Problem oko basica = zavrseno

Koji Basic?
U principu, to bi izgledalo ovako:

Broj sekunda podelis celobrojno sa 3600, pa to sto dobijes je broj sati, a ostatak podelis opet celobrojno sa 60 i i dobijes minute, i ostatak su ti sekundi. U pascalu bi to izgledalo ovako:

br_sati:=br_sec div 3600;
br_minuta:=(br_sec mod 3600) div 60;
br_sekunda:=(br_sec mod 3600) mod 60;

A inace bi to trebalo da moze i automatski da se odradi, dodeli nekoj promenljivoj tip TTime, postavi joj celobrojnu vrednost br_sec i odmah imas vec pretvoreno u sate minute i sekunde. I brze ce da radi od koda gore, ovo je samo da vidis princip kako to fercera.

P.S. Ta anegdota se pripisuje Vinstonu Cercilu.
 
U pravu si, ne treba obeshrabrivati coveka, zelim mu uspeha u tom poduhvatu.
Jedino sto me cudi da ima problema sa tom konverzijom, kako onda ostalo misli da odradi, kad se na tome saplice? A posebno mislim da je trebao to sto radi odraditi u nekom drugom jeziku, ja mislim da je Basic nesto sto je prevazidjeno. Ma o kojoj verziji ovde govorili.
U svakom slucaju, nadam se da ce javiti ovamo kad zavrsi. Samo napred.
 
Resio sam brojne probleme. Radi se o Microsoft Visual Basic 6.0(najnoviji deo).
Player ce moci da cita sledece muzicke formate:
1.MP3
2.Wav
3.WMA
-----------------------------------------------
Bicete obavesteni kada budem zavrsio program
Ja mislim da Basic nije prevazidjen jer u Basicu za kratko vreme mozes da napravis mnogo dobar program.
------------------------------------------------
Nedamo kanjon reke TARE :!: :!: :!: :!: :!: :!:
 
Rallyaa:
Upravu si Visual Basic 6.0 nije prevazidjen, odlican je, mada mi se novi Visual Basic.NET nimalo ne dopada jer su ga dosta zakomplikovali. Pokusacu da nesto uradim sa tim prebacivanjem minuta u sate i tako dalje pa cu te obavestiti.
Hvala! Nijemi vise potreban kod.
--
Basic je zakon.
Pre e znacilo da Basic ima duplo stvoriji od C.
Sada kad se uradi optimizacija koda i sto vise zaobilazis API funcije sve je brzi i naravno manji kod od C-a
 

Back
Top