alo, gde je moja frka?

mshone

Aktivan član
Poruka
1.396
alo bre, administratori!
juce postavih pitanje sa naslovom FRKA, :?: a sada ga nema, a nisam bio bezobrazan. :!:
Ponavljam-na OS xp sp2, na hdd diamond max 9, 80 gb sa 8 mb baferom, koristih partition magic 7, i od particije D /postoji i c i sve je na NTFS/odrubim parce od oko 12 gb, za trecu particiju,ali ga ostavim neformatirano, tj unallocated.Pri novom podizanju uocim da mi hdd sada iznosi 67 gb, a ovu fantomsku trecu ne vidi ni PQ PM 7, ni butabilni cd sa xp, u bilo kojoj varijanti.Kako da vratim moje gigabajte? :!: :(
 
Pjer_Nis:
My computer/desni taster -> Menage
Disk Management

Vidi sta ti tu kaze, ako ti prikaze nealociran prostor, kreiraj particiju odatle. A mogao bi pre toga error-checking da mu das na svim particijama koje vidi.
probao sam, mena gresaka ili bad sektora, sve prikazuje ok, a disk menager se ponasa isto, tj, i on vidi samo 67.Ajmo dalje.
 
...ovako je interesantnije :D
My Computer > Properties > Hardware > Device Manager > IDE ATA/Atapi controllers > Primary (secondary)IDE Channel > properties > Advanced Settings > pogledaj da li je za Device 1 Device Type oznaceno Auto Detection. Ako nije oznaci ga, resetuj pa vidi da li Disk Managment te izgubljene gigabajte vidi kao Unallocated. Ako vidi desni klik na Unallocated > New partition > next, next...
 

Back
Top