punoletstvo

?

  • 18

  • 21


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kazi mi,kakvu ja punu odgovornost mogu da snosim u 18,ako ne umem snosim odgovornost ni za svoju sobu,koja mi je realno,jedina odgovornost?
ne znaci,ali ako ti snosis posledice za svoje postupke,trebalo bi da budes i dovoljno zreo da shvatis koje su.
@*****-pa,onda je tu drzava ucinila sta je mogla.
sta znam,msm da bi bilo fino,barem bi spasilo mnoga klinacka dupeta.
 
Imaš lepo par knjiga koje se kupuju u Službenom glasniku.
Tu imaš razne zakone i ustav.
Lepo proučiš i ne radiš ono što piše da ne smeš da radiš.
Prosto jasno i jednostavno.
Ne treba ti zrelost za pet života niti IQ veći od 240 da bi skapirala šta je društvena odgovornost.
Kažu da je neodgovornost zapravo posledica nerazmišljanja mozgom i lenjosti, posebno kad su neke proste stvari u pitanju.
Ta odgovornost o kojoj pričam ima veze u tvom odnosu sa drugima više nego što ima veze sa samim tobom. Nikoga ne zanima kakva je tvoja soba, ali će svako da nadje problem u tome što se ti ponašaš društveno neodgovorno, i to punoletstvo o kome pričamo upravo zakonski rešava taj problem.
 
Pa ne može neko da postane punoletan sa 13, neko sa 18, neko sa 25, neko sa 16 i po a neko sa 20 godina, a da pritom država potroši na svakog brdo para da bi se ustanovilo da li je zreo ili nije.
Znaš ono kod životinja što se zove "prirodna selekcija", e ovo ti je nešto slično, tj postoji jedno pravilo za sve, pa sad ili se rodiš takav ili ne, pa ćeš ili preživeti ili ne (doduše ne ovoliko drastično kod ljudi). Ljudi je premnogo da bi sve na ovom svetu bilo tako indivudualno.
 
akhm,da kazem:
ovde imas 2 opcije-18 i 21.
i u svetu imas takve opcije.
sad,koja je opcija bolja?
e sad,u tom smeru dalje......?

pa pazi,ako za polaganje za vozacku ieds kod psihologa,koji treba da utvrdi tvoje mentalno zdavlje,i to citi pitanjem-jesi normalan?(bukvalno),i dobija platu za to,ne vidim sto ne bi mogao,u nekoj divnoj zemlji,da se vidi da li je neko sa 18 dovoljno zreo da bude punoletan.
ali,***,utopija
I ne razjasni mi gorespomenuto pitanje.
 
Poslednja izmena:
akhm,da kazem:


pa pazi,ako za polaganje za vozacku ieds kod psihologa,koji treba da utvrdi tvoje mentalno zdavlje,i to citi pitanjem-jesi normalan?(bukvalno),i dobija platu za to,ne vidim sto ne bi mogao,u nekoj divnoj zemlji,da se vidi da li je neko sa 18 dovoljno zreo da bude punoletan.
ali,***,utopija
I ne razjasni mi gorespomenuto pitanje.

pa psihijatar te pita to
psiholog ti testira reflekse s onim pištanjem
al nebitno
dobrovamdošla tema da se.rete
 
Kad budeš išla kod psihologa za vozački biće ti sve jasno. Pošto ne postoji razlog da tog psihijatra uzmeš ni za 0.1% merodavnog.
A odgovor na tvoje pitanje sam dao u prošlom postu - svi koji su mladji od 18 godina su nezreli. Svi koji su stariji od 18 godina su zreli, ko nije toliko da ne može poštuje zakon (a takvih je fala Bogu jako malo) onda će taj da ide u zatvor, to ti je selekcija.
Budi srećna, bolje da ideš u zatvor zato što ne znaš da poštuješ zakon, nego da umreš od gladi zato što ne znaš sama da preživiš, e to ti je napredak ljudske rase. :D
 
Poslednja izmena:
pa psihijatar te pita to
psiholog ti testira reflekse s onim pištanjem
al nebitno
dobrovamdošla tema da se.rete

dobro to,sjebala sam se

a sto se tice monomaxove i kreptomanove rasprave,msm da se uticaj droge zaista uzima kao olaksavajuca oklonost,ali da pored kazne za krivicno delo zasebno dobijes kaznu i da posedovanje i koriscenje droge,odnosno,zalepe ti za tu kaznu kao dodatnu stvaku.
sad,neka neki študent prava kaze sta je.
@91-a mladji punoletnici dobijaju blaze kazne zbog,narodski receno,sira?
 
Uzima se kao olakšavajuća okolnost, ali ne uvek nego kako sudija odredi, a ti kao odbrana podneseš zahtev za time, s tim što jako mali broj slučajeva to i dobije, ali kao što sam rekao - moje neko mišljenje je da to nije fer prema onima koji se ne drogiraju.
Danas izgleda svi imaju svoja prava, narkomani imaju veća prava jer se drogiraju pa su neuračunljivi i to im je olakšavajuća okolnost, ****** imaju svoja prava, feministkinje imaju svoja prava, samo onih normalnih 98% ima najmanje prava i pritom najviše najebe. :lol:
 
ti ces svakako bito osuđen za delo u vezi sa javnim zdravljem (droga)
a kako ono utice na drugo krivicno delo je stavr slucaja
al što kaže ova brojka i 2 slova sa zagradama sistem je nakaradan tj. praksa
da normalni imaju manje prava nego devijantni
 
18
ne shvatam poentu odlaganja neizbeznog
svi sazrevaju na drugaciji nacin,u neko svoje svojstveno vreme i kod svakoga se drugacije manifestuje to odrastanje
tako da msm,21-budalastina skoro ko ovo vozacka sa 16
 
ne znam kolko si upucen, al ne postoji olakshavajuca okolnost u sluchaju ubistva pod narkoticima. Zapravo, mozhesh samo da dobijesh vecu kaznu zbog posedovanja.

Ajde sad polako......ja ovde nabrajam olaksavajuce okolnosti...iz glave..jer jelte nemam zakon gde stoji lista olaksavajucih..a ona je golema.....i ti onda na isti nacin govoris da ona nije.....a usput si lose upucen jer ako verujemo na rec hator i 911sk oni rekose da jeste(tj da moze da se uzme)...

Koliko ja znam....kad si pod dejstvom narkotika to je olaksavajuca okolnost......mozes ti da mi bacis link gde pise da nije....

ovde te ja uredno pitam odakle ti ta informacija...pored svega sto objektivno pravim gresku...jer ja nisam izneo izvor..koji nije ni potreban ruku na srce....

znash onaj osnovni princip dokazivanja: ti treba da dokazhesh da neshto JESTE a ne da neshto NIJE.
Ti nisi dokaz'o to shto tvrdish, mi nemamo o chemu da prichamo.
crno-belo.

I evo dolazimo do sustine problema....kada imamo raspravu o tome da li treba kaznjavati maloletnike od 15-16 isto kao punoletne,i o olaksavajucim okolnostima.....ti u nemogucnosti da vodis raspravu na taj nacin..ti devalivras sagovornika na osnovu jedne recenice(koja je usput totalno trivijalna cak i da jesam u nabrajanju olaksavajucih okolnsosti omasio jednu..jaka stvar).....prosto prebacujes temu price.....posto nisi u stanju da vodis raspravu koja se zasniva na bilo cemu sto nije cista informacija... cim se u raspravu uvede stav i misljenje...ti od toga bezis.....i prebacujes pricu na nesto sto nije tema.....to bi bilo isto kao da neko prica o necemu i pogresi padez..i ti posto njegovu pricu ne mozes da osporis..govoris mu e pogresio si padez..na tom je nivou...

usput ja se sam uvek raspravljam bar sa jos 3-4 forumasa...i svi vasi argumenti zasnivaju se na tome da se 5 glasova cuje jace od jednog......
 
Poslednja izmena:
Ajde sad polako......ja ovde nabrajam olaksavajuce okolnosti...iz glave..jer jelte nemam zakon gde stoji lista olaksavajucih..a ona je golema.....i ti onda na isti nacin govoris da ona nije.....a usput si lose upucen jer ako verujemo na rec hator i 911sk oni rekose da jeste(tj da moze da se uzme)...

nadji listu, onda cemo prichati, dotle je ovo pishanje uz vetar.

I evo dolazimo do sustine problema....kada imamo raspravu o tome da li treba kaznjavati maloletnike od 15-16 isto kao punoletne,i o olaksavajucim okolnostima.....ti u nemogucnosti da vodis raspravu na taj nacin..ti devalivras sagovornika na osnovu jedne recenice(koja je usput totalno trivijalna cak i da jesam u nabrajanju olaksavajucih okolnsosti omasio jednu..jaka stvar).....prosto prebacujes temu price.....posto nisi u stanju da vodis raspravu koja se zasniva na bilo cemu sto nije cista informacija... cim se u raspravu uvede stav i misljenje...ti od toga bezis.....i prebacujes pricu na nesto sto nije tema.....to bi bilo isto kao da neko prica o necemu i pogresi padez..i ti posto njegovu pricu ne mozes da osporis..govoris mu e pogresio si padez..na tom je nivou...

ne, nego ti ne chitash.

18, da mogu ranije da sude kriminalcima kao odraslima

to je moj stav po tom pitanju.

al je zapravo potpuno nebitno. Ti si taj koji je promenio temu od toga da li treba suditi petnaestogodishnjaku kao punoletnom ka tome koje su olakshavajuce okolnosti petnaestogodishnjaka u sluchaju da ubije, pritom navodeci narkotike. I shta sad, svima je zabranjeno da preispituju istinitost tvog argumenta samo zarad toga da se tema ne rashiri suvishe? Nemoj da si smeshan.

usput ja se sam uvek raspravljam bar sa jos 3-4 forumasa...i svi vasi argumenti zasnivaju se na tome da se 5 glasova cuje jace od jednog......

Nikad nisi pomislio da kada ti vishe ljudi govori da nisi u pravu mozhda zapravo nisi u pravu?
 
nadji listu, onda cemo prichati, dotle je ovo pishanje uz vetar.



ne, nego ti ne chitash.



to je moj stav po tom pitanju.

al je zapravo potpuno nebitno. Ti si taj koji je promenio temu od toga da li treba suditi petnaestogodishnjaku kao punoletnom ka tome koje su olakshavajuce okolnosti petnaestogodishnjaka u sluchaju da ubije, pritom navodeci narkotike. I shta sad, svima je zabranjeno da preispituju istinitost tvog argumenta samo zarad toga da se tema ne rashiri suvishe? Nemoj da si smeshan.



Nikad nisi pomislio da kada ti vishe ljudi govori da nisi u pravu mozhda zapravo nisi u pravu?

Pri izvrsenju krivicnog dela sudija pri presudi uzima u obzir okolnosti..one se dele na olaksavajuce i na otezavajuce....
olaksavajuce mogu biti....
Psihicko stanje optuzenog...
materijalno stanje optuzenog..
da je optuzenom ovo prvo krivicno delo...
da je delo izvrseno pod uticajem alkohola ili opojnih droga..
porodicno stanje optuzenog..
nacin na koji je optuzeni odrastao(da li su mu bili razvedeni roditelji..da li je odrastao po hraniteljskim porodicama)...
i tako dalje i tako dalje.....

Ovo mi je nabrojao jedan pravnik... zivim sa dva(otac,brat).......


ja nisam promenio nista...u raspravi sa 911 on je pomenuo da se 15 godisnajcima treba suditi kao punoletnima....ja sam se tu usprotivio....nabrajao olaksavajuce okolnosti i nabrojao ovu..za koju si ti ocigledno izhalucinirao da nije......i tu ste poceli da nabrajate budalastine kako 15-godisnajci ubijaju i ostale nebuloze..

znas svtavrno bi to mozda i pomislio da vase tvrdnje nisu totalno idiotske....
tvrdite da 15 godisnjem deteteu treba suditi kao odraslom coveku uz punu krivicnu odgovornost.....ba da vas ima 200 ne bi ste bili u pravu.....jer tu postoje sustinske greske prevashodno moralne..........
osobina mase nikada nije bila neka specijalna pamet...
 
ti ces svakako bito osuđen za delo u vezi sa javnim zdravljem (droga)
a kako ono utice na drugo krivicno delo je stavr slucaja
al što kaže ova brojka i 2 slova sa zagradama sistem je nakaradan tj. praksa
da normalni imaju manje prava nego devijantni

pa naravno
msm,nece da ti uzmu za okaksavajucu okolnost ako si ti ubistvo do detalja planirao mesec dana,nafiksao se i renuo.
msm,logicno

pa nisi uracunljiv-bilo kakva vrsta neprisebnosti se uzima kao olaksavajuca okolnost,ali u razlicitim razmerama.
svakom moze da se desi,tako da ja msm da je to oke.
 
interesantno je kako se meni veruje na rec i kako prestajem da budem "smesna" u odredjenim situacijama,tipa ova.

zapravo je interesantno kako se ovaj gore odjednom hvata moralnih nachela kada je u pitanju sudjenje choveku koji je oduzeo drugom zhivot, ali kad je bila pricha o ratu i ubijanju hiljada i miliona ljudi, prichao je komplet drugachiju prichu :roll:
toliko o konstantnosti njegovog mishljenja.
 
zapravo je interesantno kako se ovaj gore odjednom hvata moralnih nachela kada je u pitanju sudjenje choveku koji je oduzeo drugom zhivot, ali kad je bila pricha o ratu i ubijanju hiljada i miliona ljudi, prichao je komplet drugachiju prichu :roll:
toliko o konstantnosti njegovog mishljenja.

cudno je kako uvek promasis ugao gledanja......posto napredak nije uvek vezan za moral ona tema je bila o napredtku covecanstva a ne o povezanosti istog sa moralom..cudno je kako uspevas uvek da promasis poentu..da ti dam plastican primer..mozda i razumes.....recimo veoma uspesni ljudi nisu preterano moralni jer se do velikog uspeh stize pomalo gazenjem preko leseva.......

...msm tvoja i sk-ova zelja i bezibreova zelja za ispastanjem omladine(nekako je ocigledna..delujete veoma ogorceno)..dolazi iz jake frustracije....cak je i gadna....
 
nemoj tako,on ce do pozne zrelosti da razmislja na isti nacin,i da se vodi istim nacelima:lol:
nema veze sto je,sto ti kazes,druga tema,druga prica.

nego,sta znam,toliko dizemo frku,a mi punoletstvom dobijamo samo mogucnost da vozimo i pravo glasa-ostalo smo realno vec imali
u drugim zemljama,gde deca stvarno ne smeju da piju i da izlaze,ni da rade sta hoce,to je mnogo drasticnija promena-kod nas ,manje-vise rodjendan kao i svaki drugi.

msm tvoja i sk-ova zelja i bezibreova zelja za ispastanjem omladine(nekako je ocigledna..delujete veoma ogorceno)..dolazi iz jake frustracije....cak je i gadna....
ja mislim da si u njihovim odgovorima samo ti uvideo ovaj element.
 
Poslednja izmena:
posto napredak nije uvek vezan za moral ona tema je bila o napredtku covecanstva a ne o povezanosti istog sa moralom

pa ni ovde se nije govorilo o etichkoj podlozi sudskog procesa protiv maloletnog lica pa si ti to munuo izmedju ostalih nebuloza kao argument (inache ne vidim tachno shta nije moralno u tome da se maloletno lice osudi kako treba zbog ubistva, ko je sposoban da ubije neshto nije u redu s njim i opasan je za okolinu imao 15 ili 18 ili 50 godina, ali nebitno). S druge strane, kada je vishe korisnika na onoj drugoj temi prichalo tako neshto, ti si to otpisao bez ikakvog osnova.


...msm tvoja i sk-ova zelja i bezibreova zelja za ispastanjem omladine(nekako je ocigledna..delujete veoma ogorceno)..dolazi iz jake frustracije....cak je i gadna.

imam jedno pitanje za tebe: jel mozhesh ti da napishesh post a da na neki nachin ne napadnesh lik i delo sagovornika? Konstantno pokushavash da svadju pretvorish u neku vrstu lichnog okrshaja shto je apsolutno nepotrebno. Ako si toliko uveren u sopstvenu genijalnost, ne vidim potrebu za ovim.
 
pa ni ovde se nije govorilo o etichkoj podlozi sudskog procesa protiv maloletnog lica pa si ti to munuo izmedju ostalih nebuloza kao argument (inache ne vidim tachno shta nije moralno u tome da se maloletno lice osudi kako treba zbog ubistva, ko je sposoban da ubije neshto nije u redu s njim i opasan je za okolinu imao 15 ili 18 ili 50 godina, ali nebitno). S druge strane, kada je vishe korisnika na onoj drugoj temi prichalo tako neshto, ti si to otpisao bez ikakvog osnova.




imam jedno pitanje za tebe: jel mozhesh ti da napishesh post a da na neki nachin ne napadnesh lik i delo sagovornika? Konstantno pokushavash da svadju pretvorish u neku vrstu lichnog okrshaja shto je apsolutno nepotrebno. Ako si toliko uveren u sopstvenu genijalnost, ne vidim potrebu za ovim.

:hahaha::hahaha:...da li si ti svestan sta pricas...ne zbiljno...sama cinjenica da ti osobu od 15 dovodis na isti rang sa osobom od 50 te totalno diskredituje....covece ovo nije stvar nikakve informacije itd...vec cistog problema sa licnoscu..ne stvarno...kakav covek prvo moze tako nesto da pomisli..pored svega...moraju se uzeti u obzir kako je to dete odraslo..da li je zapostavljano od roditelja.....niko se ne radja zao..zlo nije genetski usadjena osobina..nego nesto sto se razvija sa godinama....pogresnim vaspitanjem,osudom od drustva itd........cak se i osobi od 50 godina koja izvrsi ubistvo uzima u obzir kakvo mu je bilo detinjstvo a kamoli detetu od 15......
cinjenica je da za sve sto dete uradi prevashodno posledice treba da snose roditelji..jer su oni krivi za lose dete..njihova je duznost da ga vaspitaju..a nakon toga i drzave.....
smiri frustracije....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top