Tužba protiv američke firme zbog "Oluje"

Zelen bor

Poznat
Poruka
7.963
Tužba protiv američke firme zbog "Oluje"

19. avgust 2010. 14:18 ( Izvor: Beta )

Grupa Srba iz Hrvatske tužila je američku privatnu vojno-konsultantsku firmu MPRI zato što je, navodno, vojno opremala, obučavala i osmislila plan hrvatske operacije "Oluja" 1995., piše zagrebački "Večernji list". Tužioci pred federalnim sudom u Čikagu, traže zato milijarde dolara odštete. U tužbi se navodi da je cilj "Oluje" bio nasilno proterivanje manjinske etničke grupe. Firma MPRI (Military Professional Resources Incorporated), koju su 1987. osnovala osmorica bivših pripadnika američke vojske, a potom je 2000. kupila firma L-3 Komunikejšen (Communications), u tužbi se spominje kao učesnik u genocidu. Operacija "Oluja" postala je najveća kopnena ofanziva u Evropi od II svetskog rata, a kao posledicu je imala ubistva i nehuman odnos prema hiljadama Srba, nasilno proterivanje 250.000 Srba iz njihovih vekovnih domova, pljačku i uništavanje njihove imovine vredne stotine miliona dolara, piše u tužbi. Ističe se da je tadašnji hrvatski ministar odbrane Gojko Šušak na sastanku sa predstavnicima MPRI-ja krajem 1994., kada je sa tom firmom navodno sklopljen višemilionski ugovor, rekao da želi da Srbe protera iz Krajine.
http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=26

:whistling:

Oće bude zanimljivo ovo suđenje. :whistling:
 
Tužba protiv američke firme zbog "Oluje"

19. avgust 2010. 14:18 ( Izvor: Beta )

Grupa Srba iz Hrvatske tužila je američku privatnu vojno-konsultantsku firmu MPRI zato što je, navodno, vojno opremala, obučavala i osmislila plan hrvatske operacije "Oluja" 1995., piše zagrebački "Večernji list". Tužioci pred federalnim sudom u Čikagu, traže zato milijarde dolara odštete. U tužbi se navodi da je cilj "Oluje" bio nasilno proterivanje manjinske etničke grupe. Firma MPRI (Military Professional Resources Incorporated), koju su 1987. osnovala osmorica bivših pripadnika američke vojske, a potom je 2000. kupila firma L-3 Komunikejšen (Communications), u tužbi se spominje kao učesnik u genocidu. Operacija "Oluja" postala je najveća kopnena ofanziva u Evropi od II svetskog rata, a kao posledicu je imala ubistva i nehuman odnos prema hiljadama Srba, nasilno proterivanje 250.000 Srba iz njihovih vekovnih domova, pljačku i uništavanje njihove imovine vredne stotine miliona dolara, piše u tužbi. Ističe se da je tadašnji hrvatski ministar odbrane Gojko Šušak na sastanku sa predstavnicima MPRI-ja krajem 1994., kada je sa tom firmom navodno sklopljen višemilionski ugovor, rekao da želi da Srbe protera iz Krajine.
http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=26

:whistling:

Oće bude zanimljivo ovo suđenje. :whistling:


:kafa:Ovo ce biti vise od sudjenja, bilo je krajnje vreme
da se neko seti tih olosa.
Sad ce istina samarati i kroate:per:
 
Tužba protiv američke firme zbog "Oluje"

19. avgust 2010. 14:18 ( Izvor: Beta )

Grupa Srba iz Hrvatske tužila je američku privatnu vojno-konsultantsku firmu MPRI zato što je, navodno, vojno opremala, obučavala i osmislila plan hrvatske operacije "Oluja" 1995., piše zagrebački "Večernji list". Tužioci pred federalnim sudom u Čikagu, traže zato milijarde dolara odštete. U tužbi se navodi da je cilj "Oluje" bio nasilno proterivanje manjinske etničke grupe. Firma MPRI (Military Professional Resources Incorporated), koju su 1987. osnovala osmorica bivših pripadnika američke vojske, a potom je 2000. kupila firma L-3 Komunikejšen (Communications), u tužbi se spominje kao učesnik u genocidu. Operacija "Oluja" postala je najveća kopnena ofanziva u Evropi od II svetskog rata, a kao posledicu je imala ubistva i nehuman odnos prema hiljadama Srba, nasilno proterivanje 250.000 Srba iz njihovih vekovnih domova, pljačku i uništavanje njihove imovine vredne stotine miliona dolara, piše u tužbi. Ističe se da je tadašnji hrvatski ministar odbrane Gojko Šušak na sastanku sa predstavnicima MPRI-ja krajem 1994., kada je sa tom firmom navodno sklopljen višemilionski ugovor, rekao da želi da Srbe protera iz Krajine.
http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=26

:whistling:

Oće bude zanimljivo ovo suđenje. :whistling:

jest da se u SAD moze svasta, ali ovo je vrhunac...
bravo Srbi...
 
Jos ti nisi videla ,sta Srbin ,moze
,a moze mnogo toga. Dovoljno je da dodjes
do granice:mrgreen:

mora vam se jedno priznat imate nenadyebiv humor.cuj susak(pokoj mu dusi)dosa u americku firmu.dobar dan,dobar dan.momci,ja sam iz Hrvatske,mi zelimo da vi protjerate tamosnje srbe.evo vam novac.imate rok do 5 avgusta.dovidjenja,dovidjenja mister susak..:hahaha::hahaha::rotf:
 
Poslednja izmena:
mora vam se jedno priznat imate nenadyebiv humor.cuj susak(pokoj mu dusi)dosa u americku firmu.dobar dana,dobar dan.momci,ja sam iz Hrvatske,mi zelimo da vi protjerate tamosnje srbe.evo vam novac.imate rok do 5 avgusta.dovidjenja,dovidjenja mister susak..:hahaha::hahaha::rotf:

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Humor nam ,je svakako fantastican, za razliku od vaseg
OZBILJNO MISLIM !
E, sto se tice ovog sto si napisao ,je blago reci retardirano,
ipak razumem te , cinizam i sarkazam ti idu ko budali samar.

P.s. Nisi mi odgovorio, jesi li bio na ratistu?:ceka:
 
Ajde malo čitaj ebo ga ti..Tekst je na latinici...:whistling:

cito sam.srbi dobili(po x-ti put) batine od Hrvata.naravno,to boli:besna:,razumim.ali sad izmisljati famozne amerike,vatikane,ove-one da su odradili akciju za Hrvate je jadno i cemerno.nemoze meni nikakvi hebeni dzon vejn objasnjavati di je knin i kako do njega najbrze doci.CIRKUS...:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Tužba protiv američke firme zbog "Oluje"

19. avgust 2010. 14:18 ( Izvor: Beta )

Grupa Srba iz Hrvatske tužila je američku privatnu vojno-konsultantsku firmu MPRI zato što je, navodno, vojno opremala, obučavala i osmislila plan hrvatske operacije "Oluja" 1995., piše zagrebački "Večernji list". Tužioci pred federalnim sudom u Čikagu, traže zato milijarde dolara odštete. U tužbi se navodi da je cilj "Oluje" bio nasilno proterivanje manjinske etničke grupe. Firma MPRI (Military Professional Resources Incorporated), koju su 1987. osnovala osmorica bivših pripadnika američke vojske, a potom je 2000. kupila firma L-3 Komunikejšen (Communications), u tužbi se spominje kao učesnik u genocidu. Operacija "Oluja" postala je najveća kopnena ofanziva u Evropi od II svetskog rata, a kao posledicu je imala ubistva i nehuman odnos prema hiljadama Srba, nasilno proterivanje 250.000 Srba iz njihovih vekovnih domova, pljačku i uništavanje njihove imovine vredne stotine miliona dolara, piše u tužbi. Ističe se da je tadašnji hrvatski ministar odbrane Gojko Šušak na sastanku sa predstavnicima MPRI-ja krajem 1994., kada je sa tom firmom navodno sklopljen višemilionski ugovor, rekao da želi da Srbe protera iz Krajine.
http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=26

:whistling:

Oće bude zanimljivo ovo suđenje. :whistling:
Tzv. javna tajna
To je grupa američkih generala u penziji koju je američka vlada poslala radi pomoći hrvetskoj vojsci u planiranju okupacije Krajine i proterivanju stanovništva. Pružena je i direktna logistička podrška u vidu bombardovanja i uništenja vojnog aerodrona Udbina, uništenju predajnika i ometanje sredstava veze vojske RSK, Logističku podršku su još neke naše službe odvlačenjem teškog naoružanja iz RSK i demontažom ,,Luna,,. Takođe je hrvatskoj vojsci omogućeno da preko teritorija pod kontrolom vojske Republike Srpske dođe u zaleđe Knina (Glamoč Grahovo) i tako učini položaj Krajine bezizlazan. Američki generali nisu bili sami.
 
cito sam.srbi dobili(po x-ti put) batine od Hrvata.naravno,to boli:besna:,razumim.ali sad izmisljati famozne amerike,vatikane,ove-one da su odradili akciju za Hrvate je jadno i cemerno.nemoze meni nikakvi hebeni dzon vejn objasnjavti di je knin i kako do njega najbrze doci.CIRKUS...:hahaha:

1) zasto malim slovima pises -srbi-, a velikim -hrvati?
Zar ti toliko malo ljudskosti nedostaje ?:cool:

2)Ako su Srbi dobili tolike batine od vas :lol:, zasto
ste trazili pomoc zapada:zcepanje:
,osim toga , popili ste iks puta batine po stadionima:zcepanje:

3)DALI SI BIO NA RATISTU ??:zper:
 
Poslednja izmena:
Tzv. javna tajna
To je grupa američkih generala u penziji koju je američka vlada poslala radi pomoći hrvetskoj vojsci u planiranju okupacije Krajine i proterivanju stanovništva. Pružena je i direktna logistička podrška u vidu bombardovanja i uništenja vojnog aerodrona Udbina, uništenju predajnika i ometanje sredstava veze vojske RSK, Logističku podršku su još neke naše službe odvlačenjem teškog naoružanja iz RSK i demontažom ,,Luna,,. Takođe je hrvatskoj vojsci omogućeno da preko teritorija pod kontrolom vojske Republike Srpske dođe u zaleđe Knina (Glamoč Grahovo) i tako učini položaj Krajine bezizlazan. Američki generali nisu bili sami.

Hmmm...pa ako to uspeju da dokažu, mada teško, onda će tek biti zanimljivo.:whistling:
 
Mislim da neće biti teško dokazivanje angažovanja te grupe. Oni su praktički javno delovali i u to vreme imali i solidnu medijsku pažnju.
Neće se moći dokazati povezanost sa američkom vladom (ako se neko ne izlaje), a biće treško dokazati i šta su radili.

Pa pazi...pošto vlada indirektno nadzire većinu tih privatnih firmi ako ja dobro znam oni moraju da imaju ugovore za pružanje usluga...
E sad verovatno su oni tamo naveli da je to savetodavna uloga...Mada nije isključeno da su blesavi Ameri sve stavili na papir...Znaš ono reference i preporuke za buduće poslove...:whistling:
 
Pa pazi...pošto vlada indirektno nadzire većinu tih privatnih firmi ako ja dobro znam oni moraju da imaju ugovore za pružanje usluga...
E sad verovatno su oni tamo naveli da je to savetodavna uloga...Mada nije isključeno da su blesavi Ameri sve stavili na papir...Znaš ono reference i preporuke za buduće poslove...:whistling:

Jeste u pravu si. Sad si me podsetio da je javno bilo deklarisano kao savetodavna delatnost. Šta je na papirima, nije mi poznato.
 
1) zasto malim slovima pises -srbi-, a velikim -hrvati?
Zar ti toliko malo ljudskosti nedostaje ?:cool:

2)Ako su Srbi dobili tolike batine od vas :lol:, zasto
ste trazili pomoc zapada:zcepanje:
,osim toga , popili ste iks puta batine po stadionima:zcepanje:

3)DALI SI BIO NA RATISTU ??:zper:

1-sve sa prefiksom,Hrvatski-Hrvatska-Hrvati..pishem velikom slovom
sve ostalo,pa i majcino ime,pishem malim slovom..

2-mi smo samo trazili da se embargo na oruzije skine Hrvatskoj.
zamisli pervezije,napadauje te tamo neki,tebe i tvoju zemlju,a ti nemas oruzija..

3-ja sam svaki dan na ratishtu,odkako sam u braku..:mrgreen:
 
1-sve sa prefiksom,Hrvatski-Hrvatska-Hrvati..pishem velikom slovom
sve ostalo,pa i majcino ime,pishem malim slovom..

2-mi smo samo trazili da se embargo na oruzije skine Hrvatskoj.
zamisli pervezije,napadauje te tamo neki,tebe i tvoju zemlju,a ti nemas oruzija..

3-ja sam svaki dan na ratishtu,odkako sam u braku..:mrgreen:

1):zcepanje:Perfiks ti je ravan pejzazu posle atomske bombe,
ocigledno je da imas strasnu mrznju i pokusaj nipodostavanja,Srba...

2):zcepanje:Embargo ,je vasa farsa...preko Splita i Rijeke, iz Madjarske
i Austrije, preko Slovenije ,stizala su duge i kratke cevi....
Da, zamisli perverzije, poklali ste toliko Srba ,i opet imate muda da serete...

3):zcepanje: Koristio si post u kom kazes, vrlo bezobrazno ...-tamo gde je hos prosao ,trava i srbi vise ne rastu- sajber ratnice, prepunih kompleksa.

Po prvi put ,kazem....rado bi te :mafijas:, ko zeca...metak je za vas blagoslov,
u odnosu sta ste radili ,po ovom podrucju Balkana
 
Štrbac :"Veritas" pomaže krajiškim Srbima u procesu u Čikagu
Međunarodni Radio Srbija - Pre sat i 15 minuta
Dokumentaciono-informacioni centar "Veritas" će pružiti svu potrebnu pomoć krajiškim Srbima koji su podigli tužbu protiv američke vojno-konsultantske firme "MPRI" zbog učešća u genocidu koji je nad srpskim civilima počinjan pre 15 godina u hrvatskoj akciji "Oluja" - izjavio je predsednik Centra Savo Štrbac.On je potvdio da je "Veritas" učestvovao u pripremi tužbe i da je ta organizacija sa zadovoljstvom prihvatila da bude spona između krajiških Srba i američkog advokatskog tima koji se priprema za proces u Federalnom sudu u Čikagu. Štrbac je precizirao da će američkim advokatima biti stavljeni na raspolaganje svi dokazi koje poseduje "Veritas", uključujući spiskove ubijenih i ranjenih Srba, evidenciju o njihovom progonu, kao i precizne dokumente o spaljenim domovima i ostaloj imovini koja je uništena ili opljačkana tokom i posle agresije na Krajinu. Navodeći da su proces započeli Srbi iz SAD kojima je u "Oluji" ubijen neko od članova porodice, Štrbac je dodao da će kasnije uslediti i tužbe krajiških Srba koji danas žive u Srbiji, Republici Srpskoj i drugim zemljama, i koji će takođe tražiti odštetu za pretrpljeni duševni bol i naknadu štete za uništenu imovinu.


http://vesti.krstarica.com/?rubrika...f463b66fabd97c48e&dan=19&mesec=08&godina=2010
 
Štrbac :"Veritas" pomaže krajiškim Srbima u procesu u Čikagu
Međunarodni Radio Srbija - Pre sat i 15 minuta
Dokumentaciono-informacioni centar "Veritas" će pružiti svu potrebnu pomoć krajiškim Srbima koji su podigli tužbu protiv američke vojno-konsultantske firme "MPRI" zbog učešća u genocidu koji je nad srpskim civilima počinjan pre 15 godina u hrvatskoj akciji "Oluja" - izjavio je predsednik Centra Savo Štrbac.On je potvdio da je "Veritas" učestvovao u pripremi tužbe i da je ta organizacija sa zadovoljstvom prihvatila da bude spona između krajiških Srba i američkog advokatskog tima koji se priprema za proces u Federalnom sudu u Čikagu. Štrbac je precizirao da će američkim advokatima biti stavljeni na raspolaganje svi dokazi koje poseduje "Veritas", uključujući spiskove ubijenih i ranjenih Srba, evidenciju o njihovom progonu, kao i precizne dokumente o spaljenim domovima i ostaloj imovini koja je uništena ili opljačkana tokom i posle agresije na Krajinu. Navodeći da su proces započeli Srbi iz SAD kojima je u "Oluji" ubijen neko od članova porodice, Štrbac je dodao da će kasnije uslediti i tužbe krajiških Srba koji danas žive u Srbiji, Republici Srpskoj i drugim zemljama, i koji će takođe tražiti odštetu za pretrpljeni duševni bol i naknadu štete za uništenu imovinu.


http://vesti.krstarica.com/?rubrika...f463b66fabd97c48e&dan=19&mesec=08&godina=2010

kad im je Strbac savjetnik, mora da ce tuzba uspijeti..:hahaha::rotf::super:
 

Back
Top