Ljudi daj pomagajte BRE!!!! Hitno, problem sa audijem, moderatori ne dirajte mi temu

old-mne

Poznat
Poruka
7.563
Moderatori, ne dirajte mi ovo dok mi ljudi ne pomognu!!! :(

Obidjoh majstore od sjevera do juga, niko nema pojma sto mi je sa autom!!! Jedan dan mu nije nista, sjutradan opet lupa, vibrija, jeße mi zivce!!!

Naime nedje otprilike oko 60 km/h auto mlati, cini mi se da vibracije dolaze iz desne prednje gume ali je dolje sve tip top, (dizali smo ga prije par dana, zglob zdrav, poluosovina isto, sve je cvrsto povezano, gume nove, amortizer takodje zdrav!!!

Znaci nakon predjenih otprilike 50 kilometara kada se motor zagrije dodam mu gas, vozim 60 km/h on vibrira, maknem nogu a gasa, brzina je ista, on bude miran, potpuno normalan, opet dam gas on opet vibrira, lupa... Radi se o audi a4 2.5 TDI

Ima li iko da mi kaze sto bi moglo da bude inace cu da izludim!!!

Moderatori jos jednom molim za razumijevanje, cim dobijem par adekvatnih odgovora mozete sa temom da cinite sto godj vam volja, do tad neka bude odje dje jeste...

Hvala.
 
dziberblajzna, drage kolege...dziberblajzna....proveri drzac motora na desnoj strani...a ako nije, onda lezaj amortizera..

Da moze, ali ako je zasto onda ne vibrira svaki jeßeni dan nego pocinje sa vibracijom nakon predjenih 50-ak kilometara!!! Kad se motor ohladi opet bude sve ok i sve vibracije i jeßeni zvukovi koje ne zelim da cujem nestanu!!!
 
Da moze, ali ako je zasto onda ne vibrira svaki jeßeni dan nego pocinje sa vibracijom nakon predjenih 50-ak kilometara!!! Kad se motor ohladi opet bude sve ok i sve vibracije i jeßeni zvukovi koje ne zelim da cujem nestanu!!!
zagreje se guma, pa pocne da poputa, ili ulje u amortizeru...
a moguce da te zajebava i neki od ventila, a nosac slab, pa e poklope vibracije...
daj nesto malo konkretnije: br. obrtaja, da li je konstantna vibracija, kako se ponasa u leru...?
Da li menja zvuk motora?
Na sta vozis?Nisam obratio paznju....:rumenko:
 
zagreje se guma, pa pocne da poputa, ili ulje u amortizeru...
a moguce da te zajebava i neki od ventila, a nosac slab, pa e poklope vibracije...
daj nesto malo konkretnije: br. obrtaja, da li je konstantna vibracija, kako se ponasa u leru...?
Da li menja zvuk motora?
Na sta vozis?Nisam obratio paznju....:rumenko:

Gume sam prije po godine sve 4 zamijenio, znaci kada predjem 50-ak km i krecem se brzinom od 60 i vise km/h on vibrira i lupa, lupa brate da je to nepodnosljivo, sto brze vozim on pravi vise vibracije i vise lupa, ali se to desava samo dok mi je noga na gasu, cim maknem nogu sa papucice on je kod iste brzine opet potpuno miran, nema lupnjave i nema vibracija!!!

TDI masina od 163 konja ne mijenja nikad zvuk, radi konstantno isto...
 
Gume sam prije po godine sve 4 zamijenio, znaci kada predjem 50-ak km i krecem se brzinom od 60 i vise km/h on vibrira i lupa, lupa brate da je to nepodnosljivo, sto brze vozim on pravi vise vibracije i vise lupa, ali se to desava samo dok mi je noga na gasu, cim maknem nogu sa papucice on je kod iste brzine opet potpuno miran, nema lupnjave i nema vibracija!!!

TDI masina od 163 konja ne mijenja nikad zvuk, radi konstantno isto...
90% drzac motora, koliko znam, on ima i hidraulicne drzace na motoru, na to ulje sam mislio da se zagreje, izgubi gustinu i pocne da trese...proveri to, i za svaki slucaj, proveri desni amortizer...
 
Nadjen kvar, otisla poluosovina. Kada smo ga prije par dana dizali nijesmo micali plastiku ispod motora pa nijesmo ni vidjeli, interesantna stvar je jos da su vibracije dolazile sa desne bande a u stvari je otisla lijeva poluosovina!!! Cio mi je motor umazala mamu joj jeßem. Danas sam kupio originalni novi dio za 238€ i 60€ ugradnja tako da sam dobro prosao jer su skoro svi sumnjali da je mjenjac vrisnuo, Sjutra ugradnja...

Hvala vam svijem na savjetima...

Vas Oldy... ;)
 

Back
Top