Je li seks okej?

To ne bih smela majci ni da pomenem, njoj je strasno i sto imam decka. Volela bih da imam majku sa kojom mogu da razgovaram o tome, ali nazalost, nemam...:(

Sto se tice kontracepcije, hvala na savetima, naravno da cu ( kad god to uradila ) koristiti kondom. A za bol cu lako, necu umreti, nije valjda toliko strasno? :D
I uopste ne ocekujem previse od tog prvog puta, nebitno mi je da li ce i koliko boleti, to valjda mora, bolelo bi i da imam 15 i 18... :think:
 
To ne bih smela majci ni da pomenem, njoj je strasno i sto imam decka. Volela bih da imam majku sa kojom mogu da razgovaram o tome, ali nazalost, nemam...:(

Sto se tice kontracepcije, hvala na savetima, naravno da cu ( kad god to uradila ) koristiti kondom. A za bol cu lako, necu umreti, nije valjda toliko strasno? :D
I uopste ne ocekujem previse od tog prvog puta, nebitno mi je da li ce i koliko boleti, to valjda mora, bolelo bi i da imam 15 i 18... :think:

pa sad...mozda i imas, a nemas pojma o tome...
e, cudo su mame
sta sve razumiju, sta sve pretrpe, sta urade, kazu ili precute...
 
pa sad...mozda i imas, a nemas pojma o tome...
e, cudo su mame
sta sve razumiju, sta sve pretrpe, sta urade, kazu ili precute...

Veruj mi, nemam. Poznajem svoju majku, i nikada sa njom nisam mogla da pricam ni o mnogo manjim i manje bitnim problemima. :sad2: Sa njom je uvek tako, ako je sve super u skoli i sl. mi smo u okej odnosima, ali dalje od tog ''okej'' nista...

Ako bih zapocela tu temu, u njoj bih samo izazvala bes, niti bih dobila kakav savet niti bih sta sebi pomogla.
 
Veruj mi, nemam. Poznajem svoju majku, i nikada sa njom nisam mogla da pricam ni o mnogo manjim i manje bitnim problemima. :sad2: Sa njom je uvek tako, ako je sve super u skoli i sl. mi smo u okej odnosima, ali dalje od tog ''okej'' nista...

Ako bih zapocela tu temu, u njoj bih samo izazvala bes, niti bih dobila kakav savet niti bih sta sebi pomogla.

Sto samo znaci da ces iz straha napraviti glupost. Straha od razgovora sa majkom. Probaj. Preziveces.
 
Veruj mi, nemam. Poznajem svoju majku, i nikada sa njom nisam mogla da pricam ni o mnogo manjim i manje bitnim problemima. :sad2: Sa njom je uvek tako, ako je sve super u skoli i sl. mi smo u okej odnosima, ali dalje od tog ''okej'' nista...

Ako bih zapocela tu temu, u njoj bih samo izazvala bes, niti bih dobila kakav savet niti bih sta sebi pomogla.

pa sad... i ja sam nesto slicno mislila o svojoj majci kad sam imala 15...
kad sam imala 20 skapirala sam da to nije tako...doduse, u medjuvremenu je i moja majka stosta skapirala...ljudi se mijenjaju zbog...ljubavi....ili im ona omogucava da otkriju tko/sta zapravo jesu...

sto se tvog...problema tice;
kontracepcija tipa kondoma stiti te i od spolno prenosvivih bolesti
pilula te, ispravno upotrijebljavana, stiti te samo od trudnoce
medjutim, ne postoji metoda kontracepcije koja ce te 100 postotno zastiti
od svega sto moze snaci seksualno aktivnu osobu, narocito zensku...
tako da...moj savjet ti je da ne uleces nepromisljeno u stvari za koje nisi
sigurna da ih zaista sama mozes razrijesiti ako do bilo kakvog problema dodje...
jer u takvim situacijama, ako izuzmemo majku i oca, uvijek smo same...
problem, kakav god bio i cime god bio prouzrocen, u tom trenutku postaje samo nash..
 
To ne bih smela majci ni da pomenem, njoj je strasno i sto imam decka. Volela bih da imam majku sa kojom mogu da razgovaram o tome, ali nazalost, nemam...:(

Sto se tice kontracepcije, hvala na savetima, naravno da cu ( kad god to uradila ) koristiti kondom. A za bol cu lako, necu umreti, nije valjda toliko strasno? :D
I uopste ne ocekujem previse od tog prvog puta, nebitno mi je da li ce i koliko boleti, to valjda mora, bolelo bi i da imam 15 i 18... :think:

Sine, slusaj samo sebe. Ako to zelis da uradis sa tim momchicem, onda uradi. Obavezno sa kondomom i neka vezba da ga ne zarola na pogresnu stranu. Takodje neka pazi da mu ne spadne, nemoj da svrsava dok je unutra i bice sve ok.
Mozda nece ni da boli, to je sve individualno, a i ako zaboli nece biti nista uzasno i dugotrajno. Posle tog bola, upoznaces jedan novi, sasvim prijatan osecaj, a onda se nadalje trudite da vam bude sto lepse.

Kad vec imas decka kome verujes i sa kojim si dovoljno bliska, nema razloga da cekas jos dve ili tri godine. To ima logike jer ces biti zrelija, ali zivot se ne zivi tako sto se cekaju idealne okolnosti, godine ili situacija za sve sto zelimo da uradimo.
 
Hm, znam da je ovde 18+ ali treba mi pomoc nekog starijeg :think: Imam 15 i po godina, i sa deckom sam u vezi skoro 2 i po godine...U pocetku je to bila bas bas onako klinacka veza pa smo, sto se svega tice, isli polako... I onda je, nekim logicnim redosledom, doslo do price o seksu, ustvari doslo je do svega osim seksa. Dugo sam smatrala da nisam spremna, ali u posl vreme nekako sam sve vise i vise ubedjena da zelim to, mislim da sam spremna i psihicki i fizicki, sigurna sam u njega i njegove namere. Jedini razlog sto to nisam uradila su godine. Znam da sam previse mlada... Nekako sam uvek zamisljala da ce to biti sa nekih 18-19, a sad mi izgleda nemoguce da cekamo jos 3 godine :eek::eek::eek: Zato me zanima, sa stanovista nekog starijeg, razumnijeg i iskusnijeg, da li sam previse mlada za to? I da li cu se pokajati sto sam to uradila sad, a ne kasnije? :think:
Znam da se svugde provlaci prica da nisu bitne godine, vec mentalna i fizicka spremnost, ali ipak...:(

Eh sad.......bolje od mene savete da ne dobijas........u svakom slucaju pokajaces se.......iako uradis sad,iako ne uradis sad,iako uradis kasnije........pokajanje ti ne gine.....:zper:.
 
A sad iskreno, svi vi koji ste mi rekli da ako zelim i osecam da je okej da to uradim, da li biste isti taj savet dali i svojoj cerci? Ja se plasim da ne bih...

Posto je mojoj majci mozda ''u njeno vreme'' bilo normalno da ima prvog decka sa 15-16 a izgubi nevinost sa 18-19, a meni sve isto to samo 2-3 godine ranije... Onda treba da se zapitam, da li ce moja cerka pozeleti da ima decka u cetvrtom, a spava sa njim u sestom osnovne... ?
To mi zvuci strasno, a teoretski je moguce... Kada bi se to ( ne daj boze desilo ), moj odgovor sigurno ne bi bio '' Ako zelis, i mislis da si spremna, uradi to. I koristite kondom''. :think:
 
A sad iskreno, svi vi koji ste mi rekli da ako zelim i osecam da je okej da to uradim, da li biste isti taj savet dali i svojoj cerci? Ja se plasim da ne bih...

Posto je mojoj majci mozda ''u njeno vreme'' bilo normalno da ima prvog decka sa 15-16 a izgubi nevinost sa 18-19, a meni sve isto to samo 2-3 godine ranije... Onda treba da se zapitam, da li ce moja cerka pozeleti da ima decka u cetvrtom, a spava sa njim u sestom osnovne... ?
To mi zvuci strasno, a teoretski je moguce... Kada bi se to ( ne daj boze desilo ), moj odgovor sigurno ne bi bio '' Ako zelis, i mislis da si spremna, uradi to. I koristite kondom''. :think:

nekako je druga perspektiva kad je tvoje dete u pitanju, ali i dete treba pustiti, i u nekom momentu prekinuti 100 procentno bdenje nad njim...
ja bih verovatno bila u panici, ali racio bi mi rekao da treba da je pustim (naravno, ako smatram da je dovoljno odgovorna i pametna da ne napravi budalaštinu)
 
nekako je druga perspektiva kad je tvoje dete u pitanju, ali i dete treba pustiti, i u nekom momentu prekinuti 100 procentno bdenje nad njim...
ja bih verovatno bila u panici, ali racio bi mi rekao da treba da je pustim (naravno, ako smatram da je dovoljno odgovorna i pametna da ne napravi budalaštinu)

sa 15 godinica?
bome, ja svoje ne bih pustila...ni djevojcicu, ni djecaka...tek tako
ne bih pravila...drame, ni dernjala se...kao sto ni na sestru nisam, al voljela
bih da popricamo o svemu tome...otvoreno...
jer, realno, tesko da roditelj moze sprijeciti dijete u namjeri da napravi glupost, al
barem moze saslusati i dati svoje, iskreno, vidjenje svega toga...racionalno
i bez...titranja...
+ mu staviti do znanja da u slucaju bilo kakvog...problema ima
nekog na koga se moze osloniti...

dobar savjet bi bio npr. ako se oko neceg dvoumis...strepis...ne mozes da odlucis
vjerojatno za to postoji dobar razlog
pusti da odlezi...vec sutra ces misliti drukcije...
brzoplete odluke su po pravilu pogresne...
 
ZloTvore, možeš ti da ne pustiš, ali ko ti garantuje da ona neće da uradi to bez tvog znanja?
nekako mi je prihvatljivije da budem upućena u to što radi, da može da mi se poveri i pita, da možemo da razgovaramo o tome, nego da radi krijući se od mene... razumeš?
 
ZloTvore, možeš ti da ne pustiš, ali ko ti garantuje da ona neće da uradi to bez tvog znanja?
nekako mi je prihvatljivije da budem upućena u to što radi, da može da mi se poveri i pita, da možemo da razgovaramo o tome, nego da radi krijući se od mene... razumeš?

pa o tome i pricam...dijete ce uraditi sto je namjerilo...ako je bas namjerilo...
no, otvoren i...nezasladjen razgovor...cuda cini...
znam, vodila sam ih s djecom od 15tak godinica vise puta u zivotu;
od pilula do kondoma...djeca imaju vrlo... maglovite ideje o tome...
svemu...kad se stvari spuste na nivo...realnog...pa...
magla se moze i razitji...
 
Poslednja izmena:
Hm, znam da je ovde 18+ ali treba mi pomoc nekog starijeg :think: Imam 15 i po godina, i sa deckom sam u vezi skoro 2 i po godine...U pocetku je to bila bas bas onako klinacka veza pa smo, sto se svega tice, isli polako... I onda je, nekim logicnim redosledom, doslo do price o seksu, ustvari doslo je do svega osim seksa. Dugo sam smatrala da nisam spremna, ali u posl vreme nekako sam sve vise i vise ubedjena da zelim to, mislim da sam spremna i psihicki i fizicki, sigurna sam u njega i njegove namere. Jedini razlog sto to nisam uradila su godine. Znam da sam previse mlada... Nekako sam uvek zamisljala da ce to biti sa nekih 18-19, a sad mi izgleda nemoguce da cekamo jos 3 godine :eek::eek::eek: Zato me zanima, sa stanovista nekog starijeg, razumnijeg i iskusnijeg, da li sam previse mlada za to? I da li cu se pokajati sto sam to uradila sad, a ne kasnije? :think:
Znam da se svugde provlaci prica da nisu bitne godine, vec mentalna i fizicka spremnost, ali ipak...:(

Ako osećate obostrano potrebu i to dug period, volite se, možda bi trebalo da ostvarite svoje želje, a idealno da sačekate još neki kraći period, radi sazrevanja...zaštita obavezno;).
 

Back
Top