakta ,ponasanja...pa se negativni nalazi u takvim situacijama ponavljaju nakon 3 do 6 meseci, tek takav negativan nalaz je potpuno siguran, nije lazno negativan.
Bas me interesuje da li si ista shvatio?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
dr:
Black_cat:
Pretpostavljam da je i u NS-u u Zavodu za transfuziju?
I kakva je to pricha da tip mora da cheka 8 meseci zato shto je pre dve nedelje imao odnos sa ribom??!
Koliko STVARNO mora bez seksa? Dan/dva/tri? Duzhe i necju da chekam!
Jesi li svestan svog neznanja.... :shock:
Ne mora se bez seksa, nego se Hiv virus ne moze naci u krvi minimum 3 nedelje od rizicnog kontakta ,ponasanja...pa se negativni nalazi u takvim situacijama ponavljaju nakon 3 do 6 meseci, tek takav negativan nalaz je potpuno siguran, nije lazno negativan.
Bas me interesuje da li si ista shvatio?


ja bih pitao dr, da li je elisa test uradjen nakon 5 meseci i 17 dana od rizicnog kontakta pouzdan(istinito negativan)?
Doktori mi kazu da ne brinem,jer 99+ % serokonverzije se desava do 3 meseca, a ovo je radjeno nakon skoro 6 meseci.Da li se moze smatrati pouzdanim bar 99,8%?

hvala

Inace procena rizicnog odnosa je mali rizik (na osnovu duzine isl.)
 
A kako neko moze da bude protiv?
Ja sam se testirala dva puta do sada i pre sam za varijantu "koristi kondom i nemoj da razmisljas", ali sta cu kad sam debil u odredjenim trenucima...
Iako sam oba puta bila 99% sigurna da je sve ok, tih par dana (ili drugi put, par sati) sam mnogo paranoisala...
Mnogo je bolje ne dolaziti uopste u situaciju da sumnjas, ali ako se vec desi - na test obavezno.
 
a stha bude kad si zarazhen mozda nije tako strashno.
inace ima nekih pricha kako pronalaze lek (mada i da ga pronadju verovatno ce to da se otegne dok se bash rashiri)
neki nash momak, preziva se Jojic. pitajte me za text

ima i onaj todorovic shot je rekao da nema kod cigana kucati na googlu mozda Todoxin ima neka analiza ali meni je mnogo strucno nisam mogla da citam (mozda i nije nego je salabajzer ali strucni termini)
 
Pera_Zdera:
E ljudi ako znate nekog na forumu da ima AIDS a nece da ide kod doktora objavite njegovo/njeno ime. Mislim takve stvari nisu za zezanciju... Ili da se to razglasi preko pp-ova.
:shock: bolesno! ljudi imaju pravo na privatnost u RL pa sto to ne bi imali u virtuelnom svetu...bolesno koliko i precutati partneru ako si vec zarazen HIVom...sad jedino,ako ti je svaki forumash vec potencijalni partner-mozda imas zelju i potrebu da budes toliko radoznao! :?
 
chokolada:
Ovo je samo malo vezano za sidu ali moram da vam ispricam. Znam ovde jednu devojku, poyebala se sa poprilicnim brojem ljudi (svaki put bez kondoma :shock: ) i zamislite debila nece da ide kod ginekologa na pregled. :shock: :shock: :shock:
Kao sramota je da joj neko pipka dole! :shock:

Yebote mozda je navukla neku polnu bolest (opet da kazem mozda i nije) i umesto da ode na pregled da vidi da li je sve u redu ona se "plasi" lekara. Da, on je mnogo strasniji od nekog polnog sranya! :x
Ma ko je bre ta? Uff :x
 

Back
Top