Fiat Seicento

Juga odmah otpisi,Fiat je avion za njega u svakom pogledu.Seicento je mali potrosac,nije skupo odrzavanje a Fiatovi mali motori su vrlo pouzdani.
Vozim Fiat Uno,1.0 motor od 45 ks,auto je ziva vatra,za tu kubikazu ide 3 puta bolje od juga iste snage,trosi duplo manje,daleko udobniji,tisi,zavrsna obrada sve je na visem nivou.
 
Sve uzimaj osim juga pa makar i nov bio za te pare koje planiras da das. Neznam koliko mali zelis da bude auto,od smarta nema manji :mrgreen: .Kazi koliko para si spremna da das i verujem da ce se naci pametni predlozi,mozda jos bolji od Seicenta,a da zadovolje tvoje uslove,da je mali,jeftin za odrzavanje i po mogucstvu malo lepsi od pomenutog. Meni se cini da ni Punto nije velik,Clio,Yaris,mozda pezo 206 :per:
 
Poslednja izmena:
Imao sam prilike da vozim firmine Seicente. Da rezimiram, najveći plusevi: startnost, mala potrošnja, izuteno lako uparkiravanje, najveće mane: loše ležanje (zbog samih dimenzija vozila i trapova) i totalno odsustvo svakog komfora i udobnosti u kabini. Ja koji sam visok 183ni u jednom trenutku se nisam pronašao u meni odgovarajućem ergonomskom položaju.
Ono što nisam lično primetio ali da se zaključiti je to da je potpuno nezbezbedan, mislim da bi na crash tesvovima imao i negativne zvezdice.
 
I ono sto je najvaznije je da Seicento kosta oko 3000 eura kad je putnicki auto a ne teretni koji se prodaju po povoljnoj ceni,mada...
Uzmes teretnjak 2002 i platis ga 1600,ubacis sedista 120 eura,uradis atest 70 eura,rezervni tocak ne dobijes 20 eura,uradis servis 80 eura i na kraju imas auto koji nema ni O od opreme a manje prostora ima od Yuga.Plin da mu ubacis kosta 600 eura(ovo je opcija).
O kilometrazi od 120k km pa i do 200k km da ne govorimo i jos pogotovo sto ih vise i nema sacuvanih nego ostali sami krsevi.
Vec za te pare mozes da uzmes Yugo 2005-2006 sa plinom i atestom a ono sto ljudi pricaju da se Yugo kvari jeste istina ali na pocetku eksploatacije sto znaci da ako uzmes Yugo sa 20k km ti kvarovi su otklonjeni jer je i pod garancijom vlasnik sigurno isao na sredjivanje eventualnih gresaka.
Ja sam u zamenu dobio Yugo 2004 sa plinom i ekstra pali i ide pristojno jer na trke ne idemo a ogranicenja si na svakom koraku. Kao i panduri u NS.:evil:
Moj kum ga je inace vozio 3 godine i presao s njim 60k km i nikakvih kvarova nije imao,u jednoj auto skoli je Yugo presao preko 200k km i jos ide.Zvuci neverovatno ali je tako.
Toliko mi je legao da cu ga ostaviti i voziti se za extra male pare.
 
Poslednja izmena:
U suštini ja bih baš tako mali autić meni je to sasvim ok razmišljala sam o Daewoo Matizu ali mislim da je on malo skuplji za održavanje.bolje da razmišljam o tome sada nego da mi auto stoji.
Opet mislim da je bolji i bezbedniji od juga
 
Pa dobro ako te interesuje imam Seicento koji nije bio teretni i koji ima i opremu a cena je 3000.Ustvari moram sve tacnije da proverim jer je u carini i nisam ni video sta sve ima od opreme.Inace je u plavoj metalik boji i jako lepo je sacuvan.
 
Drugar od koga sam kupio Nivu maltene novu,imao je i koral in,nekoliko puta mu je crkao servo,auto izgubi struju totalno,nece da pali,otisla letva volana,trap,rastresao se branik(mora da je dobro pricvrscen) a njegova mama je vozila.
bio je u fazonu da lepi 500 evra na njega i da ga daje nekome.

Drugarica ima Seicento,stavila mu je neke strava felne i auto je perfektan,nimalo ga ne stedi,ona je lujka pa ga ocepi cesto do blokade.Auto je pravi zvrk,motor necujan,potrosnja smesna.Juga kad vozis kao da ti ispod haube non stop drnda centrifuga starih gorenje ves masina i to na 10 000 obrtaja.

fiat-seicento-sporting-42.jpg

koralin1.jpg
 
Naravno da je Fiat bolji,tu nema spora.
Ali Seicento u poredjenju sa Yugom nudi manje prostora,manju udobnost(ima manji medjuosovinski raspon pa ko Fića na rupama skakuce),skuplje odrzavanje.
Uz sve to ne treba zaboraviti da Yugo ima Fiatov motor i jako puno delova sa fiata.
Svi sa Foruma znaju da ja volim Fiat ali u ovom slucaju gledam sta koji nudi i za koliko para.
Za dobar Seicento 2001 treba da se izvoji oko 2500 eura a za te pare kupis Yugo sa plinom 2005-2006 koji je i sigurno manje presao od tog Seicenta.
Pritom i ne treba zaboraviti da generalka za Yugo izadje oko 300 eura dok za Seicento samo toliko kostaju klipovi a gde je sve ostalo.
 
ma daj bre, ko je vozio juga zna koja je to muka, najveci trik je ubaciti ga u prvu, posle sve ide nekako....vozio sam juga 2004 ili 05 ne znam ni ja, vozio i starije ....i na sve isto MENJACH.
lada karavan <90godiste ima DALEKO BOLJI menjach od juga koji je poslednji izasao iz zastave!!
 

Back
Top