Kako postati haker

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja ne zelim da budem bas pravi haker samo sam radoznao
А зашто, кад је то частан и поштен посао... све док се не злоупотреби.
...
I postoji veeeeeelika razlika između hakera i krekera. Mada kod nas se to smatra za isto.
Управо тако, а за оне који не знају шта у ствари значе ти појмови у правом смислу те речи...
Pojam haker (eng. hacker) u svom izvornom znacenju opisuje osobu koja se bavi istrazivanjem mogucnosti kompjutera i njihovoj pozitivnoj primeni u svakodnevnom zivotu. Kao sto vidite, ovde se nigde ne spominje da su hakeri zli, da nanose stetu drugima i da su opasni po svet. Hakeri su veoma inteligentne osobe koje istrazuju ono sto je sakriveno u hardveru i softveru. Prostije receno, oni su pronalazaci onoga sto je ili neko sakrio od oci javnosti ili pronalazaci propusta koji su napravljeni greskom!...
Kada ne bi bilo hakera, danas bi imali browsere, mail, news i icq klijente i servere prepunih bezbednosnih propusta, u proseku bi svaki klijent i server imao oko 5 propusta. Do sada je ukupno pronadjeno vise od 10 000 propusta, i pitanje je da li bas niko ne bi znao za te propuste, narocito ako kazemo da je za neke propuste dokazano da su namerno napravljeni! Pitanje 'zasto namerno' je ovde suvisno, i bas zbog ovih razloga hakeri postoje, vredno rade i otkrivaju nove tajne. Dnevno se u proseku oko 5 novih propusta pronadje!...
Sa druge strane, hakeri su casni ljudi, posteni, civilizovani, imaju svoju kulturu! Hakerska kultura im ne dopusta da propuste koje otkriju iskoriste u nehumane svrhe. Ako nadju neki propust, oni moraju da obaveste javnost o tome, i ne smeju da ga iskoriste da bi ugrozili neciju privatnost ili napravili stetu bilo kome.

Crackeri (cita se 'krekeri') su isto pronalazaci, inteligetni ljudi, ali oni, izmedju ostalog, koriste svoje znanje i svoja otkrica da bi nekome naneli stetu. Crackeri pisu viruse i trojance, upadaju na servere i prave stetu na njima (uglavnom tako sto izmene prvu stranu sajta).

Lameri su uglavnom klinci, koji nisu nista otkrili i koji takodje nanose stetu drugima, obicno da bi ukrali neku sifru za Internet ili unistili nekome disk koristeci trojance, viruse, pa cak i exploite, koje su crackeri napisali. Oni su gotovani, nauce kako se koriste trojanci i onda prave stetu postenom svetu, misleci da su hakeri. Mnogi od njih ne znaju cak ni kako funkcionise Internet. Cilj im je samo da naprave neku pakost koristeci izum nekog crackera...
> http://www.ptt.rs/korisnici/r/a/raka/tekstovi/hakeri.htm
 
hak preko notepada? tu se samo mogu napraviti virusi , i to oni bat pa da ga kompajlerom prebacis u exe i das zrtvi......po meni to spada u teski lame , posto 90% ljudi koji to radi potraze vec gotov kod virusa na netu.
Ja sam "ucio" hakovanje tako sto sam imao komp prikljucen na net , i jedan laptop na wirelessu , laptopu spustim sve moguce zastite i pokusam uci sa kompa....nisam uspeo nista ...:confused:
 
"klinci" vecinom misle da hakeri koriste gotove vizuelno super odradjene programcice,i onda kao hakuju( ako neko pod hakovanjem smatra otvaranje necijeg dvd-a,gasenje racunara,to je smesno)ali istina je mnogo surovija. Ja Visual Basic,C++,Javu,SQL i jos 300 cuda ucim na faksu posto ce mi to sutra trebati,al da gubim vreme na hakovanje ne pada mi na pamet. Ko je nevaljao dobije trojanca i cao,format ce da radi istog dana. Puna mi je glava kodova jos mi samo treba da znam hakovanje
 
xaxaxa e kad bi bio uzmes jedan program(vidio sam jednog lika trazio ga je na srpskom)i naucis 1 pogram da koristis i eto JA SAM H4CKER!ne ne...,tu treba pamet,vjestine,znanje,,,drugo su crackeri koji samo pokupe programe:
debbuger-OllyDBG 1.10
dissassmbler-W32dsm89
Pe Inditifikator-PeID
Hex Editor-Hiew
Resource viewer-Rec.Hacker
Proces dumper-LordPE
Import rekonstrukter-Import reconstrikter 1.6
Patch creator


za wlan koristi se Air Crack ali treba naucit rukovat tim


ovo su neki osnovni programi za crackovanje kolko ja znam..

ali hacker...ako je njixovo znanje pustinja,onda je ovo zrno pijeska:rtfm:
 
"klinci" vecinom misle da hakeri koriste gotove vizuelno super odradjene programcice,i onda kao hakuju( ako neko pod hakovanjem smatra otvaranje necijeg dvd-a,gasenje racunara,to je smesno)ali istina je mnogo surovija. Ja Visual Basic,C++,Javu,SQL i jos 300 cuda ucim na faksu posto ce mi to sutra trebati,al da gubim vreme na hakovanje ne pada mi na pamet. Ko je nevaljao dobije trojanca i cao,format ce da radi istog dana. Puna mi je glava kodova jos mi samo treba da znam hakovanje

Sa druge strane, hakeri su ipak na neki način bogovi računarskog svijeta. Ja bih volio npr. toliko se žrtvovati, samo teško da ću neka (ma sva :D ) ograničenja savladati, tako da će mi to najvjerovatnije ostati samo maštarije u glavi. :(
 
cao pitanje jedno ,moze i savet neznam sta je bole da napisem
dali ima neki programcic koji bi stavio na moj racunar kako bi ukrao sifru sinu
da vidim sta radi .znam da zvuci grozno ali radi roditeljske predostroznosti .
sta raditi ili dali u opste staviti tako nesto u pc imam vistu ins.hvala drugari na savetu ako u opste imate
 
Ја сам хакер, али ме нико не сматра за озбиљно када напишем, ебг.
Зато сваки дан свирам гитару, певам свој блуз и крешем. Мора од нечег да се живи. :)
 
Е а како да постанеш... па постави питање проблему који те мучи за почетак ? хм?
И обавезно пиј млеко и медена срца гурај у гузу, без тога ни у аутобус не улази.
 
Poslednja izmena:
E momci imam jedno pitanje,da li je moguce da se provali necija sifra od emaila pomocu neke poruke koja ce se ukucati i onda se desi kao neki bug na serveru i on ti posalje mail :D To mi je drugar nesto napricao,al ja bas i nesto ne verujem u to....
 
ko zna sta ti je on napricao a ti zapamtio i sada preneo,al ovo sto si napisao je konfuzno samo tako.

postoje nacini za dolazenje do sifara,od keylogera,preko ubacivanja trojanaca,fishinga da korisnik sam napise svoju sifru i prosledi ,tako da - biraj sta ti se svidja
 
ko zna sta ti je on napricao a ti zapamtio i sada preneo,al ovo sto si napisao je konfuzno samo tako.

postoje nacini za dolazenje do sifara,od keylogera,preko ubacivanja trojanaca,fishinga da korisnik sam napise svoju sifru i prosledi ,tako da - biraj sta ti se svidja

Za keyloger znam....
Neki drugi nacin je, znaci ti sa svog emaila posaljes poruku na onaj ciji hoces da provalis,ukucas nesto u taj email sto mu saljes i server ti vrati poruku sa sifrom od emaila koji hoces da provalis.Kontas?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top