СРБИЈА-ТУРСКА 81-82 Тусрка до победе помоћу лопова од судија и помоћу превара!!!!!!!

waterpolista

Iskusan
Poruka
5.669
Dokazana velika koŠarkaŠka pljaČka!!
(Video) Turci nas pobedili iz auta!

Amaterski snimak poslednjeg napada Turaka na meču protiv Srbije jasno pokazuje da je Tunčeri NAGAZIO LINIJU pre postizanja odlučujućeg koša!
1
Prevario sudije... Kerem Tunčeri neposredno pre postizanja odlučujućeg koša

Sudijska pljačka u polufinalu Svetskog prvenstva u Turskoj polako poprima epske razmere! Dan pošto je košarkaška reprezentacija Srbije sprečena da se bori za zlatnu medalju u Istanbulu, na internetu je osvanuo amaterski snimak sa tribina „Sinan Erdem arene" na kojem se vidi da je igrač Turske Kerem Tunčeri BIO U AUTU kada je primio loptu četiri sekunde pre kraja utakmice i zatim postigao odlučujući koš za pobedu domaće ekipe (82:81)!
s
Iako se činilo da polufinalni duel između Srbije i Turske ne može biti neregularniji nego što jeste, brzo se ispostavilo da su nas pokrali više nego što smo u prvi mah mogli da pretpostavimo. Pored činjenice da su arbitri izabranicima Dušana Ivkovića u ključnim trenucima svirali nepostojeće faulove, dok su za organizatora Mundobasketa očigledno važila neka druga pravila, pokazalo se da čak ni poslednji napad Turaka nije bio regularan, pa su arbitri morali da reaguju i dosude loptu Srbiji.
4

KAKO JE SVE POKRADENA SRBIJA

- Turci u tri od četiri četvrtine nisu izašli iz bonusa, što je nezapamćen slučaj u bitnim košarkaškim utakmicama, naročito kada ekipa juri rezultat

- Srbija je u poslednjoj četvrtini izašla iz bonusa posle nešto više od dva minuta, što se takođe dešava samo u domenu teorije

- Sudije dozvolile da Emre Ašik ne izvodi slobodna bacanja zbog navodne povrede, pa je umesto njega penale izvodio Arslan, koji je daleko bolji u tome

- Krstiću sviran nepostojeći (peti) faul u poslednjoj četvrtini, dok nad njim nije svirano nekoliko faulova

- Nije dosuđen faul nad Veličkovićem u trenutku kada je postigao poslednji koš za Srbiju

- Kerem Tunčeri u poslednjem napadu Turske nagazio liniju pre postizanja koša

- Nije dosuđen faul nad Veličkovićem u poslednjem napadu Srbije 0,5 sekundi pre kraja
Tunčeri je, naime, sa obe noge bio u autu kada je nespretnom Turkogluu ispala „basketara", ali je na vreme ušao na teren i regularno primio loptu. U trenutku kada je krenuo ka košu, međutim, plejmejker Efes Pilsena levom nogom je ZGAZIO NA LINIJU, koja u košarci, kao što je poznato, nije sastavni deo terena (videti okvir)! Anonimni kamerman koji je zabeležio ovu scenu nalazio se u parteru iza koša Srbije, a na snimku se može videti i da sudija stoji na svega dva metra od Tunčerija, pri čemu mu niko od igrača ne zaklanja pogled.
3
Sudija gleda i ne vidi... Arbitar bio blizu kada je Tunčeri zgazio liniju

Jasno je da se sada više ništa ne može učiniti kako bi se ispravila nepravda koja je naneta našoj reprezentaciji, ali bi zbog sramotnog suđenja u polufinalu Svetskog prvenstva neko ipak morao da odgovara. Selektor Srbije Dušan Ivković zatražio je u nedelju uveče ostavke rukovodećih struktura FIBA, konkretno Lubomira Kotlebe (čoveka koji je delegirao sudije) i Patrika Baumana (generalnog sekretara FIBA), ali je posle svega viđenog zaista teško očekivati da pomenuta dvojica imaju dovoljno morala da odu sa svojih pozicija.
5

Pravila: Linija nije deo terena

Za razliku od nekih drugih sportova, poput fudbala ili tenisa, u košarci linija NIJE sastavni deo terena, te ako lopta padne na nju, ili ako igrač koji je u posedu lopte istovremeno stoji na liniji, smatra se da je u autu, igra se prekida i lopta se automatski dodeljuje protivničkoj ekipi.

Isto važi i za liniju za tri poena, pa ako je igrač nagazi prilikom šuta, makar i delićem patike i to samo jednom nogom, eventualno pogodak će se računati kao dvojka, a ne trojka. Na Svetskom prvenstvu u Turskoj, međutim, očigledno su važila neka druga pravila, barem za domaćina turnira...


- Ako ne bude komentara i kazni, ako se pređe preko svega ovoga, što bi i slep video na ekspertizi, e onda smo u velikom problemu. Ako se ne oglase, onda Kotleba i Bauman moraju da podnesu ostavke. Ako je njima sve bilo normalno, onda oni iz moralnih i etičkih razloga moraju da podnesu momentalnu ostavku, jer će košarku uništiti do kraja. Uništiće ono što je Borislav Stanković pre njih stvorio - rekao je Ivković nakon utakmice za treće mesto i poraza od Litvanaca.
KRAJ 1

„Orlovi": Duda da ostane

Srpski košarkaši smatraju da Dušan Ivković mora da nastavi rad sa njima sve do Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine, jer samo tako mogu da nastave kontinuitet rezultata. „Orlovima" je medalja zamalo izmakla na Svetskom prvenstvu u Turskojali se svi slažu da su prikazali odlične igre za koje velike zasluge, pored njih samih, ima i selektor.

„Idejni vođa" ove generacije Miloš Teodosić nema dilemu kada se priča o treneru nacionalnog tima i ističe da bi bio idiotizam da Ivković posle svega ode iz reprezentacije.

- Jako je bitno da selektor Ivković ostane sa nama. Mi se osećamo kao jedna porodica. Duda je tu uvek i stalno će da bude uz nas. Moram da priznam da prvi put čujem da se takvo pitanje i postavlja. To je za mene glupost, idiotizam. Treba da nastavimo rad do Londona 2012. - kazao je Teodosić.

Krilo Marko Kešelj napominje da je selektor pokazao svoje znanje i umeće kada ga je uvrstio u tim za Tursku što mu je on uzvratio na najbolji način.

- Ostaje žal za medaljom i znam šta smo prošli. Imali smo dobre utakmice i onda smo na onakav način zaustavljeni u polufinalu. Nisam sujetan čovek, ali sam nekim ljudima, trenerima i stručnjacima, koji su o meni pričali da nije trebalo da se nađem ni na širem spisku, a ne među 12 igrača, pokazao da vredim i da opravdam poverenje selektora. Ivković je pokazao koliko zna jer je verovao u mene i verujem da sa njim možemo da nastavimo kontinuitet velikih rezultata - tvrdi Kešelj.

Na pitanje kako komentariše reči selektora da ima želju da ostane, ali ako ga Savez bude želeo da ne postoje uslovi u Savezu, Kešelj je odgovorio da je to najveća prepreka.

- Sigurno da su neke druge stvari po sredi u KSS. Nekoliko dana pre nego što je trebalo da otputujemo na SP, po novinama je pisalo da Savez nema para da plati dug prema FIBA. Mi smo ovde preživljavali isto neke ružne stvari poput toga da našim najbližim nismo mogli da obezbedimo ulaznice. To sve govori da iza Dudinih reči stoji neki razlog. Kad Srbija stigne do nekog dobrog plasman onda su svi tu, onda dele uspeh, a dok se trudimo i radimo na planini, tu nema nikoga. Nadam se da ćemo na kraju svi da ostanemo zajedno i nastavimo da radimo kao jedna porodica - poručio je Kešelj.

7

Kešelj: Dobili smo drvenu medalju

Novi košarkaš Olimpijakosa Marko Kešelj, koji će nastaviti rad sa selektorom Ivkovićem i u klubu, napominje koliko je Duda uticao na razvoj igrača koji su bili u nacionalnom timu.

- Rad u reprezentaciji i igranje na takmičenjima je za nas veliko iskustvo, moramo još da radimo i učimo. Najbolji primer je Teodosić, pa gde je bio pre dve, tri godine, a i Bjelica? Siguran sam da ćemo u narednom periodu biti jači kao tim. Ipak, krivo mi je što nismo na ovom šampionatu uzeli medalju. Ne volim one fraze sada ste izgubili, ali ćete u narednih deset godina da osvajate medalje, ili ono što sam čuo pre neki dan, „pobedili ste sile poput Španije ili Argentine"... Šta to nama vredi kad smo ostali bez medalje, a dobićemo drvenu - kaže Kešelj.
 

Back
Top