Porast cena - plate iste...

bolna_istina

Zainteresovan član
Poruka
370
Nemam nista protiv porasta cena gasa, hrane, mleka, ulja itd ali povecajte plate, penzije, nadnice itd. Nema logike povecavti standard u pola...Znaci ako povecavate cene onda povecajte i plate.

Da li ima uopste neko od politicara ima nesto u glavi...samo povecavaju cene a plate iste...
 
Bolna istina je da zele da zatru ovaj narod, prvo penzionere, pa posle ostale kategorije.

Pricaju mi o necemu politicari koji imaju preko 100 000 dinara platu... Dve trecinu ljudi je neobrazovano u Srbiji, nije ni cudo sto Velja Ilic i ostala kompanija opstaju. Ja nisam stranacki opredeljen jer mi se niko ne svidja.

Na televizoru samo pricaju o problemima a niko nista ne resava...pa kakav je to nacin...Ne treba meni prica nego da rade nesto a ne da se samo medjusobno svadjaju, optuzuju ovog, onog i tako vreme prodje, nista se ne uradi a nakradu se samo tako...
 
Pricaju mi o necemu politicari koji imaju preko 100 000 dinara platu... Dve trecinu ljudi je neobrazovano u Srbiji, nije ni cudo sto Velja Ilic i ostala kompanija opstaju. Ja nisam stranacki opredeljen jer mi se niko ne svidja.

Na televizoru samo pricaju o problemima a niko nista ne resava...pa kakav je to nacin...Ne treba meni prica nego da rade nesto a ne da se samo medjusobno svadjaju, optuzuju ovog, onog i tako vreme prodje, nista se ne uradi a nakradu se samo tako...

Niko ne misli na narod. Jer da misli, formirali bi jos odavno Vladu nacionalnog spasa, i utisali svoje sujete.
 
Sta je to Vlada nacionalnog spasa?

To je isto sto i Vlada nacionalnog jedinstva - sastavljena od svih stranaka srazmerno njihovoj pobedi na izborima, i moraju svi da se sloze oko neke odluke, dakle, jedinstvo mora da postoji.

Umesto da primerom pokazu kako su u najtezim trenucima jedinstveni, oni se samo bore za vlast.

Zato mi nemamo ni opoziciju ni vlast kako valja.
 
To je isto sto i Vlada nacionalnog jedinstva - sastavljena od svih stranaka srazmerno njihovoj pobedi na izborima, i moraju svi da se sloze oko neke odluke, dakle, jedinstvo mora da postoji.

Umesto da primerom pokazu kako su u najtezim trenucima jedinstveni, oni se samo bore za vlast.

Zato mi nemamo ni opoziciju ni vlast kako valja.

Slazem se sa tobom... Nabili se u slupstinu da kradu i podjebavaju narod. Mozda je i sudjeno da pametni ljudi (1/3) odu iz Srbije i ne cuju vise za njih. Malo pre sam pustio tv i video kako se raspravlja Ceda i onaj Nikolic... Ma strasno, samo neke rasprave...
Mislim da su oni itekako svesni sta rade i to rade sistematski tako da ove glupe dve trecie vide kako se bar nesto kao radi, raspravlja se... Samo cekaju da se mejdusobno optuzuju da bi nekog smakli sa vlasti i dosli oni da bi mogli da se nakradu. Kaze Velja Ilic: svaka losa vlast treba da traje kratko i smeje se... Pa kratko ce da traje ali ce zato da se nakrade toliko da vise i ne treba da bude na vlasti jer se nafatirala i moze da stoji sa strane neko vreme i da podjebava. Secam se pre na B92 emisija gde je Velja I zezao Cedu kako ide sa obezbedjenjem i blindiranim kolima...pa koji djavo to mene zanima.... Nema nista od ove Srbije sa ovakvim ljudima...
Trebao je nama diktator da nas dovede u red...
 
Slazem se sa tobom... Nabili se u slupstinu da kradu i podjebavaju narod. Mozda je i sudjeno da pametni ljudi (1/3) odu iz Srbije i ne cuju vise za njih. Malo pre sam pustio tv i video kako se raspravlja Ceda i onaj Nikolic... Ma strasno, samo neke rasprave...
Mislim da su oni itekako svesni sta rade i to rade sistematski tako da ove glupe dve trecie vide kako se bar nesto kao radi, raspravlja se... Samo cekaju da se mejdusobno optuzuju da bi nekog smakli sa vlasti i dosli oni da bi mogli da se nakradu. Kaze Velja Ilic: svaka losa vlast treba da traje kratko i smeje se... Pa kratko ce da traje ali ce zato da se nakrade toliko da vise i ne treba da bude na vlasti jer se nafatirala i moze da stoji sa strane neko vreme i da podjebava. Secam se pre na B92 emisija gde je Velja I zezao Cedu kako ide sa obezbedjenjem i blindiranim kolima...pa koji djavo to mene zanima.... Nema nista od ove Srbije sa ovakvim ljudima...
Trebao je nama diktator da nas dovede u red...

Da, za ove ovce na vlasti i u opoziciji nije demokratija. A ni za nas, iskreno.

Prema tome neki puc pre ili kasnije "ne gine". Neozbiljni su sa prepucavanjima, a narod gladuje i cuti.
 
Vidim Cedu na televiziji drzi iPhone i pipka, sledeca scena vice na govornici. Pa ja da sam na njihovom mestu ne bih smeo da zinem nego bih se stideo kako nisam sposoban da uradim nista za narod. A oni se jos ponosno prepucavaju a dzepovi im puni. Boli ga uvo...Prima debelu platu, preko 100 000 dinara! i uziva. Pa gde to ima, mi da smo malo ozbiljniji narod ne bi smo to trpeli.Pa makar se skupili u velikom broju i isprebivali vlast da se ne sete da vise da podjebavaju gladan narod.

I ne ocekujem nista od Srbije. Malo pre sam se cuo preko mejla sa prijateljem iz strane zemlje. Covek je profesor, prima solidnu kaze platu, da ne kazem koliko ali ima para da se hrani, da se obuce, da kupi neke sitne stvari i plus da ode na odmor bez stednje i jos da mu pare ostanu...znaci sve treba da bude sad jasno...
 
A gde je ljubav prema otadzbini u svemu tome?
Danas kada je Srbiji vrlo tesko vi se jos komentarisete kako su plate male. Gde je tu ponos i dostojanstvo?
E ne podjebavaj, ili kod Moderne Pevacice pa njoj puni glavu sa glupostima...

Inace imas jako lep avatar. Ovo cizna je Srbija koja je u rukama politicara koji su sposobni samo da kradu a ovaj koga oni gaze si TI! Vidi se jos od nicka da spadas u one gradjane koji su tupavi a imaju iz nekog razloga pare. Prvo nadimak Cizmica - kakav je to nadimak prostacki, dalje imas avatar koji ti nesvesno pokazuje kako sam sebe gazis, dalje imas ljubicast potpis koji te jos vise odaje kao malouminka. E to je problem u Srbiji. Vecina je takvog naroda koja misli kao ovaj idiot... Nisu svesni gde zive zato sto bave nelegalnim stvarima... ili imaju tatu i mamu lopove...
 
Poslednja izmena:
Ne provociraj.

Srbiji je odavno (vrlo) tesko i jos teze zbog nesposobnih i lopova koji su na vlasti . Nije to od juce.

To nema veze s ponosom i dostojanstvom, vec sa omaskama vlasti.

Srbiji ne moze biti tesko 100 godina. Nije pod okupacionom vlascu. Uvek kukate kako ne valja ovo i ne valja ono.
Treba da se zasucu rukavi i da se nesto radi. Sa neba ne pada nista osim kise ili granata - ne daj boze.
 
Nemam nista protiv porasta cena gasa, hrane, mleka, ulja itd ali povecajte plate, penzije, nadnice itd. Nema logike povecavti standard u pola...Znaci ako povecavate cene onda povecajte i plate.

Da li ima uopste neko od politicara ima nesto u glavi...samo povecavaju cene a plate iste...

Znas zasto cene skacu?

Zato sto je premalo proizvoda na trzistu, a previse novca.

I ne dotegne za sve....

A prvo se moraju vracati ogromni dugovi koji su nastali zbog rata koji je prosao i koji se NIKADA nece moci otplatiti.

Znaci, mora se SMANJITI POTROSNJA i zato se ne podizu plate iako cene rastu.

Ako bi se pustile plate, zatvorio bi se krug, cene bi i dalje nenormalno skakale, pa bi inflacija opet bila kao u vreme Milosevica.
 
Srbiji ne moze biti tesko 100 godina. Nije pod okupacionom vlascu. Uvek kukate kako ne valja ovo i ne valja ono.
Treba da se zasucu rukavi i da se nesto radi. Sa neba ne pada nista osim kise ili granata - ne daj boze.

Jao ko nam kaze, forumas koji ima "Poruke: 33.947". Idi zasuci rukave i radi nesto bednice. A ne da sedis u kucas poruke ceo zivot i da zivis na racun budzeta...
 
Plate u javnom sektoru su vise nego dobre u ovom trenutku, ti ljudi su u velikom procentu dobili posao preko veza i preporuka.Njima povecavati platu je ili bezobrazno,ili retardirano.
Za razliku od njih imamo radnike privatnog sektora koji posredno izdrzavaju ove u javnom sektoru,i svojim radom fiktivno spasavaju Srbiju.Njima drzava pre treba da subvencionise deo plate, ili bar da privatnicima da stimulaciju za povecanje tih plata.
Bolje da se pomognu i ti preostali radnici u nekoj proizvodnji ako je ima uopste, nego sto se daju bonusi parazitima cija preduzeca bez problema rade u minusu vec godinama.
Potpuno pogresna ekonomska politika, koja smrducka na pokusaj socijalizma u feudalnoj drzavi.

Ima jos jedan problem.Drzava, za razliku od "prijatelja " sa zapada, maksimalno oporezuje preduzeca, umesto da poveca poreze na velike kuce i stanove na ekskluzivnim lokacijama i neke vidove luksuza(cigarete, zestoka pica, skupi automobili i markirana odeca)
Po toj logici je vaznije da ljudi koji nesto zarade to potrose na luksuz, umesto da dalje nesto ulazu i tako ostvaruju obrtni kapital.U Srbiji ne cirkulise dovoljno novca upravo zbog toga.
 
Znas zasto cene skacu?

Zato sto je premalo proizvoda na trzistu, a previse novca.

I ne dotegne za sve....

A prvo se moraju vracati ogromni dugovi koji su nastali zbog rata koji je prosao i koji se NIKADA nece moci otplatiti.

Znaci, mora se SMANJITI POTROSNJA i zato se ne podizu plate iako cene rastu.

Ako bi se pustile plate, zatvorio bi se krug, cene bi i dalje nenormalno skakale, pa bi inflacija opet bila kao u vreme Milosevica.

Izgleda da ni ti ne znas gde se nalazis. Pa kakva potrosnja da se smanji kad narod nema sta da jede. Jedva sastavlja kraj sa krajem. Treba da se smanje budzetske dnevnice u skupstini u kojoj se nista ne radi i plate da im se daju samo na osnovu onog sto urade. Da vidis kako bi onda radili mamu im *****.
 
To je isto sto i Vlada nacionalnog jedinstva - sastavljena od svih stranaka srazmerno njihovoj pobedi na izborima, i moraju svi da se sloze oko neke odluke, dakle, jedinstvo mora da postoji.

Umesto da primerom pokazu kako su u najtezim trenucima jedinstveni, oni se samo bore za vlast.

Zato mi nemamo ni opoziciju ni vlast kako valja.

Pa u Srbiju je stigla demokratija...

To sto ti zagovaras je jednoumlje, mrski nam socijalizam..

Niko to nece.
 
E ne podjebavaj, ili kod Moderne Pevacice pa njoj puni glavu sa glupostima...

Inace imas jako lep avatar. Ovo cizna je Srbija koja je u rukama politicara koji su sposobni samo da kradu a ovaj koga oni gaze si TI! Vidi se jos od nicka da spadas u one gradjane koji su tupavi a imaju iz nekog razloga pare. Prvo nadimak Cizmica - kakav je to nadimak prostacki, dalje imas avatar koji ti nesvesno pokazuje kako sam sebe gazis, dalje imas ljubicast potpis koji te jos vise odaje kao malouminka. E to je problem u Srbiji. Vecina je takvog naroda koja misli kao ovaj idiot... Nisu svesni gde zive zato sto bave nelegalnim stvarima... ili imaju tatu i mamu lopove...

:cmok: Ljubi tebe .... =) :cmok2:
 

Back
Top