Pazite šta kupujete preko eBaya

Dhorian

Početnik
Poruka
30
Ovo je poruka (koja nije napisana na papiru, koji je obmotan oko cigle, koja je bačena na vaš prozor – naši tekstovi su kompleksniji od snova u Inception-u) za sve one koji kupuju preko eBaya ili bilo kojeg sajta da budu oprezni i da ne kupuju sumnjive i neispitane stvari. U prevodu, ako kupujete tehniku gledajte da postoje dokazi (fotografije) koji govore o ispravnosti uređaja ili kupujte iz zvaničnih eBay shopova. Takođe, pre kupovine proverite rejtinge prodavaca i kupujte stvari od ljudi čiji su rejtinzi visoki. Tako ćete znati da li je roba ispravna i da li je sve onako kako piše u opisu.

Da skratimo priču, u ovom slučaju jedan lik je kupio od nekog drugog Lika (slovo L je veliko jer je čovek stvarno lik) APC Back-UPS 600, koji rešava problem onih sa slabom strujom. Taj koji je to naručio skapirao je da uređaj ne radi i odneo ga je u servis. Kada su skinuli kućište, serviseri su imali šta i da vide…

Izvor: TehnoManijak.rs


bad-computer-0.jpg


bad-computer-4.jpg
 
Platiš kada ti dođe poštar na vrata, ali si kupio mačka u vreći...

Platio ti unapred na ziro racun,ili pouzecem isto ti je. Moze da te zezne pa ne posalje nista ili posalje "macka u dzaku",jer kad dodje kurir na vrata i uruci paket ti ga nesmes otvarati dok ne platis a tad je vec kasno (naravno tu su podaci posiljaoca al i to moze da se smuva)

Jel ima mozda neko iskustva sa EMMI-jem ,video sam par stvari koje deluju jeftino a i ako roba stize na vrata po kuriru tim bolje. Nikada nisam kupovao online pa mi je frka,nisu neke pare 1-2 hiljade al sto i to baciti (da jurim stvari po gradu po ovim vrucinama, pa da narucuju iz magacina da cekam i to po vecim cenama ne deluje primamljivo,dok ovo...)
 
Kad kupujes takodje gledas na cemu je prodavac zaradio ocjene (feedback).
Ako neko ko je prodavao klikere i imao ukupan obrt od 100e na 500 ocjena odjednom prodaje top laptope i ima ih vise komada 99.99% je prevara.

Na eBay (PayPal) postoji osiguranje, tako da u slucaju da placeno nije stiglo postoji mogucnost da dobijes pare nazad, naravno moras da dokazes da nisi dobio.
Imao sam takav slucaj. Svu korespodenciju sa prodavcem sam radio preko ebay poruka, tako da su imali uvid u to sta sam ga pitao i sta mi je odgovarao.
Lik je tvrdio da se strpim i da je poslao. Roba je vredila 200USD i platio sam slanje uz koje ide "tracking" tako da se u svakom momentu zna gdje je roba.
Lik nikako nije dostavljao "tracking" broj, da bi nakon 10-tak mojih mailova poslao neki bezveze broj. Sve vrijema sam se dopisivao i sa PayPal i kad je postalo jasno da nema nista od posiljke dobio sam na racun od PayPal-a nekih 170USD ili slicno.
 
Moze neka pomoc, nisam se registrovao na ebay i nemam pojma kako to ide, moze neko objasnjenje od ljudi koji su vec narucivali ?

Konkretno narucio bih ovo http://cgi.ebay.com/Omni-Wireless-B...792?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f03ec9470

Ima komsija na Paypal nekih 5 dolara (rekose mi da moze da se plati preko Paypal), pa bi mi to dao, mene zanima ova cena sto pise 3.45 dolara, to je cena proizvoda koliko ja sada treba da platim za postarinu ?

Za koliko stize u Srbiju od dana narucivanja ?

Hvala.
 
Item ti se nalazi u Kini!!! A ono koliko vidim preko mobilnog nije buy it now, vec imas jos dosta sati do kraja aukcije. Tako da nemora da znzci da ce izaci za 3-5 eura vec moze dosta vise, a carinu i koliko ce samo da ti naplate slanje bolje da neznas.

Ako bas hoces da kupis gledaj na ebay.de ( to je Nemacki ebay, al prodaju ljudi i iz Austrije, Slovenije...). Drugo ebay i paypal treba da ti budu linkovani i da su na oba isto ime, prezime, pod uslovom da hoces da platis. A takodje veliki broj prodavaca prima i na racun pare, samo tada nemozes da trazis povracj love ako te zavrnu.
 
Item ti se nalazi u Kini!!! A ono koliko vidim preko mobilnog nije buy it now, vec imas jos dosta sati do kraja aukcije. Tako da nemora da znzci da ce izaci za 3-5 eura vec moze dosta vise, a carinu i koliko ce samo da ti naplate slanje bolje da neznas.

Ako bas hoces da kupis gledaj na ebay.de ( to je Nemacki ebay, al prodaju ljudi i iz Austrije, Slovenije...). Drugo ebay i paypal treba da ti budu linkovani i da su na oba isto ime, prezime, pod uslovom da hoces da platis. A takodje veliki broj prodavaca prima i na racun pare, samo tada nemozes da trazis povracj love ako te zavrnu.

Neznam samo gde si to video ?

Pa pise buy it now ?

I pise da je FREE Shipping ?

Nije mi jasno, meni su rekli kada pise free shipping da je to besplatna dostava, da je ono buy it now fiksna cena, nista mi nije jasno sada si me totalno zbunio ?
 
Pogledaj sta ti pise pored location...
Da li mislis da se nekome isplati da ti salje nesto sto kosta oko 4$ a da troskovi slanja budu 2x toliko, ako ne i mnogo vise?
Pogledaj sve bar-ove, mozda u nekom od njih pisu tacno uslovi slanja, ja preko mobilnog nisam u mogucnosti da pogledam bas sve...

Deo sto su napisali....

" If you do not have Paypal account, please registered with (http://www.paypal.com) Payment must be received within 5 days after auctions ended. Please do not bid if you are not intending to buy. Unpaid dispute will be filed to ebay for the non payable bidders. Shipping and handling: Only ship to the confirmed address provided by eBay. Please make sure your address in ebay matches the address you would like us to ship to.All items will be shipped out by airmail from Hong Kong by Hong Kong Post, because Hong Kong Post is faster and the service is better.It usually takes approximately 7-20 days to receive order (mostly in 7-15 days; if slow, you will receive it within a month), actually depends on postal process. if you are in Italy, Spain, South America, and Mid East, it will take over 30 days even more.Items will be shipped out within 24 hours after payment cleared.We promise each item would be shipped, but sometimes less than 0.5% packages might be lost in the way, you could choose to let us send another same item again or ask for money back Return Policy: We could offer refund, and refund request is available only requests within a week after parcel received & returning the item as the same condition as received.We offer 100% refund if the item is broken before arrival, all you need to do is sending us the clear pictures to show it is broken. Defective situation must be noticed within 7 days after delivery.Please do not leave negative feedback to me, if you are not satisfied with the item, please feel free to contact us. We will response in 24 hours to resolve the problems even offer full refund to you. Feedback: Dear buyers, we appreciate your business, if you are satisfied with our service, please rate the details of the transaction (Detailed Seller Ratings) on eBay with a "PERFECT 5 STARS" and leave us a positive feedback. Our system will automatically do the same for you. If you have any questions, please contact us first, simply leaving negative or neutral feedback can't solve the problem. Contact us If you have any problems, we are very glad to help you. We are handling large volume emails every day. Please allow us to reply your email within 24hrsFor the functional products in our shop (such as:Chargers, Data cables), which function is the same as description, but the actual color and shape may looks a little different from pictures because of the technical improvement and actual stock state. Please be advised before you bid.If you do not agree with our policies and shipping terms, please do not bid Copyright(c)2006 Circle607 All Rights Reserved "


Evo pogledaj link sta ima na Nemackom...

http://wap.ebay.de/Pages/SearchResults.aspx?sv=Omni Wireless Booster Antenna&emvcc=0
 
Poslednja izmena:
Aha, ima nekih raznih caka znaci, nemam pojma, meni je lik provereno rekao da je narucivao slicne antenice pre po 1 dolar i postarina mu izasla 1.5 dolara, sad kako i gde samo znam da je na ebay.com...

Ovaj link sto si mi dao nemogu da otvorim, ustvari otvorim i izbaci mi samo neki mali kvadratic, i tu nemogu nista, nemam veze sta ono pise...

Isao sam na http://www.ebay.de/ , ali mi to apsolutno neznaci nista, jer nemacki i ja :whistling:, a nemogu da nadjem da prebacim na engleski nikako ?
 
a sto bi se igrao sa prekookeanskim posiljkama kada mozes da uzmes i kod nas,koliko sam shvatio treba ti wireles antena

http://www.limundo.com/pretragaLimu...&chkNapredna=1&cmbNapPretKategorijaLimundo=12

Xexe, pogledao sam to odavno :D

Nema nista sto mi se svidja, nesto home made me neinteresuje i koriscene stvari me u ovom slucaju ne interesuju, samo original, nove stvari od tp-linka !

Ovaj baja sto mi je pomogao oko modema da ga prikljucim i sve to, rekao mi da je narucivao slicne antenice kao ona sto sam dao link po 1 dolar, narucio 4-5 komada, i postarina mu ispala 1.5 dolara, ovde konkretno to sto je on narucivao novo u prodaji bi ga izaslo 6000-7000 hiljada dinara, u zavisnosti da li se kupuje u BG, ili konkretno za mene u Uzicu, a njega je izaslo svega 1000 dinara, eto zasto hocu da narucim, samo zato, a da samo da dodam on je iz Bosne...

Pa me zato konkretno zanima, on mi je dao taj link i kaze imas ovu i dostava je besplatna, sada ja nemam pojma nikada nisam narucivao i nebih da se predjem, zato pitam vas iskusnije ;)
 

Back
Top