Koliko stanovnika ima zapravo Novi Sad?

Ns zvanicno dakle prema popisu 2002 ima 190 000 stn sam grad plus naselja koja pripadaju gradu 300 000 , u brojku od 190 000 nisu uracunata anglomeracijska naselja Petrovaradin , Kamenica,Veternik i Futog . Sledece godine je novi popis i realno se ocekuje da ce ukupan broj biti u sirem smislu oko 350 000 stanovnika a sam grad 220 000 ,realno tom broju treba prikljuciti ova 4 naselja jer ona funkcionisu kao kvartovi i tu dolazimo do nekih 300 000 stn uze jezgro i 50 000 sira okolina , medjutim i sam okrug cije je sediste Ns belezi rast stanovnista i tu imamo nekih 650 000 ljudi .Tu spadaju opstine koje gravitiraju Ns i nalaze se u njegovoj blizini poput Temerina,Zablja,Beocina,Karlovaca,B.Palanke itd Ti ljudi gotovo cesto ako ne i svakodnevno dolaze u Ns zbog posla,skole itd upravo zato i imamo velike guzve i utisak da je sam grad mnogo veci nego sto statistika kaze
 
realno tom broju treba prikljuciti ova 4 naselja jer ona funkcionisu kao kvartovi i tu dolazimo do nekih 300 000 stn uze jezgro i 50 000 sira okolina , medjutim i sam okrug cije je sediste Ns belezi rast stanovnista i tu imamo nekih 650 000 ljudi .
Немој да нас вређаш :mrgreen: Нисмо ми у Срему као неки кварт, бре!!!:rtfm:
 

Back
Top