Limit Energije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Da li je nekom poznata teorija naucnika o maksimalnoj kilicini energije koja moze da postoji.Da,ova teorija naravno ima ime,ali ja vec duze vreme pokusavam da se setim imena doticne.Ako se neko seti imena neka napise.
Zahvaljujem se unapred.:)
 
Nema je, energija je beskonacnna...

Hmmm....Ako je Svemir ograničen ( sa svim mogućim varijacijama te graničnosti) ukupna energija ne može da bude beskonačna? Jedino ako je Svemir stvarno i apsolutno beskonačan....

Google kaže da je to neko izračunao, spominju nešto kao 1e70J, neki kažu da je ukupna energija NULA ( zero-energy power) itd...
 
Poslednja izmena:
Hmmm....Ako je Svemir ograničen ( sa svim mogućim varijacijama te graničnosti) ukupna energija ne može da bude beskonačna? Jedino ako je Svemir stvarno i apsolutno beskonačan....

Google kaže da je to neko izračunao, spominju nešto kao 1e70J, neki kažu da je ukupna energija NULA ( zero-energy power) itd...

Akoje pre velikog praska energija bila 0, a sada je neka konacna, tesko je poverovati u to. Zato mislim da energija u svemiru moze u ovom trenutku da bude konacna, ali se stalno uvecva bez granice.
 
Stavio si gubljenje pod navodnicima, pa neznam sta si hteo da kazes. Crveni pomak samo kaze da je foton izgubio usput deo energije, ali treba uci u srz razloga gubitka energije. To ne mora da znaci da se ukupna energija smanjuje.

Navodnici znače da dok ne saznamo kuda/u šta se pretvorila, za mene je to 'gubitak' energije.
 
Аман. Нема губитка енергије не враћај се на то. Како можеш да губиш енергију из изолованог система? Шта би ти да рушиш принципе термодинамике? :rtfm:

Hipotetski, pa ni teorija Velikog Praska nije baš u skladu sa tim zakonima: Prvo je u nekom singularitetu bilo MNOGO energije, i ta nije izlazila, a po zakonu je trebala, a onda je u nekom trenutku t=0 krenula ekstremnom brzinom....
 
Hipotetski, pa ni teorija Velikog Praska nije baš u skladu sa tim zakonima: Prvo je u nekom singularitetu bilo MNOGO energije, i ta nije izlazila, a po zakonu je trebala, a onda je u nekom trenutku t=0 krenula ekstremnom brzinom....

Велики прасак је теорија а ЗАКОНИ термодинамике су ЗАКОНИ. О великом праску спекулишемо (има доказа и за биг бенг, али има и других теорија), а закони термодинамике су доказани.
 
Hm,mislim da je ova teorija,zakon na koju mislim omogucava putovanje kroz vreme.Teorija je zavedena na wikipediji a prvi put sam cuo za nju na jednoj vesti sa krstarice.Mislim da se radi o ogromnoj energiji koja bi delovala na jako mali prostor (ili slicno,ne secam se bas jer je to bilo pre oko godinu dana).
Ali poenta same teorije jeste da je neki naucnik izracunao limit energije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top